Έχετε πάει σε οίκους ανοχής έτσι για την εμπειρία;

Έχετε πάει σε οίκο ανοχής;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Πάω συχνά!

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μία φορά μόνο από περιέργεια..

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Καμιά φορά μπορεί.. αν δεν έχω σχέση.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι γυναίκα/ομοφυλόφιλος/ανήλικος, τι λες τώρα;

    Ψήφοι: 21 36.8%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Δεν έχω πάει ποτέ.

    Ψήφοι: 28 49.1%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Κακή μου επιρροή,σύμφωνο σε γενικές γραμμές με την άποψη σου.Και σε καταλαβαίνω.Σε προηγούμενο post μίλησα αν θυμάμαι καλά..για κάποια "λάθη"που θα μπορούσαμε να κάνουμε όλοι.Και όπως είπες και εσύ,άλλο λάθος και άλλο κατά συρροή.Πάντως μην με φοβάσαι,έχει βρεθεί άνθρωπος να με πληγώσει αλλα τα πιστεύω μου δεν τα προδίδω για κανένα.

Η διαφωνία μας έγγυτε στο ότι εγώ δεν το θεωρώ "λάθος" με την έννοια που το θεωρείς εσύ....
Εγώ το βλέπω σαν μια ΕΠΙΛΟΓΗ που έγινε σε δεδομένη χρονική στιγμή για δεδομένους λόγους....
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ο παιδεραστής θεωρεί μαγκιά και σωστό να πηγαίνει με μικρά παιδάκια,και ου το καθεξής.

Χχμμμ.. Αν ειναι ετσι γιατι το κραταει κρυφο απο την "κοινωνια" του?
Εγω πιστευω πως ξερει οτι δεν ειναι στα πλαισια ηθικης, ουτε καν της δικης ΤΟΥ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Προς Demelene και οι υπολοιποι που συμφωνουν απολυτα:

1) Δηλαδη καποιος που κ@υλωνει και αυνανιζεται (=απολαυση) στη μεση του δρομου (=κοινωνικα κατακριτεο) ειναι εξαιρετικα μαγκας (και αναφερω και αυτο το παραδειγμα συγκεκριμενα γιατι δεν πειραζει και κανεναν αλλο παρα τη θεληση του) ;

2) Εχει μεγαλυτερη αξια καποιος ο οποιος εχει κανει επαγγελμα το να πουλαει το κορμι του σε οποιονδηποτε ασχετο, χωρις να επιλεγει το αν θελει ή οχι να κανει κατι μαζι του/της ; Και χωρις να μπορει να επιλεξει το τι θελει να κανει;

1)Θεώρησα (μάλλον λάθος μου) ότι είναι αυτονόητο ότι σώμα μου είναι κάνω ότι θέλω περιλαμβάνει τον σεβασμό των συνανθρώπων μου! Συνεπώς το παράδειγμα που έφερες είναι άτοπο! Μιλάμε καθαρά για το με ποιον/ποιά και πόσο συχνά γουστάρει ένα άτομο να γ@@ιεται! Εφόσον δεν πληγώνει άλλους και ξεκαθαρίζει την θέση του/της και προσέχει να μην εκμεταλευτεί καταστάσεις (πχ μπορεί ο partner να είναι ερωτευμένος και ο ρπωταγωνιστής να θέλει σεξ) τότε γούστο του καπέλο του! Και όπως είπε και η VKey κάτω οι παρθενοπιπίτσες και να προσθέσω και οι κρυφοπαρθένες και τα λαμόγια που πουλάνε αγάπη για να γα@@νε τα κοριτσάκια!

