Βίτσια και σεξουαλικές διαστροφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ειδα κάτι στο σαιτ που παρέθεσες που να μου αλλάξει γνώμη. Ούτε είδα να γράφει πουθενα οτι πχ οι ηδονοβλεψίες καταλήγουν σε βιαστες. Αν και εγω δεν ειπα ποτέ οτι εγκρινω την ηδονοβλεψία γιατι παραβιάζει το κριτήριο που έθεσα πιο πάνω: Οι δυο (ή περισσότεροι) συμμετέχοντες να συναινουν. Ο επιδειξίας συμφωνα με τα λεγόμενα μου δεν θα μπορουσε να χαρακτηριστει νορμάλ γιατι δεν υπάρχει συναινεση του άλλου που τον βλέπει, πραγμα που ειπα οτι θεωρώ απαραίτητο για να χαρακτηρίσω κάποιον νορμάλ ή όχι. Πάντως και μόνο το γεγονός οτι αρχίζεις να παραθέστεις επιχειρήματα του στύλ "ειμαι 30 κι εσυ 19" δείχνουν την αδυναμία σου να σκεφτείς πιο ισχυρα επιχειρήματα. Αλήθεια έχεις γνωρίσει ποτέ κάποιον πχ. κοπρολάγνο και είσαι τόσο βέβαιος ότι θα τον ξεχωρίσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Βρε gilie γιατι μπερδευεις τις παράνομες διαστροφές με τα απολύτως νόμιμα βίτσια? Εμεις μιλάγαμε για το πρώτο. Η αντιμετώπιση μου απέναντι σε κάποιο παιδόφιλο θα ήταν πολύ διαφορετική απ'οτι απέναντι σε κάποιον ουρολάγνο.
γιατι πολλα απο τα βιτσια που περιγραφεις μπορουν ευκολα να καταληξουν σε κατι παρανομο
πχ 1)ο νομος δεν σε θεωρει φυσιολογικο αν χτυπας καποιον ακομη και αν σε εχει πισει οτι αυτο του αρεσει
2)δεν θεωρεισαι φυσιολογικος αν επιδηδεσαι σε σεξουαλικες πραξεις σε ενα ζωο
3) ο νεκρος ειναι κατι πολυ ιερο για την ελληνικη κοινωνια, νομοθεσια κτλ
και για τα 3 παραπανω παραδειγματα ο εισαγγελεας μπορει να σε παραπεμψει σε δικη ενω αν κατηγοριθεις απο συζηγο,συγγενη ή τελος παντων τον οποιοδηποτε για κατι απο τα παραπανω μπορει να μη σε κλεισουν φιλακη αλλα λερωνουν το ποινικο μητρώο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το 30 με 19 είναι απάντηση σε αυτό που μου είπες για το ότι είμαι πίσω απο εσένα δεν δείχνει καμία αδυναμία αλλα την πραγματικότητα. Είτε το θεωρείς αδυναμία είτε όχι είναι η πραγματικότητα γιατί δεν μπορεί να έχουμε τις ίδιες εμπειρίες.

Το παρακάτω δεν το διάβασες για τους ηδονοβλεψίες ?

Συμπεριφορά του ηδονοβλεψία  

Ο ηδονοβλεψίας γενικά δεν επιθυμεί καμιά ερωτική συνεύρεση με τους ανθρώπους που παρακολουθεί και δεν διεγείρεται ερωτικά παρακολουθώντας ερωτικά, δημόσια θεάματα (strip-tease shows), γυμνιστές, ή διαβάζοντας πορνογραφικά περιοδικά και παρακολουθώντας ταινίες ερωτικού περιεχομένου. Η ερωτική διέγερση εξαρτάται από το γεγονός ότι το άτομο που παρατηρεί δεν γνωρίζει ότι παρακολουθείται. Συνήθως ο ηδονοβλεψίας φεύγει όταν τα θύματά του τον ανακαλύψουν. Παρόλα αυτά, σε μερικές περιπτώσεις, αφού αισθανθεί έντονη διέγερση εμφανίζεται, επιδεικνύει τα γεννητικά του όργανα και ζητά από το θύμα να τον αγγίξει. Σπάνια έχουν αναφερθεί περιπτώσεις όπου ο ηδονοβλεψίας προσπάθησε να αναγκάσει το θύμα να προβεί σε ερωτική πράξη μαζί του.
______________________________________________________________

