Έχετε πάει σε οίκους ανοχής έτσι για την εμπειρία;

Έχετε πάει σε οίκο ανοχής;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Πάω συχνά!

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μία φορά μόνο από περιέργεια..

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Καμιά φορά μπορεί.. αν δεν έχω σχέση.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γυναίκα/ομοφυλόφιλος/ανήλικος, τι λες τώρα;

    Ψήφοι: 21 36.8%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Δεν έχω πάει ποτέ.

    Ψήφοι: 28 49.1%

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ναι αμε, πολλες φορες..........

για να παω να μαζεψω κατι κολλητους μου που ξεμειναν συνεχεια απο λεφτα και δεν ειχαν να πληρωσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parakelsos

Νεοφερμένος

Ο Parakelsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
(Πρώτο μου post:clapup:) Για να απαντήσω στην ερώτηση έχω πάει 2 φορές. Την πρώτη και την τελευταία. Ομολογώ ότι διαφωνώ με πολλές από τις απόψεις που διατύπωσαν αρκετά μέλη. Με εξέπληξε πχ η Michelle που δήλωσε ότι δεν θα έκανε σχέση με κάποιον που έχει πάει σε οίκο ανοχής καθώς και κάποιος άλλος που είπε ότι είναι "βαλβίδα εκτόνωσης της βίας" - στην κοινωνία μας προφανώς (κάτι σαν ..τα γήπεδα,bar,clubs,ποτά δηλαδή?). Δεν είμαι fan του είδους αλλά καταλαβαίνω ότι το sex είναι μια ανθρώπινη ανάγκη και απο τη στιγμή που και τα δύο ενήλικα άτομα συναινούν δε βρίσκω πού είναι το πρόβλημα. Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μόνο από έξω, για να περιμένω κάποιους φίλους. Δεν το θεωρώ απαραίτητο, αλλά ούτε και ταιριαστό στα "θέλω" μου και τον τρόπο σκέψης μου. Προτιμώ τον κανονικό έρωτα και όχι τον αγοραίο. Αν ήθελα να πληρώσω για να εκτονώσω την τεστοστερόνη μου, πάω σε κανένα extreme sport....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
απο τη στιγμή που και τα δύο ενήλικα άτομα συναινούν

Ο πελάτης και ο νταβάς εννοείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parakelsos

Νεοφερμένος

Ο Parakelsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ο πελάτης και ο νταβάς εννοείς...

Όχι δεν εννοώ αυτό... Καλώς ή κακώς είναι ένα νόμιμο επάγγελμα στην Ελλάδα. Πολλές γυναίκες το επιλέγουν επειδή τα χρήματα είναι ικανοποιητικά. Σίγουρα όχι όλες ενώ αρκετές εξαναγκάστηκαν στην πορνεία δεν αντιλέγω. Πάντως η εικόνα της καταπιεσμένης πόρνης που έχουν αρκετοί σίγουρα απέχει από την μέση πραγματικότητα. Αυτή τουλάχιστον είναι η άποψη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πάντως η εικόνα της καταπιεσμένης πόρνης που έχουν αρκετοί σίγουρα απέχει από την μέση πραγματικότητα.

Ναι ρε μαν, για 30 ευρά αντέχουν μέσα στο στόμα και τα πόδια τους τον κάθε ελεεινό κακομοίρη, επειδή ...τη βρίσκουν.

Εννοείς, αυτές που το ανέχονται, δεν ανήκουν στη μέση πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parakelsos

Νεοφερμένος

Ο Parakelsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Προσωπικά ούτε εγώ τη βρίσκω με τη δουλειά μου αλλά πληρώνει καλά και δεν ξεπερνάει τα όρια μου. Νομίζω η διαφωνία μας βρίσκεται στον αν είναι - κατά μέσο όρο - καταπιεσμένες ή όχι. Ας υποθέσουμε ότι είναι. Ας αναλογιστούμε επίσης αν οι τηλεφωνήτριες (ή οι σερβιτόρες πχ) σαν επάγγελμα καταπιέζονται. Η μέση τηλεφωνήτρια μάλλον ναι θα απαντήσει. Άρα το θέμα είναι πόσο πολύ καταπιέζονται και πόσο πολύ ξεπερνάει τις ανοχές τους? Αυτό έιναι περισσότερο προσωπικό θέμα πιστεύω. Η απλά μου λες ότι το να προσφέρουν sex είναι βάρβαρο? Έχεις την ίδια άποψη και για τους άντρες που προσφέρουν την ίδια υπηρεσία? Αν όχι γιατί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Tι να σου πω... Μείνε με τη γνώμη σου, είναι ανέξοδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Πάντως η εικόνα της καταπιεσμένης πόρνης που έχουν αρκετοί σίγουρα απέχει από την μέση πραγματικότητα. Αυτή τουλάχιστον είναι η άποψη μου.

