Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,023 μηνύματα.
Καλά... αμα ειστε τόσο άτολμες και ιδιοτροπες.
Ορίστε;
Καλό ράφι. Σορρυ.
Τίποτα από αυτά που γράφτηκε παραπάνω δεν υποδηλώνει ότι θα μείνω στο "ράφι". Και στην τελική ούτε ξέρεις αν είμαι ελεύθερη και ούτε αν τυχόν επιθυμώ η ίδια να μείνω στο "ράφι".

Και το να λες ράφι είναι πολύ υποτιμητικό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,107 μηνύματα.
Ορίστε;

Τίποτα από αυτά που γράφτηκε παραπάνω δεν υποδηλώνει ότι θα μείνω στο ράφι. Και στην τελική ούτε ξέρεις αν είμαι ελεύθερη και ούτε αν θέλω η ίδια να μείνω στο ράφι.

Και το να λες ράφι είναι πολύ υποτιμητικό.

τροπος του λέγειν... και εγω θα κινδυνευα να μεινω ράφι αν απο τα 10 καλα εμενα στο 1 στραβό. Αυτο σου έγραψε κ ειπες τα ειπε όλα... αυτο σαμποτάζ λέγεται. Αλλα δεν το χετε καταλαβει ακομη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πες μ οτι παρεξηγηθηκες τωρα απο μια τυπική έκφραση :P

εν τω μεταξυ οταν μιλάτε ετσι για τους άντρες δειχνει οτι δεν έχετε αναγκη να συνάψετε σχέσεις.... σας λεω τι εκλαμβανω εγώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Ζαλιστηκα μονο που το διαβασα.

Σου ειπα να χώνεσαι απευθειας κ να ζητάς εξοδο. Δεν ακούς.

Πες της γουστάρω να βγουμε.... μ αρεσεις εισαι φινετσάτη.
Παρακαλώ; Ποιος με φώναξε; :bleh::hehe:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,107 μηνύματα.
Παρακαλώ; Ποιος με φώναξε; :bleh::hehe:

Πολυ γουστάρω εκει που μιλάω με την αλλη νορμάλ να χυμάω σαν Πάνθηρας και να πετάω κάτι τέτοια.

Αυτο ειναι η απολαυση να εισαι αρσενικό... και ας φας κ χυλόπιτα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,023 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πες μ οτι παρεξηγηθηκες τωρα απο μια τυπική έκφραση :P
Οχι, αυτό είναι δικό σου συνήθειο.

εν τω μεταξυ οταν μιλάτε ετσι για τους άντρες δειχνει οτι δεν έχετε αναγκη να συνάψετε σχέσεις.... σας λεω τι εκλαμβανω εγώ.
Οκ

μεινω ράφι αν απο τα 10 καλα εμενα στο 1 στραβό. Αυτο σου έγραψε κ ειπες τα ειπε όλα... αυτο σαμποτάζ λέγεται. Αλλα δεν το χετε καταλαβει ακομη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων
Εξήγησα παραπάνω τους λόγους που δρω όπως δρω και στην τελική δικαίωμα μου είναι.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Πολυ γουστάρω εκει που μιλάω με την αλλη νορμάλ να χυμάω σαν Πάνθηρας και να πετάω κάτι τέτοια.

Αυτο ειναι η απολαυση να εισαι αρσενικό... και ας φας κ χυλόπιτα.
Uuum, εγώ αστειεύτηκα λόγω nickname. Δεν σχολίασα την ατάκα προσέγγισης.

Btw, η φινέτσα είναι τόσο θελκτική, όταν υπάρχει. :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,107 μηνύματα.
Οχι, αυτό είναι δικό σου συνήθειο.


Οκ


Εξήγησα παραπάνω τους λόγους που δρω όπως δρω και στην τελική δικαίωμα μου είναι.

Ωραια κ εγώ σου λέω απο τη πλευρά μας αν κάποιος νιωσει τέτοια συμπεριφορά μπορει να σε αντιληφθει παγερή και να φύγει.

Και στο λεω αυτο ΕΓΩ που ειμαι ανεκτικός και δεν βιάζομαι.

Αν θέλετε feedback διαβαστε κ τη δική μου οπτική. Κατα τα αλλα ναι δικαιωμα σας.

