Βία στη βία της βίας. Η ελληνική κοινωνία στα πρόθυρα σύγκρουσης;

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,417 μηνύματα.
Τι να πω βρε παιδια.Ενας αντρας κατεβηκε απο το σπιτι του,στο κεντρο της αθηνας, να παρει το αμαξι του απο παρκινκ,για να παει τη γυναικα του στο νοσοκοειο να γεννησει.Δυστυχως..κρατουσε μια βιντεοκαμερα στο χερι(για να αποθανατισει τις πρωτες στιγμες του μωρου τους προφανως)Του επιτεθηκαν με μαχαιρι και τον σκοτωσαν,για να του παρουν την καμερα.Ο ανθρωπος δεν αντισταθηκε καν.Κατευθειαν τον μαχαιρωσαν.:eek:Στο κεντρο της αθηνας ..Που εχουμε φτασει;Δηλαδη να σκεφτεσαι να κατεβεις απο το σπιτι σου μερα ,με μια καμερα στο χερι...ειναι εφιαλτικο..
Σε ληστεία αποδίδει η αστυνομία τον θανάσιμο τραυματισμός ενός άνδρα τις πρώτες πρωϊνές ώρες στο κέντρο της Αθήνας και συγκεκριμένα στη συμβολή των οδών Γ' Σεπτεμβρίου και Ηπείρου.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες οι δράστες ήταν τρεις και επιτέθηκαν στον άνδρα επειδή κρατούσε μια κάμερα.
πηγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν πάμε καθόλου καλά...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δεν πάμε καθόλου καλά...:(

...κι ο γυαλός στραβά αρμενίζει:(! Η ανθρώπινη ζωή έχει ευτελιστεί σε βαθμό μείον άπειρο, σε μία χώρα που κατάντησε "οικόπεδο, για προσεχές νεκροταφείο":mad:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλογη βια,,,

απο τα γηπεδα ,στο δρομο διπλα μας..

λενε οτι ηταν μελαμψοι οι φονιαδες,,αλλοδαποι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,417 μηνύματα.
αντιστάθηκε , και πλέον αυτό ισοδυναμεί με αυτοκτονία
απλά αυτή τη φορά , ήταν τριπλή
(ένας τρόπος να αδειάσει μαγικά ο εγκέφαλος , πολλές και πολύ κακές ειδήσεις τελευταία):/:
Ο αντεννα ειπε οτι αντισταθηκε..αλλα οι μαρτυρες λενε πως οχι,πισωπλατες ειναι οι μαχαιριες.Ομως ουτως ή αλλως ειν αι τραγικο.Δηλαδη...αν αντισταθεις,αξιζει να σε σκοτωσουν;:eek:..ρητορικο το ερωτημα,σαφεστατα δεν παει σε εσενα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΑΜΙΕΤΕ, έχουν εγκλωβιστεί εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώποι εδώ και δεν παίρνει κανένας μια πολιτική απόφαση που θα δώσει λύση στο πρόβλημα αυτό, αντ'αυτού ασχολείται με την ηλεκτρονική διακυβέρνηση, την διαύγεια, τα γκεη παρέιντ και το κάπνισμα, ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΑΜΙΕΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΑΜΙΕΤΕ, έχουν εγκλωβιστεί εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώποι εδώ και δεν παίρνει κανένας μια πολιτική απόφαση που θα δώσει λύση στο πρόβλημα αυτό, αντ'αυτού ασχολείται με την ηλεκτρονική διακυβέρνηση, την διαύγεια, τα γκεη παρέιντ και το κάπνισμα, ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΑΜΙΕΤΕ.



δεν καταλαβαίνω γιατί οργίζεσαι
που ζούσες πριν το 2009?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Τι να πω βρε παιδια.Ενας αντρας κατεβηκε απο το σπιτι του,στο κεντρο της αθηνας, να παρει το αμαξι του απο παρκινκ,για να παει τη γυναικα του στο νοσοκοειο να γεννησει.Δυστυχως..κρατουσε μια βιντεοκαμερα στο χερι(για να αποθανατισει τις πρωτες στιγμες του μωρου τους προφανως)Του επιτεθηκαν με μαχαιρι και τον σκοτωσαν,για να του παρουν την καμερα.Ο ανθρωπος δεν αντισταθηκε καν.Κατευθειαν τον μαχαιρωσαν.:eek:Στο κεντρο της αθηνας ..Που εχουμε φτασει;Δηλαδη να σκεφτεσαι να κατεβεις απο το σπιτι σου μερα ,με μια καμερα στο χερι...ειναι εφιαλτικο..
πηγη
Δεν θυμάμαι εδώ και καιρό, να με έχει επηρεάσει τόσο πολύ κάποια είδηση... :(
Είναι τραγικό ρε @ούστη μου! Έλεος!!!...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,884 μηνύματα.
Σε κομματώδη κατάσταση με πολλαπλές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις βρίσκεται αυτή τη στιγμή 30χρονος διαδηλωτής. Η ζωή του βρίσκεται σε μεγάλο κίνδυνο. :(