2)Για μένα άθνρωπος που κολυμπάει στο βούρκο για να επιζήσει έχει μεγαλύτερη αξία από αυτόν που κρυφοπαραθερίζει! Ο πρώτος δεν έχει επιλογή ο δεύτερος απλά δεν αξίζει το κείμενο μου! Δλδ μια πουτάνα επαγγελματίας για να ζήσει το παιδί της πχ για μένα είναι άξια στα μάτια μάτια μου σε σχέση με μια πουτάνα που γα@@@@ται για να οδηγάει porsche!!! Απλά κλείνουμε σαν κοινωνία τα μάτια μας, και μάλιστα ζηλεύουμε την δεύτερη πουτάνα! Η λέξη πουτάνα με όλο τον σεβασμό προς τις κυρίες σαν την πρώτη!
Και για να προλάβω και μια πιθανή ερώτηση σας. Κάτω και οι πουτάνες που το κάνουν για την δόση τους!! Είτε στο δρόμο είτε στα κυριλέ!!!


Τώρα σχετικά με την ηθική και την αλήθεια!!
Η ηθική είναι υποκειμενική και διαμορφώνεται με βάση ένα σύστημα αξιών που μας έχουν σιδερώσει στον εγκέφαλο από μικρούς! Συγκεκριμένα στην Ελλάδα το σύστημα αξιών είναι ο Χριστιανισμός! Τα λοιπά τα καταλαβαίνεται ελπίζω!!
Η αλήθεια όμως δεν επιδέχεται υποκειμενισμό! Η αλήθεια είναι έτσι όπως είναι απλά μερικού προτιμούμε για λόγους ψυχικής υγείας να την ερμηνεύουμε αλλιώς ανάλλογα με το πόσο μας παίρνει!!Πολές φορές η ερμηνεία είναι και λάθος λόγω άγνοιας!
Δο παραδείγματα!
α) Η περιστροφή της γης γύρω από τον ήλιο!
β) στο ζήτημα μας! Ενα γαμ@@ση που αποσκοπεί σε προσωπικά έμεσα ωφέλη μπορεί να βαπτιστεί κοινωνικό λειτούργημα, πουτανιά και ότι άλλο θέλετε. Η μόνη αλήθεια είναι ότι έγινε με σκοπό το έμεσο ώφελος κάποιου! Την απόλυτη αλήθεια την ξέρει πραγματικά μόνο ο δράστης. ΟΙ υπόλοιποι προσπαθούν να ερμηνεύσουν αυτό που τους παρουσιάζεται και ήδη έχει ξεκινήσει η υποκειμενικότητα!

Άλλο η αλήθεια άλλο η ερμηνεία της!
Πάντως η αλήθεια συνήθως είναι δυσάρεστη! και γιαυτό η ερμηνεία της συνήθως διαφοροποιείται πολύ και αυτοί που δεν την καμουφλάρουν πρακτικά κατακρίνονται! Γιατί όταν σου παρουσιάζεται έτσι όπως είναι η περερμηνεία γίνεται πολύ δύσκολη!!

Ίσως γιαυτό και σε αυτό το θέμα φαίνεται να υπάρχει ένα πρόβλημα με τις επαγγελματίες πουτάνες, ενώ τις πουτάνες πουτάνες απλά τις ξεχνάμε (έξω από λίγο).
Και όπως έχω ξαναπεί! Ομοίως και για τους αρσενικούς όπου παρέλειψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Χχμμμ.. Αν ειναι ετσι γιατι το κραταει κρυφο απο την "κοινωνια" του?
Εγω πιστευω πως ξερει οτι δεν ειναι στα πλαισια ηθικης, ουτε καν της δικης ΤΟΥ. :worry:

Αν δεν ήταν καλή μου στα πλαίσια τις δικης του "ηθικής",δεν θα το έπραττε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Αν δεν ήταν καλή μου στα πλαίσια τις δικης του "ηθικής",δεν θα το έπραττε :)

Ωραια.. τοτε γιατι το κραταει κρυφο απο το περιβαλλον του?
Η διαστροφη & η ηθικη ειναι εντελως διαφορετικες "καταστασεις", δεν νομιζεις? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Ωραια.. τοτε γιατι το κραταει κρυφο απο το περιβαλλον του?

