Απειρία ανδρών σε μεγάλη ηλικία

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,577 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία θέματα ανοίγετε για συζήτηση.

Στο κομμάτι του σεξ και το κατά ποσο ωραίο μπορεί να είναι, θεωρώ παίζει ρόλο το κατά ποσο υπάρχουν ντροπές και ταμπού την ώρα του σεξ. Όσο πιο απελευθερωμένος και «διεστραμμένος» στο σεξουαλικο κομμάτι είναι ο άλλος, τόσο πιο ενδιαφέρον γινεται. Επομένως, μπορεί ένας ανθρωπος να έχει κανει σεξ 2,5,10 φορές στη ζωή του αλλά να μην αγχώνεται, ντρέπεται, σκέφτεται πολύ κλπ, και να είναι τρομερός στο σεξ, και από την άλλη πλευρά να έχουμε κάποιον που έχει κάνει πολύ περισσότερες φορές αλλα να είναι επιτάφιος η κατάσταση στο σεξ λόγω των παραπάνω «προβληματισμών».
Συμφωνώ στο κομμάτι της απελευθέρωσης. Πολύ σωστό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,733 μηνύματα.
Έχω πεθάνει

Δικιά της υπερβολή όπως κ τα άλλα που έγραψε τα οποια δεν ισχυουν... και δεν αναφερα εμενα προσωπικά... και άλλοι αντρες κ γυναικες το βιώνουν αυτο που έγραψα αλλα ειδες ποσο αρνητικά σχολιασε... επειδη έχει θεμα μαζι μου η κυρία σουζι.... έγραψα οτι υπάρχουν περιπτώσεις που δεν ισχυει αυτο που δεσποτικά ανέφερε.

Και ειναι οντως κουραστικό να μιλάς με κάποιον κ επειδη εισαι ή ειναι πληθωρικος χαρακτηρας να κομπλεξαρίζεσαι κ να θεωρεις οτι σου πουλάει μούρη. Τι να κάνουμε δεν ειμαστε όλοι μαζεμένα τυπάκια άχρωμα άοσμα και αδιάφορα. Τα φιλιά μου. Και ας ξανα καταδικαστώ για αντιπαραθέσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε πες μας ρε παιδί μου ότι σε σένα συμβαίνει συχνά γιατί το φέρνεις γύρω γύρω αλλά δεν το λες.

Οχι. Λάθος κάνεις... ότι να ναι.

Δεν αναφερόμουν μόνο σε μένα αλλα ειπα ΚΑΙ για εμένα... και ήμουν αξιοπρπέστατος στη κουβέντα που έκανα... δεν προσέβαλλα κανέναν διατυπωσα τη διαφωνια μου δεν ηξερα οτι απαγορευεται να σου διαφωνούν...δεν ειμαι ο μοναδικός επιβητορας οπως κακοπροαιρετα σχολιαζεις πιο κάτω και εισαι κ τελειως αγενής παροτι γιατρος κ μορφωμένη οπως κοτσάρεις στη ταμπέλα. Τα φιλιά μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εισαι άκρως κουραστικός και το να συζητάει κάνεις μαζί σου είναι άθλος γιατί κάθε απάντηση σου είναι μια προσπάθεια να αναδειχτεις στον τομέα του επιβήτορα. Ακόμα και για συνταγές να σε βάλω να μιλήσουμε θα μου πεις πόσο καλά τη χτυπάς τη μαρέγκα και τελειώνουν όλες σε 5 λεπτά.
Οπότε κάνε μου τή χάρη, αγνόησε με, μη μου μιλάς. Μην σχολιάζεις τα μηνύματα μου. Μη μου απευθύνεις το λόγο. Βαριέμαι.

