Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κι εγώ πρώτο τατουάζ και τώρα ψάχνω καί για δεύτερο. Σκέφτομαι μία χιονονιφάδα από τό "I'm a special snowflake" :P . Πολύ όμορφα όλα καί ταυτίζομαι σε πολλά
Ωωω τέλεια! Είναι αυτό με ένα λουλούδι αν θυμάμαι καλά; Είναι πολύ ωραίο και μου άρεσαν τα χρώματα :D
Πολύ καλή ιδέα η χιονονιφάδα πάντως :D Σου εύχομαι να τη κάνεις σύντομα.
Btw το τατουάζ που είχες κάνει σε πόνεσε; Γιατί εμένα με βασάνισε λίγο,ένιωθα ότι με γδέρνουν :lol:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ωωω τέλεια! Είναι αυτό με ένα λουλούδι αν θυμάμαι καλά; Είναι πολύ ωραίο και μου άρεσαν τα χρώματα :D
Πολύ καλή ιδέα η χιονονιφάδα πάντως :D Σου εύχομαι να τη κάνεις σύντομα.
Btw το τατουάζ που είχες κάνει σε πόνεσε; Γιατί εμένα με βασάνισε λίγο,ένιωθα ότι με γδέρνουν :lol:
Ναι ναι αυτό με τό λουλουδι , τώρα σκέφτομαι αν θά έκανα κάτι τέτοιο σε πιο μεγάλο που να πιάνει λίγο ώμο καί χέρι αλλά θά δούμε, πρέπει να κάτσει λίγο στο μυαλό. Το συγκεκριμένο τατουάζ ήθελα να τό κάνω ένα χρόνο.

Θα ακουστω περίεργη αλλά πόνεσα ελάχιστα σε σημείο που ήταν απολαυστικό καί ήθελα κι άλλο :P
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ναι ναι αυτό με τό λουλουδι , τώρα σκέφτομαι αν θά έκανα κάτι τέτοιο σε πιο μεγάλο που να πιάνει λίγο ώμο καί χέρι αλλά θά δούμε, πρέπει να κάτσει λίγο στο μυαλό. Το συγκεκριμένο τατουάζ ήθελα να τό κάνω ένα χρόνο.

Θα ακουστω περίεργη αλλά πόνεσα ελάχιστα σε σημείο που ήταν απολαυστικό καί ήθελα κι άλλο :P
Είναι πολύ ωραίο,θυμάμαι μου είχε κάνει εντύπωση από τη πρώτη φορά που το είχα δει.Αν θυμάμαι καλά ήταν με χρώμα.Να φανταστώ σου είχε πάρει παραπάνω λόγω των χρωμάτων της μελάνης;
Από εκεί και πέρα ναι,ακούγεται καλή ιδέα αυτό που λες,μακάρι να το κάνεις και πράξη :D

Χαχαχαχαχα μάλλον είσαι ανεκτική στο πόνο. Εμένα όταν μου το έκανε ήμουν σε φάση "πότε τελειώνουμε; :lol: " .Αυτό που δε περίμενα ωστόσο είναι ότι περισσότερο με πόνεσαν οι γραμμές παρά το γέμισμα. Περίεργα πράγματα :P
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραίο,θυμάμαι μου είχε κάνει εντύπωση από τη πρώτη φορά που το είχα δει.Αν θυμάμαι καλά ήταν με χρώμα.Να φανταστώ σου είχε πάρει παραπάνω λόγω των χρωμάτων της μελάνης;
Από εκεί και πέρα ναι,ακούγεται καλή ιδέα αυτό που λες,μακάρι να το κάνεις και πράξη :D

Χαχαχαχαχα μάλλον είσαι ανεκτική στο πόνο. Εμένα όταν μου το έκανε ήμουν σε φάση "πότε τελειώνουμε; :lol: " .Αυτό που δε περίμενα ωστόσο είναι ότι περισσότερο με πόνεσαν οι γραμμές παρά το γέμισμα. Περίεργα πράγματα :P
Εξαρτάται και το σημείο απ'ότι ξέρω, στο συγκεκριμένο μου έχουν πει ότι δε πονάει πολύ εκεί στο χέρι που το έκανα.

