Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Μα είναι σα να θεωρείς μειονέκτημα το ύψος σου αν το πεις αυτό, δλδ εμμέσως «της δίνεις δίκιο».
Ε καλος 'η κακος το υψος παιζει ρολο στον αντρα.Και εγω που ειμαι 1,77 σχετικα κοντουλης θεωρουμαι.Αλλο βαλιου θα ειχα αμα ημουν 1,87.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απλά εμπλέκεσαι σε μια κουβέντα χωρίς να σε ωφελεί κάπου με ενα ατομο που ακομη δεν εχει εμπειρία. Γιατι αν ειχε δεν θα έλεγε τέτοιες μαλακίες.
Καλα μη το λες καιαπο 30ρες ακους κατι τετοια.Ειδικα σε σχεση με οικονομικα ζητηματα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Ε καλος 'η κακος το υψος παιζει ρολο στον αντρα.Και εγω που ειμαι 1,77 σχετικα κοντουλης θεωρουμαι.Αλλο βαλιου θα ειχα αμα ημουν 1,87.
Τι λές μωρε μια χαρα ειναι το ύψος σου το θεμα ειναι να δουλευει το εργαλειο κ να μην εισαι κομπλεξικός/ μαλακας στη συμπεριφορά.

Ασε τη καθεμια να επιλεξει αυτον που της αξίζει. Εγω σε αυτη που λές... θα έλεγα "Οπα με συγχωρεις... σε πέρασα για αλλη" και θα εφευγα. Και τέλος.

Μη πιανεστε τωρα με το κάθε ατομάκι αμφιβολου προελευσης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε καλος 'η κακος το υψος παιζει ρολο στον αντρα.Και εγω που ειμαι 1,77 σχετικα κοντουλης θεωρουμαι.Αλλο βαλιου θα ειχα αμα ημουν 1,87.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλα μη το λες καιαπο 30ρες ακους κατι τετοια.Ειδικα σε σχεση με οικονομικα ζητηματα

Δηλαδη τι θα μ έλεγε μια 30αρα ας πουμε ;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Ε καλος 'η κακος το υψος παιζει ρολο στον αντρα.Και εγω που ειμαι 1,77 σχετικα κοντουλης θεωρουμαι.Αλλο βαλιου θα ειχα αμα ημουν 1,87.
«Κανονικό» θα σε έλεγα, αλλά οκ πέρα από αυτό δεν είναι ωραιο να μειώνει κανείς τον ίδιο του τον εαυτό. Και γω έχω σκατά μύτη (και άλλες πολλές «ατέλειες») , αλλά δε θα το πω και σε «γκομενάκι».
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Ενταξει κοιτα να δείς υπάρχουν και άντρες που προκειμένου να γαμάνε και να έχουν μια σχέση οπως λάχει διπλα τους δέχονται να κάνουν και τον μαλάκα. Και να πληρώνουν τις gold diggeroudes. Άλλοι δε επειδή δεν γαμάνε ή ειναι τελειως ιδιόρυθμοι και ιδιότροποι ριχνουν συνεχως άκυρα.

Να μην εισαι σε καμία απο τις δυο κατηγοριες. Να εχεις ισορροπία.

Ισορροπία δεν ειναι ούτε τα δηκτικά σχόλια ουτε τα υπερβολικά κοπλιμέντα. Και δεν χρειάζεται και να λές πολλά στην αρχή , πας να γνωρισεις την αλλη αν θέλει καλώς τωρα ειρωνιουλες και υφάκια ειναι δειγματα αλλων εσωτερικών ανασφαλειών. Μη παιξεις αυτο το παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Στεναχωριέμαι που το πιστεύεις αυτό
Ελπίζω να εννοεί ότι θα είχε περισσότερη «ζήτηση», γτ αυτό καλώς ή κακώς ισχύει. Όπως και γω θα είχα περισσότερη «ζήτηση» αν είχα DD. Βέβαια αυτό είναι να σε στεναχωρεί αν ψάχνεις τελείως επιφανειακές σχέσεις.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Ελπίζω να εννοεί ότι θα είχε περισσότερη «ζήτηση», γτ αυτό καλώς ή κακώς ισχύει. Όπως και γω θα είχα περισσότερη «ζήτηση» αν είχα DD. Βέβαια αυτό είναι να σε στεναχωρεί αν ψάχνεις τελείως επιφανειακές σχέσεις.
Αυτό είναι μεγάλη κουβέντα. Για γνωρίσματα που δεν μπορούν να μεταβληθούν (π.χ. ύψος) το θεωρώ γελοίο να απορρίπτεται κάποιος, όταν όλα τα άλλα είναι εντάξει. Then again μπορεί ο ίδιος να μην έχεις θέμα με το εν λόγω γνώρισμα αλλά όταν βγεις μαζί του έξω, τον γνωρίσεις στους δικούς σου, στους φίλους σου, και πάρεις τα πρώτα «Με τον κοντό βρήκες και ‘συ;» υποσυνείδητα να αρχίσει να σε πειράζει και εσένα το ύψος του. Είναι δύσκολο να το αποφύγεις αυτό. Πρέπει είτε να ζεις σε ένα εντελώς toxicity free περιβάλλον, είτε να έχεις δουλέψει καλά μέσα σου το “I don’t give one sh..” attitude.