"Να σε βάλω .... να μιλησουμε" προτιμώ το σκέτο.... "να μιλησουμε "

τι ειμαι μανταμ να με βάλεις... κανα σκυλάκι ;

έλεος χρονιάρες μέρες !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

michael jackson smile GIF

Δεν ψάχνομαι να τσακωθώ ουτε να αντιπαρατεθώ αλλα δεν μ αρέσει να διαδιδονται αρνητικές αποψεις και σκέψεις... να διαχέονται και να αναπαράγονται και να υιοθετώνται απο ισως άτομα μικροτερης ηλικιας που δεν έχουν ακομη κ την αναλογη εμπειρια


ΕΠΟΜΕΝΩΣ

ΟΧΙ ... δεν ειναι λιγες οι γυναικες που γουσταρουν τον αντρα τους κ τελειωνουν σε 5-10 λεπτά
ΟΧΙ ... δεν ειναι πολλες αυτες που υποκρινονται - αυτο ηταν μια μεγάλη πατατα αν η αλλη υποκρινεται δεν έχει κανέναν λογο να συνεχισει να ειναι με τον συγκεκριμενο τύπο και πολλά άλλα που διάβασα.

δεν παριστάνω εγω τον επιβητορα σαν κ μένα υπάρχουν κ αλλοι πολλοί. Δεν μπορεις να περιμένεις να φτιάξεις ή να βελτιώσεις την ερωτική σου ζωή και να εισαι αρνητικός στο μυαλό.

Αν ειναι δυνατον να παριστάνει κάποιος τον επιβητορα επειδη απλα λέει πως δεν ειναι δυσκολο να τελειώσει κάποια γρηγορα - ειδικα αν έχει κ μέρες- κ γουστάριε πολυ κ οι ορμονες της ειναι στο κοκκινο... τι αλλο θα διαβασουμε εδω μέσα με υφάκια κιολας 1000 καρδιναλίων.

Αυτα έγραψα κ επειδη βεβαια εχουν βάση ΟΛΑ.... μετα το παιχνιδάκι γυρισε σε προσωπικές επιθεσεις οχι εσυ μας το παιζεις επιβητορας κτλπ... δεν παιζω κανενα επιβητορα τη γνωμη μου γραφω κ βεβαια δεν έχω ταμπου να μιλησω για τέτοια θέματα ανα πάσα στιγμή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Moυ κάνει εντύπωση ότι μόνο οι άντρες έχουν ορμές στην Ελλάδα. Στην Ελλάδα έτσι.. :popeanim:
Λάθος προσέγγιση...

Στην Ελλάδα οι μόνες απενοχοποιημενες με ορμές ειναι ΜΟΝΟ οι παντρεμενες ..
Λυσσαρες παιδί μου δεν διαβάζεις εδώ μέσα τι εμπεριστατομενες απόψεις διαβάζουμε από τους γκουρού της ....:popeanim::popeanim:

Οι άλλες το παίζουν καθώς πρέπει μέχρι να βρουν άντρα να τους αλλάξει τα φώτα και μετα να τους πει κιόλας είσαι ο μόνος που με κανεις έτσι μπας και το χαψουν :bleh:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Γενικά μέχρι και στα σίριαλ έχουν ειπωθεί μηνύματα ότι μια παντρεμένη ξέρει να τα δίνει όλα χωρίς να υπάρχει επόμενη μέρα. :popeanim:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά μέχρι και στα σίριαλ έχουν ειπωθεί μηνύματα ότι μια παντρεμένη ξέρει να τα δίνει όλα χωρίς να υπάρχει επόμενη μέρα. :popeanim:
Και μετά τις κατηγορείτε γι αυτό το κοινωνικό έργο που σας προσφέρουν...
Από εδώ και πέρα δοξαζω οποια παντρεμένη χωρισμένη σας ξεστραβωνει στην κυριολεξία..

Βρε σεις εικόνισμα να τις κάνετε πρέπει...
Αντε μετά καθιστε και παίξτε με τα μη ,όχι, δεν πρέπει, και τι θα πει ο κόσμος, η γειτονιά, ο πρώην, ο νυν που θα με ρωτήσει με πόσους πήγα...κτλ κτλ

