Αυνανισμός

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Η αίσθηση της ανάγκης δεν είναι ανάγκη; :P
χαχαχαχαχαχαχαχαχα:lol:
-----------------------------------------
ποτέ, ποτέ; :P

δηλαδή, οι κοπέλες δεν φουντώνουν ποτέ, ποτέ; :D

και λέω γω τώρα, αν φουντώσουν τι γίνεται; πώς ξεφουντώνουν; :hmm: :D


λολ,ναι ρε,εννοείται.Απλά ποτέ δεν ένιωσα την ανάγκη να ικανοποιηθώ μόνη μου..μου φαίνεται λίγο μπούρδα:P
δηλαδή να πω ότι τώρα θα κλειδωθώ στο δωμάτιό μου κ θα αρχίσω να σκέφτομαι αισθησιακά πράγματα κ θα αυνανιστώ,ε,δε μου κάθεται:Ρ
αν και πιστεύω ότι είναι πολύ καλό να εξερευνάς τον εαυτό σου έτσι.Έτσι όταν έρθει η στιγμή να φουντώσεις με ένα άλλο άτομο να μην νιώθεις τελείως μα τελείως άσχημα κ ελεεινά κ τα λοιπα,όπως ένιωσα εγώ ας πούμε...



φυσικά και φουντώνουμε:P
-----------------------------------------
αν είναι υπερβολή να το κάνεις μια φορά την ημέρα, δυο ή περισσότερες φορές (ν φορές)...την ημέρα τι θεωρείται; :hmm: :D :lol:

...γυμναστική του μυ...:D

χαχαχαχαχαχα
ν φορές...:lol:
τι σπουδάζεις? xD
[μη μου πεις ότι δεν είναι θετική επιστήμη:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άρρωστης Εικόνας

Νεοφερμένος

Ο Άρρωστης Εικόνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Βρες γκόμενα αν θες να σταματήσεις.

Σοβαρά τώρα, είναι φυσιολογικότατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στο wikipedia λεει οτι ο Kinsey ειχε κανει ερευνα το '50 οπου εδειξε οτι 62% των γυναικων εχουν αυνανιστει στη διαρκεια της ζωη τους και βρετανικες ερευνες του 2007 εχουν δειξει κατι παρομοιο. Αλλα τακτικα το κανει μικροτερο ποσοστο μαλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

senior14

Νεοφερμένος

Ο senior14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, ένα από τα θέματα που με απασχολεί κι εμένα τώρα που είμαι μαθητής είναι και αυτό, γι' αυτό και μπήκα στη διαδικασία να γράψω για πρώτη φορά εδώ για να δω κάποιες απόψεις.

Αυτά είναι θέματα που δεν ανοίγονται βέβαια δημοσίως, αλλά είναι ευκαιρία να μιλήσουμε από εδώ έστω και ανώνυμα αφού τα φόρουμ είναι και μια μορφή ψυχανάλησης. Ασχολούμενος λοιπόν με τη ζωή του PC από την αρχή της εφηβείας, του γυμνασίου δηλαδή, έφαγα το Internet με το κουταλάκι σε βαθμό που να μην μπορώ να το ελέγκξω, ξεπερνώντας δυστυχώς τα όρια. Και όλοι ξέρουμε πόσο επικίνδυνα γίνονται τα πράγματα όταν ξεπερνούνται τα όρια στο διαδύκτιο, ειδικά τώρα με τις κοινωνικές δυκτιώσεις (τύπου facebook κτλ) που η προσωπική ζωή του κόσμου γίνεται βιτρίνα.

Δυστυχώς, μια φορά έτυχε να είχα συνομιλία με κάποια του στενού μου κύκλου και η κουβέντα το έφερε στο Cyber. Παρασυρόμενος ήρθε και ο αυνανισμός μπροστά στην κάμερα, αλλά στο τέλος ήταν φάρσα. Από τότε σχεδόν τα πάντα έχουν αλλάξει. Δεν χρησιμοποιώ πλέον το διαδύκτιο, παρά μόνο ακαδημαϊκά, και στο σχολείο μερικοί με βλέπουν με άλλο μάτι, χωρίς να έχει ποτέ όμως κανείς μιλήσει μπροστά μου γι' αυτό το θέμα. Λες και δεν συνέβηκε τίποτα. Ενώ, προφανώς, κάποιοι το γνωρίζουν.

