Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 42 22.6%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 25 13.4%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.6%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.1%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 19.9%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
φρέντο εσπρέσσο μέτριο

τον χειμώνα και φίλτρου με βανίλια
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,046 μηνύματα.
Φραπέ έπινα μέτριο, αλλά πλέον που πίνω σκέτο τον καφέ μου φαίνεται γλυκός ο μέτριος και φραπέ σκέτο δε θέλω να το δοκιμάσω χαχα
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 406 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,746 μηνύματα.

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 406 μηνύματα.
Απο starbucks μόνο ένα πράγμα έχω πεθυμήσει. Caramel Frapuccino :D
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,849 μηνύματα.
ολα αυτα του starbucks παντα ειχα φοβια οτι θα με κοπανησουν το στομαχι μου
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,849 μηνύματα.
Ειναι ευαισθητο το τσιτσί. Αχουτο.

Πινω 1+ λιτρο καφέ και το στομαχι ειναι ακομα εκει. :devil:
Ξερεις τι, συνηθως δεν ειναι.. ή δεν ηταν τουλαχιστον.
Μικρη παντα ετρωγα ενα γλυκο και ενα αλμυρο τοστ γιατι παντα ηθελα και τα 2 κι δεν με πειραξε ποτε :P
Ή εχω φαει πολλες φορες στο παρελθον μιλκο με σφολιατα κι δεν επαθα τιποτα

Δεν εχω αυτες τις συνηθειες πια αλλα εχω παρατηρησει οτι το στομαχι μου καπως ευαισθητοποιηθηκε :/:

Επισης καφε πινω μονο για την απολαυση κι παντα με κατι τυπου mocha μεσα.. αλλα αυτα μου φαινονται πολυ τουλουμπες κι φοβουμαι :P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Ξερεις τι, συνηθως δεν ειναι.. ή δεν ηταν τουλαχιστον.
Μικρη παντα ετρωγα ενα γλυκο και ενα αλμυρο τοστ γιατι παντα ηθελα και τα 2 κι δεν με πειραξε ποτε :P
Ή εχω φαει πολλες φορες στο παρελθον μιλκο με σφολιατα κι δεν επαθα τιποτα

Γυναικα του ρίσκου. I like it.

Δεν εχω αυτες τις συνηθειες πια αλλα εχω παρατηρησει οτι το στομαχι μου καπως ευαισθητοποιηθηκε :/:

Επισης καφε πινω μονο για την απολαυση κι παντα με κατι τυπου mocha μεσα.. αλλα αυτα μου φαινονται πολυ τουλουμπες κι φοβουμαι :P
Νταξει ρε συ ανθρωποι ειμαστε, αλλάζουμε. Αυτα με τη μόκα και τα τσουμπλέκια μέσα ειναι πολύ φραμπαλάδες ρε κοπέλα μου να πούμε, πιες εκει ενα εσπρεσσο τιγκαριστο να σου φυγουν τα ματια απο τις θήκες, που θες την παραμυθα σου την ωραιοποιημένη τις σοκολατίτσες τα μοκάκια τα ζουζουτσουτσουμπλούτσουμούτσουμούτσου.

:devil:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,849 μηνύματα.
Γυναικα του ρίσκου. I like it.


Νταξει ρε συ ανθρωποι ειμαστε, αλλάζουμε. Αυτα με τη μόκα και τα τσουμπλέκια μέσα ειναι πολύ φραμπαλάδες ρε κοπέλα μου να πούμε, πιες εκει ενα εσπρεσσο τιγκαριστο να σου φυγουν τα ματια απο τις θήκες, που θες την παραμυθα σου την ωραιοποιημένη τις σοκολατίτσες τα μοκάκια τα ζουζουτσουτσουμπλούτσουμούτσουμούτσου.

:devil:
ME ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΑΤΟΝΙΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

ειμαι φλωρακι
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
ME ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΑΤΟΝΙΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

ειμαι φλωρακι
Ετσι πρέπει να είσαι.

Σκατόφλωροι power. Κι εγω δεν κοιμαμαι νωρις τα βραδια με τοση καφεινη στο συστημα μου, αλλά ειλικρινά όσο μ αρεσει ο καφές ως ρόφημα, δεν προτιμώ τιποτε άλλο.

Και ενοχη απόλαυση ο καπουτσίνο του Σταρμπαξ και δε με νοιαζει τι λένε, ο Βέντι ο μεγάλος.

Μόκα και σοκολατα οποτε εχω δοκιμασει ειναι για πέταμα απο τον 6ο. Γενικα δε μπορω να πινω τη σοκολατα και τα συναφή, να τα τρωω ναι με μανία, αλλα ποσιμο οχι.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,849 μηνύματα.
Ετσι πρέπει να είσαι.

