«Τύμπανα πολέμου» μεταξύ Ιράν και Ισραήλ

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,118 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ αποκλείεις εργαλειοποίηση την συνθήκης ώστε να εφαρμόσει ο Νετανιάχου την πολυπόθητη γενοκτονία;
Αποκλείεις το οτι όλο αυτό ήταν part of the plan καθώς ολόκληρος idf δεν πήρε χαμπάρι την πρόθεση για επίθεση;
Και ακόμα χειρότερο, αγνοείς πως ο Νετανιάχου συντηρεί χρόνια την Χαμάς;
Άλλο το "δεν αποκλείω", κι άλλο το "έτσι ειναι"

Εγω είδα στις ειδήσεις στις 7 Οκτωβρίου κατι τρελαμένους να μπαίνουν και να σκορπάνε τον τρόμο στο Ισραηλ σε αμάχους.

Τώρα, φυσικά και θα αναρωτηθώ, μα ειναι δυνατόν χωρίς λογική να γινουν όλα αυτα; Οχι. Ειναι δυνατον μονο για τη θρησκεία, για την πατρίδα τους, για ό,τι να γίνουν όλα αυτά; Πιθανότατα και όχι. Αλλά δεν ειμαι στο μυαλό τους ούτε στις τσέπες τους να ξέρω γιατί το κάνανε και ποιός ήξερε και ποιος συντηρεί και χιλια άλλα σκεπτικά και σενάρια.

Πρόσεξε, δε σου λεω οτι δεν ειναι δυνατόν να ισχύει. Κι ο κούλης μπορει να ειναι ρεπτίλιαν από το Ζετα Ρετικιουλι και να μας κυβερνάει μαζι με την παγκόσμια ελιτ, αλλα "το ξέρεις;" για να κατηγορήσεις ευθέως τον άνθρωπο; Οχι. Οπότε αναγκαστικά μένεις στα στοιχεία που μπορεις να εξακριβώσεις.

Και τα στοιχεια δειχνουν οτι αυτο το καρκινωμα πρέπει να φυγει απο κει πάση θυσια στη Γάζα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,528 μηνύματα.
Τώρα θα σε πουν Ρατσίστρια που πας ενάντια στα τρομοκρατικά χτυπήματα των Μουσουλμάνων. 😅😅
Ουτε για πλακα δεν διεκδικω αυτον τον τιτλο..εχουμε ξεκαθαρους ρατιστες/αντισημιτες...με ευσημα στον χιτλερ και οχι μονο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,932 μηνύματα.
Κια ξανα σορυ..αλλα ΓΙΑ ΑΥΤΟ Το Ισραηλ επιτεθηκε στην πρεσβεια του ΙΡΑΝ.Χρηματοδοτουν την χαμας,την χεσμπολαχ..το ΙΣΙΣ και τους περιθαλπτουν
ΤΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΑΚΑ..ΜΩΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ και μιλατε για το ΙΡΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ;
Δεν ξέρω γιατί δεν θέλουν να το αναφερουν καποιοι. Ελπίζω να οφείλεται στην άγνοιά τους... Βέβαια δεν νομίζω να χρηματοδοτούν και την ΙΣΙΣ. (άλλο Σουνίτες και άλλο Σιίτες).
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,129 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,393 μηνύματα.
Ουτε για πλακα δεν διεκδικω αυτον τον τιτλο..εχουμε ξεκαθαρους ρατιστες/αντισημιτες...με ευσημα στον χιτλερ και οχι μονο.

Το χειρότερο είναι ότι στηρίζουν το Ιράν όμως αν τους έλεγες να πάνε στο Ιράν έστω και για λίγες ημέρες δεν θα τολμούσαν, καθώς ακόμα και εκείνοι ξέρουν ότι δεν είναι τίποτα περισσότερο από ένα terrorist state που χρηματοδοτεί οργανώσεις όπως το Isis, Χαμάς etc.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,769 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ αποκλείεις εργαλειοποίηση την συνθήκης ώστε να εφαρμόσει ο Νετανιάχου την πολυπόθητη γενοκτονία;
Αποκλείεις το οτι όλο αυτό ήταν part of the plan καθώς ολόκληρος idf δεν πήρε χαμπάρι την πρόθεση για επίθεση;
Και ακόμα χειρότερο, αγνοείς πως ο Νετανιάχου συντηρεί χρόνια την Χαμάς;
και αυτά είναι από τα σκοτεινά μονοπάτια της ιστορίας που συνήθως χαρακτηρίζονται απλά ως συνωμοσίες για να μην επισκιαστεί το εκάστοτε καθεστωτικό αφήγημα.

