Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Αυτο με το ανηλικα απο που εχει προκυψει? Προφανως πρεπει να εισαι 18+ για να εχεις τετοιες πλατφορμες
Βρίσκουν τρόπους να προσπελάσουν ελέγχους πλατφόρμας
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Όπως το αντιλαμβάνομαι, το πρόβλημα είναι ότι από εκεί που η παραγωγή πορνογραφικού υλικού ήταν μέχρι πριν λίγα χρόνια δυνατότητα των πορνοσταρ και λοιπών παραγωγών του χώρου, αντε και τα ξέμπαρκα ερασιτεχνικά, πλέον έχουμε ένα οργανωμένο site - social media οπου μπορεί ο μέσος άνθρωπος να χρηματιστεί και μάλιστα αδρα, αρα του δινει και κίνητρο, και να παράγει κι αυτός τέτοιο περιεχόμενο.
Ουσιαστικά ξεφεύγει το θέμα και εκεί είναι η ένσταση.
Το onlyfans άκμασε από την έναρξη του covid και ύστερα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,889 μηνύματα.
Ναι. Και τώρα συνειδητοποιώ το πόσο βλαβερό είναι να εκτίθεται κάποιος από τόσο μικρή ηλικία σε τέτοιο περιεχόμενο. Είχα διαβάσει κάποτε ένα σχετικό άρθρο.
Κανονικά σε αυτές τις ηλικίες έπρεπε οι γονείς να είναι πιο αυστηροί με τα παιδιά τους κυρίως για λόγους ασφαλείας. Όμως όταν οι γονείς στις ημέρες μας δίνουν ένα tablet στο 10χρονο μόνο και μόνο για να τους αφήσει ήσυχους και δεν ενδιαφέρονται καν να δουν τι βλέπει καταλαβαίνεις ότι το πράγμα πάει λάθος από πολύ μικρή ηλικία. Άρα το Α και το Ω είναι η οικογένεια και η ανατροφή που θα δώσει στα παιδιά. Το σχολείο επίσης θα μπορούσε να παίξει κάποιο ρόλο στην ασφαλή πλοήγηση στο internet όμως δεν υπάρχει κάποιο μάθημα πάνω σε αυτό.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
παιδια το ονλι φανς δεν ειναι facebook. για να γινεις creator θελει στοιχεια τραπεζας , ταυτοτητα κτλ. Υπαρχει σοβαρο verification αλλιως θα εβρισκαν τον μπελα τους
Mε κάλυψε η @glayki
Ναι. Και τώρα συνειδητοποιώ το πόσο βλαβερό είναι να εκτίθεται κάποιος από τόσο μικρή ηλικία σε τέτοιο περιεχόμενο. Είχα διαβάσει κάποτε ένα σχετικό άρθρο.
Γενικά η νέα εποχή αυτό επιτάσσει. Και για να μη παρεξηγηθώ είμαι υπέρ της προόδου και της ανέλιξης. Ωστόσο το να σου πιπιλάνε το μυαλό από μωρό παιδί ότι "ε κοίτα δεν έχεις λεφτά ; Κοίτα τι σου έχω, με το που κλείσεις τα 18, άνοιξε ένα onlyfans account και χέσου στο τάληρο", δε ξέρω πόσο προοδευτικό είναι.
Το ίδιο συμβαίνει με τους trappers που εμμέσως πλην σαφώς σου λένε "έλα στο gang, έχουμε τάνες και σπρώχνουμε και κανένα χόρτο, έλα στη παρέα μας και με καμία μαλακία που θα ανεβάσουμε στο yt, θα βγάλουμε και κάτι παραπάνω"
 

birthdae

Νεοφερμένος

Ο birthdae αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Κανονικά σε αυτές τις ηλικίες έπρεπε οι γονείς να είναι πιο αυστηροί με τα παιδιά τους κυρίως για λόγους ασφαλείας. Όμως όταν οι γονείς στις ημέρες μας δίνουν ένα tablet στο 10χρονο μόνο και μόνο για να τους αφήσει ήσυχους και δεν ενδιαφέρονται καν να δουν τι βλέπει καταλαβαίνεις ότι το πράγμα πάει λάθος από πολύ μικρή ηλικία. Άρα το Α και το Ω είναι η οικογένεια και η ανατροφή που θα δώσει στα παιδιά. Το σχολείο επίσης θα μπορούσε να παίξει κάποιο ρόλο στην ασφαλή πλοήγηση στο internet όμως δεν υπάρχει κάποιο μάθημα πάνω σε αυτό.

