Άντρες "παλαιάς κοπής"

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
Ο φεμινισμός έχει ξεφύγει εντελώς. Μπορούμε να σταματήσουμε να βλέπουμε παντού εχθρούς, σεξισμό, ρατσισμό και δεν ξέρω και εγώ τι αλλο; Όλοι πλέον θίγονται με το παραμικρό. Το να μου ανοίξει κάποιος την πόρτα το θεωρώ ευγένεια και όχι ύπουλη συμπεριφορά. Άλλο ανισότητα και άλλο το κάθε φύλο να έχει τα δικά του χαρακτηριστικά και συμπεριφορά. Όπως και όλα τα ζώα στην φύση τους έχουν κάτι ξεχωριστό ή κάνουν κάτι ξεχωριστό για να προσελκύσουν το αντίθετο φύλο, έτσι και ο άνθρωπος κάνει διάφορα. Στο τέλος θα μας πουν να κόψουμε και το φλερτ για να μη θίγεται το αντίθετο φύλο.

Ακριβως αυτο ειναι το χειροτερο. Παλια νομιζα οτι εγω φταιω αμα κάποιος στραβωνε αλλα βλακειες..... οι περισσοτεροι κουβαλανε ενα καρο κομπλεξ κ με βαση αυτα κρινουν οτι πει ο αλλος πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι ή να κανουμε παρεα με συγκεκριμενα άτομα (οπως συνθως γινεται δηλαδη).

Επισης κατι πολυ σημαντικο... στη δουλεια ειδικα δεν πρεπει να ανοιγεσαι πολύ. Γιατι εκει να δεις τι παρεξηγηση παιζει. Το 70% των παρεξηγησεων απο μαλακιες ξεκινάνε.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Τέλος πάντων,πιστεύω ότι η ομοιότητα ανάμεσα στα δύο φύλα είναι πολύ ηλίθιο επιχείρημα διότι από την φύση τους δεν είναι ίδια όπως λέει και η Neliel.

Δεν πρέπει να κάνουμε το λάθος να παρερμηνευσουμε τα αρρενωπά και θηλυκα χαρακτηριστικά.
Ναι αλλά με την @Nelliel που συμφώνησες τα ζώα επικαλέστηκε , ο ιπποτισμός είναι φύση για έλξη του άλλου φύλου αλλά η βία δεν είναι γιατί δεν πάει με την ηθική μας .
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
τι θέμα πάλι και αυτό...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
τι θέμα πάλι και αυτό...

Με το συντηρητισμό που έχεις σε βλεπω καμια μερα σε καμια κρασοκατανυξη με φεμινίστριες κάτω στου Ψυρρή και μετά αντε να δικαιολογήσεις στον βασιλιά στη πρωινη αναφορά 😇😀
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ναι αλλά με την @Nelliel που συμφώνησες τα ζώα επικαλέστηκε , ο ιπποτισμός είναι φύση για έλξη του άλλου φύλου αλλά η βία δεν είναι γιατί δεν πάει με την ηθική μας .

Όταν λέω ζώα εννοώ με την έννοια του θηρίου(μεταφορικά). Προφανώς σαν άνθρωποι είμαστε και εμείς ζώα αλλά όχι με την έννοια του θηρίου, αυτό είναι επιστημονικό γεγονός. Αυτό που εννοούσα είναι οτι υπάρχουν θηλυκά χαρακτηριστικά και αντίστοιχα ανδρικά που ελκύουν,και τα οποία δεν πρέπει να δαιμονοποιήσουμε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Με το συντηρητισμό που έχεις σε βλεπω καμια μερα σε καμια κρασοκατανυξη με φεμινίστριες κάτω στου Ψυρρή και μετά αντε να δικαιολογήσεις στον βασιλιά στη πρωινη αναφορά 😇😀