Νιώθω βέβαια ότι εξαιτίας της κοινωνίας και των στερεοτύπων που επικρατούν, οι κοντοί άνδρες είναι πιο πιθανό να απομονώνονται από επιλογή ή να φοβούνται/νιώθουν αμήχανα να κυκλοφορούν με μια γυναίκα πιο ψηλή από εκείνους. Κάτι εξίσου συχνό είναι να λένε στην κοπέλα που τους ενδιαφέρει «Βέβαια είμαι κοντός…» σαν να περιμένουν την απόρριψη με ανοιχτές αγκάλες ή να νιώθουν μειονεκτικά σε σχέση με τους άλλους άνδρες. Και βέβαια, ως αποτέλεσμα, να πνίγουν το ταίρι τους με ζήλιες.

Με γκέι ζευγάρια πάντως δεν βλέπω να υπάρχουν τέτοια κολλήματα. Είναι το κλασικό στερεότυπο ετεροφυλόφιλου ζευγαριού: Γυναίκα κοντή, άνδρας ψηλός…
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Ελπίζω να εννοεί ότι θα είχε περισσότερη «ζήτηση», γτ αυτό καλώς ή κακώς ισχύει. Όπως και γω θα είχα περισσότερη «ζήτηση» αν είχα DD. Βέβαια αυτό είναι να σε στεναχωρεί αν ψάχνεις τελείως επιφανειακές σχέσεις.
Αυτο εννοω.Το εθεσα λαθος.Εχεις δικιο
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
@Paragontas7000 @Joji @Pak

Από πότε το value ενός ανθρώπου, μετριέται με πόντους;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αυτό είναι μεγάλη κουβέντα. Για γνωρίσματα που δεν μπορούν να μεταβληθούν (π.χ. ύψος) το θεωρώ γελοίο να απορρίπτεται κάποιος, όταν όλα τα άλλα είναι εντάξει. Then again μπορεί ο ίδιος να μην έχεις θέμα με το εν λόγω γνώρισμα αλλά όταν βγεις μαζί του έξω, τον γνωρίσεις στους δικούς σου, στους φίλους σου, και πάρεις τα πρώτα «Με τον κοντό βρήκες και ‘συ;» υποσυνείδητα να αρχίσει να σε πειράζει και εσένα το ύψος του. Είναι δύσκολο να το αποφύγεις αυτό. Πρέπει είτε να ζεις σε ένα εντελώς toxicity free περιβάλλον, είτε να έχεις δουλέψει καλά μέσα σου το “I don’t give one sh..” attitude.
Κι εγώ σαν σχετικά κοντός (μπορεί και τελείως κοντός, αλλά να τιμάμε λίγο και το σπίτι μας), έχω να πω ότι μια γυναίκα έχει κάθε δικαίωμα να μην της αρέσω γι' αυτό και προφανώς δεν θα της πω τίποτα, ειδάλλως θα ήμουν -θεωρώ- κομπλεξικός. Ακριβώς το ίδιο δικαίωμα έχω κι εγώ να μην μου αρέσει κάποια, εφόσον είναι πχ υπέρβαρη. Το γελοίο που λες θα ήταν να άρεσα σε μία και να με απέρριπτε επειδή θα έλεγαν οι άλλοι «καλά, με τον κοντό πήγες*» ή κάτι αντίστοιχο να έκανα κι εγώ με την υπέρβαρη.

