Tι σας αρέσει στο MyCat; Ή τι δεν σας αρέσει;

EL GATO

Νεοφερμένος

Ο EL GATO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
επισης υπαρχουν θεματα που λενε για ζευγαρωμα γατας κ για τον οιστρο της κτλ αυτο δεν ειναι σεξ?:hmm:

Ναι, αλλα δεν ειναι Taboo οπως το ανθρωπινο σεξ. Λαθος σωστο, δεν εχει σημασια... Ετσι ειναι! Βαλε ΣΚΑΪ καθε απογευμα και πες μου τι βλεπεις στα ντοκυμαντερ για τα ζωα. Νομιζω λεγεται "Η ερωτικη ζωη των ζωων". Βρες μου εσυ ενα ντοκυμαντερ που να προβαλλεται τετοιες ωρες και να συμπεριλαμβανει ανθρωπινες επαφες.
Αυτο ειναι ισως αλλη μια πτυχη της ανθρωπινης ματαιοδοξιας, οτι δηλαδη ειμαστε το ανωτερο ον στον πλανητη. Ολα τα αλλα ειναι κατωτερα οντα... Αλλα τωρα παει αλλου το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Αγνη δε νομιζω οτι χρειαζεται να αρπαζεσαι τοσο ευκολα,το ιδιο εγινε και πιο πανω.Οι περισσοτεροι εδω μεσα δε γνωριζομαστε προσωπικα,κανεις δεν αναφερθηκε σε σενα,ουτε σε προσεβαλλα.Ουτε πιστευω οτι υπαρχει συγκεκριμενη "παστα" παιδιων,το καθενα ειναι μια ξεχωριστη οντοτητα και χαρακτηρας.Κανουμε μια συζητηση,οπως κανεις δεν πηρε προσωπικα οσα ειπες,μην παιρνεις προσωπικα οσα λενε και οι υπολοιποι.:)

Συγνώνη!:cry:Θα σβήσω το μύνημα!:redface:
Απλά εγώ τα παίρνω όλα της μετρητής.Τώρα μάλλον δεν θα με θέλετε στο site!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Επισης δεν εχει καμια σημασια ποιος σε θελει στο σαιτ,ποιος οχι,αν και τι και πως.Ειπαμε,ειναι απλα ενας τροπος να περναμε τον ελευθερο χρονο μας,μην το παιρνεις τοσο στα σοβαρα!Να μη σβησεις κανενα μηνυμα,απλα να χαλαρωσεις και να μην τα παιρνεις ολα τοις μετρητοις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Συγνώνη!:cry:Θα σβήσω το μύνημα!:redface:
Απλά εγώ τα παίρνω όλα της μετρητής.Τώρα μάλλον δεν θα με θέλετε στο site

Καλα εισαι καλα καλε ;δεν υπαρχει λογος να μην σε θελουμε στο site:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
τελος καλο ολα καλα...εμεις θα ξεκατινιαζομαστε στο θεμα "SEX" και τα παιδια απλα δεν θα διαβαζουν σωστα?:P:lol:
Πλακα ε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κατ' αρχάς, Αγνή χρόνια πολλά!:)

Όσον αφορά το θέμα, συμφωνώ απόλυτα με τη Δώρα. Διάβασα ολόκληρο το θέμα και προσωπικά δεν βρήκα κάτι χυδαίο ή προσβλητικό στο ύφος των μελών. Πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν διαμαρτυρίες για αμφιλεγόμενα θέματα, αλλά απ' τη στιγμή που δεν παραβιάζονται οι κανόνες, θα ήταν λάθος να αρχίσουμε να κλειδώνουμε θέματα, μόνο και μόνο γι' αυτό. Δεν λέω ότι η δυσαρέσκεια κάποιου δεν είναι σεβαστή, αλλά αυτός δεν είναι λόγος να αυτολογοκρινόμαστε.:) Αν παρόλα αυτά κάποιος θεωρεί ότι παρατράβηξε το σχοινί στο συγκεκριμένο θέμα, μπορεί να αυτοπεριοριστεί κάπως, αλλά αυτό είναι δικό του ζήτημα, δεν θα ήταν σωστό να το απαιτήσουμε.