Πσσςςς μια ζωή αχάριστοι εσείς οι άντρες...
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Εισαι άκρως κουραστικός και το να συζητάει κάνεις μαζί σου είναι άθλος γιατί κάθε απάντηση σου είναι μια προσπάθεια να αναδειχτεις στον τομέα του επιβήτορα. Ακόμα και για συνταγές να σε βάλω να μιλήσουμε θα μου πεις πόσο καλά τη χτυπάς τη μαρέγκα και τελειώνουν όλες σε 5 λεπτά.
Οπότε κάνε μου τή χάρη, αγνόησε με, μη μου μιλάς. Μην σχολιάζεις τα μηνύματα μου. Μη μου απευθύνεις το λόγο. Βαριέμαι.
next tier πετσοκωμα
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 907 μηνύματα.
Και γω που ανήκω στη μπούμερ γενιά, είχα κάποτε κάποια όρια στο μυαλό μου. Ήταν κάπου στα 23 πχ το δικό μου. Τώρα πλέον, 57 χρονών έγινα, συναναστρέφομαι με νέους/ες και βλέπω πως πάρα πολλά νέα παιδιά το αργούν. Σε συζητησεις μαζί τους, βλέπω πως τα πιο κουλ άτομα, οι πιο ...έξυπνοι, ικανοί, ομορφόπαιδα, είναι και οι πιο εκλεκτικοί και αργούν. Δηλαδή το 28 δεν είναι πλέον ταμπού.
Σε κουβεντα με δικό μου νέο άνθρωπο, μου είπε πως το σεξ είναι στα γονίδιά μας. Πως το να κάνεις σεξ χωρίς έρωτα, δεν τον εκφράζει, προτιμά το μόνος! Όταν με το καλό, θα έρθει η κοπέλα που θα του κάνει <<κλικ>>, είναι βεβαιος,πως θα τα καταφέρει περίφημα, γιατί θα τον οδηγήσει η φύση και το συναίσθημα.
Μου έλεγε μάλιστα, πως αν πχ πάει σε μια πόρνη, τον βάλει να γδυθεί και τον ...πασπατεύει μια άγνωστη, θα πάθει τέτοιο σοκ, που μάλλον θα μπλοκάρει. Προκειμένου να βιώσει μια τετοια οδυνηρή εμπειρία, περιμένει να έρθει η πριγκηπέσα του. Ίσως την πρώτη/δεύτερη φορά είναι λίγο ...γρήγορος, αλλά απ την τρίτη κι έπειτα, δεν το φοβάται, είπε....
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
E δεν είναι και το πιο χαλαρό πράγμα στον κόσμο να είσαι με μια άγνωστη του δρόμου, και να σε πασπατεύει. Υπάρχει μια σωματική αυτοάμυνα σε αυτό. Βέβαια ο καθένας όπως τη βρίσκει. Κάποιοι μπορεί να έχουν φετίχ να τους πιάνουν οι πόρνες. :hmm:

Να σημειώσουμε ότι η διαφορά με την φυσιολογική ερωτική σχέση, είναι ότι μια πόρνη εκτελεί την διαδικασία (κομπρεσέρ, ταψί με βούτυρο κτλ) σαν μηχάνημα, τελείως ψυχρά και βιομηχανικά: σαν να πιάνει λουκάνικα να τα βάλει στη συσκευασία. Έχουμε ένα σύστημα πελάτη-υπαλλήλου όπου ο υπάλληλος μεριμνά για την εξυπηρέτηση του πελάτη. Υπάρχει χρονικό πλαίσιο που θα πρέπει η ερωτική υπηρεσία να ολοκληρωθεί. Η κανονική σχέση δεν είναι ερωτική υπηρεσία με αμοιβή οπότε καλά σου είπε ο νέος που ψάχνει την πριγκηπέσσα του.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,733 μηνύματα.
E δεν είναι και το πιο χαλαρό πράγμα στον κόσμο να είσαι με μια άγνωστη του δρόμου, και να σε πασπατεύει. Υπάρχει μια σωματική αυτοάμυνα σε αυτό. Βέβαια ο καθένας όπως τη βρίσκει. Κάποιοι μπορεί να έχουν φετίχ να τους πιάνουν οι πόρνες. :hmm:

Σιγά ρε δικιέ μου γυναίκα ειναι οχι μπαμπούλας , φοβασαι μην δεν σηκωθεις και γινεις ρεζίλι; σε διαφγωνισμο πάς; :D

Κατα τα λοιπά δε συμφωνώ με την άποψη της @touvlo

Οι εποχές που παντρευόμασταν ανέγγιχτοι - που παντρευόντουσαν μάλλον - έχουν περάσει.

