Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
η λέξη πορνεία (από το ρήμα πορνεύω) σημαίνει πουλάω

οπότε ναι, είναι πορνεία η συγκεκριμένη πλατφόρμα, μην αναρωτιέστε..

εγώ ξανά λέω, ότι δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας και η καθεμία με το κορμί του/της, απλά εγώ σαν Εριφύλη δεν θα έκανα ποτέ παρέα με ένα τέτοιο άτομο. Νομίζω είναι δικαίωμα μου αυτό. Ποτέ όμως.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
η λέξη πορνεία (από το ρήμα πορνεύω) σημαίνει πουλάω

οπότε ναι, είναι πορνεία η συγκεκριμένη πλατφόρμα, μην αναρωτιέστε..

εγώ ξανά λέω, ότι δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας και η καθεμία με το κορμί του/της, απλά εγώ σαν Εριφύλη δεν θα έκανα ποτέ παρέα με ένα τέτοιο άτομο. Νομίζω είναι δικαίωμα μου αυτό. Ποτέ όμως.
Πάντως παλιά τις ηθοποιούς τις λέγαν πουτάνες και τις είχαν στο περιθώριο. Οι γονείς δε , δεν θέλαν να ακούνε καν για αυτό το επάγγελμα καθώς το θεωρούσαν δεδομένη πορνεία.

Θέλω να πω ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η κοινωνία και πως θα κάνει embrace πράγματα που τώρα σε κάποιους φαίνονται ακραία.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Πάντως παλιά τις ηθοποιούς τις λέγαν πουτάνες και τις είχαν στο περιθώριο.
Δεν νομίζω ποτέ η Κυβέλη ή η Κοτοπούλη ή η Χατζηαργύρη να ήταν σε κανένα περιθώριο.. Ίσα ίσα τις θαύμαζαν όλοι. Άστοχο παράδειγμα να συγκρίνεις μια πόρνη με μια καλλιτέχνη.. η μία προσφέρει σεξουαλική τέρψη, η άλλη ψυχολογική. Νομίζω πως το δεύτερο είναι πολύ πιο απαραίτητο.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η βουλιμια , από την οποία πάσχει , είναι πολυ-παραγοντική διαταραχή δεν μπορούμε να αποδώσουμε ολοκληρωτικά την ευθύνη στην οικογένεια . Σε κάθε περιπτωση όμως , δεν βρίσκω κάποια λογική συνδεση στην βουλιμια με την επιλογή της να ασχοληθεί με την πορνεία . Είναι διατροφική διαταραχή δεν επηρεάζει την ικανότητα λήψης εκούσιων αποφάσεων .
Επίσης είπε στην συνέντευξη οτι προφανώς οι γονεις είναι κατα , αλλα το αποδεχτηκαν . Ποία επρεπε δηλαδη να είναι η αναμενομενη αντιδραση τους για τους χαρακτηρισούμε φυσιολογικους ; Να την πεταξουν απο το σπιτι ; Να την πλακωσουν στο ξυλο ;
Σε οποιοδήποτε αλλο ηλικίακο φάσμα κυρίως μετα τα 15 ,ναι μπορεί να αποδοθεί και σε άλλους παράγοντες.


Όταν μιλάμε όμως μιλαμε για διαταραχές σε τέτοια στάδια ανάπτυξης μιλάμε πάντα για το οικογενειακό πλαίσιο..
Το πλαίσιο αυτό μπορεί να είναι εκτός από την μητέρα και τον πατέρα και οποιαδήποτε άλλος ζει μέσα σε αυτό!

Άλλωστε σε τέτοιες διαταραχές η ψυχοθεραπευτικη προσέγγιση γίνετε πάντα σε συνεργασία με την οικογενεια εφόσον πηγάζει από αυτή..

Άρα κλείνει αυτό το κεφάλαιο...

Επειτα η βουλιμία για σκέψου πως εκφράζεται και πως συνδέεται σωματικά και ηλικιακά;

Σε αυτές τις διαταραχές έχουμε συνήθως παλινδρομηση στη βρεφικη νηπιακη ηλικία, κυριως στοματικό στάδιο ,αισθημα πεινας -ελλειψης , όπου από εκεί πρέπει να διερευνηθεί και η αιτία αυτης ...

Τώρα να πούμε για τους γονείς...

