Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.
Όταν μιλάς για βουλιμια συνήθως συνοδεύεται και από κάτι ακόμα...
Αν αρχικη διαγνωση ειναι καταθλιψη με βουλιμια δινεις βαρος στην καταθλιψη ...

Αν ηταν 15 ετων σταναρ θα μιλουσαμε για δυσμορφια ΚΑΙ βουλιμια οποτε και βάση DSM όλο αυτό προσεγγιζετε διαφορετικά..
Είναι η εφηβεία ειναι τα πρότυπα γενικά είναι η εξωτερική επίδραση..

Οποτε μιλαμε με τα δεδομενα στοιχεια που μας δινει και δεν μπορουμε να κλεισουμε τα ματια στην γενικευση που κανει και στις λεξεις κλειδια για ολους εμας που μας οδηγουν να μιλαμε πολυ συγκεκριμενα γι αυτες τις ηλικιες !

Άλλωστε μην ξεχνάμε προβολή γίνετε, να πλασάρει κάτι που υποστηρίζει είναι δυνατόν να εστιαζε στη νοσηροτητα της ;

Η εμπειρία μου πλέον μου δείχνει ξεκάθαρα ποιος έχει δουλέψει με ψυχολόγο και ποιος απλά.χρησιμοποιει μια διαταραχή ΣΑΝ "αμπαλαρισμα " ώστε να τεκμηρίωση μια μη αποδεκτή ηθική πράξη.

Η συγκεκριμένη "φωνάζει " πως όλα αυτά έχουν πει κάτω από το χαλάκι....
Δεν έχει δουλέψει με την διαταραχή της και από τα 9 αυτό το παιδί έχει φτιάξει ένα κόσμο και τον δικαιολογεί!

Αν καθίσει ποτέ και δει ποια πραγματικα είναι, αν δουλέψει τότε ίσως μιλήσουμε σε άλλη βάση.....
Είδα όλη την εκπομπή και δυστηχως μιλαμε για μια προσωπικότητα που έχει τα θεματακια της ...

Η πορνεια είναι ανηθικη όπως και να το κάνουμε, καμια συσχετιση με ανωμαλια δεν ειπα ποτε κατι τετοιο ...

Είμαι ελεύθερη και πάω συνέχεια με άντρες γιατί το θέλω!
Αυτό είναι ανωμαλία η μη φυσιολογικό;
Είναι μια φυσιολογικοτατη αντίδραση ενός ανθρώπου που ηδονιζεται με ολο αυτό!

Από ηθικής πλευράς μιλάμε και με βάση την πράξη επί αμοιβής, ξεκάθαρα...
Είπε ότι ακόμα έχει θέματα με αυτό και δουλεύει με ψυχίατρο , μπορεί να βρίσκεται και σε αγωγή για αυτό να είναι λίγο σαν χαμένη ...
Για εμένα η ηθική έχει ένα βασικό κορμό : τον αλληλοσεβασμό . Από εκεί και πέρα είναι κάτι προσωπικό, ο καθένας την οριοθετεί όπως πιστεύει και ανάλογα τι προσλαμβανουσες έχει ...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Δηλαδή συντροφε το πρόβλημά σου ειναι οτι πρέπει να πληρωσεις για κατι που υπαρχει frei
ή οτι υπάρχει τόσος πορνατζισμός και κόστενλος και επι πληρωμή;

Δηλαδη οκ σφάζουμε το Ονλυφανς αλλα το να καθομαστε σαν πιθηκια μπροστα απο το xhamster και να την κανουμε σφεντόνα ειναι καλύτερο;
Ρε μαζί σου, δίκιο έχεις.

Απλά ένα χαζό ερώτημα έκανα γιατί θέλω να καταλάβω τον πάτο που πιάνει η λογική αυτή.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Ρε μαζί σου, δίκιο έχεις.

Απλά ένα χαζό ερώτημα έκανα γιατί θέλω να καταλάβω τον πάτο που πιάνει η λογική αυτή.
Γιατι θεωρούν οτι αποκτούν μια πριβε εμπειρία ίσως και καποιοι simps να πιστευουν οτι αποκτουν δικαιωμα σε μια δυνητικη επαφή προσωπικα με την τυπισσα; Δεν ξερω, δεν εχω πληρωσει ποτε για να ξέρω.

Παει ο άλλος στη δουλεια, τουαλέτα διάλλειμα να εκτονωθει με την άλλη στο ονλυφανς, χιλιάδες δολλάρια να φευγουν, που έσκορτ να έπαιρνε οι πορνοσταρ θέλουν χιλιαρικο την ωρα. Θα σου χε μεινει να το λες και στα εγγονια σου που λεει ο λογος οτι πηγες με τη Λιζα Ανν.

Κι ομως προτιμουν το ηλεκτρονικο. Ο Θεος και η ψυχη τους.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πάντως παλιά τις ηθοποιούς τις λέγαν πουτάνες και τις είχαν στο περιθώριο. Οι γονείς δε , δεν θέλαν να ακούνε καν για αυτό το επάγγελμα καθώς το θεωρούσαν δεδομένη πορνεία.