*Δεν το πιστεύω ότι το γράφω αυτό, βέβαια, μιας και θεωρώ υπερβολικά ηλίθιο έναν άνθρωπο που απορρίπτει κάποιον άλλον εξαιτίας της γνώμης του κόσμου.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
@Paragontas7000 @Joji @Pak

Από πότε το value ενός ανθρώπου, μετριέται με πόντους;;;
Αυτό τώρα το είδα γτ δε μου ήρθε ειδοποίηση. Προσωπικά δεν είπα κάτι τέτοιο και ο παράγοντας που κάτι ανέφερε είπε μετά ότι πρόκειται για λανθασμένη διατύπωση και κάτι άλλο εννοούσε.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Αυτό τώρα το είδα γτ δε μου ήρθε ειδοποίηση. Προσωπικά δεν είπα κάτι τέτοιο και ο παράγοντας που κάτι ανέφερε είπε μετά ότι πρόκειται για λανθασμένη διατύπωση και άλλο εννοούσε.
Το ξέρω καλή μου, απλώς σε έκανα tag επειδή είχες πάρει μέρος στην συζήτηση.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ε καλος 'η κακος το υψος παιζει ρολο στον αντρα.Και εγω που ειμαι 1,77 σχετικα κοντουλης θεωρουμαι.Αλλο βαλιου θα ειχα αμα ημουν 1,87.

Μην ακούω μαλακίες. Υποτιμάς τον εαυτό σου. Σίγουρα θα έπαιζε έναν κάποιο ρόλο αν ήσουν 1.87 στο να έχεις περισσότερη απήχηση, δοθείσης όμως της προυπόθεσης ότι θα ήσουν δέντρο και δε θα μπορούσες ως 1.77 να αλλάξεις τίποτε άλλο πχ. να γίνεις πιο ελκυστικός στο ντυσιμο, στη δομή του σώματος, στο αν είσαι θετικός και ευχάριστος στο να βρίσκονται δίπλα σου, έξυπνος κλπ.


Εχω ένα σωρό στραβά (και σοβαρά όχι μαλακίες) κι εχω βγάλει πολύ ωραίες γυναίκες. Καλά όχι οτι είμαι κανας εραστής και μου τρέχουν απο τα μπατζάκια τα ταίρια, είναι περίοδοι που δεν έχω κι εγω επιλογές ούτε για δείγμα, κι άλλες περίοδοι που έχω 2 και 3 επιλογές μαζί (ασχέτως αν δεν το εκμεταλλεύομαι).

Μπορείς λοιπόν να το κάνεις κι εσυ. Να πεις "είμαι πολλά άλλα πέρα απο το ύψος μου".

Δε σου εγγυώμαι ότι θα το πετυχεις, αλλά θέλω να σου πω οτι αξίζει να το προσπαθήσεις, θα σε κάνει να νιώσεις πολύ καλύτερα, θα σε βελτιώσει ως άνθρωπο και θα δεις φυσικα και μεγαλη διαφορά στο τι τραβάς απο θεμα έλξης.

Άμα βγαίνεις έξω θλιμμένος για το ύψος σου και αντιμετωπίζεις τα πάντα απαισιόδοξα, δε φαίνεται νομίζεις αυτό στην αύρα που βγάζεις;

Άμα θεωρείς πως μόνο το ύψος σου σε προσδιορίζει ως άνθρωπο, δηλαδή το αν θα έχεις επιτυχίες, και δεν διορθώνεις ή βελτιώνεις τίποτε άλλο πάνω σου και μέσα σου από αυτά που μπορούν να διορθωθούν, νομίζεις μετά το ύψος σου θα είναι αυτό που φταίει ή όλα τ αλλα μαζί και η νοοτροπία σου;

Ναι παίζει ρόλο, όχι όμως τον καθοριστικό, ζωής και θανάτου.