Το θέμα το δικό σου με λίγα λόγια έιναι οποιαδήποτε ανωμαλία έχει ο καθένας να την παρουσιάσεις ως νορμάλ. Ώς μια ακόμα στάση η κάτι αντίστοιχο. Έχω βαρεθεί να γράφω επιχειρήματα τα οποία δεν βλέπεις και δεν διαβάζεις πρίν μου ξαναγράψεις για επιχειρήματα που λείπουν διαβασε το topic απο την αρχή. Ο κάθε ένας απο εμάς έχει δικαίωμα στην διαφορέτιοκή άποψη. Η δικιά σου είναι ότι το να χέζει ο άλλος στο κρεβάτι που κάνει το ζευγάρι έρωτα και να τα τρώει κιόλας γιατί αυτό τον φτιάχνει είναι νορμάλ και ότι έιμαι πουριτανός που νομίζω το διαφορετικό. Και κάτι ακόμα τον κοπρολάγνο θα τον καταλάβεις γιατί μόνιμα μυρίζει σκατά. Αυτό είναι το άρωμα που του αρέσει. Εσύ ακόμα νομίζεις οτι μυρίζει λεβάντα και οτι δεν έχει κανένα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κατ'αρχήν γίνεσαι επιθετικός. Το οτι ειπα οτι τα όρια μου ειναι λιγο πιο μπροστα απο τα δικά σου με κανέναν τρόπο δεν το είπα με αρνητική σημασία. Ήταν απλά ένας άλλος τρόπος να εκφράσω οτι έχουμε διαφορετική άποψη.
Τό ότι μερικοί ηδονοβλεψίες προσπαθησαν να βιάσουν δεν μου λεει κάτι. Και πολλοι που δεν ήταν ηδονοβλεψίες προσπαθησαν να βιάσουν. Ποιο το συμπέρασμα?
Δεν προσπαθώ να παρουσιάσω κάθε ανωμαλία σαν κάτι νορμαλ. Πχ την κτηνοβασία, την παιδεραστία, την επιδειξιομανία, την ηδονοβλεψία δεν τις θεωρώ νορμαλ γιατι δεν γίνονται μεταξύ συναινούντων ενηλίκων.
Δεν μου απαντησες αν έχεις γνωρίσει ποτέ κάποιο κοπρολάγνο και είσαι τόσο βέβαιος για τις ιδιότητες που του αποδίδεις.
Επίσης, για θύμισε μου πότε απέδωσα σε σένα τον χαρακτηρισμό "πουριτανός" γιατι εγώ δεν θυμάμαι να έχω πει κάτι τετοιο.
Σε τελευταία ανάλυση μην ξεχνάς οτι πριν πάρα πολλά χρόνια ανώμαλο θεωρούνταν και το στοματικό σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μα αυτό που σου λέω είναι ότι η κτηνοβασία, κοπρολαγνία, παιδεραστία, σαδισμός, μαζοχισμός, νεκροφυλία είναι στην ίδια κατηγορία! Και ο σαδισμός είναι μεταξύ 2 ατόμων και γίνετε με την συναίνεση και των 2 και απο ότι είδες στο site μπορεί να καταλήξει ακόμα και στον θάνατο του μαζοχιστή. Ο βιαστής και αυτό θα στο βρώ απο site, δεν ξυπνάει μια μέρα και απλά λέει τώρα θα βιάσω κόσμο αλλα εξελισετε απο κάποια απο τις παραπάνω κατηγορίες. Το κακό είναι ότι και ο κοπρολάγνος δεν έχει φραγμούς σε τίποτα ρε συ Michelle ο τύπος τρώει σκατά πώς μπορεί να είναι νορμάλ κάτι τέτοιο εσύ το θεωρείς φυσιολογικό? ότι γράφω για την κοπρολαγνία το έχω διαβάσει δεν το κατεβάζω απο το μυαλό μου. Φυσικά και δεν έχω γνωρίσει κοπρολάγνο. Εσύ πιστεύεις ότι μετά απο 20 χρόνια η κοπρολαγνία θα θεωρείτε νορμάλ γιατί τώρα θεωρείτε απλά ένα ταμπου? Πιστέυεις ότι κάποια μέρα τα ζευγάρια θα την βρίσκουν με το να το κάνουν μέσα στα περιτώματα τους? Πρέπει να το έχεις μέσα σου και να το θες για να το κάνεις. Το τρίο, ο στοματικός, το δέσιμο το σεξ σε εξωτερικούς χώρους, τα σέξυ εσώρουχα είναι παρενθέσεις στην σεξουάλική ζωη του ζευγαριου. Η κοπρολαγνία και τα άλλα όμως δεν έιναι. Το θέμα με το ποιός έιναι μπροστά ακούστηκε υποτιμητικό σε εμένα και για αυτό έβαλα και το πουριτανός! Μην κολαμε σε κουβέντες όμως τίποτα δεν γίνετε με σκοπο να μειώσει ο ένας τον άλλο και αυτό πιστέυω να είναι κατανοητό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δεν μιλάω για ακραίες μορφές μαζοχισμού με αποτέλεσμα θάνατο, μιλάω για αυτο που απολαμβάνουν οι περισσότεροι μαζοχιστες. Αν καταλήξει σε θάνατο, γίνεται παράνομο και δεν συμφωνω με μια τόσο ακραία μορφη, όπως δεν συμφωνει και η νομοθεσία.
