Tι σας αρέσει στο MyCat; Ή τι δεν σας αρέσει;

giota

Νεοφερμένος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γιναμε μια παρεα και ας μην γνωριζομαστε μεταξυ μας, εχουμε τις διαφωνιες μας , τους προβληματισμους μας ,τις καλες στιγμες και τις δυσκολες στιγμες και ολα εκφραζονται στο βαθμο που επιτρεπει ενα απροσωπο στην ουσια μεσο.Και ομως μας συνδεει κατι κοινο η αγαπη μας για τις γατες αλλα και για τα αλλα ζωα Απο τα site που κυκλοφορουν για ζωα δεν ειδα την συμετοχη και την παρεϊστικη διαθεση του Μy cat ετσι μου ρθε η σκεψη και η ερωτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστινα

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μου αρέσει η δυνατότητα να μοιράζομαι εμπειρίες, σκέψεις και συναισθήματα με άλλους που επιτέλους μπορούν να καταλάβουν. Είναι πολύ σημαντικό και δεν το έχω νιώσει στην καθημερινότητά μου κι ας είμαι δεμένη με τους ανθρώπους μου. Πώς να εξηγήσω πως είμαι "ερωτευμένη" με τα γατάκια μου και πως οι τρίχες τους δεν είναι μεγάλο πρόβλημα ή δεν είμαι "βρωμιάρα" που κοιμάμαι αγκαλιά τους....
Μου αρέσει που μαθαίνω τόσα νέα πράγματα, παρά την προϋπηρεσία μου. Οσο ζω μαθαίνω... Και μαθαίνω πράγματα χρήσιμα και για την υγεία τους και για την καθημερινότητά τους. Το θεωρώ πολύ σημαντικό.
Αν κάτι δεν μου αρέσει, είναι οι κόντρες και οι "καβγάδες" Θεωρώ πως είναι κρίμα να παρεξηγούνται άτομα μεταξύ τους. Αλλοι θα πουν πως είναι μέσα στο πλαίσιο του διαλόγου και δεν θα διαφωνήσω. Εξάλλου ο καθένας μας έχει τον χαρακτήτα του, ε?
Αυτά απο μια καινούρια στη παρεά, με πολλή χαρά που σας βρήκε!!! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
moy αρεσει ετσι απλα γιατι βρηκα ανθρωπους να μοιραζομαι τα συναισθηματα μου να λεω για την αγαπη μου κ να μην με κοροιδευουν κ επισης λατρευω να βλεπω γατουλες αλλες αλλα δεν μου αρεσει να τσακονομαστε κ γενικα να υπαρχει ενταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sardela

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει γιατι ολοι εδω μεσα ειμαστε φιλοζωοι. Κανενας αλλος, εκτος απο εσας δεν μπορει να καταλαβει τι σημαινει για μενα η γατα μου. Μπορειτε να με καταλαβετε, να μου λυσετε αποριες και να με βοηθησετε στα προβληματα μου, και αντιστροφα.
Ειμαι πολυ χαρουμενη που σας βρηκα!!!!:up: :up: :up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει γιατι με αφορμη τις γατες μας συζηταμε και για πολλα αλλα θεματα. Δηλαδη εαν συνεχως μεναμε στις γατες θα το ειχαμε εξαντλησει το θεμα σχετικα πιο γρηγορα.

Μου αρεσουν και με βολευουν πολυ τα Ελληνικα γιατι τα greekenglish δεν μπορω να τα διαβασω.

Αυτα γενικα.
Οι διαφωνιες δεν με πειραζουν αλλα οι καυγαδες ναι!;)
Ξεχασα να πω οτι εμαθα κι αλλα σημαντικα πραγματα εδω για τις γατες. Βοηθηκα πολυ και στο προβλημα που ειχα (και εχω λιγο ακομη:redface: ) με το γατο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anabou

Νεοφερμένος

Η anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μ'αρέσει που βρήκα ανθρώπους που θα καταλάβουν τι σημαίνει στην ζωή μου ο γάτος μου και δεν θα με κοροϊδέψουν για κάτι που θα πω. Κατενθουσιάστηκα όταν βρήκα το site. Βασικά δεν περίμενα να υπάρχει τέτοιο ελληνικό site! Οι καυγάδες δεν μου αρέσουν αλλά δυστυχώς κάποιες φορές είναι αναπόφευκτοι λόγω του απρόσωπου χαρακτήρα που έχει το ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena11185