Από τη μια αυτό πρέπει να λειτουργήσει ως παράδειγμα προς αποφυγή για όσους κάνουν κατάχρηση του διαδυκτίου, αλλά από την άλλη με έχει επηρεάσει αρκετά και δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω. Το μόνο που απομένει είναι να τελειώσει το σχολείο και να φύγω, πιο ώριμος και σοβαρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
φιλε μου το "προβλημα" που παραθετεις πιστευω δεν εχει να κανει σχεση τοσο με τον αυνανισμο οσο με ενα ασχημο περιστατικο που συνεβη σε σενα μεσω του διαδικτυου...και δυστυχως αυτο σ εκανε να δεις αλλιως καποια [ραγματα σχετικα με τον αυνανισμο καθαυτον......με λιγα λογια σ αφησε κατα καποιο τροπο ενα "ιντερνετικο" τραυμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
φιλε μου το "προβλημα" που παραθετεις πιστευω δεν εχει να κανει σχεση τοσο με τον αυνανισμο οσο με ενα ασχημο περιστατικο που συνεβη σε σενα μεσω του διαδικτυου...και δυστυχως αυτο σ εκανε να δεις αλλιως καποια [ραγματα σχετικα με τον αυνανισμο καθαυτον......με λιγα λογια σ αφησε κατα καποιο τροπο ενα "ιντερνετικο" τραυμα.....
ακριβως.. ο αυνανισμος απο μονος σου δεν εχει τιποτα απολυτως το κακο η το βλαβερο.. η συνδεση με το γεγονος αυτο ειναι που το κανει να τον βλεπει ετσι
-----------------------------------------
Προχθες μας μιλουσε στο σχολειο μια της σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης και ελεγε πως οποιος σκεφτεται αυτο ολη τη μερα ειναι...ψυχοπαθης...
Αλλα μαλλον τ'αγορια αυτο σκεφτονται:Pδεν κανουν αλλη δουλεια!:nono::nono::nono:
ε? τι λετε ρε? ψυχοπαθεις ειναι οποιος σκεφτεται το σεξ η οποιος αυνανιζεται σε καθημερινη βαση? βλακειες ειναι αυτα.. αυτο που σε ωθει στον αυνανισμο ειναι το σεξουαλικο ενστικτο ακριβως επειδη δεν εχεις σεξουαλικες επαφες με καποιο ατομο. αλλα και να εχεις μπορει να συμβει καθως ο αυνανισμος αποτελει εξερευνηση της ατομικης σεξουαλικοτητας των ανθρωπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ακριβως.. ο αυνανισμος απο μονος σου δεν εχει τιποτα απολυτως το κακο η το βλαβερο.. η συνδεση με το γεγονος αυτυο ειναι που το κανει να τον βλεπει ετσι
-----------------------------------------

ε? τι λετε ρε? ψυχοπαθεις ειναι οποιος σκεφτεται το σεξ η οποιος αυνανιζεται σε καθημερινη βαση? βλακειες ειναι αυτα.. αυτο που σε ωθει στον αυνανισμο ειναι το σεξουαλικο ενστικτο ακριβως επειδη δεν εχεις σεξουαλικες επαφες με καποιο ατομο. αλλα και να εχεις μπορει να συμβει καθως ο αυνανισμος αποτελει εξερευνηση της ατομικης σεξουαλικοτητας των ανθρωπων.