Πλέον το να έχεις εναν συντροφο μπορει να λέει πολλά μπορεί (για το μέλλον) και τίποτα αν κάποια στιγμή φτάσετε να χωρίσετε. Αυτο τι σημαινει οτι θα πρέπει να κάθεσαι να περιμενεις και να μην έχεις σεξουαλική ζωή;

Οσο πιο μικρός ξεκινήσεις (απο 18 κ πάνω καλύτερα) τόσο καλύτερα θα απολαμβάνεις το σέξ στα 30-40 και θα έχεις και ενα σωστο μέτρο κρίσης - χρειάζεται χρόνος για να ωριμάσει ενας άνθρωπος και να γινει σωστός σύζυγος / πατέρας / μητερα whatever. Να ξεχωρισει μέσα στο μυαλο του τη γυναικα που θα ειναι καλή στα γαμήσια ας πούμε απο εκεινη που θα ειναι σωστή σαν σύζυγος / μητερα κτλ. οποτε αν θέλει να παντρευτει και να κανει μια σωστή οικογενεια οντας χορτασμένος απο τη πρώτη / πρ΄ώτες θα επιλέξει τη δευτερη και θα το απολαμβάνει κιόλας γιατι οντως ειναι προσανατολισμένος νοητικά προς αυτο και το έχει συνειδητοποιήσει.

Αν και δεν ειναι απόλυτο αυτο που γράφω αλλά μη γίνεις σαν τον Νικολάκη (τυχαιο ονομα) που βρήκε μουνι στα 25 του ξαφνικά δεν ειχε ξαναγαμήσει τα έχασε παντρεύτηκε στα 27 κ κτυπάει το κεφάλι του στα 35-40.

Όχι.

Η ζωή ειναι εμπειρίες και δεν πρέπει να φοβόμαστε να φευγουμε απο τη ζώνη άνεσης.

Χρόνια τωρα τα γράφουμε αυτα και εδω μέσα για να τα δούν κάποιοι/κάποιες κ μόνοι τους μετά απο καιρό και να τα καταλάβουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 907 μηνύματα.
Σιγά ρε δικιέ μου γυναίκα ειναι οχι μπαμπούλας , φοβασαι μην δεν σηκωθεις και γινεις ρεζίλι; σε διαφγωνισμο πάς; :D

Κατα τα λοιπά δε συμφωνώ με την άποψη της @touvlo

Οι εποχές που παντρευόμασταν ανέγγιχτοι - που παντρευόντουσαν μάλλον - έχουν περάσει.

Πλέον το να έχεις εναν συντροφο μπορει να λέει πολλά μπορεί (για το μέλλον) και τίποτα αν κάποια στιγμή φτάσετε να χωρίσετε. Αυτο τι σημαινει οτι θα πρέπει να κάθεσαι να περιμενεις και να μην έχεις σεξουαλική ζωή;

Οσο πιο μικρός ξεκινήσεις (απο 18 κ πάνω καλύτερα) τόσο καλύτερα θα απολαμβάνεις το σέξ στα 30-40
και θα έχεις και ενα σωστο μέτρο κρίσης - χρειάζεται χρόνος για να ωριμάσει ενας άνθρωπος και να γινει σωστός σύζυγος / πατέρας / μητερα whatever. Να ξεχωρισει μέσα στο μυαλο του τη γυναικα που θα ειναι καλή στα γαμήσια ας πούμε απο εκεινη που θα ειναι σωστή σαν σύζυγος / μητερα κτλ. οποτε αν θέλει να παντρευτει και να κανει μια σωστή οικογενεια οντας χορτασμένος απο τη πρώτη / πρ΄ώτες θα επιλέξει τη δευτερη και θα το απολαμβάνει κιόλας γιατι οντως ειναι προσανατολισμένος νοητικά προς αυτο και το έχει συνειδητοποιήσει.