Σκατόφλωροι power. Κι εγω δεν κοιμαμαι νωρις τα βραδια με τοση καφεινη στο συστημα μου, αλλά ειλικρινά όσο μ αρεσει ο καφές ως ρόφημα, δεν προτιμώ τιποτε άλλο.

Και ενοχη απόλαυση ο καπουτσίνο του Σταρμπαξ και δε με νοιαζει τι λένε, ο Βέντι ο μεγάλος.

Μόκα και σοκολατα οποτε εχω δοκιμασει ειναι για πέταμα απο τον 6ο. Γενικα δε μπορω να πινω τη σοκολατα και τα συναφή, να τα τρωω ναι με μανία, αλλα ποσιμο οχι.


Εμενα παντα η ενοχη απολαυση μου θα ειναι ο χυμος ροδακινο, μπορω να το πιω ολοοοοο
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,746 μηνύματα.
Ειναι ευαισθητο το τσιτσί. Αχουτο.

Πινω 1+ λιτρο καφέ και το στομαχι ειναι ακομα εκει. :devil:
Αυτό είναι το θέμα, ακόμα. Να δούμε, για πόσο ακόμη καιρό θα αντέξει (πλάκα σου κάνω, μακάρι να μην πάθεις τίποτα)
Εγώ παιδιά χυμός πορτοκάλι, έχει εδώ και έναν χρόνο που τον έχω ερωτευτεί, συν σοκολάτα και τσάι. Καφές γιοκ έως τώρα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα, ακόμα. Να δούμε, για πόσο ακόμη καιρό θα αντέξει (πλάκα σου κάνω, μακάρι να μην πάθεις τίποτα)
Εγώ παιδιά χυμός πορτοκάλι, έχει εδώ και έναν χρόνο που τον έχω ερωτευτεί, συν σοκολάτα και τσάι. Καφές γιοκ έως τώρα
Δεν πιστεύω πως ο χυμός πορτοκάλι μπορεί να σε ξυπνήσει. Η σοκολάτα ίσως. Το μαύρο τσάι ναι. Αλλά μόνο ο καφές λειτουργεί γρήγορα και κρατάει.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,849 μηνύματα.
Δεν πιστεύω πως ο χυμός πορτοκάλι μπορεί να σε ξυπνήσει. Η σοκολάτα ίσως. Το μαύρο τσάι ναι. Αλλά μόνο ο καφές λειτουργεί γρήγορα και κρατάει.
Η βιταμίνη C δίνει φουλ ενέργεια άρα και ξυπνάει

Η μάνα μου παλιά μια φορά ήμουν άρρωστη και με έκανε να πιω τσάι. Μου λέει είναι πολύ ωραίο

Πίνω και εγώ χωρις να δωσω σημασια, ήταν 20.30 τη νύχτα
Με πιάνει μια αϋπνία μιλάμε μια ενέργεια λέω ρε μαμά τι με έδωσες.

Ήταν μαύρο τσάι με έξτρα βιταμίνη C μέσα
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,746 μηνύματα.
Δεν πιστεύω πως ο χυμός πορτοκάλι μπορεί να σε ξυπνήσει. Η σοκολάτα ίσως. Το μαύρο τσάι ναι. Αλλά μόνο ο καφές λειτουργεί γρήγορα και κρατάει.
Μα δεν πίνω χυμό για να ξυπνήσω, βασικά τίποτα δεν πίνω για να ξυπνήσω. Δε θέλω να βασίζομαι σε εξωγενείς παράγοντες ακόμη για αυτό το πράγμα. Αν ξέρω ότι πρέπει να ξυπνήσω το πρωί νωρίς, και με 3,4 και 5 ώρες ύπνου, θα το κάνω επειδή πρέπει.
Τώρα άλλο που μπορεί μετά από λίγες ώρες να είμαι σαν κανένα ζόμπι :laugh:. Καφέ όμως δεν πρόκειται να πιω, ακόμη δεν έχω πιει σταγόνα στη ζωή μου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Η βιταμίνη C δίνει φουλ ενέργεια άρα και ξυπνάει

Η μάνα μου παλιά μια φορά ήμουν άρρωστη και με έκανε να πιω τσάι. Μου λέει είναι πολύ ωραίο

Πίνω και εγώ χωρις να δωσω σημασια, ήταν 20.30 τη νύχτα
Με πιάνει μια αϋπνία μιλάμε μια ενέργεια λέω ρε μαμά τι με έδωσες.

Ήταν μαύρο τσάι με έξτρα βιταμίνη C μέσα
Α γι αυτο όταν έπινα τα αναβράζοντα 1γρ που εχω μεσα, δεν κοιμομουνα μετα με τιποτα....
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,849 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top