Όταν ένας γονέας ειναι κατά όλου αυτού και έχει κάνει σωστή δουλειά ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να έχει ένα τέτοιο παιδί..
Σε καμία των περιπτώσεων, ας ξεκινήσουμε από εκεί και πιστεύω το αντιλαμβανομαστε όλοι γιατι δεν έχουμε δει καμία να γίνετε "πουτανα" από σωστά δομημένη οικογένεια ΕΚΤΟΣ αν στη μέση μπαινει άλλος παράγοντας όπως ειναι οι ουσίες, η εξάρτηση όπου εκεί εστιάσεις στην απεξάρτηση των ουσιών και όχι στο ηθικό κομμάτι της πορνειας ...

Έπειτα ένας γονέας που γνωρίζει οτι το παιδί του καταφεύγει σε αυτό αναζητά τον λόγο...
Εδώ ξεκάθαρα είναι τα χρήματα ....

Όχι δεν θα το έδιωχνα..δεν θα το ενθάρρυναν όμως κιόλας..
Μαζί με ειδικούς που λογικά με την βουλιμία στο ιστορικό τους παρακολουθούνται και αυτοί θα προσπαθούσαν να το δουλέψουν αλλιώς...


Ας καταλάβουμε ότι η δουλειά του γονέα δεν σταματά ποτέ ούτε η λύση είναι να γυρίσουν την πλάτη στο παιδί αν και σε ορρισμένες περιπτώσεις συστήνεται ΚΑΙ από τους ειδικούς ψυχικής υγείας..

Η ανασφάλεια και ο φόβος του γονεα καμία φορά τον αναγκάζει να συμπεριφερθει έτσι...
Τα δικά του θέματα είναι μεταβιβαζονται στα παιδιά τους ειδικά σε αυτές τις ηλικίες...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Δεν νομίζω ποτέ η Κυβέλη ή η Κοτοπούλη ή η Χατζηαργύρη να ήταν σε κανένα περιθώριο.. Ίσα ίσα τις θαύμαζαν όλοι. Άστοχο παράδειγμα να συγκρίνεις μια πόρνη με μια καλλιτέχνη.. η μία προσφέρει σεξουαλική τέρψη, η άλλη ψυχολογική. Νομίζω πως το δεύτερο είναι πολύ πιο απαραίτητο.
Ναι δεν τον πήρε κανενας και καμια στο καλλιτεχνικο στερέωμα ποτέ. Ούτε σεξ ούτε ουσίες.

Όλοι οσίες παρθένες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Δεν νομίζω ποτέ η Κυβέλη ή η Κοτοπούλη ή η Χατζηαργύρη να ήταν σε κανένα περιθώριο.. Ίσα ίσα τις θαύμαζαν όλοι. Άστοχο παράδειγμα να συγκρίνεις μια πόρνη με μια καλλιτέχνη.. η μία προσφέρει σεξουαλική τέρψη, η άλλη ψυχολογική. Νομίζω πως το δεύτερο είναι πολύ πιο απαραίτητο.

Εριφύλη μιλάς και εσυ για πράγματα τα οποια δεν κατέχεις... απο που και ως που ... νομιζω ακομη δεν εισαι πολυ έμπειρη στον ερωτικό τομέα μας λές για ψυχολογική τέρψη ενω η σεξουαλική ειναι προοίμιο αυτης.

Το οποιο βεβαια θα το ηξερες εάν ειχες ξεκινήσει.

Δε μπορω να καταλαβω ρε παιδιά μιλάτε για πραματα για τα οποια σε 10 χρονια μπορει να εχετε τελειως διαφορετικη αντίληψη κια κουλτουρα.

Προφανως για σενα το σεξ δεν ειναι κάτι κοπέλα μου εισαι σε άλλη φάση ενας άλλος ομως ή μια αλλη μπορει να ψοφάνε.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Άστοχο παράδειγμα να συγκρίνεις μια πόρνη με μια καλλιτέχνη.
Μιλάω για πιο πρίν χρονικά και δεν σύγκρινα την «πόρνη» με την καλλιτέχνη. Σύγκρινα το πως άλλαξε η κοινωνία στο πως έβλεπε κάποια πράγματα.

Επιπλέον το σεξ δεν είναι τέχνη; Το σεξ δεν έχει να κάνει με ψυχολογία; Το γυμνό δεν είναι τέχνη; Γιατι το σεξ πάνω στην σκηνή ( έχω δεί τέτοια θεατρική παράσταση στο Βερολίνο) να μην είναι τέχνη;

Είσαι σίγουρη πως στο βαθύ μέλλον όλα αυτά δεν θα είναι αυτονόητα;

Που μπαίνουν τα όρια στην τέχνη;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Προφανως για σενα το σεξ δεν ειναι κάτι κοπέλα μου εισαι σε άλλη φάση ενας άλλος ομως ή μια αλλη μπορει να ψοφάνε
Ναι, αυτό ισχύει. Για εμένα δεν είναι τίποτα. Για αυτό και δεν κρίνω. Αλλά μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Μια πόρνη με μια ηθοποιό δεν έχουν καμία ομοιότητα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Ναι, αυτό ισχύει. Για εμένα δεν είναι τίποτα. Για αυτό και δεν κρίνω. Αλλά μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Μια πόρνη με μια ηθοποιό δεν έχουν καμία ομοιότητα.