Αυτο ακριβως!
Αν και νομιζω οτι ξεφευγω απο το θεμα, η δουλεια σαν δουλεια για κανεναν δεν ειναι κατι ευχαριστο ακομα κι αν ειναι αυτο που πραγματικα θελει. Σαφως και υπαρχουν πορνες που ειναι πορνες με το ζορι, αλλα δεν ειναι η πλειοψηφια. Μεγαλο μερος αυτων, εχουν επιλεξει και το κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σαφως και υπαρχουν πορνες που ειναι πορνες με το ζορι, αλλα δεν ειναι η πλειοψηφια. Μεγαλο μερος αυτων, εχουν επιλεξει και το κανουν.


εγώ πάλι πιστεύω το ακριβώς αντίθετο...
όσα ντοκυμαντέρ - εκομπές κλπ έχει τύχει να δω σε σχέση με το θέμα δεν είδα και πολλές που μίλησαν να είπαν ότι το κάνουν για βιοποριστικούς λόγους....
ή ψυχολογικό θα είχαν (τις βίασε ο μπαμπας ο παππους ο αδρφός ή ο θείος) ή κάποιος τις υποχρεωνει ασκώντας σωματική ή ψυχολογική βία....

Ναι μεν και η τηλεφωνήτρια καταπιέζεται αλλά για τη δική μου τουλάχιστον λογική, δεν μπορώ να συνδιάσω αυτού του είδους την καταπίεση με την καταπίεση του ανοίγω τα πόδια και μου χώνει μέσα ο κάθε άγνωστος λίγδας το πράγμα του :sick:
Αν κάνουμε ένα γκάλοπ εδώ μέσα οι περισσότεροι σε περίπτωση ανάγκης θα γινόντουσαν τηλεφωνήτριες/τες....
Ποσες όμως θα γινόντουσαν πόρνες και πόσοι ζιγκολό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι αλλά και πάλι λόγους καταπίεσης!
Το ζήτημα είναι ότι κρίνουμε με τα προσωπικά μας κριτήρια του τι είναι θεμιτό για την απόκτηση λεφτών! Και πως για τον καθένα σχηματίζεται η αναλλογία λεφτά/(καταπίεση-ποσότητα δουλειά-εξευτελισμός μπλα μπλα).
Και όπως σε κάθε επάγγελμα μερικές πάνε πολύ μπριοστά και βγάζουν τα λεφτά που πολύ από μας απλά δεν θα βγάλουν σε μια ζώη απλά επειδή the fuck for money συνηδητοποιημένα και χωρίς να το κρύβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό... συμφωνώ ΚΑΙ με αυτό :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ναι μεν και η τηλεφωνήτρια καταπιέζεται αλλά για τη δική μου τουλάχιστον λογική, δεν μπορώ να συνδιάσω αυτού του είδους την καταπίεση με την καταπίεση του ανοίγω τα πόδια και μου χώνει μέσα ο κάθε άγνωστος λίγδας το πράγμα του :sick:

Ναι.. Δεν περιμενω πως καποια θα παραδεχτει οτι θελει και το κανει.
Σε καμια περιπτωση δεν συγκρινω το "ειμαι τηλεφωνητρια" με το "ειμαι πορνη" σαν επαγγελμα, και σιγουρα δεν εχουν τις ιδιες δυσκολιες.
Να πω και κατι που βλεπω τις τελευταιες μερες?
Ο θειος μου ανοιγει ενα μαγαζι "νυχτας". Εχει βαλει λοιπον αγγελια στην εφημεριδα και ζηταει κοπελες. Οσες λοιπον εχουν ερθει να τις δει του εχουν πει οτι ειναι διατεθειμενες να κανουν "παρεα" στους πελατες κι ισως να προχωρησουν με καποιον, αρκει να βγαλουν τα χρηματα να ειναι καλα. Και οι περισσοτερες εχουν δηλωσει οτι λειτουργουν απο μονες τους. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αλλα α) αν ισχυει απορω γιατι επελεξαν αυτο σαν επαγγελμα και οχι ας πουμε να γινουν καθαριστριες (στην χειροτερη) β) αν δεν ισχυει, καμια δεν παραδεχτηκε οτι καποιος την υποχρεωνει.
(Στην προκειμενη περιπτωση, αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οτι οι περισσοτερες ηταν Ελληνιδες και μαλιστα αρκετα μικρες σε ηλικια.. Ασχετο ομως!)

Με αυτο θελω να πω, οτι αν καποια υποχρεωνεται απο καποιον σπανιως το παραδεχεται.


ή ψυχολογικό θα είχαν (τις βίασε ο μπαμπας ο παππους ο αδρφός ή ο θείος) ή κάποιος τις υποχρεωνει ασκώντας σωματική ή ψυχολογική βία....