συμφωνω με αυτο..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
αυνανισμος=:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
φιλε....στις μεγαλες ξηρασιες κακο δεν κανει...αλλα μη το παραχεσουμε κιολας....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
φιλε....στις μεγαλες ξηρασιες κακο δεν κανει...αλλα μη το παραχεσουμε κιολας....:)

Είσαι ένας απο τους 7 σοφούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Aμα δεν έχεις γυναίκα και οι συνθήκες δεν το επιτρέπουν σε κάποια φάση της ζωής σου να βρείς βλέπε διαβάσματα, στρατός κτλπ.. αναγκαστικά αυνανίζεσαι. Είναι απολύτως φυσιολογικό. Ντάξει οχι και καθε μέρα. Εξαντλεί.Μια με δύο φορές την εβδομάδα καλά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννυ

Νεοφερμένος

Η Άννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Aμα δεν έχεις γυναίκα και οι συνθήκες δεν το επιτρέπουν σε κάποια φάση της ζωής σου να βρείς βλέπε διαβάσματα, στρατός κτλπ.. αναγκαστικά αυνανίζεσαι. Είναι απολύτως φυσιολογικό. Ντάξει οχι και καθε μέρα. Εξαντλεί.Μια με δύο φορές την εβδομάδα καλά είναι.

ρε παιδια δν ειναι απαραιτητο να γινεται οταν δν εισαι με καποιον...δν μιλω απο προσωπικη πειρα γτ δν μ εχει τυχει ν ειμαι μ καποιον κ ν....αλλα δν σημαινει οτι οταν εισαι με καποιον σταματας να αυνανιζεσαι.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Να πω κι εγώ την άποψή μου:
Ο αυνανισμός είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό... Κυρίως το κάνουν οι έφηβοι, αλλά σίγουρα πού και πού το κάνουν και μεγαλύτεροι έτσι για να θυμούνται. Είναι αναγκαίο, καθώς τα βρίσκεις με τον εαυτό σου και τι προτιμάς, απλώς το έχουν συνδυάσει περισσότερο με την εφηβεία... Προσωπικά δεν μπορώ χωρίς να το κάνω μια μέρα, αισθάνεσαι κάποια χαλάρωση.
Τώρα αν προκαλεί στραβισμό ή μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια ή τα σπυριά τι να πω... ??? Πολλά ακούω, αλλά τίποτα δε βλέπω να αληθεύει.
Τέλος είμαι σίγουρος ότι το κάνουν και γυναίκες... :P:P:P
καλα ρε παιδια αμα ηταν ετσι τα πραγματα δηλαδη με καθε μαλακια που τραβαγαμε θα ειχαμε γεμισει ολοι σπυρια μαυρους κυκλους και θα ημασταν ολοι στραβοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εχω ενα φοβερο
τροπο για να εξακριβωσετε αν καποιος «κανει χειροτεχνιες».παρτε το πιο σοβαρο υφος σας και πειτε του οτι οποιος τν παιζει πολυ βγαζει τριχες στα χερια.το 90% θα κοιταξει αμεσως τα χερια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
δηλαδή να πω ότι τώρα θα κλειδωθώ στο δωμάτιό μου κ θα αρχίσω να σκέφτομαι αισθησιακά πράγματα κ θα αυνανιστώ,ε,δε μου κάθεται:Ρ

ποτέ μην λες ποτέ...;) :D

αν και πιστεύω ότι είναι πολύ καλό να εξερευνάς τον εαυτό σου έτσι.:iagree::iagree::no1:

ακριβώς! :D :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΣ.

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
(Μια παρατήρηση εκτός θέματος: δεν πρέπει να υπάρχει άλλο θέμα το οποίο να έχει περισσότερα posts αυτή τη στιγμή! Δεν είναι καθόλου τυχίο θαρρώ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω παλι εχω την εξης απορια.Ισχυει οτι αυξανεται η σεξουαλικη επιθυμια της γυναικας κατα τη διαρκεια της περιοδου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
(Μια παρατήρηση εκτός θέματος: δεν πρέπει να υπάρχει άλλο θέμα το οποίο να έχει περισσότερα posts αυτή τη στιγμή! Δεν είναι καθόλου τυχίο θαρρώ!)
Κάνεις λάθος!
-----------------------------------------
Εγω παλι εχω την εξης απορια.Ισχυει οτι αυξανεται η σεξουαλικη επιθυμια της γυναικας κατα τη διαρκεια της περιοδου;
είσαι γυναίκα.....εσύ θα μας πεις!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εσύ θα μας πεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top