Την ίδια λογικη που έχεις εσύ για την κοπρολαγνεία την έχουν πολλοι για την ομοφυλοφιλία ("μα αφου "τον παίρνει" πως να ειναι νορμαλ κατα τα αλλα?"). Είναι όμως πασιφανές πόσο άδικο έχουν κι αυτό μπορεις να το δεις αν γνωρίσεις κάποιο ομοφυλόφιλο που να ανήκει στην πλειοψηφία των ομοφυλόφιλων.
Δεν πιστευω οτι μετά απο κάποια χρόνια θα την βρίσκουν τα ζευγαρια χρησιμοποιώντας περιττώματα στο σεξ, πιστευω όμως οτι δεν θα θεωρείται κατακριτέο.
Το δεσιμο που θεωρεις φυσιολογικό ειναι σαδομαζοχιστική πρακτική. Αρα αντικειται στα όσα έχεις πει για τους σαδιστες/μαζοχιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Για όλα τα παραπάνω μιλάμε στις ακραίες μορφές τους. Και ποιός δεν έχει δέσει τον σύντροφο του στο κρεβάτι. ʼλλο αυτό και άλλο να τον/την δένεις με συρματόσκοινο και να περιμένεις να ματώσουν τα δεσμά τους. Δεν έχει σχέση το παραπάνω που μπορεί να γίνει έστω και για πλάκα με σαδισμό και μαζοχισμό. Οι μαζοχιστές την βρήσκουν με τον πόνο, φτιάχνονται να τους σαπίζεις στο ξύλο και οι σαδιστές με τον να προκαλούν τον πονο. Δεν χρειάζεται να φτάσει στον θάνατο για να είναι ακραίο και ένα κάταγμα το οποιο θα γίνει επείτήδες άσχημο είναι. Στην δουλειά που είμαι γνωρίζω πάρα πολούς ομοφυλόφιλους, δεν είναι νορμάλ αλλα και πάλι δεν είναι τοσο ακραίω όσο η κοπρολαγνία. Δεν νομίζω οτι οι ομοφυλοφιλοι μπορούν να συγκρηθόύν με τους κοπρολάγνους. Δεν νομίζω πάντως να θεωρηθεί ποτέ νορμάλ η κοπρολάγνία. (Έξυπνο το γύρισμα με το δέσιμο) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Το Φιστινγκ τί είναι?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όταν ολόκληρη η γροθια (fist) μπαίνει μέσα στην γυναίκα. Είτε απο την μια είτε απο την άλλη πλευρά. Είναι μορφή σεξ και άυτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Για όλα τα παραπάνω μιλάμε στις ακραίες μορφές τους. Και ποιός δεν έχει δέσει τον σύντροφο του στο κρεβάτι. ʼλλο αυτό και άλλο να τον/την δένεις με συρματόσκοινο και να περιμένεις να ματώσουν τα δεσμά τους. Δεν έχει σχέση το παραπάνω που μπορεί να γίνει έστω και για πλάκα με σαδισμό και μαζοχισμό. Οι μαζοχιστές την βρήσκουν με τον πόνο, φτιάχνονται να τους σαπίζεις στο ξύλο και οι σαδιστές με τον να προκαλούν τον πονο. Δεν χρειάζεται να φτάσει στον θάνατο για να είναι ακραίο και ένα κάταγμα το οποιο θα γίνει επείτήδες άσχημο είναι. Στην δουλειά που είμαι γνωρίζω πάρα πολούς ομοφυλόφιλους, δεν είναι νορμάλ αλλα και πάλι δεν είναι τοσο ακραίω όσο η κοπρολαγνία. Δεν νομίζω οτι οι ομοφυλοφιλοι μπορούν να συγκρηθόύν με τους κοπρολάγνους. Δεν νομίζω πάντως να θεωρηθεί ποτέ νορμάλ η κοπρολάγνία. (Έξυπνο το γύρισμα με το δέσιμο) :)