ωραια... αν μου επιτρεπεις κοριτσι μου... για σενα δεν ειναι τιποτα

εχεις κανει ποτέ ; e pvw θα ειναι αμα δεν έχεις κανει.

Άρα μην καταφέρεσαι υποτιμητικά ας πουμε για όσους θα πηγαιναν με ιεροδουλες αν πχ 1-2 χρονια μετα απο ψάξιμο δεν βρήκαν άκρη. Ο καθενας εχει τις ανάγκες του.

ενταξει για σενα μπορει να τη βρισκεις με πλατωνικούς έρωτες εκει ... δεν ειμαστε ολοι το ιδιο ομως.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Τέσπα το point μου που είχε να κάνει με το πως βλέπει και ορίζει η κοινωνία κάποια πράγματα χάθηκε.

Ξεχειλώστε το στο «σύγκριση πόρνης και ηθοποιού»
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
ωραια... αν μου επιτρεπεις κοριτσι μου... για σενα δεν ειναι τιποτα

εχεις κανει ποτέ ; e pvw θα ειναι αμα δεν έχεις κανει.

Άρα μην καταφέρεσαι υποτιμητικά ας πουμε για όσους θα πηγαιναν με ιεροδουλες αν πχ 1-2 χρονια μετα απο ψάξιμο δεν βρήκαν άκρη. Ο καθενας εχει τις ανάγκες του.

ενταξει για σενα μπορει να τη βρισκεις με πλατωνικούς έρωτες εκει ... δεν ειμαστε ολοι το ιδιο ομως.
Δεν έκρινα, το είπα εκατό φορές.
Αλλά αυτή την σύγκριση δεν την δέχομαι.
Τόνισα πολλές φορές ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ο,τι γουστάρει.. αλλά αυτοί οι άνθρωποι μακριά από εμένα, αυτό είπα. Δικαίωμα μου.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Αλλά αυτή την σύγκριση δεν την δέχομαι.
Εριφύλη, κορίτσι μου, καταλαβαίνεις τι έγραψα πιο πάνω; Πες μου που έγινε η σύγκριση που λες;
Σου είπα ένα δεδομένο που ίσχυε για το πως (κακώς) έβλεπε παλιά η κοινωνία κάποια πράγματα, στο πως τα βλέπει σήμερα και στο πως πιθανώς θα βλέπουν στο μέλλον πράγματα που σήμερα θεωρούμε ακραία .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Εριφύλη, κορίτσι μου, καταλαβαίνεις τι έγραψα πιο πάνω; Πες μου που έγινε η σύγκριση που λες;
Σου είπα ένα δεδομένο που ίσχυε για το πως (κακώς) έβλεπε παλιά η κοινωνία κάποια πράγματα, στο πως τα βλέπει σήμερα και στο πως πιθανώς θα βλέπουν στο μέλλον πράγματα που σήμερα θεωρούμε ακραία .
Ναι, κατάλαβα τι έγραψες. Και δεν το λέω για αυτό που έγραψες, αλλά και για τις απαίσιες αντιλήψεις που είχαν για τις ηθοποιούς.
Αλλά στο μέλλον τι; Την πόρνη πώς θα την βλέπουν δηλαδή στο μέλλον;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.
Σε οποιοδήποτε αλλο ηλικίακο φάσμα κυρίως μετα τα 15 ,ναι μπορεί να αποδοθεί και σε άλλους παράγοντες.


Όταν μιλάμε όμως μιλαμε για διαταραχές σε τέτοια στάδια ανάπτυξης μιλάμε πάντα για το οικογενειακό πλαίσιο..
Το πλαίσιο αυτό μπορεί να είναι εκτός από την μητέρα και τον πατέρα και οποιαδήποτε άλλος ζει μέσα σε αυτό!

Άλλωστε σε τέτοιες διαταραχές η ψυχοθεραπευτικη προσέγγιση γίνετε πάντα σε συνεργασία με την οικογενεια εφόσον πηγάζει από αυτή..

Άρα κλείνει αυτό το κεφάλαιο...

