Γιατί έχει αυτή την συμπεριφορά ;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ρε μαργαρίτα το ίδιο λέμε ωραία απλά εγώ το είπα πιο λιμανισια....πωοω όλα σοβαρά τα παίρνεις χαλάρωσε λίγο 😘
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έκανα κίνηση γιατί πέρα από το γεγονός ότι ήθελα ,έβλεπα πράγματα και από την ίδια .Αν είχε χαθεί η έλξη γιατί να έχει την ανάγκη να μου << υπενθυμίζει λεκτικά την υπέροχη της ,να τονίζει πάλι με λόγια ότι τώρα δεν έχει καμία ανασφάλεια ,παρόλα αυτά να με παίρνει τηλέφωνα κλπ και να έρχεται όπου πάω >>. Νιώθω πως αν είχε χαθεί , θα υπήρχε γενικά ένα χλιαρό μοτίβο ,χωρίς εκρήξεις ενδιαφέροντος και μετά να το μαζεύει και να κάνει <<εκρήξεις >> αδιαφορίας . Επίσης ένιωθα ότι και αυτή ήθελε να μου μιλήσει και μόλις έκανα την κίνηση,η ίδια μου πρότεινε να βρεθούμε από κοντά κατευθείαν .Τόσο πολύ ξενέρωσε δηλαδή στο άκουσμα ότι νιώθω πράγματα ; Και αν χάθηκε η έλξη μπορεί απλούστατα να το αφήσει και όχι να προσπαθεί καθημερινά να μυ δείχνει ότι τώρα θα έχει αυτή τον έλεγχο .Όταν είσαι ξενερωμενος με κάποιον ,είσαι ήδη από << πάνω >> γιατί ο άλλος προσπαθεί και δεν έχεις ανάγκη να του αποδείξεις ότι << τον κατατροπώσες ,σε κυνηγάει ,σε θέλει παραπάνω κλπ >> .Αυτά που χρησιμοποιω είναι λόγια της .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



@Nick890 είπες πως έχεις βρεθεί σε αντίστοιχη θέση ,όταν πρώην σε ξανά προσέγγισε .Την δεύτερη φορά ήσουν ψυχρός λόγω ξενερας και επειδή χάθηκε η έλξη που σου έδειξε ενδιαφέρον ; Ή το έκανες από άμυνα και περίμενες από εκείνη να δείξει περισσότερα .Το λέω γιατί δεν το βρίσκω σωστό να αρχίσω και εγώ τώρα να μην ειμαι δοτικός και να ακολουθήσω το δικό της χαλαρό μοτίβο .Νιώθω ότι έτσι δεν κάνουμε δουλειά και ακολουθούμε και οι δυο τον εγωισμό .

Μπράβο Ανδρεα..... Σωστά το σκέφτεσαι με τον εγωισμό είσαι ωραίος είσαι μάγκας.

Έκανες ένα λάθος κ επέστρεψες να το διορθώσεις. Αμα δεν νιώσει η κοπέλα θα αλλάξει το φυλο. Μέχρι τότε να είσαι κυριος κ να της φέρεσαι σωστά.

Αυτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και πες της και μια ατάκα... Πες είμαι εδώ να ξανά γεννηθεί η σχέση μας... Σαν το φοίνικα από τις στάχτες του!!!

Υπογραφή Πάνθηρας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Andreas542

Νεοφερμένος

Ο Andreas542 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ρε μαργαρίτα το ίδιο λέμε ωραία απλά εγώ το είπα πιο λιμανισια....πωοω όλα σοβαρά τα παίρνεις χαλάρωσε λίγο 😘
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Μπράβο Ανδρεα..... Σωστά το σκέφτεσαι με τον εγωισμό είσαι ωραίος είσαι μάγκας.

Έκανες ένα λάθος κ επέστρεψες να το διορθώσεις. Αμα δεν νιώσει η κοπέλα θα αλλάξει το φυλο. Μέχρι τότε να είσαι κυριος κ να της φέρεσαι σωστά.

Αυτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και πες της και μια ατάκα... Πες είμαι εδώ να ξανά γεννηθεί η σχέση μας... Σαν το φοίνικα από τις στάχτες του!!!

Υπογραφή Πάνθηρας.
Επίσης να πω ότι ,προκειμένου να μην την πιέσω και να την αφήσω να χαλαρώσει και να σκεφτεί αν θέλει η δεν θέλει ,άφησα μια βδομάδα χωρίς να επιδιώξω εγώ επικοινωνία (δεν το έκανα επίτηδες απλώς ήταν μετά από συζήτηση που της είπα ότι την βλέπω λίγο αλλαγμένη κλπ ) .Μέσα στην βδομάδα με πήρε μόνη της τρεις φορές τηλέφωνο και επιδίωκε πάλι να έρχεται με φίλες της όπου συχνάζω και να γινόμαστε στο τέλος κοινή παρέα όλοι μαζί .Αν είχε φύγει η έλξη ,απλώς θα έβγαινε στα μερη που βγαίνει τόσο καιρό ,θα γνώριζε άλλο κόσμο ,έχοντας το κεφάλι της ήσυχο και μακρυά από εμένα .Επίσης της το έκανα πολύ εύκολο αν ήθελε να το τελειώσει έτσι .Της είπα ότι εγώ νιώθω ,ειμαι εδώ κλπ και το άφησα πάνω της ,δίνοντας χώρο . Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αλλά ένιωσα ότι << πρέπει να δείξω και κάπως διαθέσιμος ,δεδομένος ,μετανιωμένος >> 1) γιατί όντως θέλω να προσπαθήσουμε 2) γιατί είχε κοπεί απότομα από πλευράς μου 3) ένα εξάμηνο δεν έκανα καμία κίνηση και ήμουν σε απόσταση παρολο που αυτή επιδίωκε κοινές συναντήσεις με παρέες κλπ . Γενικά σκέφτηκα πως έφταιξα στο ότι δεν ήμουν τόσο εκδηλωτικός παλιότερα και προκειμένου να μην έχει κάποιες ανασφάλειες που μου έβγαζε παλιά ,προσπάθησα να την βοηθήσω να της πω εδώ ειμαι να το ξέρεις και αν θέλεις και εσυ το ξανά προσπαθούμε .Μου τα γυρίζει όμως πάρα πολύ και με μπερδεύει .Επαναλαμβάνει συνέχεια ότι δεν έχει νιώσει απορριψη ποτε και κάνω λάθος ,ότι δεν έχει καμία άμυνα ,ότι δεν κάνει τίποτα από εκδίκηση ,απλώς τα βλέπει όλα χαλαρά και ισα ισα με αποκάλεσε τώρα και ανασφαλή ,ότι πλέον εγώ έχω αποκτήσει τις ανασφάλειες της 😂.Ειλικρινά νιώθω πως όταν πάμε πάλι να δεθούμε βάζει όρια ενώ θέλει και όταν χαλαρώνω και εγώ μου κρατάει μουτρα που χαλαρώνω και κάνει πείσματα με την επικοινωνία .Μετά την ρωτάω αν είναι σπασμένη με αυτό και μου απαντάει πως δεν έχει τίποτα και απλώς το βλέπει πιο χαλαρά .Και μετά πάλι τα ίδια .Αν τυχόν αργήσω να απαντήσω λόγω δουλειάς ,την επόμενη θα αργήσει ακριβώς τις ίδιες ώρες .Και αυτό το δεν έχω τίποτα ,όλα καλά την στιγμή που την βλέπω εκνευρισμένη και ενοχλημένη μπορεί να με τρελάνει αλήθεια .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης να πω ότι ,προκειμένου να μην την πιέσω και να την αφήσω να χαλαρώσει και να σκεφτεί αν θέλει η δεν θέλει ,άφησα μια βδομάδα χωρίς να επιδιώξω εγώ επικοινωνία (δεν το έκανα επίτηδες απλώς ήταν μετά από συζήτηση που της είπα ότι την βλέπω λίγο αλλαγμένη κλπ ) .Μέσα στην βδομάδα με πήρε μόνη της τρεις φορές τηλέφωνο και επιδίωκε πάλι να έρχεται με φίλες της όπου συχνάζω και να γινόμαστε στο τέλος κοινή παρέα όλοι μαζί .Αν είχε φύγει η έλξη ,απλώς θα έβγαινε στα μερη που βγαίνει τόσο καιρό ,θα γνώριζε άλλο κόσμο ,έχοντας το κεφάλι της ήσυχο και μακρυά από εμένα .Επίσης της το έκανα πολύ εύκολο αν ήθελε να το τελειώσει έτσι .Της είπα ότι εγώ νιώθω ,ειμαι εδώ κλπ και το άφησα πάνω της ,δίνοντας χώρο . Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αλλά ένιωσα ότι << πρέπει να δείξω και κάπως διαθέσιμος ,δεδομένος ,μετανιωμένος >> 1) γιατί όντως θέλω να προσπαθήσουμε 2) γιατί είχε κοπεί απότομα από πλευράς μου 3) ένα εξάμηνο δεν έκανα καμία κίνηση και ήμουν σε απόσταση παρολο που αυτή επιδίωκε κοινές συναντήσεις με παρέες κλπ . Γενικά σκέφτηκα πως έφταιξα στο ότι δεν ήμουν τόσο εκδηλωτικός παλιότερα και προκειμένου να μην έχει κάποιες ανασφάλειες που μου έβγαζε παλιά ,προσπάθησα να την βοηθήσω να της πω εδώ ειμαι να το ξέρεις και αν θέλεις και εσυ το ξανά προσπαθούμε .Μου τα γυρίζει όμως πάρα πολύ και με μπερδεύει .Επαναλαμβάνει συνέχεια ότι δεν έχει νιώσει απορριψη ποτε και κάνω λάθος ,ότι δεν έχει καμία άμυνα ,ότι δεν κάνει τίποτα από εκδίκηση ,απλώς τα βλέπει όλα χαλαρά και ισα ισα με αποκάλεσε τώρα και ανασφαλή ,ότι πλέον εγώ έχω αποκτήσει τις ανασφάλειες της 😂.Ειλικρινά νιώθω πως όταν πάμε πάλι να δεθούμε βάζει όρια ενώ θέλει και όταν χαλαρώνω και εγώ μου κρατάει μουτρα που χαλαρώνω και κάνει πείσματα με την επικοινωνία .Μετά την ρωτάω αν είναι σπασμένη με αυτό και μου απαντάει πως δεν έχει τίποτα και απλώς το βλέπει πιο χαλαρά .Και μετά πάλι τα ίδια .Αν τυχόν αργήσω να απαντήσω λόγω δουλειάς ,την επόμενη θα αργήσει ακριβώς τις ίδιες ώρες .Και αυτό το δεν έχω τίποτα ,όλα καλά την στιγμή που την βλέπω εκνευρισμένη και ενοχλημένη μπορεί να με τρελάνει αλήθεια .
Επίσης αν δεν ήθελε ,δεν υπήρχε η έλξη κλπ ,πέρασε τόσος καιρός που δεν μιλούσαμε .Το πιο εύκολο για αυτήν θα ήταν να μου πει ,οκ χαίρομαι που μου τα λες ,να πάρει την επιβεβαίωση της και να φύγει ,να μην προσπαθήσει .Νιώθω ότι από τη μια ζητάει φουλ την προσοχή μου ,και από την άλλη μου πετάει ένα <<πάμε χαλαρά μωρέ ,ελα μωρέ πως κανεις έτσι ,μην χαθεί το παιχνίδι μας ,ελα μωρέ σιγά σιγά >> .Αν πάρω όμως και εφαρμόσω τα λόγια της , σιγά σιγά χαλαρά ,αδιαφορία και μια στο τόσο αντιμετωπίζω ΜΟΥΤΡΑ .Αν το δω χαλαρά και ελεύθερα και για παράδειγμα έχω βγει έξω με φίλους και είναι δίπλα μας κοπέλες ,θα κρατήσει πάλι μουτρα .Αν την ρωτήσω γιατί ενοχλήθηκε και αν την πείραξε κάτι με το σκηνικό ,θα μου απαντήσει όχι βέβαια ,ότι θέλεις θα κανεις ,εγώ δεν ενοχλήθηκα ποτε ,ειμαι χαλαρή τώρα .Ρε δεν μπορώ με τον γυναικείο εγκέφαλο 😂.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Έκανα κίνηση γιατί πέρα από το γεγονός ότι ήθελα ,έβλεπα πράγματα και από την ίδια .Αν είχε χαθεί η έλξη γιατί να έχει την ανάγκη να μου << υπενθυμίζει λεκτικά την υπέροχη της ,να τονίζει πάλι με λόγια ότι τώρα δεν έχει καμία ανασφάλεια ,παρόλα αυτά να με παίρνει τηλέφωνα κλπ και να έρχεται όπου πάω >>. Νιώθω πως αν είχε χαθεί , θα υπήρχε γενικά ένα χλιαρό μοτίβο ,χωρίς εκρήξεις ενδιαφέροντος και μετά να το μαζεύει και να κάνει <<εκρήξεις >> αδιαφορίας . Επίσης ένιωθα ότι και αυτή ήθελε να μου μιλήσει και μόλις έκανα την κίνηση,η ίδια μου πρότεινε να βρεθούμε από κοντά κατευθείαν .Τόσο πολύ ξενέρωσε δηλαδή στο άκουσμα ότι νιώθω πράγματα ; Και αν χάθηκε η έλξη μπορεί απλούστατα να το αφήσει και όχι να προσπαθεί καθημερινά να μυ δείχνει ότι τώρα θα έχει αυτή τον έλεγχο .Όταν είσαι ξενερωμενος με κάποιον ,είσαι ήδη από << πάνω >> γιατί ο άλλος προσπαθεί και δεν έχεις ανάγκη να του αποδείξεις ότι << τον κατατροπώσες ,σε κυνηγάει ,σε θέλει παραπάνω κλπ >> .Αυτά που χρησιμοποιω είναι λόγια της .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



