Netflix

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Υπάρχει καμία σειρά τύπου heartstopper?
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είναι στο νετφλιξ; :o Θα τη βάλω στη λίστα.
Το 1ο το έχω δει και θεωρώ πως για το είδος του είναι αρκετά καλό. Για το δεύτερο έχω ακούσει ακριβώς τα ίδια που γράφεις κι εσύ, ειδικά για το τουίστ στο φινάλε. Ελπίζω να λειτουργούν καλά το μακιγιάζ, τα εφέ και ό,τι άλλο έχουν κάνει ώστε να δείχνει η...25χρονη πλέον Ιζαμπέλ Φέρμαν μικρό κοριτσάκι. Από το τρέιλερ φαίνεται να έχει γίνει προσπάθεια, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι τα κατάφεραν απόλυτα.
Διάβασα πως ήταν στο netflix μέχρι να δω ότι τελικά δεν είναι 🤷🏼‍♀️ Ελπίζω μελλοντικά θα την βρούμε κ εκεί.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,703 μηνύματα.
Τελείωσε και το better call Saul. Κλασικά πράγματα, δεν περίμενα καλό τέλος.

ο άλλος απέρριψε ντιλ 7 χρόνων για να τα έχει καλά με την Κιμ που θα τον βλέπει μια φορά στα δύο χρόνια ξερωγω 💀
Σειρα επος.Επισης το ντιλ το απερριψε για αλλο λογο ρε μποβιντ.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εξαιρετική εξαιρετική σειρά (είδα τον πρώτο κύκλο, 8 επεισόδια σε δύο μέρες) είναι τό Midnight at Perra Perra palace.
At a historic Istanbul hotel, a journalist is thrust into the past and must stop a plot that could change the fate of modern Turkey

Αν σας αρέσει το μυστήριο, η Agatha Christie, και η ιστορία θα την αγαπήσετε. Είναι μία φανταστική, καλογυρισμενη σειρά με πολύ σασπένς και ενδιαφέρουσα πλοκή. Πραγματικά ενθουσιάστηκα. Ο δεύτερος κύκλος λένε θά βγεί κάπου τό 2023, μακάρι θα πω εγώ

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σειρα επος.Επισης το ντιλ το απερριψε για αλλο λογο ρε μποβιντ.
Την άφησα επίτηδες μέχρι νά βγούνε όλα τα επεισόδια γιατί αυτό τό ένα ανά εβδομάδα ήταν αργό και βασανιστικό μπορώ να πω. Τώρα θα τη συνεχίσω. Η αλήθεια είναι ότι μου άρεσε περισσότερο από το breaking bad, θεωρώ τον Saul πολύ πιο ενδιαφέρον χαρακτήρα. Χωρίς να σημαίνει ότι δεν αγάπησα το breaking bad .
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,489 μηνύματα.
Ενταξει μιλαμε για αληθινη ιστορια,εχει χαρακτηριστει ισως ο χειροτερος σιριαλ κιλλερ των ΗΠΑ και η σειρα αυτη αποδιδει πιστα τα γεγονοτα.
Μονο για οποιον δεν ξερναει ευκολα.:sick:

DAHMER
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.
Cobra Kai. Απογοήτευση η τελευταία season.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,489 μηνύματα.
Αρκετα καλο.Το πιο φοβερο ειναι οτι ειναι αληθινη ιστορια..:scare2:

THE WATCHER

 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Αρκετα καλο.Το πιο φοβερο ειναι οτι ειναι αληθινη ιστορια..:scare2:

THE WATCHER

Το είδα χθες. Ομολογώ ότι είναι αρκετά περίεργη ιστορία και πραγματικά δεν έχω ιδέα γιατί κι από ποιον μπορεί να συνέβη :ermm:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,489 μηνύματα.
Πολυ καλο.Κια φοβερη η Σισσυ.

Η πιο επιτυχημένη γερμανική σειρά μετά τους Barbarians, «Η Αυτοκράτειρα» που έκανε πρεμιέρα τον Σεπτέμβριο στο Netflix, έχει κερδίσει τους χρήστες της πλατφόρμας που ήδη ανυπομονούν για τη συνέχεια. Βρείτε εδώ όσα γνωρίζουμε για τη σεζόν 2 της σειράς «Η Αυτοκράτειρα» στο Netflix.