Επειτα η βουλιμία για σκέψου πως εκφράζεται και πως συνδέεται σωματικά και ηλικιακά;

Σε αυτές τις διαταραχές έχουμε συνήθως παλινδρομηση στη βρεφικη νηπιακη ηλικία, κυριως στοματικό στάδιο ,αισθημα πεινας -ελλειψης , όπου από εκεί πρέπει να διερευνηθεί και η αιτία αυτης ...

Τώρα να πούμε για τους γονείς...

Όταν ένας γονέας ειναι κατά όλου αυτού και έχει κάνει σωστή δουλειά ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να έχει ένα τέτοιο παιδί..
Σε καμία των περιπτώσεων, ας ξεκινήσουμε από εκεί και πιστεύω το αντιλαμβανομαστε όλοι γιατι δεν έχουμε δει καμία να γίνετε "πουτανα" από σωστά δομημένη οικογένεια ΕΚΤΟΣ αν στη μέση μπαινει άλλος παράγοντας όπως ειναι οι ουσίες, η εξάρτηση όπου εκεί εστιάσεις στην απεξάρτηση των ουσιών και όχι στο ηθικό κομμάτι της πορνειας ...

Έπειτα ένας γονέας που γνωρίζει οτι το παιδί του καταφεύγει σε αυτό αναζητά τον λόγο...
Εδώ ξεκάθαρα είναι τα χρήματα ....

Όχι δεν θα το έδιωχνα..δεν θα το ενθάρρυναν όμως κιόλας..
Μαζί με ειδικούς που λογικά με την βουλιμία στο ιστορικό τους παρακολουθούνται και αυτοί θα προσπαθούσαν να το δουλέψουν αλλιώς...


Ας καταλάβουμε ότι η δουλειά του γονέα δεν σταματά ποτέ ούτε η λύση είναι να γυρίσουν την πλάτη στο παιδί αν και σε ορρισμένες περιπτώσεις συστήνεται ΚΑΙ από τους ειδικούς ψυχικής υγείας..

Η ανασφάλεια και ο φόβος του γονεα καμία φορά τον αναγκάζει να συμπεριφερθει έτσι...
Τα δικά του θέματα είναι μεταβιβαζονται στα παιδιά τους ειδικά σε αυτές τις ηλικίες...
Δεν υφισταται αυτη η απολυτητα σε ψυχικες διαταραχες . τα αιτια μπορει να ειναι κοινωνικα , οικογενειακα , ακομα και βιολογικα . Δεν εχει νοημα να κανουμε ικασιες
Τελος παντων εσυ βλεπεις την πορνεια σαν ανωμαλια , εκτροχιασμο απο το ηθικο και το φυσιολογικο . Εγω όχι , τουλαχιστον οχι σε ολες τις περιπτωσεις . Δεν αμφισβητω το ενδεχομενο να είναι αποτελεσμα κακοποιησης , καταπιεσης , εξαρτησεων κτλ κτλ , αλλα μπορει καλιστα να ειναι μια αποφαση χωρις να συντρεχει διαταργαμενο ψυχικο υποβαθρο
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Έχει ψυχολογική φθορά πάντως και όπως λέει η κοπέλα στο video, αυτή η Eva Mli, η πλατφόρμα έχει πιάσει τα όριά της που σημαίνει 200-300 ευρώ το μήνα, πάνε τα 10χίλιαρα. Ελπίζω στο τέλος με αυτά που έχει δει να μην μισήσει όλο τον ανδρικό πληθυσμό, γιατί θα' ναι κι άδικο.

Πάντως δεν είναι κακό που υπάρχει και αυτό. Όλα κάνουν τον κύκλο τους και αφήνουν τα σημάδια τους.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Ελπίζω στο τέλος με αυτά που έχει δει να μην μισήσει όλο τον ανδρικό πληθυσμό
Μην ελπίζεις.. Ήδη θα τους μισεί. Είχα δει μια εκπομπή από τις 360 μοίρες, που μιλούσαν σε εκδιδόμενες γυναίκες. Το πως ένιωθαν για όλους τους άντρες, δεν θες να ακούσεις - και με το δίκιο τους εδώ που τα λέμε.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υφισταται αυτη η απολυτητα σε ψυχικες διαταραχες . τα αιτια μπορει να ειναι κοινωνικα , οικογενειακα , ακομα και βιολογικα . Δεν εχει νοημα να κανουμε ικασιες
Όταν μιλάς για βουλιμια συνήθως συνοδεύεται και από κάτι ακόμα...
Αν αρχικη διαγνωση ειναι καταθλιψη με βουλιμια δινεις βαρος στην καταθλιψη ...

