Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Πάλι με ρεντίκολα ασχολείστε ; :laugh:
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
προφανως και τα δηλωνει αλλιώς δεν θα εκθετε και τον εαυτο της στην τηλεοραση .
Μην είσαι καθόλου σίγουρος γι' αυτό. Υπάρχουν άπειρα κανάλια για να ξεπλύνεις χρήμα.

Ίσως όχι για πολύ ακόμα. Τι στο διάτανο το χτίζουν το τεχνολογικό χωριό στο Κορωπί με τον Δαίδαλο; Ένα query είναι, τα έξοδά σου inner join με το E9. Έλα εδώ κουκλίτσα μου; Κάθε τρεις και λίγο φτιάχνεις τα νιχάκια, τα μαλλάκια, αγόρασες και καινούργιο τουτού, κάνεις και ταξιδάκια; Πλέρω.. 55% κρατήσεις + πρόστιμο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Δηλαδή όποιος άνθρωπος πάτησε στην γή και πάλεψε για αυτό που ήθελε τα κατάφερε επειδή εσύ κατάφερες αυτό που ήθελες;
Φίλη μου, δεν μιλάω για εξωφρενικές βλέψεις, τώρα αν κάποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος, ε όχι, δεν θα το καταφέρει με ηθική δουλειά..

Αλλά αν τα όνειρα σου πατάνε στην πραγματικότητα, ναι, αν προσπαθήσεις και μοχθήσεις θα το πετύχεις. Δεν γίνεται αλλιώς!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Φίλη μου, δεν μιλάω για εξωφρενικές βλέψεις, τώρα αν κάποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος, ε όχι, δεν θα το καταφέρει με ηθική δουλειά..

Αλλά αν τα όνειρα σου πατάνε στην πραγματικότητα, ναι, αν προσπαθήσεις και μοχθήσεις θα το πετύχεις. Δεν γίνεται αλλιώς!

Απλά ψάχνουν την ευκολη λυση τους έδωσε ο θεός εναν κώλο και τον εμπορεύονται.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Αλλά αν τα όνειρα σου πατάνε στην πραγματικότητα, ναι, αν προσπαθήσεις και μοχθήσεις θα το πετύχεις. Δεν γίνεται αλλιώς!
Όλα γίνονται. Κι ο παππούς μόχθησε και έχτισε σπιτάκι στην Πάρνηθα. Κάηκε μία φορά, το ξανάχτισε. Κάηκε δεύτερη φορά, το ξανάχτισε. Κάηκε τρίτη φορά, το ξανάχτισε. Την τέταρτη αυτοκτόνησε (έχει συμβεί στ' αλήθεια).

Στα πρώτα μνημόνια σχεδόν κάθε μέρα διάβαζες για μία αυτοκτονία, μέχρι που βγήκε ο Άδωνις και αμφισβητούσε τα νούμερα, το θυμάστε;

Ο μόχθος δεν είναι καθαρτήριο, είναι ανάγκη. Θέλει και σύνεση και καλλιέργεια ώστε ο μόχθος σου να πιάνει τόπο.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Φίλη μου, δεν μιλάω για εξωφρενικές βλέψεις, τώρα αν κάποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος, ε όχι, δεν θα το καταφέρει με ηθική δουλειά..

Αλλά αν τα όνειρα σου πατάνε στην πραγματικότητα, ναι, αν προσπαθήσεις και μοχθήσεις θα το πετύχεις. Δεν γίνεται αλλιώς!
Κοίτα το point αλλού ήθελα να το κάνω αλλά έφτασε εδώ. Το αν πετυχαίνει κάποιος τον σκοπό του εν τέλει ή οχι δεν έχει τόση σημασία. Σε αυτό που ήθελα να σταθώ ήταν η δήλωση πως «δεν έχω τίποτα κοινό με κάποιον που δεν μόχθησε» και νιώθω πως και η φύση της εργασίας αυτής δεν σου κάθεται καλά, δηλαδή, πως πηδιέται ή εκδίδεται για λεφτά.
Καθώς υπάρχουν και πολλοί άλλοι που δηλώνουν πως μόχθησαν και είχαν απο πίσω κάτι πλάτες ΝΑ.
Ή ας πούμε στο καλλιτεχνικό κομμάτι πόσοι άνθρωποι είναι στον χώρο από γονείς συγγενείς ή γνωστούς κτλ.
Αυτό θα μας καθόταν πιο εύκολα όμως.