Αν και δεν ειναι απόλυτο αυτο που γράφω αλλά μη γίνεις σαν τον Νικολάκη (τυχαιο ονομα) που βρήκε μουνι στα 25 του ξαφνικά δεν ειχε ξαναγαμήσει τα έχασε παντρεύτηκε στα 27 κ κτυπάει το κεφάλι του στα 35-40.

Όχι.

Η ζωή ειναι εμπειρίες και δεν πρέπει να φοβόμαστε να φευγουμε απο τη ζώνη άνεσης.

Χρόνια τωρα τα γράφουμε αυτα και εδω μέσα για να τα δούν κάποιοι/κάποιες κ μόνοι τους μετά απο καιρό και να τα καταλάβουν.
Ναι, διαφωνούμε πολύ σε όλα όσα έχω γραψει bold.
Εκτιμώ την ηλικία σου 60 με 65. Πέφτω έξω;
1. Μια ξένη γυναίκα, είναι μια ξένη. Δεν είμαι άντρας, αλλά και ως γυναίκα, όταν πάω στον γυναικολόγο, γδύνομαι και αρχίζει να με ...σκαλίζει, είναι πάρα πολύ ενοχλητικό, δηλ αηδία. Υπάρχουν πολλοί άντρες που νοιώθουν αηδία και είναι δικαίωμα του καθένα να νοιώθει όπως νοιώθει. Πιστεύω, το να πείσεις τον εαυτό σου, να ξαβρακωθεί σε μια πόρνη είναι δύσκολο και αυτό το κάνεις για να <<αποδείξεις τον ανδρισμό σου>> και όχι επειδή σ΄αρεσει.
2 Ποιος μίλησε για παντρειά φίλε μου; Εγώ δεν ανέφερα καν τη λέξη.
3. <<Οσο πιο μικρός ξεκινήσεις (απο 18 κ πάνω καλύτερα) τόσο καλύτερα θα απολαμβάνεις το σέξ στα 30-40....>> Τι είναι το σεξ νομίζεις; τέχνη; επάγγελμα; Φίλε μου, το σεξ είναι χαρά, ευτυχία, συναίσθημα και πάθος. Αυτά είναι όλα στο γονίδιό μας.
4.<<τη γυναικα που θα ειναι καλή στα γαμήσια ας πούμε απο εκεινη που θα ειναι σωστή σαν σύζυγος / μητερα >> Έλεος!! :crazy::dizzy2: Τι σεξιστικό πρότυπο!! Ο παππούς μου έλεγε κάτι τέτοια! Οι γυναίκες χωρίζονται σε γκομενες και συζυγοι και οι άντρες σε εραστες και λεφτάδες ! Πού ζούμε ρε παιδιά;
Όπως καταλαβαίνεις, διαφωνούμε ριζικά.
Μη στενοχωριέσαι και γω τέτοιες παπαριές άκουγα σαν παιδάκι, μπούμερ είπαμε, αλλά ο υγιής νους, μαθαίνει φίλε Devil. Αντί να απαιτείς απ τα νέα παιδιά, να μπουν στο μοντέλο της εποχής του 1930 για να <<καταλάβουν>>, όπως λες, καλύτερα να δεις εσύ και να μάθεις απ τα νέα παιδιά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,733 μηνύματα.
Τώρα που κολλάει ο γυναικολόγος που πάς εσύ... με το οτι ένας άντρας ένα βράδυ βγαινει με ερωτική διάθεση να κάνει κάτι με κάποια ακομη και αν ειναι άγνωστη, ένας θεός ξέρει πως τα έμπλεξες για να μου τη πείς. Σαλάτα χωριάτικη με μπόλικο λάδι. Οτι να ναι. Και γιατι να νιώθεις αηδια οταν σε εξεταζει ενας γιατρος.... εξεταση δεν ειναι ; ΑΙ καλα κρασιά.

Εμπειρικά ειμαι αναλογος ενος 60-65 άντρα που υπηρξε δραστηριος ναι. Ηλικιακά ειμαι στα 36.