Αυτο ειλικρινα δεν το καταλαβαινω. Κατι που γινεται χωρις την θεληση σου, σε "στελνει" να το κανεις επαγγελμα? Κατι που υποτιθεται σου αφηνει τραυμα, "επιλεγεις" να το κανεις για να σου αποδωσει χρηματα? Ακομα κι αν ειναι ψυχολογικο, δεν μπορω να το δεχθω σαν δικαιολογια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτο ειλικρινα δεν το καταλαβαινω. Κατι που γινεται χωρις την θεληση σου, σε "στελνει" να το κανεις επαγγελμα? Κατι που υποτιθεται σου αφηνει τραυμα, "επιλεγεις" να το κανεις για να σου αποδωσει χρηματα? Ακομα κι αν ειναι ψυχολογικο, δεν μπορω να το δεχθω σαν δικαιολογια..

άκουσα μια καταπληκτική ατάκα "ψυχολογίας" στο lost που πιστεύω ότι είναι απόλυτα σωστή....
Μιας που ταιριάζει ακριβώς σε αυτό που θέλω να πω, την μεταφέρω (όχι επί λέξη, δεν τη θυμάμαι αλλά το νόημα :P )

" ο άνθρωπος είναι σαν το σκυλί... αν το βαρέσεις αρκετά στο τέλος πιστεύει ότι φταίει αυτός"

το ίδιο ακριβώς συμβαίνει στην πλειοψηφία θυμάτων του βιασμού και σε αυτό συντελει και ο κοινωνικός περίγυρος.... το θύμα σχεδόν πάντα πιστεύει ότι φταίει και ότι προκαλεσε τον βιασμό του....
Θύμα βιασμού λοιπόν, μπορεί να θεωρήσει ότι είναι κακια, προστυχη, βρώμικη, πουτ@να, κλπ κλπ κλπ και να πάει να ωθήσει τον εαυτό της ακριβώς σε τέτοιου είδους καταστάσεις επειδή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πιστεύει ότι της αξίζουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι κρίνεται με δικά σας μέτρα και σταθμά και ειδικότερα έξω από τον χοροό!

misslittledevil εγώ ξέρω φάση που στο λύκειο περάματος βγαίνουν δυο κοπέλες από το σχολείο κάθονται σε ένα γνωστό μου στο παγκάκι και με τα πολλά του είπαν ότι αν τους δώσει ένα ποσό θα του κάτσουν χύμα!

Και πραγματικά όταν πολλές γυναίκες κάθονται αριστερά και δεξιά για τα κεράσματα και επειδή αποσκοπούν σε προσωπικά ωφέλη δεν καταλαβαίνω γιατί μια γυναίκα να μην το κάνει συνηδειτή επλογή! Απλά η μια το βαπτίζει σεξουαλική απελευθέρωση και η άλλη πόρνη!
Αυτή θα ήταν η ιδανική μορφή πορνείας! Που υπάρχει σπάνια και πιστεύω σε πουτάνες πολυτελείας! Δυστυχώς ευρέως υπάρχει η πιο πάνω και η εξαναγκασμένη με κυκλώματα κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
ΔενΣεΛενε κουβεντα κανουμε κι ο καθενας λεει αυτο που πιστευει. Δεν ειναι υποχρεωτικο να συμφωνουμε ολοι. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
misslittledevil
Που διαφωνήσαμε σε αυτό που λες?? Δεν κατάλαβα γιατί μου το έγραψες αυτο?
Τα ξανακοίταξα αυτό που έγραψα μήπως έφταιξα αλλα δεν βλέπω κάτι ειλικρινά!
Άρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι κρίνεται με δικά σας μέτρα και σταθμά και ειδικότερα έξω από τον χοροό!

Η διαβολίνα στο είπε μάλλον για την παραπάνω φράση σου η οποία πρέπει να σου πω ότι φαίνεται (όχι ότι είναι κι όλας απαραίτητα) αρκετά επιθετική :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Η διαβολίνα στο είπε μάλλον για την παραπάνω φράση σου η οποία πρέπει να σου πω ότι φαίνεται (όχι ότι είναι κι όλας απαραίτητα) αρκετά επιθετική :worry:
Και εγώ εκεί υποψιάστηκα αλλά μετά σκέφτηκα από πότε?
Όπως και να έχει αν έτσι το πήρες misslittledevil δεν ήταν έτσι ! (την έχω την ελληνική ο άτιμος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
misslittledevil
Που διαφωνήσαμε σε αυτό που λες?? Δεν κατάλαβα γιατί μου το έγραψες αυτο?
Τα ξανακοίταξα αυτό που έγραψα μήπως έφταιξα αλλα δεν βλέπω κάτι ειλικρινά!
Άρα?


Αυτο..
Η διαβολίνα στο είπε μάλλον για την παραπάνω φράση σου η οποία πρέπει να σου πω ότι φαίνεται (όχι ότι είναι κι όλας απαραίτητα) αρκετά επιθετική :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top