Kαι πολλοί ομοφυλόφιλοι στις μέρες μας το κρατάνε κρυφό παρόλο που οι κοινωνία τους έχει δεχτεί.Είμαι έτοιμος να βάλω και στοίχημα ότι κάποια στιγμή που θα δεχτούν και τους παιδεραστές σαν εξέλιξη τις κοινωνίας* (βλέπε ολλανδία) δεν θα το κρατάνε πια κρυφό.

*κατ εμέ παρακμή.

Η διαστροφη & η ηθικη ειναι εντελως διαφορετικες "καταστασεις", δεν νομιζεις? :hmm:

Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο διαφορετικά..Δηλαδή υπάρχει περιπτώσει ένας άνθρωπος με "ηθικές αξιες" να είναι παιδεραστής?Δεν το νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Δηλαδή υπάρχει περιπτώσει ένας άνθρωπος με "ηθικές αξιες" να είναι παιδεραστής?Δεν το νομίζω..
Αν μελετήσεις λίγο ιστορία ή άλλους πολιτισμούς θα δεις ότι πραγματικά για την κοινωνία του ο τυχόν παιδεραστής είναι ο super-waou και έχει την αποδοχή όλων! Συνεπώς οι ηθικές αξίες που προσάπτεις είναι καθάρα δικές σου/μας
Γιαυτό μαρέσει το SCI-FI. Βγάζει και λίγο τον εγκέφαλο έξω από τα δεδομένα όρια που μας τον έχουν εγκλωβίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
ο τυχόν παιδεραστής είναι ο super-waou και έχει την αποδοχή όλων!

Ναι γιατί ξέρει καλά να κρύβεται πίσω από την επιφανειακή ηθική του.Αυτό όμως δεν τον κάνει άνθρωπο με ηθικές αρχές,τον κάνει απλά καλο ψεύτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κοίταξε δεν έχει νόημα να διαφωνήσουμε επ αυτού! Μάλλον ορίζουμε και αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά την ηθική και την έννοια της επιφανειακής ηθικής γιατό και οποιαδήποτε διαφωνία θα είναι σαν να μιλάμε ξένες γλώσσες!
Προτιμώ να υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι βλέπω και κρίνω τα πράγματα από τα στενά πλαίσια της δικιάς μου ηθικής! Και ποιος είμαι εγώ που θα πιστέψω ότι η δικιά μου που είναι εντελώς αντίθετη με μια άλλη είναι η defacto σωστή όταν δεν υπάρχει επιχειρηματολογική βάση! Απλά μόνο μπορώ να πω πιστεύω αυτό είναι καλύτερο-πιο σωστό!

Και να σας πω και το extreme . Σκάει μύτη εξωγήινος πολιτισμός που καμιά μα καμιά επιρροή δεν έχει από την δικό μας! Ποιος θα τολμήσει να κρίνει την ηθική τους. Όποιος το κάνει είναι κωλημένος! Και το ίδιο ακριβώς έγινε με την εποχή των ανακαλύψεων,θρησκευτικών πολέμων μπλα μπλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πιστευω οτι οι ιερόδουλες επιτελούν και λίγο λειτούργημα. Σκεφτείτε πόσο περισσότεροι θα ήταν οι βιασμοί αν δεν υπήρχαν οίκοι ανοχής και ιερόδουλες.