Ο φόβος και ο τρόμος το onlyfans θαρρεις και δεν υπάρχουν αλλά 100000 υποκατάστατα στη θέση του. Δυστυχώς η ευτυχώς αυτό είναι καθ θα παραμείνει ένα απότοκο του Διαδικτύου. Όποιος είναι αποφασισμένος να βιοποριστεί με αυτόν τον τροπο θα το κατορθώσει με ή χωρις το onlyfans. Εκτός κι αν τεθεί κάποια απαγόρευση για σελιδες που προωθούν τέτοιο περιεχόμενο αλλά αυτό προς το παρον ειναι αντίθετο με την άναρχη φύση του Διαδικτύου.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Νομίζω πως ένα συνοθύλευμα παραγόντων:

έκπτωση ηθικών αξιών, ροπή προς τον εύκολο πλουτισμό σε συνδυασμό με την ακρίβεια που καλπάζει, ανθρώπινη ματαιοδοξία και κενότητα , απουσία υποστηρικτικου οικογενειακού πλαισίου

Αποτελούν ένα επικίνδυνο κοκτέιλ που μπορεί να οδηγήσει το άτομο σε επιλογές βιοπορισμού που το μόνο που προσφέρει είναι χρήμα με το λιγότερο δυνατό κόπο και αναζήτηση ηδονής με κάθε τρόπο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,889 μηνύματα.
Ο φόβος και ο τρόμος το onlyfans θαρρεις και δεν υπάρχουν αλλά 100000 υποκατάστατα στη θέση του. Δυστυχώς η ευτυχώς αυτό είναι καθ θα παραμείνει ένα απότοκο του Διαδικτύου. Όποιος είναι αποφασισμένος να βιοποριστεί με αυτόν τον τροπο θα το κατορθώσει με ή χωρις το onlyfans. Εκτός κι αν τεθεί κάποια απαγόρευση για σελιδες που προωθούν τέτοιο περιεχόμενο αλλά αυτό προς το παρον ειναι αντίθετο με την άναρχη φύση του Διαδικτύου.

Γενικα μιλούσα βασικά και όχι μόνο για το onlyfans. Στις ημέρες οι γονείς δίνουν έναν tablet στα παιδιά του δημοτικού και δεν δίνουν δεκάρα για το που μπαίνουν και τι κάνουν. Βλέπεις παιδιά 9 και 10 ετών να έχουν Facebook, instagram και δεν ξέρω τι άλλο όμως οι γονείς δεν ανησυχούν για την ασφάλεια του παιδιού τους.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,772 μηνύματα.
Μετά θα ήθελα να δω τι θα πούνε αν κάποιος ανώμαλος βιάσει την κόρη τους ή αρχίσει να την απειλεί ώστε να μην κάνει public το υλικό που ανεβάζει. Εκεί λογικά θα είναι το ίδιο άνετοι και θα πουν ότι το παιδί είναι ελεύθερο να κάνει ότι θέλει στα 15, 16 και 17 σωστά??
Εμετικό ποστ, Φώτη. Το διαβάζω ξανά και ξανά και δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να περάσεις.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η το κοιταμε ωφελιμιστικα οτι δλδ αν ανοιγουν ολοι οφ θα παραλυσει η κοινωνια οποτε το απαγορευουμε διοτι τοτε δε θα κανει κανεις τις αλλες δουλειες;
Καλά αν δεν ήταν ταμπού και δεν υπήρχε στιγματισμός θα το κάναμε όλοι. Η ηθική μας κρατάει, η αναξιοπρέπεια του θέματος . Αν ήταν πλήρως απενοχοποιημένα όλα αυτά, και για τους άλλους και για εμάς, θα αράζαμε όλοι σε ένα καναπέ να φωτογραφιζόμασταν . Η θα είχαμε μια ελεύθερη σχέση και θα χρεώναμε. Θα υπήρχε υπερπροσφορά βέβαια, οπότε δεν ξέρω ποια θα ήταν η συνέχεια για την κοινωνία.
 