Οπως εσυ θα ηθελες κάποιος νασε στηριξει σε κάτι κ να μηνσε αποπάρει ετσι κ ένας άντρας. Δεν ειναι τυχαιο που κάποιες πολυ ωραιες παραπονιούνται οτι τις πλησιάζουν κάποιοι βλακες κατα τα λεγομενα τους...

εσυ δηλαδη πιστευεις αντρας με επιπεδο θα ερχοταν να στη πέσει αν ειχες τέτοια συμπεριφορα καχυποψιας... ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ; :)

ο ερωτας θελει κ λιγο ρισκο. Να αφεθείς κ να το ζήσεις κ λίγο.... εχετε ολοι βαλει πανωπλίες λες κ θα πάθετε κάτι. Το χετε μεγαλοποιησει στο μυαλο σας.

ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.
Ωραια κ εγώ σου λέω απο τη πλευρά μας αν κάποιος νιωσει τέτοια συμπεριφορά μπορει να σε αντιληφθει παγερή και να φύγει.

Και στο λεω αυτο ΕΓΩ που ειμαι ανεκτικός και δεν βιάζομαι.

Αν θέλετε feedback διαβαστε κ τη δική μου οπτική. Κατα τα αλλα ναι δικαιωμα σας.

Οπως εσυ θα ηθελες κάποιος νασε στηριξει σε κάτι κ να μηνσε αποπάρει ετσι κ ένας άντρας. Δεν ειναι τυχαιο που κάποιες πολυ ωραιες παραπονιούνται οτι τις πλησιάζουν κάποιοι βλακες κατα τα λεγομενα τους...

εσυ δηλαδη πιστευεις αντρας με επιπεδο θα ερχοταν να στη πέσει αν ειχες τέτοια συμπεριφορα καχυποψιας... ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ; :)

ο ερωτας θελει κ λιγο ρισκο. Να αφεθείς κ να το ζήσεις κ λίγο.... εχετε ολοι βαλει πανωπλίες λες κ θα πάθετε κάτι. Το χετε μεγαλοποιησει στο μυαλο σας.

ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ.
Έννοουσε καχυποψία για το αν κάποιος είναι απατεώνας στο ίντερνετ !!!


Συννενόηση ...
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,107 μηνύματα.
Έννοουσε καχυποψία για το αν κάποιος είναι απατεώνας στο ίντερνετ !!!


Συννενόηση ...

Kαλα οκ αλλα κ αυτα που λέω παίζουν... φοβουνται κάποιες να γνωρισουν κάτι διαφορετικο επειδη δεν κολλάει αρχικα σε αυτα που έχουν ως κριτήρια...

τεσπα κοριτσια δνε θα επιμεινω άλλο.. δικο σας το πεπονι δικο σας κ το μαχαιρι. Τιποτα δεν ειναι τυχαιο πάντως εγω αυτο ξέρω. Ειμαστε οι επιλογές μας.. sorry but not sorry.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οσους εχω γνωρισει μεσω ιντερνετ ειχαν θεματα. Το κυριοτερο ειναι οτι κρατανε λιστα και ανταγωνιζονται με ποσες εχουν παει. Οι περισσοτεροι εκει δεν ψαχνουν κατι σοβαρο. Αλλοι εχουν ηδη σχεση ή σχεσεις και ψαχνουν να πηδηξουν. Αλλοι λενε οτι ψαχνουν σχεση αλλα μολις παρουν αυτο που θελουν ξαφνικα δεν θελουν σχεση και ειναι απασχολημενοι. Εγω τελειωσα με τα dating apps. Για να μη πω για αυτους που ανεβαζουν φωτο απο τον προηγουμενο αιωνα. Χασιμο χρονου. Εγω πλεον στοχευω να γνωριζω κοσμο εξω. Μεχρι στιγμης δεν μου εχει τυχει κατι περιεργο. Καμια σχεση με τα apps.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.
Νομίζω, μιλώντας τους
Προσπερνάω την ειρωνεία και έχω να πω ότι δεν είναι για όλους το ίδιο εύκολο κ πολλές φορές δεν δημιουργούνται οι κατάλληλες συνθήκες .
meetings, forums, συνεδρια, αθλητικες δραστηριοτητες, εξοδους σε μπαρ. Ηδη το προγραμμα μου απο βδομαδα μεχρι μεσα Ιουνιου ειναι τερμα φουλ.
Ναι αυτές είναι καλές ιδέες ...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,269 μηνύματα.
Ελα μωρε τωρα ολοι έχουνε παράπονα και τα ριχνουν στους άλλους... ασε με τωρα να πούμε.