Όπως βρωμάει το 9/11 έτσι βρωμάει και αυτή η επίθεση. Όπως έχω ξαναγράψει δεν θα με έκανε εντύπωση εάν και εντός της Χαμάς υπάρχουν πράκτορες της Μοσάντ. Για να πείσεις έναν λαό να μπει σε πολεμική διάθεση πρέπει να του δείξεις κάτι χειροπιαστό και έντονο που θα διεγείρει το συναίσθημα και τα πεπραγμένα της Χαμάς στο Ισραήλ είναι ακριβώς ό,τι πρέπει.

Γιάννη αυτό δεν έχει να κάνει με αυτό που σε ρώτησα εγώ όμως, σου λέω ότι καταλαβαίνω ότι δεν είσαι με το Ισραήλ και καλά κάνεις όμως το να εύχεσαι να επικρατήσει το Ιράν είναι άκυρο και επικίνδυνο θα έλεγα. Η Ελλάδα δεν έχει κανένα όφελος από το Ιράν καθώς δεν έχουμε ούτε οικονομικές, ούτε αμυντικές ούτε ενεργειακές συμφωνίες όπως έχουμε με το Ισραήλ άρα σε ενδεχόμενη επικράτηση του Ιράν και ισοπέδωσης του Ισραήλ η Ελλάδα μόνο χαμένη έχει να βγει. Λες ότι το Ισραήλ δεν σε ενδιαφέρει και ας τα βγάλει πέρα μόνο του, αυτό δεν στέκει που λες καθώς υπάρχουν διεθνής αμυντικές συμφωνίες οι οποίες πρέπει να τηρηθούν (τονίζω αμυντικές), όπως η Ελλάδα θα ήθελε την στήριξη σε περίπτωση που γίνει κάτι με την Τουρκία έτσι τώρα με το Ισραήλ το οποίο δέχθηκε επίθεση από το Ιράν και για αυτόν τον λόγο έστειλαν ενισχύσεις οι ΗΠΑ. Σου ξαναλέω όμως το Ιράν δεν είναι τίποτα περισσότερο από χώρα τρομοκράτης που στηρίζει διάφορες ακραίες οργανώσεις που χτυπούν την Ευρώπη από μέσα.
Το αν θα επικρατήσει το Ιράν ή όχι με είναι αδιάφορο καθώς αφορά την περιφέρεια τους, αυτό που με αφορά είναι να μην εμπλακεί ο δυτικός κόσμος και πάλι. Α ρε Φωτάρα τα βλέπεις υπερβολικά ρομαντικά, πότε σε βοήθησε το Ισραήλ στην ιστορία του; Και από ποιον περιμένεις βοήθεια; Από το Ισραήλ που με την Τουρκία είναι κ*λος και βρακί διαχρονικά; Ή πιστεύεις πως επειδή ο Ερντογάν ύψωσε λίγο τους τόνους κατά του Ισραήλ για εσωτερική και εξωτερική κατανάλωση χάλασαν οι διμερείς σχέσεις τους; Ο οποίος κιόλας για κάποιο λόγο το ψιλοβούλωσε το τελευταίο καιρό. Οι ΗΠΑ έστειλαν ενισχύσεις γιατί έχουν ένα δραστήριο και πανίσχυρο εβραϊκό λόμπυ που εδώ και πάνω από έναν αιώνα ελέγχει καίρια σημεία του deep state.

Οι ιρανικές παραστρατιωτικές μονάδες (Χεζμπολλάχ, Χαμάς, Χούθι) πως ακριβώς χτυπούν την Ευρώπη; Σε περιφερειακές περιπέτειες μπλέκονται, αυτοί που προκάλεσαν προβλήματα στην Ευρώπη είναι τα δυτικά δημιουργήματα ονόματι Αλ Κάιντα και Ισλαμικό Κράτος.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,400 μηνύματα.
Και τα στοιχεια δειχνουν οτι αυτο το καρκινωμα πρέπει να φυγει απο κει πάση θυσια στη Γάζα.
Το πάση θυσία έχει πρόσωπα, είναι άνθρωποι, παιδιά και είναι άμαχοι.
Ο Νετανιάχου είναι φασίστας και εγκληματίας, το ίδιο το κράτος του Ισραήλ- οι άνθρωποι- δεν θέλουν τα όσα κάνει, τον σιχαίνονται.
Οι πρακτικές του φέρνουν σε κίνδυνο τις ζωές αμάχων και στο Ισραήλ.
Ούτε εγώ μπορώ να ξέρω τι συμβαίνει αλλά μεταξύ μας τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμμύδια.

