Piercings

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Σκέφτομαι και γω να κάνω τρύπα στη μύτη και θέλω λίγες πληροφορίες οπως: αν πρήζετε και για πόσες μέρες, αν μετα δεν θα είναι εύκολος ο καθαρισμός(βγάζω μαύρα στιγματα και κανω peeling) και ότι άλλο νομίζετε οτι πρέπει να ξέρω πριν το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το αν θα πριστεί εξαρτάτε από τον οργανισμό σου, από το αν θα κάνει σωστά την τρύπα όποιος στην κάνει και από το αν θα φροντίσεις σωστά την πληγή τον πρώτο καιρό. Κανονικά δεν πρέπει να πριστεί.
Διάλεξε έναν σωστό επαγγελματία (όχι πιστολάκια και κοσμηματοπωλεία, πήγενε σε ένα τατουατζίδικο, διάλεξε όποιο έχει piercing artist που να σου εμπέει περισσότερη εμπιστοσύνη) και ακολούθισε τις όδηγίες του, έτσι ούτε θα πριστείς ούτε θα σου προκύψουν άλλα προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα..

Νεοφερμένος

Η Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το αν θα πριστεί εξαρτάτε από τον οργανισμό σου, από το αν θα κάνει σωστά την τρύπα όποιος στην κάνει και από το αν θα φροντίσεις σωστά την πληγή τον πρώτο καιρό. Κανονικά δεν πρέπει να πριστεί.
Διάλεξε έναν σωστό επαγγελματία (όχι πιστολάκια και κοσμηματοπωλεία, πήγενε σε ένα τατουατζίδικο, διάλεξε όποιο έχει piercing artist που να σου εμπέει περισσότερη εμπιστοσύνη) και ακολούθισε τις όδηγίες του, έτσι ούτε θα πριστείς ούτε θα σου προκύψουν άλλα προβλήματα.

Εγώ σε κοσμηματοπωλείο την έκανα και δεν έπαθα τίποτα!
Εκτός αν πάθω αργότερα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Έπαθες, απλά δεν το έχεις καταλάβει. Το σημάδι το πιθανότερο είναι να σου μείνει για πάντα, ακόμα και αν δεν μείνει όμως έχεις τραυματίσει για πάντα τον ιστό στο συγκεκριμένο σημείο.
Επιπλέων με το πιστόλι υπάρχει κύνδινος η τρύπα να γίνει στραβά, πράγμα που μπορεί να σημένει ότι θα βρεί αρτιρία.
Πέραν αυτού όμως, το πιστόλι δεν αποστειρώνετε πλήρος, επομένος ενέχει κίνδυνο μόλυνσης, ένω η βελόνα είναι μιας χρήσης.
Όπως και σε οτιδήποτε άλλο, η πρόληψη είναι το καλύτερο, επομένος ας γίνει εξ αρχής η τρύπα με βελόνα, για καλό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα..

Νεοφερμένος

Η Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έπαθες, απλά δεν το έχεις καταλάβει. Το σημάδι το πιθανότερο είναι να σου μείνει για πάντα, ακόμα και αν δεν μείνει όμως έχεις τραυματίσει για πάντα τον ιστό στο συγκεκριμένο σημείο.
Επιπλέων με το πιστόλι υπάρχει κύνδινος η τρύπα να γίνει στραβά, πράγμα που μπορεί να σημένει ότι θα βρεί αρτιρία.
Πέραν αυτού όμως, το πιστόλι δεν αποστειρώνετε πλήρος, επομένος ενέχει κίνδυνο μόλυνσης, ένω η βελόνα είναι μιας χρήσης.
Όπως και σε οτιδήποτε άλλο, η πρόληψη είναι το καλύτερο, επομένος ας γίνει εξ αρχής η τρύπα με βελόνα, για καλό είναι.
Τώρα το κατάλαβα όμως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotosPapas

Νεοφερμένος

Ο SotosPapas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Παιδια σκεφτομαι να κανω μερικες τρυπες ,και αυτες που μου αρεσουν να τις κρατησω οριστικα(ετσι λεω δλδ).Τι πιστευετε οτι πηγαινει σε ανδρες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Πιστευω οτι τα σκουλαρικια ειναι ωραια αρκη να μην ειναι παρα πολλα
και να ειναι διακριτικα.Εγω σκουλαρικια εχω μονο στα αυτια(1+1).
Θα ηθελα αλλο ενα στο δεξι αυτί πανω αλλα λογω ηλικιας( ειμαι 16)
οι γονεις μου δε μ'αφηνουν. Φυσικα μολις γινω 18 ποιος τους ρωταει.
Επίσης θα ήθελα και στη μύτη αλλα νομιζω οτι δε μου παει.
Πάλι καλα υπαρχουν και σκουλαρικια μαγνητακια και οταν
μεγαλωσω θα δοκιμασω τι μου παει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Και εγώ.:P
Αλλά θα είμαι σαν αγελάδα ξέρωγω:redface:
μια χαρά συμπαθητικές είναι οι αγελαδίτσες :P
αν σου πάει, να το κάνεις. εγω μάλλον θα το τολμήσω την άνοιξη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
έκανα σέπτουυυυυυυυυυυμ :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παίζει να΄μαι η μόνη γκόμενα που έχει τρύπα στον αφαλό και φοβάται να κάνει δεύτερη στο αυτί..καταραμένα παιδικά τραύματα :mad:
Όσο για septum το σκεφτόμουν μικρότερη, τώρα με πήραν τα χρόνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε παιδιά είναι αλήθεια ότι αν κάνεις τρύπα στη μύτη με πιστόλι το σκουλαρίκι που σε βάζουν είναι λίγο μεγάλο; :P Κάτι τέτοιο άκουσα και το σκέφτομαι κάπως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εννοείς αυτό που βάζουν και στις τρύπες των αυτιών, σωστά;

Ναι, μετά απο ένα χρονικό διάστημα μπορείς να το βγάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εννοείς αυτό που βάζουν και στις τρύπες των αυτιών, σωστά;

Ναι, μετά απο ένα χρονικό διάστημα μπορείς να το βγάλεις.
Τσουκ για τρύπα στη μύτη λέω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν λες για το χοντρό σκουλαρίκι που βάζουν; :confused:
Γιατί δυο γνωστές μου που έχουν κάνει με πιστόλι, είχαν για καμια βδομάδα ένα σαν αυτά που βάζουν στα αυτιά,τα χοντρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εσένα δε σ'άρεσε:confused:
Με αηδιάζει ρε χαζό.
Ρε παιδιά είναι αλήθεια ότι αν κάνεις τρύπα στη μύτη με πιστόλι το σκουλαρίκι που σε βάζουν είναι λίγο μεγάλο; :P Κάτι τέτοιο άκουσα και το σκέφτομαι κάπως :P
Αα,ναι. Ξέχασα να στο πω.
Ναι,ισχύει ότι είναι γκουμούτσα.:redface:
Το κάνουν απλά και μόνο για να μην έχεις πρόβλημα και μετά να μην μπορείς να βάλεις κάποιο σκουλαρίκι. Αν και με μαθηματική ακρίβεια ό,τι σκουλαρίκι και να βάλεις μικρό θα΄ναι.
Ε,αν είναι το θέμα σου αυτό,πήγαινε σε πίρσερ με βελόνα. Να σε κάνει την τρύπα πρώτα και μετά να βάλει το σκουλαρίκι.
(Ιχ. Και μόνο που το'πα ανατρίχιασα).

Δεν λες για το χοντρό σκουλαρίκι που βάζουν; :confused:
Γιατί δυο γνωστές μου που έχουν κάνει με πιστόλι, είχαν για καμια βδομάδα ένα σαν αυτά που βάζουν στα αυτιά,τα χοντρά.
ΌΟΟΟχι. Καταρχάς αυτό της μύτης δεν έχει κούμπωμα. Μη γελάτε,δεν ήξερα ότι δεν έχει και έτρεμα όταν είχα κάνει.:hehe:
Επίσης αν κάνεις με τη συνήθη μάρκα για τη μύτη θα σε πουν για ένα μήνα.
Ε καλά δεν είναι και τόσο τραγικό,σιγά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ αηδιάζω πάντως που βλέπω το μεγάλο σκουλαρίκι.:P

Αν ποτέ κάνω, κρικάκι θα βάζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraaa

Νεοφερμένος

Η dimitraaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πλέον έχω 1+1 στα αυτιά κ ένα belly (αφαλό). Είχα labret (χείλη) πριν 6 χρόνια αλλά λόγω "κακού" piercer το έβγαλα..
Συμβουλή: ΠΟΤΕ piercing με πιστολάκι.. ΜΟΝΟ με ΒΕΛΟΝΑ σε οποιοδήποτε σημείο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ αηδιάζω πάντως που βλέπω το μεγάλο σκουλαρίκι.:P
Αν ποτέ κάνω, κρικάκι θα βάζω..
Αν το καταφέρεις μετά από το λιγότερο έξι μήνες τρύπα μου και το άλλο ρουθούνι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top