Εναν κ μια δεν έχω ακουσει να πει ναι φταιω που τα ερωτικα μ δεν πάνε καλά... εναν δεν εχω ακουσει μονιμως φταινε οι αλλοι... οι αλλοι ειναι οι τρελοι ναί.
Exεις δικιο απολυτο.Ουτε μια φορα δεν σε εχω δει να λες οτι φταιω που τα ερωτικα μου δεν ειναι οπως θα τα ηθελα.Το εχεις πει;ΤΟ ΛΕΣ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,170 μηνύματα.
Θυμαμαι μίλαγα με κάποια πιο παλιά παριστανε την σωστή αλλα στο ινστα εβαζε φωτο με τα εσωρουχα να φαινονται εντάξει λεω αυτη μας δουλευει ψιλό γαζί. Δεν ασχοληθηκα περαιτέρω.

Εντωμεταξυ τωρα πολλές, έχουν το Ίνστα "για τη δουλειά τους" και ανεβάζουν τετοια, μαγιω, εσώρουχα βυζιά έξω, κώλους έξω

Dating app το χεις κούκλα μου, γιατί προσπαθείς να με δουλέψεις;

Μα λέει τα χω για επικοινωνία με τη μάνα μου τον πατέρα μου τον μπατζανάκη μου (η δευτερη καμένη δικαιολογία). Χάθηκε το viber κι άλλες εφαρμογές; Το Ίνστα πρέπει;


Όπως έχω αχρηστεύσει τα σόσιαλ εγω, έτσι θέλω να τα αχρηστεύσει και η άλλη, ειδάλλως τι σχέση να χεις, όταν είσαι διαθέσιμη είναι ετεροβαρής η φάση.

Εγω έχω Viber και σ' όποια αρέσει. Τέρμα τα σόσιαλ.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,559 μηνύματα.
Τώρα εγώ υποτίθεται ότι δουλεύω συγχρόνως. Anyway. :laugh:

@Valder και @Devil Λοιπόν αυτό το θέμα με τα social media, έχει ξεφύγει εντελώς.

Εγώ θυμάστε από παλιά ότι είμαι κατά αυτών επειδή πιστεύω ότι η διαπροσωπική επαφή, δεν αντικαθίσταται από τίποτα άλλο.

΄Ενα email και ένα viber έχω μόνο και αυτά περισσότερο επειδή μου είναι απαραίτητα στην δουλειά μου.

Η πλάκα είναι ότι όταν σου ζητάνε να τους δώσεις τα social σου και τους λες ότι δεν έχεις, ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ. Νομίζουν ότι απλώς δεν θέλεις να τους τα δώσεις. "Βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, ειλικρινά δεν έχω" "Χα, χα, χα, καλά τώρα μας έπεισες". Ε, μην σώσουν και το πιστέψουν.

Βρίσκουν φίλους μέσω αυτών, βρίσκουν συντρόφους μέσω αυτών, φλερτάρουν μέσω αυτών, ερωτεύονται μέσω αυτών, τσακώνονται μέσω αυτών, αυτοπραγματώνονται μέσω αυτών, δεν ξέρω και τι άλλο μπορεί να κάνουν μέσω αυτών, γενικότερα ζουν την ζωή τους μέσω αυτών.΄Ημαρτον πια.΄Εχω αγανακτήσει. Δεν το χωράει το μυαλό μου ότι ζουν μια εικονική πραγματικότητα ενώ μπορούν να ζήσουν την πραγματική.

Πολύ χαίρομαι που συμφωνούμε.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,127 μηνύματα.

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,559 μηνύματα.
Αυτό γιατί να είναι κακό ; Γνωρίζεις άτομα που υπό κανονικές συνθήκες δε θα τα γνωρίζες !

Ματάκια μου γλυκά, ειλικρινά ο,τι και να σου πω δεν θα το καταλάβεις επειδή είσαι μικρούλα και γεννήθηκες μέσα σ΄όλα αυτά.

Οι γενιές των 30άρηδων, 40άρηδων πρόλαβαν να δουν την ζωή, έστω και για λίγα χρόνια, χωρίς αυτά και μπορούν να κάνουν την σύγκριση. Επειδή εγώ πλέον ανήκω στην γενιά των 30άρηδων μπορώ να εντοπίσω τις διαφορές του πριν και του μετά και προτιμώ ασυγκρίτως το πριν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top