Σχετικά με το σχέδιο, αρχικά σ ευχαριστώ, ήταν με χρώμα γύρω στα 10-13 εκατοστά
IMG_20220420_160109.jpg

Το ξαναβάζω για να το δείτε

Τώρα εγώ έχω πάθει τρέλα με τον συγκεθ artist που βέβαια είναι στην Ιταλία και κάνει τατουάζ με μπλε χρώμα και θεωρώ απίστευτα όμορφα τα σχέδια του

Εδώ
Για παράδειγμα
IMG_20221227_092837.jpg

Επίσης από την άλλη σκέφτομαι να κάνω από την nikiamanikia που είναι σε τελείως διαφορετικό στυλ και την πάω άπειρα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εξαρτάται και το σημείο απ'ότι ξέρω, στο συγκεκριμένο μου έχουν πει ότι δε πονάει πολύ εκεί στο χέρι που το έκανα.

Σχετικά με το σχέδιο, αρχικά σ ευχαριστώ, ήταν με χρώμα γύρω στα 10-13 εκατοστά
View attachment 111914
Το ξαναβάζω για να το δείτε

Τώρα εγώ έχω πάθει τρέλα με τον συγκεθ artist που βέβαια είναι στην Ιταλία και κάνει τατουάζ με μπλε χρώμα και θεωρώ απίστευτα όμορφα τα σχέδια του

Εδώ
Για παράδειγμα
View attachment 111915
Επίσης από την άλλη σκέφτομαι να κάνω από την nikiamanikia που είναι σε τελείως διαφορετικό στυλ και την πάω άπειρα
Είναι πολύ ωραίο με τα χρώματα,είναι σαν αληθινό πραγματικά. Και εγώ σε σχεδόν παρόμοιο σημείο το έχω αλλά δε ξέρω γιατί με πόνεσε χαχα!

Είναι πολυ ωραίο αυτό που έβαλες,μου αρέσουν πολύ τα χρώματα στα μελάνια. Σημασία βέβαια έχει αν το πάρεις απόφαση να κάνεις κι άλλο να μη το μετανιώσεις στη συνέχεια :D
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Εξαρτάται και το σημείο απ'ότι ξέρω, στο συγκεκριμένο μου έχουν πει ότι δε πονάει πολύ εκεί στο χέρι που το έκανα.

Σχετικά με το σχέδιο, αρχικά σ ευχαριστώ, ήταν με χρώμα γύρω στα 10-13 εκατοστά
View attachment 111914
Το ξαναβάζω για να το δείτε
Εκπληκτικό το τατουάζ σου!
Θέλω να κάνω κάτι παρόμοιο με χρώμα εννοείται και ψάχνομαι γενικά

Θα ήθελα αν γίνεται να μου πεις που το έκανες (νομίζω επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ) και ποσο σου κόστισε (υπολογίζω 150 με 180, αλλά εσύ θα μου πεις αν έπεσα μέσα! )
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω προσωρινά τατουάζ;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω προσωρινά τατουάζ;
οταν λες προσωρινο;
προσωρινο και ημιμονιμο δεν υπαρχει
απο την αλλη τα χέννα εχουν απαγορευτει, ειναι επικινδυνα
δες τα παρακατω από τον Χρήστο Τσιντσάρη

(δες στο @10:50)

αν θελεις παρε καλυτερα ενα μαρκαδορο και σχεδιασε το για να δεις πώς ειναι, χιλιες φορες προτιμοτερο απο θεμα ασφαλειας, παρά χεννα ή κατι παρομοιο
αλλιως σκεψου ενα σχεδιο 2 χρονια και αν εξακολουθει να σου αρεσει, πήγαινε να το κανεις κανονικα τατουαζ
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω έναν σταυρό στο δεξί μου χέρι στην δεξιά παράμεσο (στο δεξί ring finger). Το έχω δει και από έναν φίλο μου και μου άρεσε σαν ιδέα αρκετά.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,475 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω έναν σταυρό στο δεξί μου χέρι στην δεξιά παράμεσο (στο δεξί ring finger). Το έχω δει και από έναν φίλο μου και μου άρεσε σαν ιδέα αρκετά.
Εμένα μου αρέσει πολύ και ανάμεσα στα δάκτυλα.
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Δεν μαρέσουν καθόλου!!:mpliaks:
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,745 μηνύματα.
Αν και δε θα έκανα, βέβαια στο μέλλον μπορεί να αλλάξω γνώμη, ποτέ δεν ξέρεις, το τελευταίο που έβαλες Λουλουδάκι είναι πολύ όμορφο!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top