Όλα αυτά τα βίτσια τα πληρώνουν άνθρωποι εκατέρωθεν.
Άνθρωποι είναι οι μεν, άνθρωποι οι δε, κανένας διαχωρισμός.
Εγώ ελαφρά τη καρδία «πάση θυσία» δεν θα πώ.
Οι συνθήκες δεν είναι ίσες απο τη μία έχουμε ένας απο τους καλύτερους στρατούς του κόσμου ο οποίος δεν καταλάβαινε τι γινόταν κάτω απο την μύτη του;

Οπως σε κάθε πόλεμο, την αλήθεια δεν θα τη μάθουμε τώρα, αλλά πολύ αργότερα.
Αλλά για μένα κάποια πράγματα βγάζουν μάτι όσο κι αν θέλουν να μας «θάψουν» στο χώμα με τη βρώμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,932 μηνύματα.
Το χειρότερο είναι ότι στηρίζουν το Ιράν όμως αν τους έλεγες να πάνε στο Ιράν έστω και για λίγες ημέρες δεν θα τολμούσαν, καθώς ακόμα και εκείνοι ξέρουν ότι δεν είναι τίποτα περισσότερο από ένα terrorist state που χρηματοδοτεί οργανώσεις όπως το Isis, Χαμάς etc.
Η Ρωσία και οι παρτενέρ της Μουλάδες του Ιράν μια χαρά μοιράζονται πολιτισμικές αξίες.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,118 μηνύματα.
Το πάση θυσία έχει πρόσωπα, είναι άνθρωποι, παιδιά και είναι άμαχοι.
Ο Νετανιάχου είναι φασίστας και εγκληματίας, το ίδιο το κράτος του Ισραήλ- οι άνθρωποι- δεν θέλουν τα όσα κάνει, τον σιχαίνονται.
Οι πρακτικές του φέρνουν σε κίνδυνο τις ζωές αμάχων και στο Ισραήλ.
Ούτε εγώ μπορώ να ξέρω τι συμβαίνει αλλά μεταξύ μας τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμμύδια.

Όλα αυτά τα βίτσια τα πληρώνουν άνθρωποι εκατέρωθεν.
Άνθρωποι είναι οι μεν, άνθρωποι οι δε, κανένας διαχωρισμός.
Εγώ ελαφρά τη καρδία «πάση θυσία» δεν θα πώ.
Οι συνθήκες δεν είναι ίσες απο τη μία έχουμε ένας απο τους καλύτερους στρατούς του κόσμου ο οποίος δεν καταλάβαινε τι γινόταν κάτω απο την μύτη του;

Οπως σε κάθε πόλεμο, την αλήθεια δεν θα τη μάθουμε τώρα, αλλά πολύ αργότερα.
Αλλά για μένα κάποια πράγματα βγάζουν μάτι όσο κι αν θέλουν να μας «θάψουν» στο χώμα με τη βρώμα.
Και οι Ισραηλινοι ομως στις 7 Οκτωβρίου του 23, άνθρωποι ήταν, ναι;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,528 μηνύματα.
Και οι Ισραηλινοι ομως στις 7 Οκτωβρίου του 23, άνθρωποι ήταν, ναι;
Οχι.Για την αμαρελια,τον ζουκοφ και λοιπους ρατσιστες..ΔΕΝ ΗΤΑΝ.
Ποτε δεν εξεφρασαν την λυπη τους για αυτα τα θυματα..την καταδικη της χαμας κλπ.ΠΟΤΕ.
ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΝΕ ΠΟΙΟΣ ΣΚΑΤΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,400 μηνύματα.
και αυτά είναι από τα σκοτεινά μονοπάτια της ιστορίας που συνήθως χαρακτηρίζονται απλά ως συνωμοσίες για να μην επισκιαστεί το εκάστοτε καθεστωτικό αφήγημα.