Νεοφερμένος

Η helena11185 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
1. βρήκα τον γάτο μου
2. ανακάλυψα το φοβερό παιχνίδι «το καλαμάκι του καφέ»
3. μπορείς να λύσεις όποια απορία έχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elrik

Νεοφερμένος

Η Elrik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτό το site αποδείχθηκε πολύτιμος βοηθός για μένα, σε σημείο που πραγματικά δεν το περίμενα. Μέσα σε κάτι παραπάνω από 6 μήνες αποκόμισα περισσότερες γνώσεις γύρω από τις γάτες απ’ ό,τι στα 14 χρόνια που έχω γάτες. Και το πιο σημαντικό, κατάλαβα το πόσο υπεύθυνη θα πρέπει να είμαι για τις γάτες μου, κάτι που το είχα πάρει πιο αψήφιστα πριν. Last but not least, βρήκα συμπαράσταση όταν την είχα απόλυτη ανάγκη σε βαθμό και αμεσότητα που με κάλυψε πλήρως.
Όσο για τους ψιλοκαυγάδες, δεν μπορώ να πω ότι τους παίρνω στα σοβαρά. Είναι φυσικό να γίνονται μερικές παρανοήσεις λόγω του είδους της επικοινωνίας, αλλά ας χαλαρώσουμε,:cool: δεν έχουν κ τίποτα να χωρίσουμε εν τέλει, ίσα-ίσα που έχουμε ένα τουλάχιστον που μας ενώνει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chouzouris

Νεοφερμένος

Η chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
To site αυτό μου αναπτέρωσε τις ελπίδες μου για τους ανθρώπους: συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν κι άλλοι ζωόφιλοι σαν κι εμένα στον κόσμο μας! Τελευταία είχα αρχίσει βάσιμα να αμφιβάλλω!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota

Νεοφερμένος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Στο mycat βρηκα οτι δεν βρηκα σε ολα τα υπολοιπα site που ασχολουνται με τα ζωα.Ειναι ζωντανο και αμεσο ακομα και στις διαφωνιες ειναι ωραιο!Και βρηκα ολα αυτα που ειπαν και οι υπολοιποι την αισθηση οτι με καταλαβαινουν τουλαχιστον στο τομεα με τις γατες. Και πιστευω οτι ολα εχουν μια καλη αρχη την κοινη αγαπη για τα ζωα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κι εμένα μου αρέσει που μπόρώ να μιλάω για τα γατούνια μου χωρίς να με κοροιδεύουν (οι περισσότεροι φίλοι όταν τους λέω για τα γατιά μου με κοιτάνε με γουρλομένα ματια), που διαβάζω για εμπειρίες και συμβουλές άλλων οι οποίες συνήθως είναι πολύτιμες και που μπορώ να πω και μια κουβέντα παραπάνω, έτσι για να ξεσκάσω βρε αδερφέ.
Οι καυγάδες όλους νομίζω να μας ενοχλούν, οι διαφωνίες καθόλου. Κάθε άλλο, μου αρέσει να μαθαίνω την διαφορετική άποψη των άλλων. Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι οι μπηχτές και οι σπόντες (όταν και αν αυτές κάποιες φορές γίνονται)!
Κατα τ'αλλα χαιρομαι παρα πολύ που υπάρχει αυτό το σαιτ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Κι εμένα μου αρέσει που μπόρώ να μιλάω για τα γατούνια μου χωρίς να με κοροιδεύουν (οι περισσότεροι φίλοι όταν τους λέω για τα γατιά μου με κοιτάνε με γουρλομένα ματια),

Πραγματικα μου κανει εντυπωση αυτο που γραφει η Κατερινα αλλα και πολλοι (οι περισσοτεροι?) απο εδω.
Αυτο γιατι χωρις να το εχω επιλεξει εχω συναντησει πολλους ανθρωπους απο το σχολειο μου παλιοτερα σε αλλη περιοχη, τη δουλεια μου, τη σχολη μου κτλ που να εχουν οχι μονο αγαπη αλλα "ψυχωση" με τις γατες.
Μεχρι και προσφατα ανακαλυψα γατοφιλη γειτονισσα (νεα ειμαι στη γειτονια μου).
Τι συμβαινει? Ειμαι τυχερη? Ή τους τραβαω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota

Νεοφερμένος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
εμενα παλι με κοιταν σαν εξωγηινη Ειδικα αν τυχη και πω οτι στις διακοπες μας επιλεξαμε μερος αναγκαστικα οπου θα δεχοταν και τον γατο παθαινουν το θεωρουν περιεργο και κοιταν αν γιαλιζει το ματι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ισμήνη, κι εγώ έχω και γατόφιλους φίλους. Που έχουν και αυτοί γάτες. αλλά είναι λίγοι και τους βλέπω και πιο αραιά από τους αλλους. Αλλά όταν τους βλέπω....Ιδίως όταν έρχονται σπίτι, τα γατιά μου κάνουν πάρτυ!!! Όλη την ώρα μαζί τους ασχολούνται!!! :)
Αλλά είπαμε....σπάνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzy_cookie

Νεοφερμένος

Ο souzy_cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
αυτό που μου α΄ρεσει περισσότερο πέρα οτι μπορώ να μοιράζομαι τις σκέψεις μου και τα συναισθήματα μου είναι οτι μέλη αυτού του forum είναι και κάποιοι γιατροί μικρών ζώων που είναι πάντα κοντλα μας να μας λύσουν τις απορίεςσ μας και να απαλύνουν τους φόβους μας.:)


επίσης τα άρθρα τα θεωρώ πολύ πολύ καλά προσεκτικά γραμμένα, με επιστημονικό υπόβαθρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariel

Νεοφερμένος

Η Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
συμφωνω κι εγω,εδω αισθανομαι ανετα χωρις σχολια του τυπου "παρατα τη γατα και κανε κατι πιο χρησιμο".επισης,πολυ σημαντικη ειναι η ανταλλαγη πληροφοριων και τα τοσα χρησιμα πραγματα που μαθαινουμε.τελος,το ωραιο ειναι οτι το φορουμ δεν περιοριζεται σε γατο-συζητησεις αλλα σε θεματα γενικοτερου ενδιαφεροντος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nena

Νεοφερμένος

Η nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει όπως είναι και έτσι όπως σιγά σιγά γίνεται για μένα. "Γνωρίζω" ανθρώπους, μιλάω, γελάω, προβληματίζομαι, τσακώνομαι (εμένα δεν με ενοχλεί να διαφωνώ με κάποιον ή να διαφωνείς κάποιος μαζί μου), μαθαίνω απο τους άλλους και για αυτούς και για τις γάτες τους και πάνω απο όλα αυτό που χαίρομαι περισσότερο είναι εκείνες τις λίγες στιγμές που όταν διαβάζεις αυτό που έγραψε κάποιος νοιώθεις ότι μοιράζεται μαζί σου κάτι δικό του χωρίς να τον νοιάζει που εκτίθεται ή που δεν ξέρει αυτόν που επί της ουσίας του "μιλάει". Όσο για τους γύρω μου δεν έχω πρόβλημα, δεν με νοιάζουν και δεν με αγγίζουν μέσα στο χώρο μου. Έτσι και αλλιώς στο σπίτι μου έχουν πρόσβαση ελάχιστοι και εαν κάποιος αποκτήσει αυτό το "προνόμιο" ξέρω χωρίς να χρειαστεί να τον ρωτήσω ότι θα λατρέψει τη γάτα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxi2

Νεοφερμένος

Η maxi2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κόλλησα απο την αρχή εδώ και αυτό γιατί έμαθα πολλά για τις γάτες (μιας και ήμουν τελείως άσχετη), βρήκα ανθρώπους που έχουν τα ίδια κοινά (την αγάπη στις γάτες και στα ζώα γενικότερα), βρήκα ενα site που δεν θα με περάσουν για τρελή όταν θα γράψω κάτι για μένα ή για την αγάπη μου προς τα γατιά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Όλγα Veggie

Νεοφερμένος

Η Όλγα Veggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για μένα το my cat υπήρξε απο την αρχή μια μεγάλη αγκαλιά. Συμπαράσταση και στήριγμα. Στις δύσκολες στιγμές, με βοήθησε οσο κανείς -παιδιά, όσοι ακόμη γράφετε, δεν θα το ξεχάσω ποτέ αυτό :) Πάντα όμως μ αρέσει να γνωρίζω συνέχεια έστω και γραπτά ανθρώπους που σκέφτονται, νιώθουν και πράτουν όπως κι εγώ. Φιλιά σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νιαου!

Νεοφερμένος

Η Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Το site μου αρεσει παρα πολυ, διοτι λιγοι ειναι στις μερες μας οι ανθρωποι με τους οποιους μπορεις να μοιραστεις τις σκεψεις σου και τα ενδιαφεροντα σου, ποσο μαλλον για τα ζωα...
Χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους μπορω να μοιραστω με καποιον την αγαπη μου για τα ζωα!:up: :up: :up: :) :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top