Τότε δεν νομίζω οτι διαφωνούμε και πολυ στην τελική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Όταν ολόκληρη η γροθια (fist) μπαίνει μέσα στην γυναίκα. Είτε απο την μια είτε απο την άλλη πλευρά. Είναι μορφή σεξ και άυτή!

Τί????
οκ,όπως αρέσει στον καθέναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
ʼστα bunnie και που είσαι ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ είμαι φυσιολογικός άνθρωπος, δεν τα ξέρω αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Εγώ είμαι φυσιολογικός άνθρωπος, δεν τα ξέρω αυτά :P

Και εμείς φυσιολογικοί ειμαστε, είπαμε τα ξέρουμε δεν είπαμε ότι τα κάνουμε κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ναι ρε εντάξει κι εγώ τα ξέρω, πλάκα κάνω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Και εγώ βρε πλάκα κάνω απλά μου χάλασαν τα smile μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Και εγώ βρε πλάκα κάνω απλά μου χάλασαν τα smile μου

Χαλασαν??? Βρε γιαννη κοιτα λιγο το πισι σου ή πες σε κάποιον άλλο να το κοιτάξει, μια έχεις προβλήματα με τις παραθέσεις μια με τα smilies, ε δεν μπορει κάποιο πρόβλημα θα έχει ο υπολογιστής σου αλλιώς θα τα είχαν όλοι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
αρχίζω και νιώθω πολύ ξενέρωτη τελικά...
τα 13χρονα κι εγώ δεν έχουμε πλέον κάποιο βίτσιο? :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως κάνοντας το poll δεν είχα κατα νου μόνο τις ακραίες μορφές αλλά και τις πολύ πιο "ηπιες". Δηλαδή πχ αν κάποιου του αρεσει πολυ να τον δένουν κλπ ας ψηφίσει "μαζοχισμό" κι ας έχει απλώς μια μικρή τάση. Δεν χρειάζεται να πρεπει να του αρέσει να τον κανουν τοπι στο ξύλο για να το ψηφίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Πάντως κάνοντας το poll δεν είχα κατα νου μόνο τις ακραίες μορφές αλλά και τις πολύ πιο "ηπιες". Δηλαδή πχ αν κάποιου του αρεσει πολυ να τον δένουν κλπ ας ψηφίσει "μαζοχισμό" κι ας έχει απλώς μια μικρή τάση. Δεν χρειάζεται να πρεπει να του αρέσει να τον κανουν τοπι στο ξύλο για να το ψηφίσει!
νομιζω οτι εγω το σοβαρεψα το θεμα...sorry αν και χερομαι να ημαστε ολοι υποψιασμενοι και καλο ειναι να βοηθα το φορουμ σ'αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top