Αν ηταν 15 ετων σταναρ θα μιλουσαμε για δυσμορφια ΚΑΙ βουλιμια οποτε και βάση DSM όλο αυτό προσεγγιζετε διαφορετικά..
Είναι η εφηβεία ειναι τα πρότυπα γενικά είναι η εξωτερική επίδραση..

Οποτε μιλαμε με τα δεδομενα στοιχεια που μας δινει και δεν μπορουμε να κλεισουμε τα ματια στην γενικευση που κανει και στις λεξεις κλειδια για ολους εμας που μας οδηγουν να μιλαμε πολυ συγκεκριμενα γι αυτες τις ηλικιες !

Άλλωστε μην ξεχνάμε προβολή γίνετε, να πλασάρει κάτι που υποστηρίζει είναι δυνατόν να εστιαζε στη νοσηροτητα της ;

Η εμπειρία μου πλέον μου δείχνει ξεκάθαρα ποιος έχει δουλέψει με ψυχολόγο και ποιος απλά.χρησιμοποιει μια διαταραχή ΣΑΝ "αμπαλαρισμα " ώστε να τεκμηρίωση μια μη αποδεκτή ηθική πράξη.

Η συγκεκριμένη "φωνάζει " πως όλα αυτά έχουν πει κάτω από το χαλάκι....
Δεν έχει δουλέψει με την διαταραχή της και από τα 9 αυτό το παιδί έχει φτιάξει ένα κόσμο και τον δικαιολογεί!

Αν καθίσει ποτέ και δει ποια πραγματικα είναι, αν δουλέψει τότε ίσως μιλήσουμε σε άλλη βάση.....
Είδα όλη την εκπομπή και δυστηχως μιλαμε για μια προσωπικότητα που έχει τα θεματακια της ...
Τελος παντων εσυ βλεπεις την πορνεια σαν ανωμαλια , εκτροχιασμο απο το ηθικο και το φυσιολογικο . Εγω όχι , τουλαχιστον οχι σε ολες τις περιπτωσεις . Δεν αμφισβητω το ενδεχομενο να είναι αποτελεσμα κακοποιησης , καταπιεσης , εξαρτησεων κτλ κτλ , αλλα μπορει καλιστα να ειναι μια αποφαση χωρις να συντρεχει διαταργαμενο ψυχικο υποβαθρο
Η πορνεια είναι ανηθικη όπως και να το κάνουμε, καμια συσχετιση με ανωμαλια δεν ειπα ποτε κατι τετοιο ...

Είμαι ελεύθερη και πάω συνέχεια με άντρες γιατί το θέλω!
Αυτό είναι ανωμαλία η μη φυσιολογικό;
Είναι μια φυσιολογικοτατη αντίδραση ενός ανθρώπου που ηδονιζεται με ολο αυτό!

Από ηθικής πλευράς μιλάμε και με βάση την πράξη επί αμοιβής, ξεκάθαρα...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Εριφύλη, κορίτσι μου, καταλαβαίνεις τι έγραψα πιο πάνω; Πες μου που έγινε η σύγκριση που λες;
Σου είπα ένα δεδομένο που ίσχυε για το πως (κακώς) έβλεπε παλιά η κοινωνία κάποια πράγματα, στο πως τα βλέπει σήμερα και στο πως πιθανώς θα βλέπουν στο μέλλον πράγματα που σήμερα θεωρούμε ακραία .
Μεγαλύτερο παραμυθάκι από την "πρόοδο" δεν υπάρχει και λυπάμαι να σε βλέπω να το τρως αμάσητο.

Επί του τόπικ: εφόσον υπάρχει τόσο δωρεάν υλικό για κάθε ενδιαφερόμενο, γιατί να πληρώσω 50ρικα για φώτο μόνο;

Ειλικρινής ερώτηση.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Μεγαλύτερο παραμυθάκι από την "πρόοδο" δεν υπάρχει και λυπάμαι να σε βλέπω να το τρως αμάσητο.

Επί του τόπικ: εφόσον υπάρχει τόσο δωρεάν υλικό για κάθε ενδιαφερόμενο, γιατί να πληρώσω 50ρικα για φώτο μόνο;

Ειλικρινής ερώτηση.
Δηλαδή συντροφε το πρόβλημά σου ειναι οτι πρέπει να πληρωσεις για κατι που υπαρχει frei
ή οτι υπάρχει τόσος πορνατζισμός και κόστενλος και επι πληρωμή;

Δηλαδη οκ σφάζουμε το Ονλυφανς αλλα το να καθομαστε σαν πιθηκια μπροστα απο το xhamster και να την κανουμε σφεντόνα ειναι καλύτερο;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top