Αν αισθάνεστε άβολα να λαμβάνετε ειδοποιήσεις για το θέμα SEX στο μέιλ σας (το οποίο καταλαβαίνω απόλυτα) μπορείτε να διακόψετε τη συνδρομή σας πηγαίνοντας στον Πίνακα Ελέγχου ->Θέματα που παρακολουθείτε -> (επιλέγετε ποιο θέλετε) -> Διακοπή συνδρομής.

Όσο για το ότι το θέμα αυτό μπορεί να γίνει αφορμή για αρνητική κριτική, το βρίσκω λίγο υπερβολικό, απ' τη στιγμή που το σάιτ έχει πάνω από 9.900 θέματα.

Τέλος, κάτι που προσωπικά με προβληματίζει. Έχουμε διαβάσει κατά καιρούς ιστορίες απίστευτης αγριότητας σε βάρος των ζώων, αλλά κανείς δεν λέει τίποτα. Γιατί μας ενοχλεί τόσο ένα θέμα για το σεξ;:hmm:
Μιας και μου εστάλη πμ για να εκφράσω άποψη για το θέμα από κάποιο μέλος, θα ήθελα να αναφέρω πώς συμφωνώ απόλυτα με την άποψη αυτή της Ρούλας, και ιδιαίτερα με την τελευταία πρόταση:
Έχουμε διαβάσει κατά καιρούς ιστορίες απίστευτης αγριότητας σε βάρος των ζώων, αλλά κανείς δεν λέει τίποτα. Γιατί μας ενοχλεί τόσο ένα θέμα για το σεξ; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EL GATO

Νεοφερμένος

Ο EL GATO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μιας και μου εστάλη πμ για να εκφράσω άποψη για το θέμα από κάποιο μέλος, θα ήθελα να αναφέρω πώς συμφωνώ απόλυτα με την άποψη αυτή της Ρούλας, και ιδιαίτερα με την τελευταία πρόταση:
Έχουμε διαβάσει κατά καιρούς ιστορίες απίστευτης αγριότητας σε βάρος των ζώων, αλλά κανείς δεν λέει τίποτα. Γιατί μας ενοχλεί τόσο ένα θέμα για το σεξ; :/:

Σε παραπεμπω στην τελευταια μου απαντηση. Νομιζω ταιριαζει και εδω. Γνωμη μου παντα, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Θα ήθελα κι εγώ να καταθέσω συνοπτικά την άποψή μου ξεκινώντας με την επικρότηση των απόψεων που κατατέθηκαν απο την Μισέλ,την Ρούλα και την Δώρα.Ειδικότερα θα ήθελα να υπογραμμίσω ότι βάσει και των σχετικών οδηγιών που υπάρχουν στην Ε. Ενωση για την ασφάλεια των παιδιών στο διαδίκτυο (EUROPA) τα φόρουμς ΔΕΝ ενδεικνυνται για συμμετοχή ανηλίκων ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ θεματολογίας γιατί είναι λογικό οι διάφορες απόψεις που κατατίθενται να μην έχουν κατάλληλο περιεχόμενο για ανηλίκους.Επιπλέον τα ειδικά προγράμματα που έχει εγκρίνει η Ε.Ενωση για την γονική εποπτεία του διαδικτύου ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ πρόσβαση σε φόρουμς.Αρα λοιπόν όσα παιδιά ανήλικα μπαίνουν εδώ το κάνουν με ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΥΘΥΝΗ και καλά θα κάνουν να το κατανοήσουν.Απο εκεί και πέρα είναι αρμοδιότητα των γονέων τους να μάθουν για τους κινδύνους του διαδικτύου να ενημερώσουν τα παιδιά τους και να τα επιτηρούν διαρκώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παντως ηταν ωραια που το συζητησαμε κ το ξεκαθαρισαμε. και που μιλησαμε πολιτισμενα παιδια κ μεγαλοι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παντως ηταν ωραια που το συζητησαμε κ το ξεκαθαρισαμε. και που μιλησαμε πολιτισμενα παιδια κ μεγαλοι. :D
Επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω για το αν είναι πράγματι παιδιά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Συγνώνη!:cry:Θα σβήσω το μύνημα!:redface:
Απλά εγώ τα παίρνω όλα της μετρητής.Τώρα μάλλον δεν θα με θέλετε στο site!
Αγνή καταρχήν Χρόνια σου Πολλά.
Θέλω να σε ρωτήσω 2 πράγματα:
Οι γονείς σου γνωρίζουν και εγκρίνουν την συμμετοχή σου σε δημόσια φόρουμς?
Γιατί το συντακτικό και η προσέγγισή σου Αγνή μου διαφοροποιείται στα διάφορα μηνύματά σου θυμίζοντας άλλωτε "παιδική" και άλλωτε ενήλικη γραφή?Μπορείς να μου το εξηγήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Παιδιά, νομίζω ότι το θέμα αυτό το εξαντλήσαμε στο Όριο ηλικίας στο φόρουμ. Αν έχετε σοβαρές υποψίες ότι κάποιος δεν είναι αυτός που λέει, μπορείτε να κάνετε report ή να στείλετε πμ σε κάποιο διαχειριστή. Αν κάποιος είναι όντως τρολ, προφανώς δεν πρόκειται να το παραδεχτεί αν τον ρωτήσετε. Και αν κάνετε λάθος, απλώς είναι πολύ άσχημο για το άλλο μέλος.