Όπως βρωμάει το 9/11 έτσι βρωμάει και αυτή η επίθεση. Όπως έχω ξαναγράψει δεν θα με έκανε εντύπωση εάν και εντός της Χαμάς υπάρχουν πράκτορες της Μοσάντ. Για να πείσεις έναν λαό να μπει σε πολεμική διάθεση πρέπει να του δείξεις κάτι χειροπιαστό και έντονο που θα διεγείρει το συναίσθημα και τα πεπραγμένα της Χαμάς στο Ισραήλ είναι ακριβώς ό,τι πρέπει.
Ακριβώς.
Την ιστορία όμως να την διαβάζουμε από αντικειμενικές πηγές που ξεβρακώνουν τα γεγονότα όπως πρέπει, και όχι απο ελεγχόμενα σκουπιδομέσα και φυλλάδες της πλάκας.
Δεν απευθύνομαι σε σένα, Γιάννη, μιλάω γενικά.
Υπάρχουν εξαιρετικά ιστορικά βιβλία εκεί έξω που δυστυχώς ή θάβονται ή δεν ιδρώνει το αυτί κανενός να σκεφτεί απο που ενημερώνομαι ρε φίλε, ειναι λετζίτ ή πίπες μου πασάρουν;
Γιατί 95% του online content είναι απροκάλυπτα ελεγχόμενη σαβούρα.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,129 μηνύματα.
Οχι.Για την αμαρελια,τον ζουκοφ και λοιπους ρατσιστες..ΔΕΝ ΗΤΑΝ.
Ποτε δεν εξεφρασαν την λυπη τους για αυτα τα θυματα..την καταδικη της χαμας κλπ.ΠΟΤΕ.
ΚΑΙ ΧΕΧΝΑΝΕ ΠΟΙΟΣ ΣΚΑΤΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.
Κανεις δε χαιρεται με το σφαγιαζουν 1600 ατομα. Αλλα νταξει τωρα η Μοσαντ, οι 2ες καλυτερες μυστικες υπηρεσεις στον κοσμο "δεν ηξεραν"
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,772 μηνύματα.
Το εβραικο παρεακι ομως εκανε επιθεση σε πρεσβεια του ιραν σκοτωντας δεκαδες αξιωματουχους και διπλωματες. Εσυ τι περιμενες να κανει το ιραν? Δεν εχεις ενημερωθει με το τι εχει προηγηθει?

Εδω που τα λέμε να είμαστε και αντικειμενικοί. Η επιθεση που εκανε το Ισραηλ επι της ουσίας ηταν πολύ πιο αιματηρή απο την χθεσινή. Απλά χθές έδειξαν με τη κινηση τους οτι καθίστε καλά... γιατι θα έχετε ιστορίες που δεν εχετε ξαναζήσει... οπως απειλουσε παλιά ο Τραμπακουλας τον Κιμ οτι θα δει φωτιά που ο κοσμος δεν έχει ξαναδεί... ε χθές αυτο έκανε το ΙΡΑΝ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,932 μηνύματα.
Βλέπουμε πως οι μουλάδες κανανε μαζικη πυραυλική επιθεση εναντίον αλλου κρατους, με τους πυραυλους τους να πετάνε πάνω απο ενδιάμεσα κράτη χωρις να πάρουνε μια τέτοια τέτοια άδεια, με τελικα σχεδον πληρη αποτυχια και τώρα λένε έτσι απλά έληξε το θέμα λες και τσακωθηκανε κάποιοι στο δρομο, ριξανε βεγγαλικά , τους χώρισανε μετα κάποιοι αλλοι λέγοντας"πως έληξε το όλον θέμα"
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,393 μηνύματα.
και αυτά είναι από τα σκοτεινά μονοπάτια της ιστορίας που συνήθως χαρακτηρίζονται απλά ως συνωμοσίες για να μην επισκιαστεί το εκάστοτε καθεστωτικό αφήγημα.

Όπως βρωμάει το 9/11 έτσι βρωμάει και αυτή η επίθεση. Όπως έχω ξαναγράψει δεν θα με έκανε εντύπωση εάν και εντός της Χαμάς υπάρχουν πράκτορες της Μοσάντ. Για να πείσεις έναν λαό να μπει σε πολεμική διάθεση πρέπει να του δείξεις κάτι χειροπιαστό και έντονο που θα διεγείρει το συναίσθημα και τα πεπραγμένα της Χαμάς στο Ισραήλ είναι ακριβώς ό,τι πρέπει.