Θέλω να πω ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η κοινωνία και πως θα κάνει embrace πράγματα που τώρα σε κάποιους φαίνονται ακραία.
Δεν νομίζω να άλλαξε η κοινωνία σε αυτό το θέμα. Απλά πλέον η ηθοποιός μπορεί να είναι κάποια που ''μόχθησε'' , που έχει ταλέντο , και δεν ''πούλησε το κορμί της''. Το ταμπού για την πορνεία το ίδιο παρέμεινε. Και θα παραμείνει, αλλιώς όπως έχω ξαναπεί θα το κάναμε όλοι . Γιατί να πάω να δουλέψω μεροκάματο να πάρω 50 ευρώ αν μπορώ να βγάλω τα ίδια λεφτά σε 10 λεπτά; τώρα δεν το κάνεις γιατί υπάρχει μια εικόνα ηθικής παρακμής σε όλο αυτό . Και δεν εννοώ τη γνώμη του κόσμου που μπορεί να τη γράψεις κιόλας , αλλά ότι πιθανόν και μέσα σου θα νιώθεις παρακμή κάνοντας ένα τέτοιο επάγγελμα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,275 μηνύματα.
Δεν νομίζω να άλλαξε η κοινωνία σε αυτό το θέμα. Απλά πλέον η ηθοποιός μπορεί να είναι κάποια που ''μόχθησε'' , που έχει ταλέντο , και δεν ''πούλησε το κορμί της''.
Αυτό ακριβώς είναι η έννοια του ταμπού. ότι τις θεωρούσαν πουτάνες ανεξάρτητα με το αν μόχθησαν ή όχι.

Κατά τη γνώμη μου έχει αλλάξει η κοινωνία σε αυτό.
Φαντάσου κάποια χρόνια πριν να έβγαινε κάποια γυμνή στη σκηνή ή στην τηλεόραση, ταλέντο ή οχι ήταν πουτάνα.
Πλέον δεν είναι έτσι και πιστεύω πως θα απενοχοποιήσουμε το σεξ γενικότερα στην πορεία.
Και κατ’εμέ πρέπει, πορνεία ή μή.
Γιατι τόσο κόμπλεξ με το σεξ;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Γιατι τόσο κόμπλεξ με το σεξ;
Γιατί θα παρατούσαμε τις δουλειές μας και θα κάναμε όλοι αυτό .
Έτσι και αλλιώς οι άνθρωποι πηδιούνται , ανταλλάσσουν φωτογραφίες αλλά δωρεάν.
Βέβαια από την υπερπροσφορά θα έπεφτε η ζήτηση, οπότε ίσως ερχόταν μια ισορροπία και να γυρίζαμε στα κλασσικά 8ώρα οι περισσότεροι :P
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,888 μηνύματα.
Παρακολουθώντας το μάθημα της παιδοψυχολογίας στη φιλοσοφική, διαπίστωσα ότι αυτοί οι άνθρωποι που ασχολούνται με αυτά έχουν πολλά παιδικά τραύματα και πολλά ψυχολογικά προβλήματα από την παιδική τους ηλικία, που δυστυχώς έμειναν άλυτα..

Είτε ήταν παιδιά που βίωναν απόρριψη και μέσα από αυτό προσπαθούν "κάτι" να γίνουν, λανθασμένα εννοείται, είτε ήταν παιδιά αφημένα στην τύχη τους, χωρίς καμία γονική υποστήριξη.. και είναι τραγικό να σπρώχνονται εκεί! Και ακόμα πιο τραγικό να προβάλλονται πλέον ως ΕΙΔΩΛΑ που καταφέρνουν με σκληρή δουλειά να πετύχουν σε αυτό. Πραγματικά έχει καταντήσει βδελυρό να κάνουν ολόκληρα ντοκιμαντέρ με αυτό το θέμα και να λένε για τα χιλιάδες ευρώ που βγάζουν, χωρίς να νοιάζονται ότι μπορεί να το ακούσει αυτό ένα παιδί 12-13 και να επηρεαστεί... Ξεπεσμός
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Ακόμα λειτουργεί αυτή η trash πλατφόρμα;;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
25 ευρω το μηνα για να τη βλέπεις να το χαιδευει για να παίζεις το ματσαμπλόκι εργόχειρο να κάνεις προίκα.

25 ευρω ειναι η διμηνη συνδρομή στο WoW και παίζω τη thief μου καθε βράδυ αμα λάχει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,888 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Ακόμα να κλείσει αυτή η πλατφόρμα??
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Ίσως το χειρότερο από όλα δε, είναι ότι τα άτομα που είναι στο onlyfans αποκαλούνται δημιουργοί, μια σχεδόν ιερή λέξη. Κατά μία έννοια, δηλαδή, μπαίνουν στην ίδια κατηγορία με τον Ντα Βίντσι. Σημεία των καιρών...
Πουτανες και δημιουργοι, τα ιδια σκατα γιναμε ουλοι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακόμα να κλείσει αυτή η πλατφόρμα??
Δεν εισαι υπερ της ελευθερης αγορας;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Το onlyfans είναι η πρόστυχη εκδοχή του airbnb, του uber, του wolt κλπ.