Κατα τα άλλα ναί υπάρχουν γυναίκες κατάλληλες για γάμο και οικογένεια και άλλες για σέξ και καλοπέραση και μόνο. Και αν τις ρωτησεις το λένε και οι ιδιες.

Μια χαρά τα έγραψα. Τα λέμε.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Τώρα που κολλάει ο γυναικολόγος που πάς εσύ... με το οτι ένας άντρας ένα βράδυ βγαινει με ερωτική διάθεση να κάνει κάτι με κάποια ακομη και αν ειναι άγνωστη, ένας θεός ξέρει πως τα έμπλεξες για να μου τη πείς. Σαλάτα χωριάτικη με μπόλικο λάδι. Οτι να ναι. Και γιατι να νιώθεις αηδια οταν σε εξεταζει ενας γιατρος.... εξεταση δεν ειναι ; ΑΙ καλα κρασιά.

Εμπειρικά ειμαι αναλογος ενος 60-65 άντρα που υπηρξε δραστηριος ναι. Ηλικιακά ειμαι στα 36.

Κατα τα άλλα ναί υπάρχουν γυναίκες κατάλληλες για γάμο και οικογένεια και άλλες για σέξ και καλοπέραση και μόνο. Και αν τις ρωτησεις το λένε και οι ιδιες.

Μια χαρά τα έγραψα. Τα λέμε.

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,733 μηνύματα.

Ναι εγω ειμαι ο boomer.... το οτι διάβαζεις 100 προκαταληψεις μέσα σε μια παράγραφο για τους γιατρους... για τους δηθεν που θέλουν να αποδειξουν τον ανδρισμο τους.

Τι να αποδειξω κυρά μου ;;; Θελεις να κανεις σέξ κ απλά κάνεις. Έλεος. Απλά κάποιοι ειναι κλειδωμένοι ερωτικα και δεν μπορουν να λειτουργησουν με την οποιαδηποτε... οκ δικαιωμα τους. Που κολλανε τα υπολοιπα ;

Ειδικα οταν είσαι ελευθερος. Η πλακα ειναι πως εγω ειμαι του 1930. Απλα έγραψε κάτι για να το γράψει. Ok. Προχωράμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

3. <<Οσο πιο μικρός ξεκινήσεις (απο 18 κ πάνω καλύτερα) τόσο καλύτερα θα απολαμβάνεις το σέξ στα 30-40....>> Τι είναι το σεξ νομίζεις; τέχνη; επάγγελμα; Φίλε μου, το σεξ είναι χαρά, ευτυχία, συναίσθημα και πάθος. Αυτά είναι όλα στο γονίδιό μας.

Ναί κάνε μ και μάθημα... τι ειναι το σέξ. :P Ευχαριστώ :P
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 907 μηνύματα.
Ναι εγω ειμαι ο boomer.... το οτι διάβαζεις 100 προκαταληψεις μέσα σε μια παράγραφο για τους γιατρους... για τους δηθεν που θέλουν να αποδειξουν τον ανδρισμο τους.

Τι να αποδειξω κυρά μου ;;; Θελεις να κανεις σέξ κ απλά κάνεις. Έλεος. Απλά κάποιοι ειναι κλειδωμένοι ερωτικα και δεν μπορουν να λειτουργησουν με την οποιαδηποτε... οκ δικαιωμα τους. Που κολλανε τα υπολοιπα ;

