Ας συζητήσουμε για τον firefox

Η γνώμη σας για τον firefox 4 συγκριτικά με τον ανταγωνισμό;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... τωρα που το λες... Εχω κατι χρονια να το κανω αυτο..... Αμα θυμιθω πως γινετε ισως να το κανω.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αμα κανω reinstal θα χαθουν ολοι οι αποθηκευμενοι κωδικοι κλπ;
Αμα κρατησεις το profile δεν χανονται οι κωδικοι που εχεις αποθηκευσει. Εναλλακτικα πας στο security που ειναι μεσα στα options και τα βλεπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επίσης εγώ προτείνω το extension https://tools.google.com/firefox/browsersync/ χρησιμεύει και σαν backup και μπορείς να έχεις όλο το profile σου σε όσους firefox χρησιμοποιείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μια αντιγραφεί του speed dial της opera. Δυστυχώς είναι πολύ πιο άσχημη και πολύ πιο αργή αλλά είναι η μοναδική λύση για speed dial στον firefox

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4810
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλώς τα δεχτήκαμε! :D


Firefox 3, beta 1


https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html



Εντούτοις συνιστούν οι developers να "μείνετε με την έκδοση 2, καθώς αυτή η έκδοση είναι δοκιμαστική και μόνο για developers και testers".


Περισσότερες πληροφορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
να ρωτησω κατι?
θελω να βαλω στον firefox μου κατι buttons λιγο πιο ωραια γραφικα... ξερετε, πανω πανω... πχ τα βελακια (μπρος, πισω) το κουμπι της ανανεωσης, το home button Κλπ να φαινονται λιγο πιο διαφορετικα-κατι σαν αυτο που ειχαν βαλει στο στεκι, οσο ηταν κλειστο. που μπορω να βρω τετοια και πως μπορω να τα δω, να δω αν μου αρεσουν, πρν τα εγκαταστησω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μπορεις να βαλεις αυτα του στεκιου (πρωσοπικα αυτα εχω) η να πας εργαλεια/προσθετα/θεματα και εκει να πατισεις το κουμπακι ευρεσει θεματων. Ετσι θα σε παει σε μια σελιδα που εχει μπολικα θεματα και θα δεις πως ειναι και διαλεγεις οπιο σου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
να ρωτησω κατι?
θελω να βαλω στον firefox μου κατι buttons λιγο πιο ωραια γραφικα... ξερετε, πανω πανω... πχ τα βελακια (μπρος, πισω) το κουμπι της ανανεωσης, το home button Κλπ να φαινονται λιγο πιο διαφορετικα-κατι σαν αυτο που ειχαν βαλει στο στεκι, οσο ηταν κλειστο. που μπορω να βρω τετοια και πως μπορω να τα δω, να δω αν μου αρεσουν, πρν τα εγκαταστησω?
δες εδώ https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:2 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παλαντινακι θενξ!
κρονακο, αμα βαλω ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ στον μπραουζερ χαθηκα..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Έχετε υπόψιν σας κανέναν καλό RSS Reader? Έχω αλλάξει 3 σε διάστημα 2 μηνών και με κανέναν δεν βολεύομαι :/: Εσείς ποιον χρησιμοποιείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχετε υπόψιν σας κανέναν καλό RSS Reader? Έχω αλλάξει 3 σε διάστημα 2 μηνών και με κανέναν δεν βολεύομαι :/: Εσείς ποιον χρησιμοποιείτε;
Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν του Firefox πάντως και με βολεύει μια χαρά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Καλός είναι, δεν μπορώ να πω, αλλά εγώ θέλω αυτό το κατιτίς παραπάνω, έτσι, για να ταλαιπωρώ το πισί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Google Reader... Απλά το καλύτερο! Έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικά προγράμματα, αλλά κανένα δεν μου άρεσε! Το Google Reader έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός καλού reader, δεν χρειάζεται ούτε ΚΒ για να στηθεί και σου δίνει πολλές δυνατότητες να επεξεργαστεις τα feed σου (π.χ. να κάνεις public την λίστα με τα feeds που παρακολουθείς, να δεις ενδιαφέροντα posts/news που βρήκαν οι φίλοι σου κτλ).

Αν επιμένεις σε πρόγραμμα, δοκίμασε τον thunderbird!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Google Reader... Απλά το καλύτερο! Έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικά προγράμματα, αλλά κανένα δεν μου άρεσε! Το Google Reader έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός καλού reader, δεν χρειάζεται ούτε ΚΒ για να στηθεί και σου δίνει πολλές δυνατότητες να επεξεργαστεις τα feed σου (π.χ. να κάνεις public την λίστα με τα feeds που παρακολουθείς, να δεις ενδιαφέροντα posts/news που βρήκαν οι φίλοι σου κτλ).

Μου πήρε λίγη ώρα να εξοικειωθώ, καλό μου φαίνεται so far, για να δούμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χρειάστηκε τις προάλλες να ανοίξω τον Firefox σε safe mode και ως εκ τούτου μου 'κανε ένα "γενικό restart", δηλαδή σβήστηκαν cookies, κάποιες ρυθμίσεις, κοκ.


Μέσα σ' αυτά, "ενεργοποιήθηκε" μία λειτουργία που γνώριζα μεν την ύπαρξή της, αλλά για κάποιο λόγο δεν δούλευε πριν (και δεν τη χρειαζόμουν).

View attachment 2225


Έστω ότι συμπληρώνω στην αναζήτηση του Youtube το "Bill Gates" και πατήσω enter. Αν αρχίσω νέα λέξη από "B" εμφανίζει προηγούμενες φράσεις που 'χα συμπληρώσει στο συγκεκριμένο πεδίο.

Γνωρίζετε πώς απενεργοποιείται τούτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Για κοίτα αυτό... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ff.jpg
    ff.jpg
    41.5 KB · Εμφανίσεις: 139

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Μετά από σχεδόν ένα μήνα χρήσης, έχω να πω ότι είναι πολύ καλό το Google Reader, ευχαριστώ εκ βάθους καρδίας Μοναχέ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μετά από σχεδόν ένα μήνα χρήσης, έχω να πω ότι είναι πολύ καλό το Google Reader, ευχαριστώ εκ βάθους καρδίας Μοναχέ :D

πες και σε μας τι ειναι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
πες και σε μας τι ειναι:)

Αν ανέβεις λίγο πιο πάνω, θα δεις την συζήτησή μας! :D Ο Google Reader είναι ένας RSS Reader, που στην ουσία δεν επιβαρύνει κάπως τον υπολογιστή, έχει ένα σωρό extra features, και πολύ τον έχω βολευτεί. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top