Γενικά εγώ δεν θεωρώ πως δεν έχω τίποτα κοινό με κάποιον επειδή δεν μόχθησε για την εργασία του.

Φυσικά εσύ μπορείς να έχεις την δική σου γνώμη και στάση ζωής.
Εγώ λέω πως το σκέφτομαι εγώ και το βρίσκω άδικο ο άνθρωπος να κρίνεται απο ένα του χαρακτηριστικό. Είμαστε πολλά περισσότερα από αυτό.
Πολλοί άνθρωποι που γνώρισα κάναν δουλειές του ποδαριού γιατι δεν τους ένοιαζε η καριέρα κι όμως ήταν απίστευτοι χαρακτήρες και σκίζαν απο γνώσεις και ενδιαφέροντα. Αντίστοιχα τα άτομα μα τα οποία δουλεύαμε μαζί και μόχθησαν για μια καριέρα πολλοί απο αυτούς ήταν πολύ sad και κάθε φορά που βγαίναμε μιλούσαν για δουλειά..

Anyway, εσύ είσαι εσύ.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Υπάρχουν και άτομα του : Απολαμβάνω το σεξ κι ας είναι με όποιον να'ναι; Πολύ. Θα βγάλω έτσι λεφτά; Πολλά. Οπότε δεν χρειάζεται να έχουν απαραίτητα κάποιο troubled background. Ειδικά στο OnlyFans που δεν έχει σχέση με το πεζοδρόμιο/οίκο ανοχής. Είχα δει ένα βίντεο με συνέντευξη της στην οποία έλεγε ότι από έφηβη ήθελε πολύ το σεξ κτλ. Πιστεύω ότι οι άνθρωποι αντιλαμβανόμαστε το σεξ διαφορετικά. Για άλλους είναι το συναισθηματικό δέσιμο, η ωμή απόλαυση άνευ συναισθημάτων, βιολογική ανάγκη κτλ κτλ. Εκείνη το βλέπει σαν μια ευχάριστη πηγή εσόδων.
Είναι μια δουλειά και κάποιος πρέπει να την κάνει στην τελική.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Η Λίζα διαθέτει only fans , κάνει βιζιτες και είναι και στο sugar babes και το απολαμβάνει
Ένα βίντεο τόσο καλά αμπαλαρισμενο ...

Από μια δήθεν πάρα πολύ καλή οικογένεια αλλά στα 9 σκάει η διαταραχουλα ...

Σε αυτή την ηλικία ξεκάθαρα υπεύθυνο ειβαι τ οικογενειακό πλαίσιο..
Αυτό το πλαίσιο που αργότερα την στηρίζει απόλυτα αναγνωριζοντας ότι δεν ειναι κάτι ΑΝΗΘΙΚΟ καθώς ΟΛΟΙ έχουμε καποια ψυχολογικά θέματα και καταφεύγουμε κάπου...

Ποιο ξεκάθαρες τοποθετήσεις από άτομα που έχουν μπει στη δική τους παραβατικη κόσμο θεωρία δεν υπάρχει...


Αντε να διακρίνει όλη αυτή την παγίδα ένα κοριτσάκι ώστε να μην γίνει άλλο ένα θύμα αυτής της ανηθικότητας!!


Μήπως τελικά αυτοί οι γονεις αναγνωρίζουν το δικό τους μερίδιο σε όλο αυτό ώστε να μην τους βρίσκει απέναντι της ;

Δεν μιλάμε για αλλαγή φύλου όπου σαφέστατα και εκεί οι γονείς οφείλουν να ειναι δίπλα στο παιδί τους ...

