Ας συζητήσουμε για τον firefox

Η γνώμη σας για τον firefox 4 συγκριτικά με τον ανταγωνισμό;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρεις κάνεις πως μπορώ να αφαιρέσω αυτή την μπάρα; Από τα opition ενώ αφαίρεσα ακόμη και όλες τις μπάρες, αυτή παραμένει :(
firefox4.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποια μπάρα εννοείς;
Την εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών;
Αν ναι Προβολή-Εργαλειοθήκες-Εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ξέρεις κάνεις πως μπορώ να αφαιρέσω αυτή την μπάρα; Από τα opition ενώ αφαίρεσα ακόμη και όλες τις μπάρες, αυτή παραμένει :(
View attachment 35072
View -> Toolbars -> Bookmarks Toolbar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό το κενό κάτω από την bookmark bar ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό το κενό κάτω από την bookmark bar ...
Εγώ δεν έχω τέτοια "κενή" μπάρα. :confused:

Μήπως ξεχείλωσαν τα bookmarks; :P
Όταν αφαιρείς την bookmarks toolbar, εξαφανίζεται αυτό το "κενό";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,475 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα ο firefox 4 φαίνεται μια παραλλαγή του opera 10.60;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω τέτοια "κενή" μπάρα. :confused:

Μήπως ξεχείλωσαν τα bookmarks; :P
Όταν αφαιρείς την bookmarks toolbar, εξαφανίζεται αυτό το "κενό";
Όταν ξεχειλίζουν βγάζει το διπλό βέλος, δεν πάνε σε δεύτερη σειρά.

Υποθέτω πως είναι το Ευέλικτο διάστημα ή Διάστημα από την προβολή. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μήπως είναι κάτι πιο απλό; :P
Επειδή άλλαξες τη διάταξη ας πούμε;
Σε εμένα για παράδειγμα, αυτός ο κενός χώρος καλύπτεται από τις καρτέλες που ανοίγω και όταν έχω 1 καρτέλα ανοιχτή τότε φαίνεται ο κενός χώρος.

Εχμ και μία ερώτηση, όταν σβήσουμε το μενού, πώς το επαναφέρουμε; Με δεξί κλικ δεν είδα κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ακόμη και αν αφαιρέσω όλες τις toolbar υπάρχει αυτό
firefox4.jpg
Καθώς πειραματιζόμουν, κατέληξα στο παρακάτω
firefox4b7.jpg
Εχμ και μία ερώτηση, όταν σβήσουμε το μενού, πώς το επαναφέρουμε; Με δεξί κλικ δεν είδα κάτι.
Firefox -> Opition -> Menu Bar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αντιμετωπίσω ένα πρόβλημα με το συγχρονισμό του firefox 4 σε netbook (win7)*. Συγκεκριμένα μου συγχρονίζει όλα τα bookmarks από δυο φορές. Δοκίμασα τα παρακάτω δίχως επιτυχία:

  1. Reset Sync και ζήτησα σβήσει τα δεδομένα του FF και να αντικαταστήσει με αυτά που υπάρχουν στους servers.
  2. Διαγραφή του λογαριασμού sync και ζήτησα σβήσει τα δεδομένα του FF και να αντικαταστήσει με αυτά που υπάρχουν στους servers.
  3. Διαγραφή του profile του firefox και δημιουργία νέου
Παρόλο που συγχρονίζω 4 συσκευές, μάλλον μόνο το netbook έχει αυτό το πρόβλημα. Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω

*Ξέρω ότι ο FF είναι ιδιαίτερα βαρύς για netbook, αλλά δεν μπορώ χωρίς τα bookmark μαζί μου. Και δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο καλό cross-browser plugin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να κάνω μια βλακεία ερώτηση;
Θα κάνω. :Ρ

Επειδή στον firefox έχω αποθηκευμένους κάποιους κωδικούς, γίνεται να έχω μόνο εγώ πρόσβαση και όταν κάποιος άλλος χρησιμοποιεί το pc να μη βλέπει τα στοιχεία μου; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να κάνω μια βλακεία ερώτηση;
Θα κάνω. :Ρ

Επειδή στον firefox έχω αποθηκευμένους κάποιους κωδικούς, γίνεται να έχω μόνο εγώ πρόσβαση και όταν κάποιος άλλος χρησιμοποιεί το pc να μη βλέπει τα στοιχεία μου; :redface:
Να βάλεις Master Password. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Και ποιο το νόημα?Αφού όποιος θέλει να τους βρει πάει tools->options->security->saved passwords->show passwords :hmm:
edit:άκυρο,ζητάει master password και εκεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
edit:άκυρο,ζητάει master password και εκεί :P
Never second-question me, again. :P

Με το Master Password, πολύ απλά, αποθηκεύονται όλοι οι κωδικοί σας κρυπτογραφημένοι. Εάν χάσετε το Master Password, τα χάνετε όλα και θα πρέπει να τα ξαναπεράσετε.
Διαλέξτε ένα δύσκολο Master Password, για να μην είναι ευάλωτο σε brute force attacks ή dictionary attacks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάτι προφίλ που ακούω, τι είναι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.

Ναι,,,,, το κατεβάσαμε κι αυτό το μοντελάκι :D πέταξε ειδοποίηση ο 4 που είχα ανοιχτό και το έκανε μόνο του,
(βέβαια στην αρχή ψιλόπαθα γιατί το αρχικό θέμα ήταν φτυστό ο ΙΕ9 και για ένα ατελείωτο δευτερόλεπτο αναρωτιώμουνα τί κατέβασα τελικά, αλλά μόλις του έβαλα ένα πιο χαρούμενο θεματάκι,... συνήλθε:D)

και τώρα, η εξερεύνηση:hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Σχεδόν ίδιος με τον 4 (δεν βρήκα εμφανείς διαφορές), παραμένει ο καλύτερος και σταθερότερος κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Mozilla Firefox 5.0 μολις πριν λιγο τον κατευασα....πριν ειχα chrome, δν υπαρχει τετοιος browser!!! απλα γαματος....τον 4 δεν τον ειχα δει, μετα τον 3, εβαλα chrome. αντεγραψαν τον chrome που εχει μεγαλο χωρο, χωρις μπαρες, αλλα ειναι πολυ πιο γρηγορος και δεν κολλαει σε ορισμενα site που o chrome τα εβρισκε σκουρα....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,475 μηνύματα.
Η Mozilla υιοθέτησε το σύστημα του Chrome. Εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Πώς γίνεται να βγάζεις νέα έκδοση ενος browser με μόνο διορθωμένα bugs και καλύτερη λειτουργία των, ήδη, υπαρχόντων δυνατοτήτων;

Θέλω να πω, ότι δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά, εκτός κάποιων βελτιώσεων. Καθόλου νέες δυνατότητες, ούτε τίποτα.

Καλύτερα να έβγαζαν 4.1, παρά 5.0, άλλα θέλουν την τούρτα της Microsoft:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top