@Nick890 είπες πως έχεις βρεθεί σε αντίστοιχη θέση ,όταν πρώην σε ξανά προσέγγισε .Την δεύτερη φορά ήσουν ψυχρός λόγω ξενερας και επειδή χάθηκε η έλξη που σου έδειξε ενδιαφέρον ; Ή το έκανες από άμυνα και περίμενες από εκείνη να δείξει περισσότερα .Το λέω γιατί δεν το βρίσκω σωστό να αρχίσω και εγώ τώρα να μην ειμαι δοτικός και να ακολουθήσω το δικό της χαλαρό μοτίβο .Νιώθω ότι έτσι δεν κάνουμε δουλειά και ακολουθούμε και οι δυο τον εγωισμό .
Δεν μπήκαμε σε σχέση ξανά ....είχαμε επικοινωνία απλά και σαν να το προσπαθούσαμε

Μου την σπάει να είναι δεύτερη επιλογή όταν είμαι δοτικός και νοιάζομαι για τον άλλον .
Αν με ρωτάς τι μπορεί να γινόταν μετά από καιρό ? Δεν έχω ιδέα ,ίσως γινόταν καλύτερα .Αλλά ίσως και χωρίζαμε γιατι μπορεί να μην αντέχε να ήμουν σαν πριν

ΥΓ:Το μόνο σίγουρο είναι ότι η επικοινωνία δεν ήταν σαν πριν
 

Andreas542

Νεοφερμένος

Ο Andreas542 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Δεν μπήκαμε σε σχέση ξανά ....είχαμε επικοινωνία απλά και σαν να το προσπαθούσαμε