birthdae

Νεοφερμένος

Ο birthdae αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Νομίζω πως ένα συνοθύλευμα παραγόντων:

έκπτωση ηθικών αξιών, ροπή προς τον εύκολο πλουτισμό σε συνδυασμό με την ακρίβεια που καλπάζει, ανθρώπινη ματαιοδοξία και κενότητα , απουσία υποστηρικτικου οικογενειακού πλαισίου

Αποτελούν ένα επικίνδυνο κοκτέιλ που μπορεί να οδηγήσει το άτομο σε επιλογές βιοπορισμού που το μόνο που προσφέρει είναι χρήμα με το λιγότερο δυνατό κόπο και αναζήτηση ηδονής με κάθε τρόπο.

επικίνδυνο μπορω να το χαρακτηρίσω , δυνητικά πάντα. Ωστόσο όλοι οι ηθικοί χαρακτηρισμοί μου βγάζουν υποκρισία . ουτε εγώ πιστεύω πως το only fans είναι κάτι που αξίζει να προωθείται αλλά από κει και περα δεν είμαι σε θέση να κρίνω κανέναν.
η σεξεργασια από μόνη της δεν μου λεει τίποτα. Πολύ περισσότερο με ενδιαφέρει η ιστορία, τα βιώματα, και τα συναισθήματα που συνοδεύουν έναν άνθρωπο που βιοπορίζεται μέσω αυτής. Καλό είναι να σκεφτόμαστε, αλλά καλό είναι και να ακούμε ωρες ωρες…
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,889 μηνύματα.

birthdae

Νεοφερμένος

Ο birthdae αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γενικα μιλούσα βασικά και όχι μόνο για το onlyfans. Στις ημέρες οι γονείς δίνουν έναν tablet στα παιδιά του δημοτικού και δεν δίνουν δεκάρα για το που μπαίνουν και τι κάνουν. Βλέπεις παιδιά 9 και 10 ετών να έχουν Facebook, instagram και δεν ξέρω τι άλλο όμως οι γονείς δεν ανησυχούν για την ασφάλεια του παιδιού τους.