Συμφωνώ απόλυτα με την Michelle...να προσθέσω πως δεν μας σώζουν μόνο από βιασμούς, αλλά βοηθούν και ανθρώπους οι οποίοι είναι σωματικά ανάπηροι να μπορούν και αυτοί να έχουν μια σεξουαλική επαφή....π.χ. έχω έναν φίλο, του οποίου τα άκρα είναι ατροφικά...χέρια και πόδια, τα οποία συνοδεύονται από ένα ποσοστό αναπηρίας....όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατο να βρεί κάποια κοπέλα, η ψυχή αυτή για να κάνει δεσμό....έτσι απευθύνθηκε σε οίκο ανοχής....και τον επισκέπτετε τακτικά....όταν μου το είχε πει, φοβήθηκα και εγώ μήπως κολλήσει καμμιά αρρώστια, αλλά μου απάντησε πως πέρα απότις προφυλάξεις που τον υποχρεώνουν οι κοπέλες να πέρνει και οι ίδιες ανά 6 μήνες κάνουν εξετάσεις για αφροδίσια κλπ....
Τελικά μετά από πολλές συζητήσεις που κάναμε, κατέληξα στο συμπέρασμα,πως υπάρχουν λογιών λογιών οίκοι ανοχής.....οι βρώμικοι και οι καθαροί, οι πάράνομοι και νόμιμοι, με αλλοδαπές και με Ελληνίδες.....πολλοί....αρκεί κάποιος να ξέρει να διαλέγει....
Δεν κατακρίνω κάποιον ο οποίος θα επιλέξει να πάει σε οίκο ανοχής μιά φορά για την εμπείρια ή κάποιος που έχει κάποιο πρόβλημα τακτικότερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σίγουρα ο οίκος ανοχής είναι όπως πολύ σωστά αναφέρει και η Μισέλ...μια βαλβίδα εκτόνωσης της βίας στην κοινωνία μας.Παλιότερα ήταν συνήθως και ο πρώτος ναός που τα αγοράκια έκαναν το "βάπτισμα του πυρός"....Το θέμα βέβαια είναι τι είδους εμπειρία μπορεί να αντλήσει κάποιος απο έναν οίκο ανοχής....Οπωσδήποτε για κάποιον που απέχει απ το σέξ (για οποιονδήποτε λόγο)...είναι μια καλή ευκαιρία για εκτόνωση.Για έναν παρθένο που επίσης η μόνη σεξουαλική του εμπειρία είναι ο αυνανισμός....είναι μια μορφή αυνανιστικής επέκτασης.Το σέξ όμως που γίνεται μέσα σε μια σχέση....εμπεριέχει και άλλες συνιστώσες/παράγοντες που ο οίκος ανοχής δεν μπορεί να προσφέρει ουτε κατ υπόνοια κάποια διαφώτιση.
Πιστεύω ότι ακόμα και κάποιος που είναι τακτικός θαμώνας σε οίκους ανοχής....έχει πολλά ακόμα να γνωρίσει στο σέξ αν δεν έχει εμπειρία σχέσεων.Ή για να το πώ ακόμα πιο απλοικά....σε κάθε νέα σχέση είμαστε "παρθένοι"...άσχετα του πόσο πλούσιοι είναι το σεξουαλικό ιστορικό μας.
Ο οίκος ανοχής μάλλον λειτουργεί σαν σεξουαλική εκτόνωση και μόνο......μπορούμε όμως να ταυτίσουμε το σέξ μόνο με την εκτόνωση του...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Σε καμμία περίπτωση δεν μποροούμε να ταυτίσουμε το σεξ μόνο με την εκτόνωση....όχι εγώ όχι εσύ και σίγουρα πολλοί ακόμα....αλλά υπάρχουν κάποια άτομα που ανήκουν σε κάποια κοινωνικά σύνολα.... που δεν έχουν άλλη επιλογή εκτός από το να δουν το σεξ σαν μια απλή εκτόνωση....και εκεί οι οίκοι ανοχής κάνουν το θαύμα τους!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Σε καμμία περίπτωση δεν μποροούμε να ταυτίσουμε το σεξ μόνο με την εκτόνωση....όχι εγώ όχι εσύ και σίγουρα πολλοί ακόμα....αλλά υπάρχουν κάποια άτομα που ανήκουν σε κάποια κοινωνικά σύνολα.... που δεν έχουν άλλη επιλογή εκτός από το να δουν το σεξ σαν μια απλή εκτόνωση....και εκεί οι οίκοι ανοχής κάνουν το θαύμα τους!
:)

