Netflix

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,757 μηνύματα.
Ναι βγήκε σήμερα και μπήκε κατευθείαν στη λίστα μου. Το μόνο που με εκνευρίζει είναι που δεν μπορώ for the love of me να ακούω ισπανικά και τα ανέχομαι ΜΟΝΟ για ντοκιμαντέρ. Ταινίες κλπ στα ισπανικά δεν μπορώ να δω.
Δεν σου αρεσουν τα ισπανικα;Εισια το πρωτο ατομο που λεει αυτο..αλλα το καταννοω απολυτα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,757 μηνύματα.
Ναι βγήκε σήμερα και μπήκε κατευθείαν στη λίστα μου. Το μόνο που με εκνευρίζει είναι που δεν μπορώ for the love of me να ακούω ισπανικά και τα ανέχομαι ΜΟΝΟ για ντοκιμαντέρ. Ταινίες κλπ στα ισπανικά δεν μπορώ να δω.
Ενα θα σου πω και το λεω σε ολους.Αν δεν το εχετε ακομα δει...ΔΕΙΤΕ ΤΟ!
Ειναι συγκλονιστικο..και εξαιρετικη παραγωγη.Απο την εξαισια μουσικη τιτλων..μεχρι την φοβερη ερμηνεια των ηθοποιων..ιδιατερα της μηρερας..που βεβαια και αυτη σου ερχεται να την σκοτωσεις.\ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΣΕΙΡΑ!Και βεβαια εντελως αληθινο,,.σαν ντοκιμαντερ.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,851 μηνύματα.
Είδα κι εγώ την υπόθεση Ασούντα. Μου χάλασε ολη μου τη διάθεση, μου έπεσε αρκετά βαρύ.
Διαβασα κιόλας ότι πριν 3 χρόνια αυτοκτόνησε η μάνα ενώ ο πατέρας θέλει λέει να εκτίσει όλη την ποινή του, τάχα μου δήθεν ως ένδειξη της αθωότητας του.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,757 μηνύματα.
Είδα κι εγώ την υπόθεση Ασούντα. Μου χάλασε ολη μου τη διάθεση, μου έπεσε αρκετά βαρύ.
Διαβασα κιόλας ότι πριν 3 χρόνια αυτοκτόνησε η μάνα ενώ ο πατέρας θέλει λέει να εκτίσει όλη την ποινή του, τάχα μου δήθεν ως ένδειξη της αθωότητας του.
Δυστυχως αγαπημενε μου η ζωη ετσι ειναι.
Κατα τα αλλα η ερμηνεια της μανας ειναι συγκλονιστικη!Και η μουσικη εξοχη.Φοβερη σειρα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,851 μηνύματα.
Δυστυχως αγαπημενε μου η ζωη ετσι ειναι.
Κατα τα αλλα η ερμηνεια της μανας ειναι συγκλονιστικη!Και η μουσικη εξοχη.Φοβερη σειρα.
Εμένα μου αρεσε και η σκηνοθεσία να σου πω την αλήθεια, τολμώ να πω ότι μου θύμισε σειρές του bbc ως προς την αντιμετώπιση. Προσεγμένοι διάλογοι, μουσική, σκηνοθεσία κτλ

@Himela Μπορείς πάντως να αλλάξεις στις ρυθμίσεις τον ήχο και να το βάλεις σε οποία γλώσσα θες εσυ, μεταγλωττισμένο εννοω. Βλέπω έχει αγγλικά. Βέβαια πιστεύω χάνει πολύ έτσι, δεν ακούς πχ τον σπαραγμό, το άγχος, τα νεύρα κτλ όπως το βιώνει ο ηθοποιός. Σαν τα μεξικανικά δηλαδή.

Αν βρω καμια άλλη ωραία σειρά, θα σας πω. :)
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα το Dexter , ειναι αρκετα παλια σειρα ( 2006 ) . Μου αρεσε το πρωτο επεισόδιο , αλλα βλεπω ειναι αρκετα μεγαλη . Την εχει δει κανεις να μου πει αν χαλαει μετα ; Μην χανω τον χρονο μου
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,919 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα το Dexter , ειναι αρκετα παλια σειρα ( 2006 ) . Μου αρεσε το πρωτο επεισόδιο , αλλα βλεπω ειναι αρκετα μεγαλη . Την εχει δει κανεις να μου πει αν χαλαει μετα ; Μην χανω τον χρονο μου
Δυνατη σειρα αλλα μετα τον 4-5 κυκλο αρχιζει και κανει κοιλια,ενω οντως τα επεισοδια ειναι πολλα.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.
Δυνατη σειρα αλλα μετα τον 4-5 κυκλο αρχιζει και κανει κοιλια,ενω οντως τα επεισοδια ειναι πολλα.
μετα το the walking dead ειχα πει οτι δεν θα ξαναδω σειρα με πανω απο 4 σεζονς ( απο τις μονες σειρες που παρατησα ) , αλλα μου αρεσουν πολυ οι εγκληματολογικες σειρες . Ψαχνω καιρο κατι καλο
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,919 μηνύματα.
μετα το the walking dead ειχα πει οτι δεν θα ξαναδω σειρα με πανω απο 4 σεζονς ( απο τις μονες σειρες που παρατησα ) , αλλα μου αρεσουν πολυ οι εγκληματολογικες σειρες . Ψαχνω καιρο κατι καλο
Δεν την λες κακη αφου σου αρεσουν οι εγκληματολογικες σειρες.Δωστης μια ευκαιρια και δες αλλα 4-5 επεισοδια
 