Ναι οκ αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,321 μηνύματα.
Καλά αν δεν ήταν ταμπού και δεν υπήρχε στιγματισμός θα το κάναμε όλοι. Η ηθική μας κρατάει, η αναξιοπρέπεια του θέματος . Αν ήταν πλήρως απενοχοποιημένα όλα αυτά, και για τους άλλους και για εμάς, θα αράζαμε όλοι σε ένα καναπέ να φωτογραφιζόμασταν . Η θα είχαμε μια ελεύθερη σχέση και θα χρεώναμε. Θα υπήρχε υπερπροσφορά βέβαια, οπότε δεν ξέρω ποια θα ήταν η συνέχεια για την κοινωνία.
Αρα συμφωνουμε η ηθικη ειναι το εργαλειο για να μη στραφουν ολοι στον ευκολο πλουτισμο και καταρρευσει η κοινωνια
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
πολλές εμφανίσιμες κοπέλες ανοίγουν onlyfans για έξτρα εισόδημα
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,772 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,889 μηνύματα.
Ναι οκ αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
Βασικά είναι το ίδιο θέμα καθώς το onlyfans εντάσσεται μέσα στο διαδίκτυο και στην έλλειψη γνώσης που έχουν οι νέες ηλικίες πάνω σε αυτό. Όταν έχεις μια οικογένεια που από την Α δημοτικού σου δίνει ένα tablet χωρίς να τους ενδιαφέρει τι βλέπεις εκεί μέσα θεωρείς ότι θα ενδιαφερθούν στα μετέπειτα χρόνια;; Το onlyfans είναι ξεκάθαρα ένα αποτέλεσμα της ελλιπούς παιδείας και της έκπτωσης ηθικών αξιών που υπάρχει στις ημέρες μας δυστυχώς. Άρα οι γονείς έχουν την μεγαλύτερη ευθύνη για τον κίνδυνο που αντιμετωπίζει το παιδί τους μπαίνοντας σε αυτές τις πλατφόρμες, κίνδυνος που μπορεί να φτάσει πολύ μακρυά αν πέσει πάνω σε κάποιον ψυχικά άρρωστο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,859 μηνύματα.
Εγώ θα σχολιάσω πως σε άλλο θέμα φαγωθηκατε κάποιοι να υποστηρίζετε πως η πορνεία είναι λειτούργημα.. Απενεχοποιηση εντελώς της κατάπτυστης χρήσης του Σώματος ως εμπόρευμα
Εγω παλι θα σχολιασω οτι αυτο ειναι απο τα πιο σωστα σχολια σε αυτο το θεμα.
Το ειδα και εγω ,παρολα αυτα εβαλα τις θετικες μου καθως σκεφτηκα οτι μαλλον θα το ξανασκεφτηκαν εκεινα τα παιδια που στο ΑΛΛΟ θρεντ ηταν υπερ της πορνειας και καταλαβαν οτι η πορνεια κατατρωει ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ .Ετσι το εξελαβα ..και συμφωνησα και μαζι τους.Για αυτο προφανως αλλαξαν αποψη.Διοτι δεν μπορει,σκεφτομαι τωρα εγω...σε ενα θεμα να ειμαστε υπερ της πορνειας και σε αλλο κατα...
Οποτε χαιρομαι πολυ που καταλαβαν το λαθος τους.:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι προφανώς είναι άλλο, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατι γίνεται αυτή η διάκριση της σεξεργασιας από τα υπόλοιπα επαγγέλματα. Δεν είναι το μόνο επάγγελμα με υλιστικά κίνητρα.
Προφανως..αλλα ειναι απο ΑΥΤΑ τα επαγγελματα(υπαρχουν και καποια αλλα) που πουλας τον εαυτο σου..διοτι και το σωμα μας ειναι εαυτος...και το σωμα δεν ειναι ξεκομμενο απο την ψυχη,.πνευμα,προσωπικοτητα οπως θες πεστο.

Κια θα ξεχωρισω την μανα που στην κατοχη πχ μπορει να πηγε με αντρες για να ζησει το παιδι της καθως δεν υπηρχαν δουλειες...αυτο ομως δεν την κανει πορνη καθως ηταν περιστασιακο και για να ζησει το παιδι της σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ...απο τον/την ..που πουλουν το σωμα τους,δηλαδη τον εαυτο τους ,γιατι το σωμα δεν ειναι ξεκομμενο απο την προσωπικοτητα...αφηστε τις αηδιες...απλα για ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΗΜΑ,σιγα μην δουλεψω εγω σε εργοστασιο,καθαριστρια κλπ.... ΚΑΙ /Ή διοτι θελουν το ακριβοτερο iphone,χλιδατη ζωη σε ακριβα ξενοδοχεια,ειναι ενα λαιφ σταιλ που ειναι της μοδας και λεω οκ..σιγα τι γινε κλπ/ Σαφως δικαιωμα τους,σαφως και δικαιωμα μας να κρινουμε αυτον τον τροπο ζωης οταν καποιοι ΞΕΦΤΥΛΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ IPHONE ή επειδη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σουπερ ουαου να δουλεψουν σε ενα εργοστασιο,ή καθαριστριες,αλλα ειναι σουπερ ουαου και πολυ κουλ μπρο..να πουλουν τον εαυτο τους.

ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ Η ΕΡΓΑΤΡΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ή ο ΠΟΡΝΟΣ που το κανει γιατι η αφεντομουτσουναρα της/του δεν μπορει να ανεχτει να ειναι καθαριστρια ή θελει τα σουπερ ουαου κινητα και καθε λογης μπιχλιμπιδια.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Γιατι στην πορνεια που γινεται για τους λογους που ειπα, ΠΟΥΛΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ.
Η απολυτη κενοτητα για μενα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Εγω παλι θα σχολιασω οτι αυτο ειναι απο τα πιο σωστα σχολια σε αυτο το θεμα.
Το ειδα και εγω ,παρολα αυτα εβαλα τις θετικες μου καθως σκεφτηκα οτι μαλλον θα το ξανασκεφτηκαν εκεινα τα παιδια που στο ΑΛΛΟ θρεντ ηταν υπερ της πορνειας και καταλαβαν οτι η πορνεια κατατρωει ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ .Ετσι το εξελαβα ..και συμφωνησα και μαζι τους.Για αυτο προφανως αλλαξαν αποψη.Διοτι δεν μπορει,σκεφτομαι τωρα εγω...σε ενα θεμα να ειμαστε υπερ της πορνειας και σε αλλο κατα...
Οποτε χαιρομαι πολυ που καταλαβαν το λαθος τους.:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Προφανως..αλλα ειναι απο ΑΥΤΑ τα επαγγελματα(υπαρχουν και καποια αλλα) που πουλας τον εαυτο σου..διοτι και το σωμα μας ειναι εαυτος...και το σωμα δεν ειναι ξεκομμενο απο την ψυχη,.πνευμα,προσωπικοτητα οπως θες πεστο.

Κια θα ξεχωρισω την μανα που στην κατοχη πχ μπορει να πηγε με αντρες για να ζησει το παιδι της καθως δεν υπηρχαν δουλειες...αυτο ομως δεν την κανει πορνη καθως ηταν περιστασιακο και για να ζησει το παιδι της σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ...απο τον/την ..που πουλουν το σωμα τους,δηλαδη τον εαυτο τους ,γιατι το σωμα δεν ειναι ξεκομμενο απο την προσωπικοτητα...αφηστε τις αηδιες...απλα για ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΗΜΑ,σιγα μην δουλεψω εγω σε εργοστασιο,καθαριστρια κλπ.... ΚΑΙ /Ή διοτι θελουν το ακριβοτερο iphone,χλιδατη ζωη σε ακριβα ξενοδοχεια,ειναι ενα λαιφ σταιλ που ειναι της μοδας και λεω οκ..σιγα τι γινε κλπ/ Σαφως δικαιωμα τους,σαφως και δικαιωμα μας να κρινουμε αυτον τον τροπο ζωης οταν καποιοι ΞΕΦΤΥΛΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ IPHONE ή επειδη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σουπερ ουαου να δουλεψουν σε ενα εργοστασιο,ή καθαριστριες,αλλα ειναι σουπερ ουαου και πολυ κουλ μπρο..να πουλουν τον εαυτο τους.

ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ Η ΕΡΓΑΤΡΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ή ο ΠΟΡΝΟΣ που το κανει γιατι η αφεντομουτσουναρα της/του δεν μπορει να ανεχτει να ειναι καθαριστρια ή θελει τα σουπερ ουαου κινητα και καθε λογης μπιχλιμπιδια.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Γιατι στην πορνεια που γινεται για τους λογους που ειπα, ΠΟΥΛΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ.
Η απολυτη κενοτητα για μενα.
Δε νομίζω πως άλλαξαν γνώμη όσοι το θεώρησαν λειτούργημα( θα ήταν ενδιαφέρον να τοποθετηθούν) .
Στην περίπτωση της πορνείας δια ζωσης παίρνει κανείς fresh flesh και μάλλον αυτό θα τους φαίνεται ελκυστικό και εξυπηρετικό, στην περίπτωση OF, όμως, αναδεικνύεται η απατηλή λάμψη της κενότητας και για αυτό εναντιώθηκε το πλήθος
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,849 μηνύματα.
Εγω παλι θα σχολιασω οτι αυτο ειναι απο τα πιο σωστα σχολια σε αυτο το θεμα.
Το ειδα και εγω ,παρολα αυτα εβαλα τις θετικες μου καθως σκεφτηκα οτι μαλλον θα το ξανασκεφτηκαν εκεινα τα παιδια που στο ΑΛΛΟ θρεντ ηταν υπερ της πορνειας και καταλαβαν οτι η πορνεια κατατρωει ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ .Ετσι το εξελαβα ..και συμφωνησα και μαζι τους.Για αυτο προφανως αλλαξαν αποψη.Διοτι δεν μπορει,σκεφτομαι τωρα εγω...σε ενα θεμα να ειμαστε υπερ της πορνειας και σε αλλο κατα...
Οποτε χαιρομαι πολυ που καταλαβαν το λαθος τους.:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Προφανως..αλλα ειναι απο ΑΥΤΑ τα επαγγελματα(υπαρχουν και καποια αλλα) που πουλας τον εαυτο σου..διοτι και το σωμα μας ειναι εαυτος...και το σωμα δεν ειναι ξεκομμενο απο την ψυχη,.πνευμα,προσωπικοτητα οπως θες πεστο.