Έχεις ένα εξοχικό που το χρησιμοποιείς 1 μήνα το καλοκαίρι και κανα σκ; Κάντο airbnb τον υπόλοιπο καιρό να βγάλεις τίποτα.
Έχεις ένα αυτοκίνητο, ελεύθερο χρόνο και θες να βγάλεις χαρτζιλίκι; Uber
Έχεις μηχανάκι/ποδήλατο και θες μερικά έξτρα λεφτά; Wolt/efood κλπ
Αντίστοιχα, έχεις ένα σώμα που κάποιοι θα πλήρωναν για να το δουν γυμνό ή ημίγυμνο; Onlyfans

Φυσικά σε όλα αυτά κάποιοι το έχουν για χαρτζιλίκι, κάποιοι το έχουν κάνει επάγγελμα.

Το γιατί ανθούν στις μέρες μας τέτοιες υπηρεσίες είναι κοινωνικό φαινόμενο αλλά είναι δεδομένο.
Όπως και τα υπόλοιπα αντίστοιχα το onlyfans είναι πολύ επικερδής μπίζνα.
Κέρδη 525εκ το 2022 από 433 το 2021,47% αύξηση "δημιουργών" και 27% αύξηση χρηστών.

Βέβαια αμφιβάλλω για το πόσα βγάζουν οι δημιουργοί, μάλλον όπως και με τους influencers ελάχιστοι βγάζουν πολλά και οι υπόλοιποι ψίχουλα.
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Το γιατί ανθούν στις μέρες μας τέτοιες υπηρεσίες είναι κοινωνικό φαινόμενο αλλά είναι δεδομένο.
Όπως και τα υπόλοιπα αντίστοιχα το onlyfans είναι πολύ επικερδής μπίζνα.
Κέρδη 525εκ το 2022 από 433 το 2021,47% αύξηση "δημιουργών" και 27% αύξηση χρηστών.
Ναι, στις μέρες μας η πορνεία έχει ανθίσει.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,275 μηνύματα.
μην αγχώνεστε τόσο για τα ήθη των κοριτσιών όλοι είμαστε πόρνες του καπιταλισμού έτσι κι αλλιώς
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
μην αγχώνεστε τόσο για τα ήθη των κοριτσιών όλοι είμαστε πόρνες του καπιταλισμού έτσι κι αλλιώς
Αυτό ακριβώς είναι ο φεμινισμός, να υπερασπίζεσαι οτιδήποτε -μα οτιδήποτε- κάνουν οι γυναίκες, απλώς και μόνον επειδή είναι γυναίκες.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι ο φεμινισμός, να υπερασπίζεσαι οτιδήποτε -μα οτιδήποτε- κάνουν οι γυναίκες, απλώς και μόνον επειδή είναι γυναίκες.

Οι γυναίκες δεν είναι ισότημα μέλη της κοινωνίας σε πολλά μέρη του κόσμου. Ακόμα και σήμερα. Επομένως η στήριξη είναι απαραίτητη. Εχεις ακούσει τη λέξη "κλειτοριδεκτομή";
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Οι γυναίκες δεν είναι ισότημα μέλη της κοινωνίας σε πολλά μέρη του κόσμου. Ακόμα και σήμερα. Επομένως η στήριξη είναι απαραίτητη. Εχεις ακούσει τη λέξη "κλειτοριδεκτομή";
Που κολλάει η κλειτοριδεκτομή με το να βγάζεις τον εαυτό σου ένα στάδιο πριν την πορνεία δεν μπορώ να το καταλάβω. Τέλος πάντων, σοβαρά δεν μιλάω έτσι και αλλιώς με άντρες φεμίνια.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Που κολλάει η κλειτοριδεκτομή με το να βγάζεις τον εαυτό σου ένα στάδιο πριν την πορνεία δεν μπορώ να το καταλάβω. Τέλος πάντων, σοβαρά δεν μιλάω έτσι και αλλιώς με άντρες φεμίνια.

Ρε φίλε σου λέω. Πάρε τους μουσουλμάνους φερ' ειπείν. Πως αντιμετωπίζουν τις γυναίκες τους; Ξέρεις πόσοι είναι οι μουσουλμάνοι; Ξέρεις πως αντιμετωπίζουν τις γυναίκες τους οι πανταχού παρών μαφίες ανα το κόσμο; Yakuza πχ 110.000 μέλη, Triads...CIA...and so on δεν είναι ισότημα μέλη της κοινωνίας είναι πολύ προβληματικό όλο αυτό. Ασε πως βγάζουν το ψωμί τους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top