Για σε παρακαλώ.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
@Paragontas7000 @Joji @Pak

Από πότε το value ενός ανθρώπου, μετριέται με πόντους;;;
Δεν το επικροτώ. Είπα τι συμβαίνει στην κοινωνία.
Το γελοίο που λες θα ήταν να άρεσα σε μία και να με απέρριπτε επειδή θα έλεγαν οι άλλοι «καλά, με τον κοντό πήγες*» ή κάτι αντίστοιχο να έκανα κι εγώ με την υπέρβαρη.
Μα γιατί; Τόσες φορές το έχω δει να συμβαίνει.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μα γιατί; Τόσες φορές το έχω δει να συμβαίνει.
Εντάξει, μέχρι τα 15 οκ, μπορεί να είναι και φυσιολογικό. Από κάποια στιγμή και μετά, όμως, δεν έχουμε το «καημένο το θύμα του τοξικού του περιβάλλοντος», αλλά ένα τούβλο που ορίζουν τα θέλω του οι άλλοι και οφείλει να ωριμάσει.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Κι εγώ σαν σχετικά κοντός (μπορεί και τελείως κοντός, αλλά να τιμάμε λίγο και το σπίτι μας), έχω να πω ότι μια γυναίκα έχει κάθε δικαίωμα να μην της αρέσω γι' αυτό και προφανώς δεν θα της πω τίποτα, ειδάλλως θα ήμουν -θεωρώ- κομπλεξικός. Ακριβώς το ίδιο δικαίωμα έχω κι εγώ να μην μου αρέσει κάποια, εφόσον είναι πχ υπέρβαρη. Το γελοίο που λες θα ήταν να άρεσα σε μία και να με απέρριπτε επειδή θα έλεγαν οι άλλοι «καλά, με τον κοντό πήγες*» ή κάτι αντίστοιχο να έκανα κι εγώ με την υπέρβαρη.

*Δεν το πιστεύω ότι το γράφω αυτό, βέβαια, μιας και θεωρώ υπερβολικά ηλίθιο έναν άνθρωπο που απορρίπτει κάποιον άλλον εξαιτίας της γνώμης του κόσμου.
Οπότε έχουμε δύο θέματα.
1) Αυτές που εκ πεποιθήσεως απορρίπτουν τους κοντούς και
2) Αυτές που μπορεί να μην δίνουν σημασία σ΄αυτό αλλά επηρεάζονται από την άποψη του περίγυρού τους.
Ειλικρινά δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι χειρότερο.


ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΣΣΟΥΣ
Τώρα μπορεί να μην το καταλάβετε ακριβώς αλλά έχετέ το στο μυαλό σας.

Περιμένετε ν΄ανοίξει ο άλλος το στόμα του, να δείτε τι θα πει και πώς θα το πει.
Και μετά αποφασίζετε τι θα κάνετε.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Οπότε έχουμε δύο θέματα.
1) Αυτές που εκ πεποιθήσεως απορρίπτουν τους κοντούς και
2) Αυτές που μπορεί να μην δίνουν σημασία σ΄αυτό αλλά επηρεάζονται από την άποψη του περίγυρού τους.
Ειλικρινά δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι χειρότερο.
Δεν είναι εκ πεποιθήσεως ρε συ Λένω το πρώτο, απλά δεν τους βγαίνει με τους κοντούς, δεν τους αρέσουν εμφανισιακά. Δεν είναι κάτι κακό. Είναι σαν να λες ότι εγώ είμαι λάθος, επειδή είπα ότι δεν μου αρέσει το υπέρβαρο. Εντάξει, αν το πας πιο μακριά, μπορείς να πεις ότι είμαστε επιφανειακοί και κοιτάμε αρκετά την εμφάνιση. Θεωρώ φυσιολογικό, όμως, να κοιτάς και την εμφάνιση.