Κια θα ξεχωρισω την μανα που στην κατοχη πχ μπορει να πηγε με αντρες για να ζησει το παιδι της καθως δεν υπηρχαν δουλειες...αυτο ομως δεν την κανει πορνη καθως ηταν περιστασιακο και για να ζησει το παιδι της σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ...απο τον/την ..που πουλουν το σωμα τους,δηλαδη τον εαυτο τους ,γιατι το σωμα δεν ειναι ξεκομμενο απο την προσωπικοτητα...αφηστε τις αηδιες...απλα για ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΗΜΑ,σιγα μην δουλεψω εγω σε εργοστασιο,καθαριστρια κλπ.... ΚΑΙ /Ή διοτι θελουν το ακριβοτερο iphone,χλιδατη ζωη σε ακριβα ξενοδοχεια,ειναι ενα λαιφ σταιλ που ειναι της μοδας και λεω οκ..σιγα τι γινε κλπ/ Σαφως δικαιωμα τους,σαφως και δικαιωμα μας να κρινουμε αυτον τον τροπο ζωης οταν καποιοι ΞΕΦΤΥΛΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ IPHONE ή επειδη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σουπερ ουαου να δουλεψουν σε ενα εργοστασιο,ή καθαριστριες,αλλα ειναι σουπερ ουαου και πολυ κουλ μπρο..να πουλουν τον εαυτο τους.

ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ Η ΕΡΓΑΤΡΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ή ο ΠΟΡΝΟΣ που το κανει γιατι η αφεντομουτσουναρα της/του δεν μπορει να ανεχτει να ειναι καθαριστρια ή θελει τα σουπερ ουαου κινητα και καθε λογης μπιχλιμπιδια.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Γιατι στην πορνεια που γινεται για τους λογους που ειπα, ΠΟΥΛΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ.
Η απολυτη κενοτητα για μενα.
Δεν βλέπω κάποιο επιχείρημα γιατί να γίνεται διάκριση. Απ'ότι καταλαβαίνω σε ενοχλεί ότι το κάνουν για να καλύψουν τις καταναλωτικές επιθυμίες ; Γιατί σε ενοχλεί αυτό ; Είναι κακό κάποιος να κυνηγάει το κέρδος ;
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί προσδίδεις αρνητική χροιά στο ότι πουλάει το σώμα της ή και ένα μέρος της προσωπικότητας της. Και η καθαρίστρια πουλαει το σώμα της και γαμιεται η ψυχολογία της από την κούραση.
Μέχρι στιγμής όλοι κράζετε τους σεξεργατες γιατί πουλάνε το σώμα τους και γιατί βγάζουν πολλά λεφτά ( τα οποία πιστεύετε ότι είναι και εύκολα ) Αλλα κανείς δεν εξηγεί ΓΙΑΤΙ είναι κακό να πουλάς το σώμα σου και ΓΙΑΤΙ είναι κακό να θες να βγάλεις λεφτά
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,859 μηνύματα.
Και η καθαρίστρια πουλαει το σώμα της και γαμιεται η ψυχολογία της από την κούραση.
Καλα τρικυμια εν κρανιο.Κανενα σωμα δεν πουλαει η καθαριστρια συνελθε.Καθαριζει τον χωρο..δηλαδη καπου να σταματησουμε να τα ισοπεδωνουμε ολα.ΘΕΣ ΝΑ ΟΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑς ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ...ε...συνελθε λεμε.
Κια μονο αυτο που εγραψες μου αρκει για να κοψω τις διπλωματικες σχεσεις μαζι σου.
Δηλαδη ελεος καπου.
Γειααααααααααααα...:bye2:.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top