Όχι σε καμία των περιπτώσεων η εκδιδόμενη υπό αυτές τις συνθήκες μπορεί να μιλάει για ηθική και τι ειναι σωστό και το όχι εφοσο ελοχευει μια διαταραχουλα η οποία την συνοδεύει εφο όρου ζωής απ ότι φαίνεται, απλά την έχει αμπαλαρει τόσο καλά ώστε να μην νιώθει ενοχικα !
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,742 μηνύματα.
Εγώ για να απαντήσω στο θέμα, νομίζω πως το Onlyfans είναι κομμάτι της σύγχρονης πορνείας. Τι εννοώ τώρα.
Όταν επί της ουσίας εμπορευματοποιείς το σώμα σου (καλώς ή κακώς), τότε ναι μπορεί να θεωρηθεί ως "υποκατηγορία" της πορνείας. Το ότι δεν περιέχει πάντα το κομμάτι της συνεύρεσης δε σημαίνει ότι δεν ανήκει στην πορνεία. Και για να μην παρεξηγηθώ, και άλλα επαγγέλματα πληρώνονται για το σώμα τους, λόγου χάρη τα μοντέλα. Ωστόσο, το Onlyfans μας αρέσει ή όχι εμπίπτει στην κατηγορία του καθαρά ερωτικού περιεχομένου, οπότε ναι εν μέρει μπορεί να θεωρηθεί κομμάτι της σύγχρονης πορνείας.
Προσωπικά ούτε έχω, ούτε σκοπεύω να κάνω ποτέ λογαριασμό. Αν θέλω εύκολα λεφτά προτιμώ να πάω να κλέψω μια τράπεζα, πιο εντάξει θα είμαι με τη συνείδησή μου :P. Όσον αφορά αυτούς και αυτές που το χρησιμοποιούν είτε για να να προσφέρουν είτε για να λάβουν, αν είναι εντάξει με την ηθική τους και δεν το θεωρούν κάτι κακό, ποια είμαι εγώ για να τους κρίνω; Πόσω μάλλον να τους αλλάξω άποψη, αν από αυτό αντλούν ευχαρίστηση.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Απλά ψάχνουν την ευκολη λυση τους έδωσε ο θεός εναν κώλο και τον εμπορεύονται.
Σε όλους μας έδωσε😂
Και εγώ, συγγνώμη, το θεωρώ την απόλυτη ξεφτίλα να πουλάς το σώμα σου για λίγα 50αρικα, 100αρικα και όσα τέλος πάντων δίνει ο κάθε ανέραστος λιγούρης..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Σε όλους μας έδωσε😂
Και εγώ, συγγνώμη, το θεωρώ την απόλυτη ξεφτίλα να πουλάς το σώμα σου για λίγα 50αρικα, 100αρικα και όσα τέλος πάντων δίνει ο κάθε ανέραστος λιγούρης..

Αν θές να σου απαντήσω ειλικρινά... απο το Ονλυ φανς ναι ειναι κοροϊδια και εκμετάλευση.

Η πορνεία γενικά εμενα δεν με ενοχλεί και ισα ισα αποτελεί και διέξοδο αν κάποιος δεν έχει για τους λογους του
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Insert Μπαρτζώκας "θες να γίνεις viral ε;".

Δε χρειάζεται να λυπόμαστε για άτομα όταν αυτά κάνουν κάτι αυτοβούλως. Και εμάς μας προσθέτει περιττό ψυχολογικό βάρος και τους δέκτες της λύπησης καταφέρνουμε να βάζουμε στο περιθώριο.
Κι αν λυπηθούμε τα άτομα του onlyfans που βγάζουν λεφτά με βάση το σώμα τους, να λυπηθούμε και τα μοντέλα, να λυπηθούμε και οποιονδήποτε βγάζει λεφτά από μία χειρονακτική εργασία κι απ' ότιδήποτε βασίζεται στην εμπειρία και το muscle memory.

Ας λυπηθούμε γι' αυτόν που έπαθε ζημιές στο σπίτι του από μια φυσική καταστροφή, ας λυπηθούμε γι' αυτόν στη διασταύρωση που έσπασε κάνα πόδι επειδή ο άλλος παραβίασε στοπ, ας λυπηθούμε γι' αυτόν που κάνει κάτι υπό την απειλή κάποιου άλλου.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Για τους άντρες του only fans δεν ακούσαμε πάλι πάντως.

Καταλαβαίνω εν τέλει η ντροπή και η αηδία πάλι μαυρίζει την γυναίκα.

Μάλιστα
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Για τους άντρες του only fans δεν ακούσαμε πάλι πάντως.

Καταλαβαίνω εν τέλει η ντροπή και η αηδία πάλι μαυρίζει την γυναίκα.

Μάλιστα
Εγώ για όλους μιλάω!
Αλλά και τους "άντρες" του only fans, πάλι "άντρες" τους πληρώνουν (σα να τους βλέπω , 50+αρηδες μπάρμπες που είναι ικανοί να την πέσουν και σε ένα παιδάκι). Για αυτό τόση ώρα μιλάω για την ξεφτίλα και των δύο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.
Ένα βίντεο τόσο καλά αμπαλαρισμενο ...

Από μια δήθεν πάρα πολύ καλή οικογένεια αλλά στα 9 σκάει η διαταραχουλα ...