Το 2 είναι σαφώς το χειρότερο. Είναι «αδυναμία» (με την κακή έννοια) μου οι άβουλοι άνθρωποι.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Εντάξει, μέχρι τα 15 οκ, μπορεί να είναι και φυσιολογικό. Από κάποια στιγμή και μετά, όμως, δεν έχουμε το «καημένο το θύμα του τοξικού του περιβάλλοντος», αλλά ένα τούβλο που ορίζουν τα θέλω του οι άλλοι και οφείλει να ωριμάσει.
Καλά, γι’αυτό όπως είπα πρέπει να το έχει δουλέψει με τον εαυτό του για να μην επηρεάζεται. Και για να μην λες ότι τα κατεβάζω από το κεφάλι μου, ακόμα θυμάμαι που έκανα κάτι με ένα παιδί (του άρεσα και μου άρεσε) και οι φίλοι του του έκαναν ολόκληρο ψυχολογικό πόλεμο επειδή εγώ δεν τηρώ τα στερεότυπα της κοινωνίας, της γκομενάρας, και γιατί διάλεξε εμένα. Το θεωρώ πολύ άσχημο ότι έφυγε (γιατί μου δείχνει ότι η γνώμη τους ήταν πιο σημαντική από εμένα) αλλά ΟΚ, ξέρω πως επηρεάζονται μερικοί άνθρωποι και πως λειτουργεί η κοινωνία σε τέτοια θέματα άρα δεν μου έκανε και εντυπωσάρα. Ταυτόχρονα, οι φίλες μου έκανα ακριβώς το ίδιο. «Γιατί αυτόν; Έχεις άθλιο γούστο.» κ.λπ. μόνο που εμένα δεν με ένοιαξε.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Δεν είναι εκ πεποιθήσεως ρε συ Λένω το πρώτο, απλά δεν τους βγαίνει με τους κοντούς, δεν τους αρέσουν εμφανισιακά. Δεν είναι κάτι κακό. Είναι σαν να λες ότι εγώ είμαι λάθος, επειδή είπα ότι δεν μου αρέσει το υπέρβαρο. Εντάξει, αν το πας πιο μακριά, μπορείς να πεις ότι είμαστε επιφανειακοί και κοιτάμε αρκετά την εμφάνιση. Θεωρώ φυσιολογικό, όμως, να κοιτάς και την εμφάνιση.

Το 2 είναι σαφώς το χειρότερο. Είναι «αδυναμία» (με την κακή έννοια) μου οι άβουλοι άνθρωποι.
Στην θέση των "κοντών" μπορείς να βάλεις όποιο χαρακτηριστικό θέλεις. Ας πούμε "η εξωτερική εμφάνιση" που τα καλύπτει όλα.

΄Οχι, δεν λέω ότι είσαι λάθος.
Θα σου το πω αλλιώς.
΄Εχεις σκεφτεί ποτέ ότι κάποια που μπορεί ν΄αντίκειται στο γούστο σου εξαιτίας ενός εξωτερικού χαρακτηριστικού της, υπάρχει πιθανότητα να ταυτίζεται πλήρως με την κοσμοθεωρία σου και τα ζητούμενά σου έτσι ώστε με την πάροδο του χρόνου και κάνοντας απλή παρέα μαζί της, να την ερωτευτείς αγνοώντας πλέον το αρχικό χαρακτηριστικό που σε απομάκρυνε απ΄αυτήν;

Εμένα αυτό μου έχει συμβεί.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Καλά, γι’αυτό όπως είπα πρέπει να το έχει δουλέψει με τον εαυτό του για να μην επηρεάζεται. Και για να μην λες ότι τα κατεβάζω από το κεφάλι μου, ακόμα θυμάμαι που έκανα κάτι με ένα παιδί (του άρεσα και μου άρεσε) και οι φίλοι του του έκαναν ολόκληρο ψυχολογικό πόλεμο επειδή εγώ δεν τηρώ τα στερεότυπα της κοινωνίας, της γκομενάρας, και γιατί διάλεξε εμένα. Το θεωρώ πολύ άσχημο ότι έφυγε (γιατί μου δείχνει ότι η γνώμη τους ήταν πιο σημαντική από εμένα) αλλά ΟΚ, ξέρω πως επηρεάζονται μερικοί άνθρωποι και πως λειτουργεί η κοινωνία σε τέτοια θέματα άρα δεν μου έκανε και εντυπωσάρα. Ταυτόχρονα, οι φίλες μου έκανα ακριβώς το ίδιο. «Γιατί αυτόν; Έχεις άθλιο γούστο.» κ.λπ. μόνο που εμένα δεν με ένοιαξε.
Κάποιες φορές λένε, δεν παίρνουμε αυτό που θέλουμε (τον άνθρωπο), αλλά παίρνουμε ένα μάθημα για το πως δεν πρέπει να φερόμαστε εμείς στους άλλους (εν προκειμένω για τον τύπο: ανώριμα).

Μπορεί να μην πήρες το αγόρι, αλλά πήρες ένα χρήσιμο μάθημα ζωής (ελπίζω).

Happy for you.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top