Μου την σπάει να είναι δεύτερη επιλογή όταν είμαι δοτικός και νοιάζομαι για τον άλλον .
Αν με ρωτάς τι μπορεί να γινόταν μετά από καιρό ? Δεν έχω ιδέα ,ίσως γινόταν καλύτερα .Αλλά ίσως και χωρίζαμε γιατι μπορεί να μην αντέχε να ήμουν σαν πριν

ΥΓ:Το μόνο σίγουρο είναι ότι η επικοινωνία δεν ήταν σαν πριν
Μου το έχει πετάξει και εμένα << έχω αλλάξει ,δεν θα ειμαι όπως πριν ,μπορεί και ποτε ξανά >> .Απλά νιώθω ότι πρέπει να δώσω χρόνο .
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε μαργαρίτα το ίδιο λέμε ωραία απλά εγώ το είπα πιο λιμανισια....πωοω όλα σοβαρά τα παίρνεις χαλάρωσε λίγο 😘


Υπογραφή Πάνθηρας.
Χαχαχα
Χαλαρά ειμαι καλό μου ποιο χαλαρα δεν γίνεται ,σε φάση νιρβάνα αυτή την περίοδο μπορώ να πω ,άνοιξη :bleh:
ΛΙμανισια ειναι αυτά?
Πειραιάς ξέρεις τι σημαίνει?
Θες να τα πιάσω όπως μια δύσκολη μέρα στην δουλειά?
Το κάνω αν θες αλλά θα μας στείλουν από εδώ μέσα ;)


Γελάω με τον Αντρέα...
Δεν μπορεί λέει με τον γυναικείο εγκέφαλο..

Και που είσαι ακόμα θέλω να πω :lol: :lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η κοπέλα ειναι πολυ καλη φίλε. Σου έδωσε μια ευκαιρία που άλλοι δεν θα είχαν.

Αν σου αρέσει κ ταιριάζετε... Κάνε εκεί πραγματα να την έχεις ικανοποιημένη κ θα ανταμοιφθεις μακροπρόθεσμα. Μην υπέρ αναλυεις κ μην τρελαινεσαι πολυ.
 

Andreas542

Νεοφερμένος

Ο Andreas542 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Η κοπέλα ειναι πολυ καλη φίλε. Σου έδωσε μια ευκαιρία που άλλοι δεν θα είχαν.

Αν σου αρέσει κ ταιριάζετε... Κάνε εκεί πραγματα να την έχεις ικανοποιημένη κ θα ανταμοιφθεις μακροπρόθεσμα. Μην υπέρ αναλυεις κ μην τρελαινεσαι πολυ.
Απλώς με εκνευρίζει πολύ ο όρος που άτυπα βάζει .Τώρα θα με θες εσυ ,εγώ δεν κάνω τίποτα και δεν γίνομαι και όπως πριν .Ειμαι διαφορετική .Αν της πω όμως μήπως θέλεις ΝΑΤΟ αφήσουμε κλπ θα μου πει ΟΧΙ θέλω να συνεχιστεί απλώς θα ειμαι έτσι εγώ .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,322 μηνύματα.
Μου το έχει πετάξει και εμένα << έχω αλλάξει ,δεν θα ειμαι όπως πριν ,μπορεί και ποτε ξανά >> .Απλά νιώθω ότι πρέπει να δώσω χρόνο .
Αμα ακους τετοια, δώσε πόδι, όχι χρόνο. Έκανες το λάθος να γυρίσεις 2η φορά στη σχέση σας, απ οτι διαβασα στα πεταχτά.

Ετοιμάσου για έναν κόσμο γεμάτο πόνο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αμα ακους τετοια, δώσε πόδι, όχι χρόνο. Έκανες το λάθος να γυρίσεις 2η φορά στη σχέση σας, απ οτι διαβασα στα πεταχτά.

Ετοιμάσου για έναν κόσμο γεμάτο πόνο.

