Σε πόσο βαθμό πιστεύετε ότι το άγχος προκαλεί καρκίνο; 5-απόλυτη σχέση 0-καμία σχέση
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Δεν λειτουργεί ακριβώς έτσι αλλά περισσότερο όπως λειτουργεί η ΑΙ. Δηλαδή παίρνεις συνθήκες με κοινό τοπο και παρατηρείς τη συχνότητα επαναλαμβανόμενου μοτίβου ως αποτέλεσμα.
Π.χ. @ROM32 δεν ψάχνουμε ανάμεσα σε χιλιάδες βιολογικούς δείκτες σώματος γιατί ο φτωχός έπαθε καρκίνο για να αποδείξουμε τι σχέση, αλλά συγκρίνουμε σε μεγάλο ποσοστό δείγματος καρκινοπαθών (Data) χωρίς άλλους ισχυρούς προδιαθεσικούς παράγοντες (όπως καπνισμα, αλκοολισμός κλπ) πόσοι είναι ευκατάστατοι και με δυνατές οικονομικές προδιαγραφές και πόσοι αντίθετα αδύναμοι και ευάλλωτοι. Στην συνέχεια, επειδή ο ενοχος δεν είναι η φτώχεια αλλά το άγχος, εξετάζουμε με κατάλληλο ερωτηματολόγιο και τους πλούσιους που βρέθηκαν με καρκινο ως προς αυτό το ιστορικό τους σχετικα με το στρες. κ.ο.κ.
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Π.χ. @ROM32 δεν ψάχνουμε ανάμεσα σε χιλιάδες βιολογικούς δείκτες σώματος γιατί ο φτωχός έπαθε καρκίνο για να αποδείξουμε τι σχέση, αλλά συγκρίνουμε σε μεγάλο ποσοστό δείγματος καρκινοπαθών (Data) χωρίς άλλους ισχυρούς προδιαθεσικούς παράγοντες (όπως καπνισμα, αλκοολισμός κλπ) πόσοι είναι ευκατάστατοι και με δυνατές οικονομικές προδιαγραφές και πόσοι αντίθετα αδύναμοι και ευάλλωτοι. Στην συνέχεια, επειδή ο ενοχος δεν είναι η φτώχεια αλλά το άγχος, εξετάζουμε με κατάλληλο ερωτηματολόγιο και τους πλούσιους που βρέθηκαν με καρκινο ως προς αυτό το ιστορικό τους σχετικα με το στρες. κ.ο.κ.

Πάλι με γενικότητες μου απαντάς. Βάλε μια τέτοια έρευνα να την δούμε να είμαστε πιο συγκεκριμένοι. Σου αφήνω και αυτά τα δύο που περιγράφουν τις δυσκολίες παραμετροποίησης για πειραματικούς σκοπούς της διαχυτης έννοιας αγχος και από εκεί και περα βγάλε τα συμπεράσματα σου.


 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πάλι με γενικότητες μου απαντάς.
Καλά γιατί το γειώνεις τώρα; Που την είδες τη γενικότητα στη στατιστική έρευνα και συμπεράσματα; Ξέρεις ότι σαν παιδάκια όλοι μας έτσι μαθαίνουμε να μιλάμε σωστά; Δεν ξέρει κανόνες γραμματικής ένα 3χρονο. Περαν του ότι σ'αυτόν ακριβώς τον κανόνα βασιζόταν παντα κάθε προπαγάνδα.:)
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Καλά γιατί το γειώνεις τώρα; Που την είδες τη γενικότητα στη στατιστική έρευνα και συμπεράσματα; Ξέρεις ότι σαν παιδάκια όλοι μας έτσι μαθαίνουμε να μιλάμε σωστά; Δεν ξέρει κανόνες γραμματικής ένα 3χρονο. Περαν του ότι σ'αυτόν ακριβώς τον κανόνα βασιζόταν παντα κάθε προπαγάνδα.:)

Εγώ προσπαθώ να μείνω στο θέμα και εσύ ανοίγεσαι σε πελάγη. Άσε που είσαι και σε άλλο χρόνο, μου μιλάς για στατιστικές αναλύσεις που είναι κάποια στάδια μετά από αυτό που λέω εγώ. Πρέπει να βρεις το έδαφος που πατάω, είναι σύνηθες οι άνθρωποι να ανοίγονται σε θέματα που τους φαίνονται ίσως θολα, εγώ είμαι πολύ συγκεκριμένος σε αυτό που ρωταω
Πως παραμετροποιειται το μέγεθος άγχος; Τι κινδύνους έχει αυτή η μεθοδολογία; Ποιο άγχος μετράτε; Κλπ
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Έρευνα του Ντειν 2004, αποψη περί του τι προκαλεί τον καρκίνο στο ΗΒ και στη Νιγηρία

1711039964200.png
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πως παραμετροποιειται το μέγεθος άγχος; Τι κινδύνους έχει αυτή η μεθοδολογία; Ποιο άγχος μετράτε; Κλπ
Συγκεκριμένα γεγονότα στην ψυχολογία θερούνται ότι προξενούν στην πλειοψηφία μια ποσότητα άγχους που δεν είναι ίδια για όλα αυτά τα γεγονότα. Αναφέρθηκε στα αρχικά ποστ. Αλλο αγχος προκαλεί το διαζύγιο άλλο το πένθος αλλο το ατύχημα αλλο μια σοβαρη ασθένεια κοκ. Με στατιστικές μετρήσεις βγαίνει το συμπερασμα ότι άνθρωποι που συγκεντρώνουν πολλά τέτοια γεγονότα σε μικρό διάστημα ή μονιμα έχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να νοσήσουν από άλλους που δεν τα συγκεντρώνουν, δηλαδή ζούν με μικρότερο άγχος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να υποθέσω σαν λόγο και την μαγεία;
Αν είσαι Νιγηριανός ναι :)
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Συγκεκριμένα γεγονότα στην ψυχολογία θερούνται ότι προξενούν στην πλειοψηφία μια ποσότητα άγχους που δεν είναι ίδια για όλα αυτά τα γεγονότα. Αναφέρθηκε στα αρχικά ποστ. Αλλο αγχος προκαλεί το διαζύγιο άλλο το πένθος αλλο το ατύχημα αλλο μια σοβαρη ασθένεια κοκ. Με στατιστικές μετρήσεις βγαίνει το συμπερασμα ότι άνθρωποι που συγκεντρώνουν πολλά τέτοια γεγονότα σε μικρό διάστημα ή μονιμα έχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να νοσήσουν από άλλους που δεν τα συγκεντρώνουν, δηλαδή ζούν με μικρότερο άγχος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν είσαι Νιγηριανός ναι :)

Τα ίδια Παντελάκη μου..

Καλά! Τι ρόλο βαράει ο Dein? Αυτός παραθέτει τις αιτίες που πιστεύεται από τον απλό κοινό νου ότι προκαλούν καρκίνο, αυτός πως ενσωματώνεται στην όλη κουβέντα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top