Ειδικα οταν είσαι ελευθερος. Η πλακα ειναι πως εγω ειμαι του 1930. Απλα έγραψε κάτι για να το γράψει. Ok. Προχωράμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ναί κάνε μ και μάθημα... τι ειναι το σέξ. :P Ευχαριστώ :P
σα να λέμε, απλά πας για κατούρημα! Απόψεις! Τι να πω; Όπως το νοιώθει ο καθένας!:popeanim:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,587 μηνύματα.
""""Οσο πιο μικρός ξεκινήσεις (απο 18 κ πάνω καλύτερα) τόσο καλύτερα θα απολαμβάνεις το σέξ στα 30-40 και θα έχεις και ενα σωστο μέτρο κρίσης - χρειάζεται χρόνος για να ωριμάσει ενας άνθρωπος και να γινει σωστός σύζυγος / πατέρας / μητερα whatever. Να ξεχωρισει μέσα στο μυαλο του τη γυναικα που θα ειναι καλή στα γαμήσια ας πούμε απο εκεινη που θα ειναι σωστή σαν σύζυγος / μητερα κτλ. οποτε αν θέλει να παντρευτει και να κανει μια σωστή οικογενεια οντας χορτασμένος απο τη πρώτη / πρ΄ώτες θα επιλέξει τη δευτερη και θα το απολαμβάνει κιόλας γιατι οντως ειναι προσανατολισμένος νοητικά προς αυτο και το έχει συνειδητοποιήσει."""""


Διαφωνώ κάθετα
Ωριμάζεις όχι βάσει ημερομηνίας έναρξης σεξουαλικής ζωής , αλλά βάσει γνωριμία ς με το σώμα σου, γνώσης του τι σε ικανοποιεί.. Χωρίς ενοχές, ταμπέλες, προκαταλήψεις περι ηθικά ορθού και γενικότερα έχοντας εγκαταλείψει τις όποιες αναστολές και πειραματιζομενος σε ένα ασφαλές περιβάλλον ή σε πολλά . Επιπλέον.. Πόσο τοξικά αρρενωπό είναι σαν ιδέα και μόνο η εντύπωση πως υπάρχουν γυναίκες κατάλληλες για γαμήσια και άλλες για μητέρες.. Λες και οι μητέρες παύουν να υφίστανται ως σεξουαλικές υπάρξεις μετά παιδιών και πρέπει να " Λογοκρίνουν "τη σεξουαλικότητα , ενώ μπορεί να αρέσκονται σε τρικουβέρτα " Γαμήσια" .Έλεος ρε παιδιά
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Πόσο τοξικά αρρενωπό είναι σαν ιδέα και μόνο η εντύπωση πως υπάρχουν γυναίκες κατάλληλες για γαμήσια και άλλες για μητέρες.. Λες και οι μητέρες παύουν να υφίστανται ως σεξουαλικές υπάρξεις μετά παιδιών και πρέπει να " Λογοκρίνουν "τη σεξουαλικότητα , ενώ μπορεί να αρέσκονται σε τρικουβέρτα " Γαμήσια" .Έλεος ρε παιδιά
Αν μου επιτρέπεις θα ήθελα να σε ρωτήσω, έχεις κόρες ή γιούς;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Ωραία. Σε ευχαριστώ.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, εαν έβλεπες τον γιό σου να συναναστρέφεται με μια κοπέλα στα 35 της, χωρισμένη με -δε θα σου πω πολλά παιδια θα σου πω 1- το οποίο το έχει παρκαρισμένο στη μάνα της, και λέει στο γιο σου πάμε ταξίδια και μαζί αλλά θα το σκάσω και μια βδομάδα με τις φίλες μου στα μπιτσόμπαρα της Μυκόνου. Και να την βλέπεις να παίζει μπαλάκι το γιο σου και να στήνεται στο Ίνσταγκραμ με αγνώστους αγκαλιά στη Μύκονο και να επιστρέφει μετά και να βγάζουν μόνο τα μάτια τους ή να τον έχει να την κερνάει, και να μην έχει βάλει ένα τηγάνι στο σπίτι του γιου σου να τηγανίσει ένα αυγό.


Ή θα ήθελες για νύφη μια κοπέλα συνάδελφο του γιού σου, ξύπνια, καπάτσα, που έχει βάλει προτεραιότητες στη ζωή της, που δεν έχει μπαγκάζια να τα φορτώνει στη μάνα, που δεν είναι τόσο αχαλίνωτη αλλά έχει στόχους στη ζωή της και μοιράζεται τις δουλειές, τα μαγειρέματα και τα συναφή με το γιο σου, του φέρεται όμορφα, δεν του τεστάρει τα όρια και γενικά τον κρατάει ήρεμο και ευτυχισμένο;


Ποια θα διάλεγες για νύφη από τις δυο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top