For the record, εγώ δεν έχω παρατηρήσει τέτοιες υφολογικές διαφορές στα μηνύματα της Αγνής και η συμπεριφορά της μέχρι σήμερα ήταν πολύ καλή. Καταλαβαίνω ότι έχει δημιουργηθεί άσχημο κλίμα εξαιτίας κάποιων "εντεκάχρονων" που έκαναν χαβαλέ, αλλά όλα αυτά τα "παιδιά" ήταν στην πραγματικότητα ένα (1) άτομο που έμπαινε με πολλαπλούς λογαριασμούς, οπότε το θεωρώ άδικο να χρεώνονται όλα τα νεαρά μέλη τη βλακεία ενός τρολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αν και είπα τη γνώμη μου για το σάιτ, θα ήθελα και πάλι να πω και τη γνώμη μου σαν γιαγιά του σάιτ για την συγκεκριμμένη πλευρά που θίξατε πιο πάνω:
Ένα δημόσιο φόρουμ έχει τους κινδύνους του. Ωστόσο, χαίρομαι που μπαίνουν παιδιά στο mycat και πέρνουν μέρος. Είναι φυσικό ότι κάποια από τα θέματα τους φαίνονται "δύσπεπτα". Και μας τους ενήλικες μας φαίνονται κάποια έτσι. Μπορεί κανείς όμως να επιλέξει. Να βάλει τα όριά του. Είναι μια άσκηση ζωής αυτό. Για μένα είναι πολύ ευπρόσδεκτοι οι μικροί μας φίλοι. Είναι φυσικότατο κάποια παιδιά στην προεφηβική ηλικία να εκφράζονται άλλοτε σα μεγάλοι και άλλοτε σαν παιδιά. Δεν έχουν ακόμη διαμορφώσει πλήρως το ύφος τους πράγμα που αντιστοιχεί στο ότι δεν έχουν ακόμη διαμορφώσει πλήρως την προσωπικότητά τους. Εμείς είμαστε εδώ για να μιλάμε για τις γάτες, για τα άλλα ζώα αλλά μέσα από αυτό ν'αγγίζουμε πολλά θέματα της ζωής.
Θα ήμουν πολύ ευτυχής αν οι μικροί μας φίλοι εξακολουθούν να επισκέπτονται το σάιτ σεβόμενοι τους κανόνες του. Ένας από τους κανόνες είναι να έχει ένα μέλος ένα και μοναδικό ψευδώνυμο. Ωστόσο, αυτό συνδέεται άμεσα με την συνειδητοποίηση της ταυτότητας του ατόμου. Ένα παιδί μπορεί να μην είναι τόσο ώριμο ώστε να μπορεί να το κάνει αυτό. Κοιτάει να ξεφύγει (αλλάζει ψευδώνυμο) γιατί δε βολεύεται. Μπορεί να το κάνει με την κάλυψη δήθεν του χαβαλέ. Όμως αυτό δεν αλλάζει την παραγματικότητα, δηλαδή το ότι δεν έχει την πλήρη συνειδητοποίηση της ταυτότητας του. Το πρόβλημα εντείνεται όταν αισθανθεί κάποια επίθεση που θέλει ν'αποφύγει, ή ένα λάθος του που θάθελε να μην είχε κάνει.
Καταλαβαίνω ότι το σάιτ δεν μπορεί να λειτουργεί με δύο μέτρα και σταθμά. Λειτουργεί με βάση τους απαράβατους κανόνες του και καλά κάνει. Τα παιδιά θα μάθουν απ'αυτό. Αν έχουν κάποιο πρόβλημα ας τους υποδειχθεί να το συζητήσουν με PM με τη Διαχείρηση του σάιτ. Έτσι θα μάθουν και από τον διάλογο. Θα μάθουν να συζητούν απ'ευθείας για κάτι που τα απασχολεί χωρίς υπεκφυγές και μασκαρέματα. Είμαι βέβαιη ότι θα ωφεληθούν.
Το σάιτ αυτό -όπως και άλλα-αντανακλά την κοινωνία μας. Ας το έχουμε στο νου μας.
Καλή σας μέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καλημερα:)Θα πω την αληθεια εγω εχω 2 messenger.Πριν πολυ καιρο που ειχα γινει μελος ειχε το ονομα LOVEANIMALS .Αναγκαστηκα να τον αλλαξω επειδη ειχε γινει μια μικροσυμπλοκη μα την εγγραφη μου αλλα τωρα δεν χρησιμοποιω το LOVEANIMALS για να μην μπερδευωμαστε και αν θυμαμε καλα η κυρια Δωρα μου ειχε στειλει π.μ και με ειχε ρωτησει πιο ονομα θα χρησιμοποιω και της ειχε πει ο BabyCat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Αγνή καταρχήν Χρόνια σου Πολλά.
Θέλω να σε ρωτήσω 2 πράγματα:
Οι γονείς σου γνωρίζουν και εγκρίνουν την συμμετοχή σου σε δημόσια φόρουμς?
Γιατί το συντακτικό και η προσέγγισή σου Αγνή μου διαφοροποιείται στα διάφορα μηνύματά σου θυμίζοντας άλλωτε "παιδική" και άλλωτε ενήλικη γραφή?Μπορείς να μου το εξηγήσεις?