Το αν θα επικρατήσει το Ιράν ή όχι με είναι αδιάφορο καθώς αφορά την περιφέρεια τους, αυτό που με αφορά είναι να μην εμπλακεί ο δυτικός κόσμος και πάλι. Α ρε Φωτάρα τα βλέπεις υπερβολικά ρομαντικά, πότε σε βοήθησε το Ισραήλ στην ιστορία του; Και από ποιον περιμένεις βοήθεια; Από το Ισραήλ που με την Τουρκία είναι κ*λος και βρακί διαχρονικά; Ή πιστεύεις πως επειδή ο Ερντογάν ύψωσε λίγο τους τόνους κατά του Ισραήλ για εσωτερική και εξωτερική κατανάλωση χάλασαν οι διμερείς σχέσεις τους; Ο οποίος κιόλας για κάποιο λόγο το ψιλοβούλωσε το τελευταίο καιρό. Οι ΗΠΑ έστειλαν ενισχύσεις γιατί έχουν ένα δραστήριο και πανίσχυρο εβραϊκό λόμπυ που εδώ και πάνω από έναν αιώνα ελέγχει καίρια σημεία του deep state.

Οι ιρανικές παραστρατιωτικές μονάδες (Χεζμπολλάχ, Χαμάς, Χούθι) πως ακριβώς χτυπούν την Ευρώπη; Σε περιφερειακές περιπέτειες μπλέκονται, αυτοί που προκάλεσαν προβλήματα στην Ευρώπη είναι τα δυτικά δημιουργήματα ονόματι Αλ Κάιντα και Ισλαμικό Κράτος.

Γιάννη οι ΗΠΑ έστειλαν δυνάμεις καθώς υπάρχουν συμφωνίες μεταξύ των 2 κρατών, δεν έστειλαν οι Αμερικανοί ενισχύσεις από την καλή τους την καρδιά. Μάλιστα παρενέβησαν μόνο όταν είδαν ότι το Ισραήλ δέχθηκε επίθεση καθώς πιο πριν δεν έκαναν καμία κίνηση. Δεν είμαι απολύτως σίγουρος αν το Ισραήλ μας υποστήριζε σε μια επίθεση της Τουρκίας καθώς οι συμφωνίες που έχουμε μαζί του είναι πρόσφατες όμως εκτός από την άμυνα έχουμε συνεργασίες με τι Ισραήλ σε όλους τους τομείς, εν αντίθεση με το Ιράν δεν έχουμε να περιμένουμε κάτι καθώς είναι εχθρική χώρα προς εμάς και την Δύση γενικότερα. Όμως αν το δούμε και πιο ψύχραιμα η Ευρώπη δεν κινδυνεύει από το Ισραήλ καθώς είναι συμμαχική χώρα εν αντίθεση με το Ιράν που χρηματοδοτεί το Isis με σκοπό να κάνει terrorist attacks στην Ευρώπη σκοτώνοντας εκατοντάδες αθώους ανθρώπους. Εγώ έτσι το βλέπω και για αυτόν τον λόγω είμαι με το Ισραήλ και όχι με το Μουσουλμανικό κράτος, γενικά κανένας Ευρωπαίος δεν θα έπρεπε να στηρίζει Muslim states μετά από αυτά που έχουν συμβεί στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,772 μηνύματα.
Βλέπουμε πως οι μουλάδες κανανε μαζικη πυραυλική επιθεση εναντίον αλλου κρατους, με τους πυραυλους τους να πετάνε πάνω απο ενδιάμεσα κράτη χωρις να πάρουνε μια τέτοια τέτοια άδεια, με τελικα σχεδον πληρη αποτυχια και τώρα λένε έτσι απλά έληξε το θέμα λες και τσακωθηκανε κάποιοι στο δρομο, ριξανε βεγγαλικά , τους χώρισανε μετα κάποιοι αλλοι λέγοντας"πως έληξε το όλον θέμα"