Τώρα αν σου πω ότι δεν έχω καταλάβει τι θέλει να πει ο ποιητής θα νευριάσεις ή όχι; :laugh: :giveup:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Παλιά οι άντρες παλαιάς κοπής αποτελούσαν πρότυπο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
100;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
100;
Πω πω, διαβασα την καταγγελια και εμεινα. Τουλαχιστον παραδεχεται οτι εκανε λαθος που μπηκε στο αυτοκινητο. Ωρες ωρες θα ηθελα να ηξερα πως σκεφτονται οταν κανουν τετοια τραγικα λαθη. Επισης μου κανει εντυπωση οτι δεχεται επιθεση και αντι να καλεσει την αστυνομια επι τοπου τον απειλει οτι θα τον βγαλει στα καναλια;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Πω πω, διαβασα την καταγγελια και εμεινα. Τουλαχιστον παραδεχεται οτι εκανε λαθος που μπηκε στο αυτοκινητο. Ωρες ωρες θα ηθελα να ηξερα πως σκεφτονται οταν κανουν τετοια τραγικα λαθη. Επισης μου κανει εντυπωση οτι δεχεται επιθεση και αντι να καλεσει την αστυνομια επι τοπου τον απειλει οτι θα τον βγαλει στα καναλια;
Μα πάλι το θύμα κρίνεις .
Απλά βαριέμαι να το δικαιολογήσω τώρα ..
Αλλά αυτός είναι ο λόγος που δεν τα λένε οι γυναίκες .
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μα πάλι το θύμα κρίνεις .
Απλά βαριέμαι να το δικαιολογήσω τώρα ..
Αλλά αυτός είναι ο λόγος που δεν τα λένε οι γυναίκες .
Ρητορικη ηταν η ερωτηση μου. Αμεσως να τρεξεις να φωναξεις οτι κρινω το θυμα. Ο λογος που δεν καλεσε αστυνομια ηταν επειδη φοβηθηκε οτι θα κριθει;
Ο ενας ειναι τερας και η αλλη ηλιθια. Τωρα κρινω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο που ξαφνικά έχουμε γεμίσει καταγγελίες διάσημων?
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Ρητορικη ηταν η ερωτηση μου. Αμεσως να τρεξεις να φωναξεις οτι κρινω το θυμα. Ο λογος που δεν καλεσε αστυνομια ηταν επειδη φοβηθηκε οτι θα κριθει;
Ο ενας ειναι τερας και η αλλη ηλιθια. Τωρα κρινω.
Και που να ξέρω..απλά λέω να μη συμβάλλουμε σε σε όλο αυτό να ακούμε για παρενοχλήσεις και βιασμούς και να κρίνουμε μόνο τα θύματα και πως μπήκαν στα αυτοκίνητα και γιατί δεν το είπαν και γιατί αντέδρασαν έτσι και γιατί είναι αδύναμες και γιατί το ένα γιατί το άλλο .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,975 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ολοι οι λογικοι ανθρωποι το ιδιο σκεφτόμαστε.
Κοίτα όχι ότι συμφωνώ με ότι έχουν κάνει κάποιοι .Απλά συνήθως νομίζω όταν γίνεται κάτι μαθαίνετε κατευθείαν.Απλα τώρα το φως μου έχει γεμίσει μόνο καταγγελίες και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι κάτι με πλάνο
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κοίτα όχι ότι συμφωνώ με ότι έχουν κάνει κάποιοι .Απλά συνήθως νομίζω όταν γίνεται κάτι μαθαίνετε κατευθείαν.Απλα τώρα το φως μου έχει γεμίσει μόνο καταγγελίες και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι κάτι με πλάνο
ναι, έκαναν πλάνο όλοι μαζί να ρισκάρουν το όνομα, την καριέρα τους και τα χρήματά τους (όσοι έκαναν και μηνύσεις)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.



 

NikosM.5

Νεοφερμένος

Ο NikosM.5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Screenshot_20210223_201103.png
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από ότι μπορώ να καταλάβω ο άντρας παλιάς κοπής με θετικό πρόσημο είναι:
α Ο ρομαντικός τρυφερός σύντροφος
β Ο άντρας που θα πέσει στη φωτιά για την οικογένεια του
γ Ο ευγενικός, διακριτικός και ήπιων τόνων ανθρωπος
δ. Ο λόγος του μετράει γιατί τον τηρεί
ε Φλερτ που εξιταρει μια γυναίκα
στ Καλοντυμένος κλπ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top