Δώσε ποδι ... Για να φτάσεις στα 60 και να μένεις με τους γατους σου παρεα. Και αυτοί μόνο την ώρα του φαγητου θα έρχονται τις υπόλοιπες θα κυνηγάνε τις γατουλες από πισω....
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Επίσης αν δεν ήθελε ,δεν υπήρχε η έλξη κλπ ,πέρασε τόσος καιρός που δεν μιλούσαμε .Το πιο εύκολο για αυτήν θα ήταν να μου πει ,οκ χαίρομαι που μου τα λες ,να πάρει την επιβεβαίωση της και να φύγει ,να μην προσπαθήσει .Νιώθω ότι από τη μια ζητάει φουλ την προσοχή μου ,και από την άλλη μου πετάει ένα <<πάμε χαλαρά μωρέ ,ελα μωρέ πως κανεις έτσι ,μην χαθεί το παιχνίδι μας ,ελα μωρέ σιγά σιγά >> .Αν πάρω όμως και εφαρμόσω τα λόγια της , σιγά σιγά χαλαρά ,αδιαφορία και μια στο τόσο αντιμετωπίζω ΜΟΥΤΡΑ .Αν το δω χαλαρά και ελεύθερα και για παράδειγμα έχω βγει έξω με φίλους και είναι δίπλα μας κοπέλες ,θα κρατήσει πάλι μουτρα .Αν την ρωτήσω γιατί ενοχλήθηκε και αν την πείραξε κάτι με το σκηνικό ,θα μου απαντήσει όχι βέβαια ,ότι θέλεις θα κανεις ,εγώ δεν ενοχλήθηκα ποτε ,ειμαι χαλαρή τώρα .Ρε δεν μπορώ με τον γυναικείο εγκέφαλο 😂.
Mην δίνεις καμία σημασία και μην ασχολείσαι με τις μεταπτώσεις της
όσο δίνεις σημασία ταΐζεις την δυναμική της απέναντί σου

το holywood και η ποπ κουλτούρα λένε ότι αν πάρεις λουλούδια, εκδηλώσεις ποιητικά τον έρωτα σου και κάτσεις να ακούσεις προσεκτικά τα αισθήματα της τότε αυτή θα γυρίσει σε εσένα πιο ερωτευμένη από ποτέ.
το μεγαλύτερο ψέμα ever
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Απλώς με εκνευρίζει πολύ ο όρος που άτυπα βάζει .Τώρα θα με θες εσυ ,εγώ δεν κάνω τίποτα και δεν γίνομαι και όπως πριν .Ειμαι διαφορετική .Αν της πω όμως μήπως θέλεις ΝΑΤΟ αφήσουμε κλπ θα μου πει ΟΧΙ θέλω να συνεχιστεί απλώς θα ειμαι έτσι εγώ .

Θα της περασει μη δίνεις σημασία. Κράτα χαμηλό προφιλ. Θα το εκτιμήσει. Δεν είναι όλες οι περιπτωσεις ίδιες.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,322 μηνύματα.
Δώσε ποδι ... Για να φτάσεις στα 60 και να μένεις με τους για τους σου παρεα.
Όποιος θέλει τον άνθρωπό του πραγματικά, είναι εκεί γι αυτόν. Οχι με το ένα πόδι έξω και "περιεργες συμπεριφορές".

Οι περίεργες συμπεριφορές δηλώνουν επιλογή από σύνολο επιλογών που η κοπέλα εξετάζει και όχι προτεραιότητα.

Την έχει ακόμα οχι γιατι τον αγαπάει και τον θέλει πραγματικά, αλλά γιατί δεν έχει κουμπώσει ο επόμενος πάνω της.

Και οχι, το να διώξεις έναν άνθρωπο δε σημαινει οτι στα 60 θα εισαι μονος σου με γάτες. 7 δισεκατομμυρια ανθρωποι υπάρχουν. Απλά δεν σου κάνει αυτή και θα βρεις άλλη.