Η εκτόνοση παέι στους άντρες και όχι στις γυναίκες. Είναι ψιλο-πακέτο καθημερινά να δημιουργείς σπ@ρμ@ και να μην το βγάζεις.
Είναι διαφορετική η ανάγκη, ε τώρα φυσικό είναι μετά απο ένα σημείο να βαριέσαι την "μοναξιά" και να θές και παρέα οπότε είναι απαραίτητο αν δεν μπορείς να βρείς σύντροφο να έχεις και μια εναλακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Είναι ψιλο-πακέτο καθημερινά να δημιουργείς σπ@ρμ@ και να μην το βγάζεις.

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ:D:D:D:D:D:D

σε σακουλάκια παιδί μου, και στη κατάψυξη κατευθείαν:bleh::bleh::bleh::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ:D:D:D:D:D:D

σε σακουλάκια παιδί μου, και στη κατάψυξη κατευθείαν:bleh::bleh::bleh::D:D

Τι να το κάνω σε σακουλάκια ρε ντου, γλυκό θα φτιάξω ?:P
Μην στεναχοριέσαι το κρατάω σε χαμηλά επίπεδα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Σίγουρα ο οίκος ανοχής είναι όπως πολύ σωστά αναφέρει και η Μισέλ...μια βαλβίδα εκτόνωσης της βίας στην κοινωνία μας.Παλιότερα ήταν συνήθως και ο πρώτος ναός που τα αγοράκια έκαναν το "βάπτισμα του πυρός"....Το θέμα βέβαια είναι τι είδους εμπειρία μπορεί να αντλήσει κάποιος απο έναν οίκο ανοχής....Οπωσδήποτε για κάποιον που απέχει απ το σέξ (για οποιονδήποτε λόγο)...είναι μια καλή ευκαιρία για εκτόνωση.Για έναν παρθένο που επίσης η μόνη σεξουαλική του εμπειρία είναι ο αυνανισμός....είναι μια μορφή αυνανιστικής επέκτασης.Το σέξ όμως που γίνεται μέσα σε μια σχέση....εμπεριέχει και άλλες συνιστώσες/παράγοντες που ο οίκος ανοχής δεν μπορεί να προσφέρει ουτε κατ υπόνοια κάποια διαφώτιση.
Πιστεύω ότι ακόμα και κάποιος που είναι τακτικός θαμώνας σε οίκους ανοχής....έχει πολλά ακόμα να γνωρίσει στο σέξ αν δεν έχει εμπειρία σχέσεων.Ή για να το πώ ακόμα πιο απλοικά....σε κάθε νέα σχέση είμαστε "παρθένοι"...άσχετα του πόσο πλούσιοι είναι το σεξουαλικό ιστορικό μας.
Ο οίκος ανοχής μάλλον λειτουργεί σαν σεξουαλική εκτόνωση και μόνο......μπορούμε όμως να ταυτίσουμε το σέξ μόνο με την εκτόνωση του...?

έγραψες φίλε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
Και για να επανέλθουμε στο θέμα:

Δεν έχω πάει σε οίκο ανοχής και δε το βλέπω. Γενικά είμαι αντίθετος με τον όλο θεσμό. Θεωρώ οτι πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος για να εξαγωράσεις τον έρωτα.
Επίσης δε μου φαίνεται και ικανοποιητικό το όλο σκηνικό.
και επειδή δε μπορώ να μιλάω για τέτοια θέματα στη καθαρεύουσα :D :
(όποιος ντρέπεται να μη διαβάσει)

[δε μπορώ άλλη υποκρισία mode :P]
το πήδημα δεν λέει τίποτα εάν είναι ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε. Θέλει το χρόνο του. Δε μιλάω για έρωτες και αηδίες, εάν η άλλη σου ξυπνάει το τέρας δε χρειάζεται να είσαι ερωτευμένος :P. Διαφορετική ικανοποίηση πέρνεις με μια μη επαγγελματία πουτάνα :P. Εάν δεν έχει λίγο σασπένς και πάθος το πήδημα γίνεται το ίδιο με μια απλή καθημερινή χειραψία. Κρέας με κρέας. Και γιατί να ρουτινιάσεις το αλατοπίπερο της ζωής?
[/δε μπορώ άλλη υποκρισία mode :P]