Σε ηλικία δεκαέξι ετών, η Ελίζαμπεθ Βίτλμπαχ παντρεύεται τον Φραντς Τζόζεφ, τον αυτοκράτορα της Αυστρίας. Σε αντίθεση με τη ζωή στο παλάτι και με την πεθερά της, η Ελίζαμπεθ πρέπει να παλέψει για τη φωνή της και να γίνει το πρόσωπο μιας μαχόμενης αυτοκρατορίας.

Θα μπορούσε «Η Αυτοκράτειρα» να είναι ο διάδοχος του «The Crown»;​


«Η Αυτοκράτειρα» είναι μια γερμανική πρωτότυπη ιστορική ρομαντική δραματική σειρά του Netflix που γράφτηκε από την Katharina Eyssen και βασίζεται στην πρώιμη ζωή και το ειδύλλιο της αυτοκράτειρας Ελισάβετ της Αυστρίας. Η σειρά γράφτηκε από κοινού από τους Bernd Lange, Janna Maria Nandzik και Lena Stahl. Οι Florian Cossen και Katrin Gebbe είναι οι συν-σκηνοθέτες της σειράς.


Θα είναι δύσκολο για οποιοδήποτε δράμα εποχής να γίνει ο διάδοχος της απίστευτα επιτυχημένης πρωτότυπης σειράς του Netflix, The Crown. Ωστόσο, «Η Αυτοκράτειρα» σίγουρα μπορεί να γίνει η ισοδύναμη σειρά μη αγγλικής γλώσσας.

Η σειρά έχει ξεκινήσει δυναμικά στο Netflix. Μάλιστα μέσα στις δύο πρώτες εβδομάδες από την κυκλοφορία της, η σειρά έχει συγκεντρώσει πάνω από 106.000.000 εκατομμύρια ώρες προβολών και για τουλάχιστον μια εβδομάδα ήταν η σειρά με τις περισσότερες προβολές μη αγγλόφωνης γλώσσας στο Netflix. Παρ’ όλα αυτά το Netflix δεν έχει ανακοινώσει τίποτα για τη σεζόν 2 της σειράς «Η Αυτοκράτειρα» και ίσως χρειαστεί να περιμένουμε αρκετές εβδομάδες πριν μάθουμε το μέλλον της, αν και τα πρώτα σημάδια δείχνουν ότι η ανανέωση είναι δυνατή. Έτσι σε περίπτωση που ανανεωθεί σύντομα θα μπορούμε ίσως να δούμε τη νέα σεζόν μέσα στο 2024.

1672336281598.png
Περιττο να πω οτι εμενσ μου αρεσει ΠΟΛΥ περισσοτερο απο το the Crown.Το οποιο ξεκινησα την [προσφατη σεζον...καν δεν την συνεχισα.Μπορινγκ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,489 μηνύματα.
Ε ρε φιλε στο τελος της χρονιας ΑΛΛΑ...το περιμενω πως και πως...ΤΟΝ ΘΕΑΡΑ!

1675880195698.png

Το Netflix, χωρίς την παραμικρή προειδοποίηση, έδωσε την Τρίτη στην δημοσιότητα το πρώτο τρέιλερ του «Berlin», την πρώτη spinoff σειρά του «La Casa de Papel» (Τέλεια Ληστεία), με τον αγαπημένο χαρακτήρα του Pedro Alonso.

Παράλληλα, η δημοφιλής streaming πλατφόρμα μέσω του teaser τρέιλερ ανακοίνωσε ότι η σειρά θα γίνει διαθέσιμη τον Δεκέμβριο του 2023. Η σειρά θα αποτελείται από 8 επεισόδια και μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν πληροφορίες εάν θα υπάρχει 2η σεζόν.


Το «Berlin» διαδραματίζεται πριν από τα γεγονότα του «La Casa de Papel» και αναμένεται να δείξει μια από τις πρώτες μεγάλες ληστείες του χαρακτήρα του Pedro Alonso, ο οποίος τότε είχε συγκροτήσει μια άλλη συμμορία.
Από τα πλάνα του τρέιλερ φαίνεται πως αυτή η ληστεία διαδραματίζεται στο Παρίσι.


Berlin: Δείτε το teaser τρέιλερ της prequel σειράς του «La Casa de Pape​


 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.