Οι γονείς μου δεν εγκρίνουν τη συμμετοχή μου σε οποιοδήποτε forumΑλλά εγκρίνουν τη συμμετοχή μου σε αυτό το forum.Τώρα για το πως γράφω υπάρχουν 4 λόγοι:
1ον)η διάθεσή μου
2ον)ανάλογα το θέμα
3ον)άμα μιλάω σε έναν μεγάλο,θέλω να του δίξω ότι μπορώ να μιλάω και εγώ σαν και αυτόν,ενώ άμα μιλάω σε παιδιά(δηλαδή της ηλικίας μου) μιλάω πιο παιδικά.
4ον)δεν έχω διαμορφώσει ακόμα τρόπο γραφής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι: δεν έχω πρόβλημα με το θέμα SEX,και όταν λέω εκφράσεις,εννοώ-όπως είπε και η κ.Γιούλη-τις εικόνες που δημιουργούν ορισμένα ποστ στο θέμα.:)
Έχω διαβάσει αρκετά στο συγκεκριμένο θέμα για να μπορώ να έχω άποψη.;)
Εξάλλου η άποψή μου για το ζήτημα βρίσκεται ολόκληρη στο προηγούμενο post μου εδώ.:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Οι γονείς μου δεν εγκρίνουν τη συμμετοχή μου σε οποιοδήποτε forumΑλλά εγκρίνουν τη συμμετοχή μου σε αυτό το forum.Τώρα για το πως γράφω υπάρχουν 4 λόγοι:
1ον)η διάθεσή μου
2ον)ανάλογα το θέμα
3ον)άμα μιλάω σε έναν μεγάλο,θέλω να του δίξω ότι μπορώ να μιλάω και εγώ σαν και αυτόν,ενώ άμα μιλάω σε παιδιά(δηλαδή της ηλικίας μου) μιλάω πιο παιδικά.
4ον)δεν έχω διαμορφώσει ακόμα τρόπο γραφής!