Δεν κάνει πέρα την ευτυχία του. Κάνει πέρα μια δυσλειτουργική κατάσταση για να κάνει χώρο για την καινουρια ευτυχία του μελλοντικά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν ενδιαφέρεται πραγματικά και απλά κάνει ζήλειες και τέτοια για να ικανοποιήσει το εγώ της.
Και φυσικά το να απομακρυνθείς από έναν τέτοιο άνθρωπο στα 22 δεν σημαίνει ότι στα 60 θα καταλήξεις μόνος . Έχεις χρόνο .
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Δώσε ποδι ... Για να φτάσεις στα 60 και να μένεις με τους γατους σου παρεα. Και αυτοί μόνο την ώρα του φαγητου θα έρχονται τις υπόλοιπες θα κυνηγάνε τις γατουλες από πισω....
Όχι ακριβώς . Για αυτό είμαστε υπέρ της στείρωσης, σε αρσενικά και θηλυκά γατιά. Ετσι, δεν θα κυνηγάει να ζευγαρώσει. :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όποιος θέλει τον άνθρωπό του πραγματικά, είναι εκεί γι αυτόν. Οχι με το ένα πόδι έξω και "περιεργες συμπεριφορές".

Οι περίεργες συμπεριφορές δηλώνουν επιλογή από σύνολο επιλογών που η κοπέλα εξετάζει και όχι προτεραιότητα.

Την έχει ακόμα οχι γιατι τον αγαπάει και τον θέλει πραγματικά, αλλά γιατί δεν έχει κουμπώσει ο επόμενος πάνω της.
Είναι το σύνηθες, αλλά όχι ο κανόνας.
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπερδεύτηκα. Δεν μας τα λες καλά Αντρέα μου, δεν μας τα λες καθόλου καλά... :cool2:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω πως δεν ενδιαφέρεται πραγματικά και απλά κάνει ζήλειες και τέτοια για να ικανοποιήσει το εγώ της.
Και φυσικά το να απομακρυνθείς από έναν τέτοιο άνθρωπο στα 22 δεν σημαίνει ότι στα 60 θα καταλήξεις μόνος . Έχεις χρόνο .
Ειναι η μαθηματική ακρίβεια της απελπισίας...