Αμα ήθελαν να κάνουν ζημιά θα την έκαναν. Μην ειστε αφελεις... κανενα σηυστημα στο κοσμο δεν παρέχει 100% ασφάλεια.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,400 μηνύματα.
Και οι Ισραηλινοι ομως στις 7 Οκτωβρίου του 23, άνθρωποι ήταν, ναι;
Φυσικά και ήταν. Είναι δυνατόν να μου κάνεις αυτή την ερώτηση εμένα; Δεν ξέρεις την απάντηση μου;
Υπάρχει περίπτωση να σου απαντήσω οχι δεν είναι ή καλά έπαθαν;
Άνθρωποι ήταν,ισάξιοι ήταν, ήταν παντελώς απαράδεκτο και άδικο αυτό που συνέβη, δεν έπρεπε να πεθάνει κανείς, ούτε ενας.
Και μια σειρά απο άλλα πράγματα που έχουμε πεί ξανά και ξανά στο αντίστοιχο θέμα.
Όμως, «Θυσία» τους είδε/έκανε αυτούς ο Νετανιάχου για να βγάλει τα γούστα του, αν οχι προμελετημένη θυσία,κι αυτό δεν μου το βγάζει κανείς απο το μυαλό.
Αλλά μην μου κάνεις τέτοιες ερωτήσεις ενώ ξέρεις τι σκέφτομαι και πως αντιμετωπίζω τον άνθρωπο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,772 μηνύματα.
Γιάννη οι ΗΠΑ έστειλαν δυνάμεις καθώς υπάρχουν συμφωνίες μεταξύ των 2 κρατών, δεν έστειλαν οι Αμερικανοί ενισχύσεις από την καλή τους την καρδιά. Μάλιστα παρενέβησαν μόνο όταν είδαν ότι το Ισραήλ δέχθηκε επίθεση καθώς πιο πριν δεν έκαναν καμία κίνηση. Δεν είμαι απολύτως σίγουρος αν το Ισραήλ μας υποστήριζε σε μια επίθεση της Τουρκίας καθώς οι συμφωνίες που έχουμε μαζί του είναι πρόσφατες όμως εκτός από την άμυνα έχουμε συνεργασίες με τι Ισραήλ σε όλους τους τομείς, εν αντίθεση με το Ιράν δεν έχουμε να περιμένουμε κάτι καθώς είναι εχθρική χώρα προς εμάς και την Δύση γενικότερα. Όμως αν το δούμε και πιο ψύχραιμα η Ευρώπη δεν κινδυνεύει από το Ισραήλ καθώς είναι συμμαχική χώρα εν αντίθεση με το Ιράν που χρηματοδοτεί το Isis με σκοπό να κάνει terrorist attacks στην Ευρώπη σκοτώνοντας εκατοντάδες αθώους ανθρώπους. Εγώ έτσι το βλέπω και για αυτόν τον λόγω είμαι με το Ισραήλ και όχι με το Μουσουλμανικό κράτος, γενικά κανένας Ευρωπαίος δεν θα έπρεπε να στηρίζει Muslim states μετά από αυτά που έχουν συμβεί στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια.

@@ θα σε υποστήριζαν.

Τη πάρτη τους θα κοιταζαν. Απλα οι σχέσεις των Εβραιων με τις ΗΠΑ ειναι διαφορετικές.

Εσενα σε υποστηριζουν όσο τους κάνεις τα κέφια και έχεις τον Κουλη να κάνει χαρούλες σε όλους αυτους. Οχι πως κάνει άσχημα αλλα ο κοσμος μας ειναι γενικά σκατόκοσμος... μην συγκινεσαι και πολύ με ολους αυτους.

Θα σου έβαζαν τη Τουρκια μετά μπροστά. Θα γινοσασταν κώλος και μετά θα εμπαιναν δηθεν να σου πουλησουν υποστηριξη πουλώντας όπλα. Οτι έχουν κανει και στις άλλες χωρες δηλαδή. Μονο ο Βορειοκορετης τους έχει κρατησει μακρυά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,393 μηνύματα.
@@ θα σε υποστήριζαν.

Τη πάρτη τους θα κοιταζαν. Απλα οι σχέσεις των Εβραιων με τις ΗΠΑ ειναι διαφορετικές.

Εσενα σε υποστηριζουν όσο τους κάνεις τα κέφια και έχεις τον Κουλη να κάνει χαρούλες σε όλους αυτους. Οχι πως κάνει άσχημα αλλα ο κοσμος μας ειναι γενικά σκατόκοσμος... μην συγκινεσαι και πολύ με ολους αυτους.

Θα σου έβαζαν τη Τουρκια μετά μπροστά. Θα γινοσασταν κώλος και μετά θα εμπαιναν δηθεν να σου πουλησουν υποστηριξη πουλώντας όπλα. Οτι έχουν κανει και στις άλλες χωρες δηλαδή. Μονο ο Βορειοκορετης τους έχει κρατησει μακρυά.

Αυτό δεν το ξέρεις, υποθέσεις κάνουμε.
 
Top