Isolde75

Νεοφερμένος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα το Dexter , ειναι αρκετα παλια σειρα ( 2006 ) . Μου αρεσε το πρωτο επεισόδιο , αλλα βλεπω ειναι αρκετα μεγαλη . Την εχει δει κανεις να μου πει αν χαλαει μετα ; Μην χανω τον χρονο μου
Κάνει κάτι κοιλιές ανα 2ο κύκλο και το τέλος απογοήτευσε πολλούς, αλλά all in all πιστεύω αξίζει να τη δεις
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,719 μηνύματα.
True detective - μόνο η πρώτη σεζόν
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,757 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα το Dexter , ειναι αρκετα παλια σειρα ( 2006 ) . Μου αρεσε το πρωτο επεισόδιο , αλλα βλεπω ειναι αρκετα μεγαλη . Την εχει δει κανεις να μου πει αν χαλαει μετα ; Μην χανω τον χρονο μου
Καλα πολυ γελιο.(που το ξεκινησαμε μαζι εννιω..οχι η σειρα..)Και εγω προσφατα την ξεκινησα...ειναι καπως αρρωστημενο παντως δεν ειναι;

Εμένα μου αρεσε και η σκηνοθεσία να σου πω την αλήθεια, τολμώ να πω ότι μου θύμισε σειρές του bbc ως προς την αντιμετώπιση. Προσεγμένοι διάλογοι, μουσική, σκηνοθεσία κτλ

@Himela Μπορείς πάντως να αλλάξεις στις ρυθμίσεις τον ήχο και να το βάλεις σε οποία γλώσσα θες εσυ, μεταγλωττισμένο εννοω. Βλέπω έχει αγγλικά. Βέβαια πιστεύω χάνει πολύ έτσι, δεν ακούς πχ τον σπαραγμό, το άγχος, τα νεύρα κτλ όπως το βιώνει ο ηθοποιός. Σαν τα μεξικανικά δηλαδή.

Αν βρω καμια άλλη ωραία σειρά, θα σας πω. :)
Μα ναι...εξαιρετικη σκηνοθεσια...αυτο ειναι..οτι δεν ειναι μονο δυνατο το σεναριο που βασιζεται στην πραγματικοτητα..αλλα ολα της ειναι πολυ δυνατα!
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.
Καλα πολυ γελιο.(που το ξεκινησαμε μαζι εννιω..οχι η σειρα..)Και εγω προσφατα την ξεκινησα...ειναι καπως αρρωστημενο παντως δεν ειναι;
Φαινεται αρκετα καλο και εννοειται αρρωστημενο .. Εχω δει βεβαια αρκετα εγκληματικα και δεν με συγκινουν . Δες το jeffrey dahmer , ειναι επισης στο νετφλιξ είναι πιο αρρωστημενο ( νομιζω )
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,757 μηνύματα.
Φαινεται αρκετα καλο και εννοειται αρρωστημενο .. Εχω δει βεβαια αρκετα εγκληματικα και δεν με συγκινουν . Δες το jeffrey dahmer , ειναι επισης στο νετφλιξ είναι πιο αρρωστημενο ( νομιζω )
Το αρρωστημενο για μενα ειναι να ειναι ο πρωταγωνιστης ο δολοφονος...σε τετοιο επιπεδο..αυτο εννοω.Που τον παρουσιαζει και σαν καλο κατα μια εννοια.Σκοτωνει μονο οσους γλυτωνουν απο την δικαιοσυνη.
Το ζεφρυ νταμερ το εχω δει..αλλα δεν το κατατασω στο ιδιο επιπεδο,εκεινο ηταν βασισμενο σε αληθινη ιστορια και δεν ηταν ο ''καλος'' πρωταγωνιστης. :hehe:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.
Εγώ όταν διάβασα 3 body problem στο trailer :

1714504200993.png


Εγώ όταν κατάλαβα οτι μπλέκει εξωγηίνους :

1714504239680.png
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,359 μηνύματα.

KleinosBrekias

Νεοφερμένος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αληθινες ιστοριες εγκληματος στο Netflix
Making a Murderer : η αληθινη ιστορια του Steven Every
Evil Genius : The true story of Americas most diabolical bank heist
The Innocent man
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,700 μηνύματα.
Γλυκιά ταινία ο τι πρέπει για σήμερα
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,943 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top