Επίσης διάβασα ένα εμφυολόγημα και αναστατώθηκα. Ο Τσάο Τσάο υποστηρίζει ότι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα κατακερματισμένης προσωπικότητας αποτελεί το άτομο που εστειάζει την προσοχή του στη σεξουαλική λαγνεία. Συγκεκριμένα θέτει στην τελευταία βαθμίδα αυτοπειθαρχείας τα άτομα που συνουσιάζονται με φαύλες γυναίκες για παρατεταμένο διάστημα.

Εάν αναλογιστούμε ότι πολλοί από εμάς αυνανίζονται για παρατεταμένο διάστημα παρακολουθώντας άντρες να συνουσιάζονται με φαύλες γυναίκες σε ποια βαθμίδα ανήκουν? Στην "Ω" ίσως. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ.

ΘΑΨΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

sorry αλλά για κάνε ένα explain plz.:redface: it sounds greek to me όπως λένε και οι Αμερικάνοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Σε καμμία περίπτωση δεν μποροούμε να ταυτίσουμε το σεξ μόνο με την εκτόνωση....όχι εγώ όχι εσύ και σίγουρα πολλοί ακόμα....αλλά υπάρχουν κάποια άτομα που ανήκουν σε κάποια κοινωνικά σύνολα.... που δεν έχουν άλλη επιλογή εκτός από το να δουν το σεξ σαν μια απλή εκτόνωση....και εκεί οι οίκοι ανοχής κάνουν το θαύμα τους!
:)

εγώ να ξέρεις και οι δύο μου γονείς είναι πτυχιούχοι ανωτάτων σχολών , ο πατέρας μου της Σχολής Ικάρων και η μάνα μου καθηγήτρια Αγγλικών, οπότε δεν ισχύει αυτό που λες κοπέλα μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ να ξέρεις και οι δύο μου γονείς είναι πτυχιούχοι ανωτάτων σχολών , ο πατέρας μου της Σχολής Ικάρων και η μάνα μου καθηγήτρια Αγγλικών, οπότε δεν ισχύει αυτό που λες κοπέλα μου:)


Το ότι οι γονείς σου είναι αυτοί που είναι, δεν νομίζω ότι έχει και τόση σχέση με τις δικές σου επιλογές...
Ενήλικας δεν είσαι? Αν ήσουν 12 χρονών.... να δεχτώ ότι στο έμαθαν ο μπαμπάς και η μαμά....
Και επιπλέον.... δεν νομίζω ότι όταν η erodia μίλησε για κοινωνικά σύνολα, μιλούσε αυτόματα για μη μορφωμένους ανθρώπους....μίλησε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ για αυτούς που δεν έχουν άλλου είδους επιλογή για σεξ!
Αν και η κοινωνική μόρφωση ουδεμία σχέση με το διάβασμα βιβλίων και πτυχίων πανεπιστημίων έχει.....
όπως κι αν έχει, για να καταλήξω, εσύ ανήκεις σε μια συγκεκριμένη ομάδα, σε ένα κοινωνικό σύνολο που έχει αυτόν τον συγκεκριμένο τρόπο ζωής...
Καλό ή κακό, δεν υπάρχει... όλα είναι θέμα πως τα βλέπει κανείς και από ποιά οπτική γωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Τελικά αποφάσια να απαντήσω... :redface:

Έχω πάει συνολικά τρείς φορές. Τις δυο για να μπώ και εγώ και τη τρίτη, απλά για παρέα σε ένα φίλο, χωρίς να μπώ.(όχι στον <<οίκο>> αλλά στο ιδιαίτερο δωμάτιο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top