Wednesday Addams​

Από τις καλύτερες σειρές του Netflix.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.
Αμα εισαι 15-16 ισως ναι.
Ξεχνάς ότι κάποιοι έχουν μεγαλώσει τη παλιά σειρά και στην νέα υπάρχουν αρκετές αναφορές. Ακόμα και να μην την έχεις δει η μικρή παίζει φοβερά και σίγουρα πάει για 1ο βραβείο γυναικείου ρόλου στα Emmy. H σειρά βλέπεται ευχάριστα και από μεγάλους.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Σήμερα έχουμε την επιστροφή του ψυχάκια Joe στο YOU. Το 1ο μέρος της τέταρτης σεζόν είναι διαθέσιμο. :clapping:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,489 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Καλο ειναι; Μου το εβγαλε το νετφλιξ σαν ΕΣΥ.Να το ξεκινησω;

Εγώ θα έλεγα να του δώσεις μια ευκαιρία. Είναι πολύ δημοφιλής σειρά. Ολίγον creepy και σίγουρα όχι για όλα τα γούστα, αλλά ο ψυχάκιας ήρωας όλα τα λεφτά, ειδικά στα voice over που ακούμε τις κυνικές του σκέψεις, προσωπικά πεθαίνω στα γέλια. :P
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,489 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα να του δώσεις μια ευκαιρία. Είναι πολύ δημοφιλής σειρά. Ολίγον creepy και σίγουρα όχι για όλα τα γούστα, αλλά ο ψυχάκιας ήρωας όλα τα λεφτά, ειδικά στα voice over που ακούμε τις κυνικές του σκέψεις, προσωπικά πεθαίνω στα γέλια. :P
Ναι θα το ξεκινησω το ειχα αποφασισει,μου αρεσει και η υποθεση που ειδα.:D
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω ακυρωσα σημερα την συνδρομη μου γιατι μου ηρθε το μηνυμα να επιλεξω primary location και ουσιαστικα οταν θα ειμαι Ελλαδα 2 μηνες δεν θα μπορω να παρακολουθησω. Το εκανα και για να στηριξω αυτους που δεν θα μπορουν να μοιραστουν κωδικο με αδερφια, γονεις, κτλ. Δεν παρακολουθω συχνα, οποτε στα @@ μου. Δεν εχει και κατι αξιολογο τελευταια, περα απο το Wednesday. Ηθελα να δω το μαεστρο, αλλα επειδη ειμαι εκτος Ελλαδας δεν το εχει. Τι να το κανω αν εχει τοσους περιορισμους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,489 μηνύματα.
Το ξεκίνησα πριν δω κριτικές,είναι πολύ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ πραγματικά.Τα 2 επεισόδια έχω δει
Δείτε το! Κια εξαιρετικά πρωτότυπο.


Η Τούρκικη σειρά «Από Ποιον Τρέχαμε να Ξεφύγουμε;» στο Netflix έρχεται για να σας καθηλώσει καθώς βασίζεται στο ομώνυμο μυθιστόρημα της Perihan Mağden, που ακολουθεί την ιστορία μιας μητέρας και της κόρης της που βρίσκονται σε φυγή.

Μια γυναίκα ζει μες στην ανωνυμία μαζί με την κόρη της και βλέπει τους πάντες ως απειλή​

Κρύβοντας ένα μυστηριώδες παρελθόν, μια μητέρα ζει σαν ανώνυμη φυγάς με την κόρη της, καθώς κάνουν τα ξενοδοχεία σπίτι τους και βλέπουν όλους τους άλλους ως απειλή. Mένουν σε πολυτελή ξενοδοχεία, κινούνται συνεχώς, αφήνοντας πίσω τους ίχνη από… Αλλά καθώς τα πολυτελή ξενοδοχεία αντικαθίστανται από κακόφημα μοτέλ, γίνεται σαφές ότι το παραμύθι δεν είναι όλα όσα υποσχέθηκε η μητέρα της Μπάμπι ότι θα είναι. Άραγε μπορούν να είναι οι κυνηγοί και όχι το θήραμα;

Το καστ της σειράς «Από Ποιον Τρέχαμε να Ξεφύγουμε;» στο Netflix, περιλαμβάνει τη Melisa Sözen ως μητέρα, την Eylül Tumbar ως Bambi, τους Musa Uzunlar, Devrim Kabacaoglu, Buçe Buse Kahraman, Kubilay Tunçer και Birand Tunca. Στη σειρά πρωταγωνιστούν επίσης ο Dias Tussupbekov ως τουρίστας, ο Enver Husrevoglu ως Durakci, ο Denizhan Akbaba και η Taylor Lauren ως η νεότερη εκδοχή της Bambi.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top