Δέχεσαι το οτιδήποτε από τα 22 σου θαρρείς και κάπου εκεί τριγύρω τελειώνει η ερωτική σου ζωή ;)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδώ και μερικές εβδομάδες τα ξαναβρήκαμε με την πρώην μου ,μετά από δίκη μου πρωτοβουλία .(Είχαμε χωρίσει με δίκη μου πρωτοβουλία πάλι για μια χαζή παρεξήγηση και η αλήθεια είναι ότι μετά είχα εξαφανιστεί και δεν διατήρησα επικοινωνία ).Το θέμα είναι πως ενώ την βλέπω ότι θέλει ,είναι κάπως περίεργη .Στα μηνύματα αργεί να απαντάει και μάλιστα ακολουθεί ένα συγκεκριμένο μοτίβο . Μου δείχνει ότι δεν είμαι η προτεραιότητα της πλέον (θα κανονίσει πάντα πρώτα με την παρέα ) ,αλλά παρόλα αυτά θα με πάρει 50 τηλέφωνα και θα έρθει στα ίδια μερη που έχω βγει με τους φίλους μου . Της εξήγησα ότι την βλέπω αλλαγμένη και κυρίως σφιγμένη και διστακτική . Την ρώτησα αν φοβάται να αφεθεί και αν το κάνει από άμυνα .Η απάντηση της με προβλημάτισε .. << Κοιταξε να δεις ,σε μια σχέση πάντα ο ένας θα αγαπάει περισσότερο και αυτά δεν συγχρονίζονται και τώρα ήρθε η σειρά σου να με θες παραπάνω .Τώρα πλέον έχω φουλ αυτοπεποίθηση ,δεν έχω καμία ανασφάλεια ,σε κατατρόπωσα γιατί εσυ ήρθες πίσω σε εμένα έτσι με αυτοπεποίθηση ,αλλά τώρα θα με θες καη θα με κυνηγάς .Ειμαι πιο δυναμική πλέον και όχι συναισθηματική κλπ κλπ >>. Κάθε φορά που της μιλάω για τα αισθήματα μου ,αντί να ανταποδώσει ή έστω να μην πει τίποτα αν δεν τα νιώθει και αυτή , μου υπενθυμίζει ότι τώρα είναι η σειρά της να έχει το πάνω χέρι και ότι εγώ θα την θέλω παραπάνω αυτή τη φορά .Ειλικρινά δεν ήταν έτσι παλιότερα ,δεν ξέρω τι την έχει πιάσει . Απίστευτο κρυο -ζέστη από την μια και ταυτόχρονα λίγο σαν να θέλει να με ελέγχει . Κάθε φορά όταν ειμαι έξω ,από εκεί που στα μηνύματα με γράφει ,θα με πάρει τηλέφωνο .Εμένα μου αρέσει αυτό εννοείται ,απλώς νιώθω κάποιες φορές ότι το κάνει για να κοψει κίνηση (με ποιους ειμαι κλπ ) .Και πάλι δεν με ενοχλεί αυτό ,απλώς έχω αρχίσει να κουράζομαι με την όλη συμπεριφορά .Της έχω μιλήσει ξανά και την ρώτησα και πάλι αν θέλει τον χρόνο της και αν το κάνει από άμυνα ή αν έχει νιώσει παλιότερα απορριψη από εμένα .Η απάντηση ήταν ότι τώρα αυτή το βλέπει πιο χαλαρά από εμένα ,δεν είναι συναισθηματική πλέον και να πάει σιγά σιγά .Ούτε με το σιγά σιγά έχω θέμα ,απλώς ενώ θα με πάρει και θα θέλει να μιλήσουμε τρεις ώρες τηλέφωνο ,θα έρθει όπου συχνάζω , θα κάνει μουτρα αν τυχόν δεν την δω και κάτσω παραπάνω με τους φίλους μου ,ταυτόχρονα όταν της μιλάω για τα αισθήματα μου ,της προτείνω να μην βγω με τα παιδιά για να την δω ή να ξεκανονισω κλπ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΥΤΡΑ και μου λέει << δεν χρειάζεται να ξε κανονίζεις για εμένα ,εξάλλου και εγώ θα βγω πρώτα με τις παρέες μου , δεν χρειάζεται να εκφράζεσαι τόσο για τα αισθήματα σου τώρα ειμαι πλέον πιο κυνική κλπ >> .Ειμαι δοτικός ; Με αντιμετωπίζει με τουπε .Γίνομαι και εγώ χαλαρός ; Μου κάνει μουτρα και το παίζει ακόμα πιο χαλαρή .Δεν ξέρω πως να αντιδράσω πια και κυρίως δεν ξέρω ποιες είναι οι πραγματικές τις σκέψεις .

Σε παιζει. Την χωρισες, ξενερωσε και τωρα την θελεις πισω και σε δεχτηκε για να τονωσει τον εγω της και την αυτοπεποιθηση της. Επαιξες και εχασες, δυστυχως.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένας από τους ελάχιστους απαράβατους κανόνες που έχω είναι το «ποτέ και τίποτα με πρώην»
<< Κοιταξε να δεις ,σε μια σχέση πάντα ο ένας θα αγαπάει περισσότερο και αυτά δεν συγχρονίζονται και τώρα ήρθε η σειρά σου να με θες παραπάνω .Τώρα πλέον έχω φουλ αυτοπεποίθηση ,δεν έχω καμία ανασφάλεια ,σε κατατρόπωσα γιατί εσυ ήρθες πίσω σε εμένα έτσι με αυτοπεποίθηση ,αλλά τώρα θα με θες καη θα με κυνηγάς .Ειμαι πιο δυναμική πλέον και όχι συναισθηματική κλπ κλπ >>.
...αλλά, πέρα από αυτό, αυτό απλώς σε «προβλημάτισε; Αυτό δείχνει ελεεινό και ανασφαλή χαρακτήρα που θέλει να εκδικηθεί και προτίθεται να σπαταλήσει πολύ χρόνο και ενέργεια για να το κάνει. Γενικά η όλη σχέση σας είναι από τα περισσότερο τοξικά πράγματα που διάβασα μέσα στο 2022.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top