Σε αυτή την ηλικία ξεκάθαρα υπεύθυνο ειβαι τ οικογενειακό πλαίσιο..
Αυτό το πλαίσιο που αργότερα την στηρίζει απόλυτα αναγνωριζοντας ότι δεν ειναι κάτι ΑΝΗΘΙΚΟ καθώς ΟΛΟΙ έχουμε καποια ψυχολογικά θέματα και καταφεύγουμε κάπου...

Ποιο ξεκάθαρες τοποθετήσεις από άτομα που έχουν μπει στη δική τους παραβατικη κόσμο θεωρία δεν υπάρχει...


Αντε να διακρίνει όλη αυτή την παγίδα ένα κοριτσάκι ώστε να μην γίνει άλλο ένα θύμα αυτής της ανηθικότητας!!


Μήπως τελικά αυτοί οι γονεις αναγνωρίζουν το δικό τους μερίδιο σε όλο αυτό ώστε να μην τους βρίσκει απέναντι της ;

Δεν μιλάμε για αλλαγή φύλου όπου σαφέστατα και εκεί οι γονείς οφείλουν να ειναι δίπλα στο παιδί τους ...

Όχι σε καμία των περιπτώσεων η εκδιδόμενη υπό αυτές τις συνθήκες μπορεί να μιλάει για ηθική και τι ειναι σωστό και το όχι εφοσο ελοχευει μια διαταραχουλα η οποία την συνοδεύει εφο όρου ζωής απ ότι φαίνεται, απλά την έχει αμπαλαρει τόσο καλά ώστε να μην νιώθει ενοχικα !
Η βουλιμια , από την οποία πάσχει , είναι πολυ-παραγοντική διαταραχή δεν μπορούμε να αποδώσουμε ολοκληρωτικά την ευθύνη στην οικογένεια . Σε κάθε περιπτωση όμως , δεν βρίσκω κάποια λογική συνδεση στην βουλιμια με την επιλογή της να ασχοληθεί με την πορνεία . Είναι διατροφική διαταραχή δεν επηρεάζει την ικανότητα λήψης εκούσιων αποφάσεων .
Επίσης είπε στην συνέντευξη οτι προφανώς οι γονεις είναι κατα , αλλα το αποδεχτηκαν . Ποία επρεπε δηλαδη να είναι η αναμενομενη αντιδραση τους για τους χαρακτηρισούμε φυσιολογικους ; Να την πεταξουν απο το σπιτι ; Να την πλακωσουν στο ξυλο ;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγώ για όλους μιλάω!
Αλλά και τους "άντρες" του only fans, πάλι "άντρες" τους πηδάνε (σα να τους βλέπω , 50+αρηδες μπάρμπες που είναι ικανοί να την πέσουν και σε ένα παιδάκι). Για αυτό τόση ώρα μιλάω για την ξεφτίλα και των δύο..
1)Το άντρες γιατί με εισαγωγικά;
2)Στο OnlyFans υπάρχουν και straight άντρες που απευθύνονται σε γυναικείο κοινό ή ακόμη και straight άντρες που απευθύνονται γενικότερα σε όσους καυλώνουν με τα βίντεο/φωτογραφίες τους και τους κάνουν + χ δολάρια/ευρώ πλουσιότερους.
3)Στο OnlyFans δεν μπαίνουν μόνο 50αρηδες μπάρμπες όπως λες, αλλά και άτομα της ηλικίας σου ανεξάρτητα από το φύλο. Δεν είναι καμιά κόλαση γεμάτη άτομα με διαστροφές για παιδάκια. Διαστρεβλωμένη εικόνα έχεις μάλλον.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
δ ) ειναι επιλογη τους , χωρις να εχουν ενα προβληματικο background . Γιατι απλα γουσταρουν τα λεφτα και να π@διουνται
Σχεδόν το 100% των ανθρώπων στη γη αγαπάμε τα λεφτά και να πηδιόμαστε. Πόσο ποσοστό είναι στο onlyfans;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.
Σχεδόν το 100% των ανθρώπων στη γη αγαπάμε τα λεφτά και να πηδιόμαστε. Πόσο ποσοστό είναι στο onlyfans;
Όσοι δεν το θεωρουν ανηθικο και δεν έχουν θεμα με την εκθεση , και οτι αυτή επιφέρει ..

Η eva mli , κάποτε ηταν η κορυφαια στην πλατφορμα στην ελλαδα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top