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
πωωωωωω
και εγώ νιώ8ω πολύ αγανακτισμένη
η περιοχή που μένω είναι τα πατήσια , εδώ συμβαίνουν τ απάντα
είναι αλήθεια ότι το κακό έχει παραγίνει
τόοοοοοοοοσα χρόνια προσπα8ώ να μην παρασυρθώ στη δύνη του ρατσισμού , τους υπερασπίζομαι και σκέφτομαι 8ετικά για αυτούς μέχρι και τον προηγούμενο μήνα έστειλα έκ8εση στη βουλή των εφήβων με 8έμα το ρατσισμό και τη προστασία α΄πο τισ προκαταλήψεις των μεταναστατών ...λυπάμαι αλλά το έχω μετανιώσει...
έχουν δίκιο τελικα όσοι λένε ότι δεν ήμουν ρατσιστής και έγινα..δεν 8έλω να πιστεύω ότι είμαι ρατσίστρια αλλά είναι γεγονός ..η κατάσταση δν πάει άλλο!
Είμαι 17 χρονών , θέλω να βγω μια βόλτα με τους φίλους μου και η μαμά μου τρεαλίνετε από την αγωνία της και το φόβο της ..και έχει δίκιο είναι πολύ λογικό
οι περιοχή της πατησίων βρομάει μονίμως ούρα, όπου και να κοιτάξεις κοντα στο πολυτεχνείο 8α δεις πρεζάκια να παίρνουν τη δόση τους , την κατάσταση στα μεταφορικά δν τη συζητάμε που για να μπεις πρέπει να κρέμεσαι από το παρά8υρο...δηλαδή ΕΛΕΟΣ
είμαι σίγουρη ότι υπάρχου τρόποι και εμείς να καταφέρουμε να ζήσουμε αξιοπρεπώς στη χώρα μας και μια μερίδα αλλοδαπών να ευδοκιμήσουν εδώ ...μια μερίδα όμως ..όχι όλο το πακιστάν...
ένας άνθρωπός στην καλύτερη στιγμή της ζωής του δολοφονή8ηκε ...γιατί ;;;
επειδή τόλμησε να πει όχι σε τρεις και να πει ρε γαμώτο είναι δικό μου ...έχω δικαιώματα ...δεν μπορεί εσύθ με την απειλέι ενός μαχαιριού να με υποδουλώνεις και να μου τα καταλύεις όλα ...δεν έχεις το δικαίωμα ...βέβαια όπως φάνηκε καλύερα είναι σε αυτές τις περιπτώσεις να μην αντιστέκεσαι αλλά όχι να τον κατηγορούμε και για αυτό!!!(το λέω γιατί στις ειδήσεις μόνο αυτό δεν έχουν πει ακόμα ...ότι δηλαδή αυτός φταίει που πέ8ανε)
από την άλλη , έτσι όπως έχει η σημερινή κατάσταση 8ες να βγεις να διαδηλώσεις και μαντέψτε ούτε αυτό μπορείς να κάνεις γιατί 8α σε σκοτώσουν οι άλλοι ..οι αστυνομικοί...να 8ες να βγεις ρε παιδί μου να διαδηλώσεις όχι κομματικοποιημένος , όχι με αναρχικούς , όχι με κκε , όχι με χρυσαυγήτες , ως άνθρωπος που δεν αντέχει άλλο αυτά που διαδραματίζονται μπροστά του και δεν ανέχεται να να μην κάνει τίποτα όταν όλα γίνονται όπως κάποιοι 8έλουν για αυτόν...
και ναι δεν τολμάς ούτε αυτό να κάνεις ...επίσης παλιά έλεγα ότι ...ε δεν είναι όλοι οι μπάτσοι έτσι και ότι παντού υπάρχουν εξαιρέσεις...και για αυτό άλλαξα γνώμη...όλοι ίδιοι είναι ...καταρχάς εγώ πιστεύω ότι μόνο και μόνο που επιλέγουν ένα τέτοιο επάγγελμα κάτι δεν πάει καλά μέσα τους...αυτοί ευθύνονται αποκλειστικά αυτοί για την εικόνα που έχουν βγάλει προς τα έξω και για την αντιμετώπιση που δέχονται από τον απλό κόσμο...

μόνο εγώ πνίγομαι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
btw, το λίνκ το έβαλα διότι ειλικρινά βαρέθηκα να βλέπω ειδήσεις για κάποιον που σκότωσε ένα σκυλάκι ή ένα γατάκι
Νομίζω ότι το συγκεκριμένο δεν έχει να κάνει με το ζώο/άνθρωπος όσο με τον αναίτιο σαδισμό που σοκάρει.

Και ας πάμε στα σοκαριστικά:
Η απόδοση συλλογικής ευθύνης είναι η αρχή του κάθε φασισμού....
news.in.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στο 15,9% σκαρφάλωσε το ποσοστό ανεργίας τον Φεβρουάριο.


πς: τα στοιχεία ανεργίας πηγάζουν από τα επίσημα στατιστικά του Ο.Α.Ε.Δ.πράγμα που σημαίνει ότι αφορούν γραμμένους στον Ο.Α.Ε.Δ. άνεργους. Όλοι οι εκτός Ο.Α.Ε.Δ. άνεργοι δεν υπολογίζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
νευροχειρουργός


ένα τερααααααααααααααααστιο ρισπέκτ
για τη θέση του γιατρού και την παρρησία του να την εκφράσει

(αν και δε θα με ξάφνιαζε, στο κράτος μπανανίας φίτσουριγκ τουμπουκτού,
να δω να τον μεταθέτουν στα μαλαπερδονήσια
για εγχειρήσεις σε παράλυτες φώκιες και εγκεφαλικά
διαταραγμένες τσιπούρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

ένας άλλος γιατρός ο παπανικολάου νομίζω , σήμερα το πρωί βγήκε και στο σκαϊ και είπε τα ίδια ακριβώς αλλά η παρουσιάστρια της πρωινής ενημερωτικής εκπομπής τον διέκοψε και δεν τον άφησε να ολοκληρώσει και μάλιστα φάνηκε να τον φιμώνει..αλλά δεν 8έλω να είμαι και απόλυτη γιατί μπορεί να υπήρχε και έλλειψη χρόνου αν και δεν νομίζω διότι δεν πήγε σε διάλειμμα μετά το τηλέφωνο...έμεινε στο 8έμα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top