Εφόσον οι γονείς σου εγκρίνουν την συμμετοχή σου στο συγκεκριμένο φόρουμ εμένα σίγουρα δεν μου πέφτει λόγος για να σε πείσω για το αντίθετο.Σε διαβεβαιώ όμως ότι ο εθισμός του διαδικτύου απο κάπου ξεκινάει και μαζί του ξεκινάνε και οι κίνδυνοι που δεν γνωρίζω αν τους γνωρίζεις και αν λόγω ηλικίας μπορείς να τους αξιολογήσεις.Επίσης δεν μπορώ να δεχτώ ότι ένα παιδί 12 ετών μπορεί να διαβάζει θέματα της ενότητας Γενικής συζήτησης τα οποία εχεις ήδη διαβάσει.Οσον αφορά τέλος την ηλικία σου η απάντησή σου παραπάνω αποδεικνύει του λόγου το αληθές.
Σε κάθε περίπτωση προσωπικά είμαι τελείως αντίθετη στην συμμετοχή παιδιών σε φόρουμ αλλά αυτό είναι κάτι που αφορά εμένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Και εγώ θεωρώ θετικό το γεγονός οτι παιδιά μπαίνουν στο σαίτ.:D
Αν δεχτούμε "καλή τη πίστη" την ηλικία που δηλώνουν, χαίρομαι που είναι φιλόζωα και ενδιαφέροναι να μάθουν περισσότερα για τα ζωάκια τους.:D:D:D
Ναι σίγουρα το φόρουμ είναι μικρογραφία της κοινωνίας, οπότε και τα παιδιά είναι αναπόσπαστο κομμάτι της, και μάλιστα το πιό όμορφο και ελπιδοφόρο.:D
Τώρα για τα θέματα που απευθύνονται αποκλειστικά σε ενήλικες, οχι μόνο το sex αλλά και αυτά που αφορούν άγρια κακοποιήση ζώων, μήπως θα γινόταν τεχνικά να απογορευέται η είσοδος σε ανήλικα μέλη?:hmm:
Ετσι για να μην βάζουμε και σε πειρασμό τους μικρούς μας φίλους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Τώρα για τα θέματα που απευθύνονται αποκλειστικά σε ενήλικες, οχι μόνο το sex αλλά και αυτά που αφορούν άγρια κακοποιήση ζώων, μήπως θα γινόταν τεχνικά να απογορευέται η είσοδος σε ανήλικα μέλη?:hmm:
Ετσι για να μην βάζουμε και σε πειρασμό τους μικρούς μας φίλους.;)

Είναι κάπως δύσκολο για τους λόγους που είχαμε συζητήσει στο Όριο ηλικίας στο φόρουμ. Πάντως, δεν νομίζω ότι αυτά τα θέματα είναι τόσο πολλά, ώστε να κάνουμε ξεχωριστή κατηγορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος που θα βρω το ποστ για το όριο ηλικίας που αναφέρεται πιο πάνω?

Και κάτι άλλο:ποιος μίλησε για το σεξ στο σάιτ? εγώ δεν το εντόπισα πουθενά. Κάποια αστεία και λοπαίγνια που γίνονται εν παρόδω δε νομίζω ότι μπορούν να θεωρηθούν θέμα. Ποστς για σχέσεις μεταξύ φίλων, ζευγαριών κτλ έχουν εντοπιστεί αλλά κι αυτά είναι σε επίπεδο κουβέντας, όχι κάτι εξειδικευμένο. Σωστά ή κάνω λάθος?
Ούτε καν θέμα για τον έρωτα, το πάθος και τη σχέση τους με την εξάρτιση δεν εντόπισα. Αν λέχθηκε κάτι νομίζω και πάλι ότι ήταν πολύ "ξώφαλτσα". Και σωστά γιατί ποιος πια θα τα συζητούσε σε ένα σάιτ για οικόσιτα ζώα?
Εξάλλου τους νεαρούς και νεαρές των 11 και 12 χρονών μπορούν να τους απασχολούν΄πάρα πολλά άλλα πράγματα, δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top