Γιατί συμπεριφέρεται έτσι ;

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
22 και αυτός .Δεν το βρίσκω καθόλου κακό να λες στον άλλον τι σου αρέσει .Απλά παρατηρώ ότι όταν το κάνω και εγώ καο του λέω τι μου αρέσει ,κάπως σαν να ενοχλείται .Ναι το είπα και πάνω δεν έχω τεράστια εμπειρία ,παρόλα αυτά δεν πιστεύω ότι για να κρίνεις αν ΣΠΥ αρέσει κάτι ή όχι χρειάζεται να έχεις άλλες 50 εμπειριες .Εκείνη την στιγμή εγώ νιώθω όμορφα και αυτό κρατάω .Μπορεί στο μέλλον να δω κάτι άλλο και να πω ,ααα εδώ είναι ακόμα καλύτερα .Δεν σκέφτομαι όμως έτσι .
Ειστε σε αναγνωριστικη φαση ακομα ,πειραματιζεστε και φυσικα δεν ειναι κακο !
Ολοι περασαμε ,ολοι τα καναμε αυτα ,τιποτα το μεμπτό για τις ηλικίες σας ..

Απλα μια ¨συμβουλη ¨προσεχε μην κολησσεις γιατι απλα εχεις καλο για εσενα σεξακι και μονο αυτο γιατι νομιζω μπροστα σε αυτο εθελοτυφλεις σε πολλα που ανετα σου λενε πηγαινε παρακατω ;)
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Πάντως να είναι φουλ ενθουσιασμένος τη μια και την άλλη να κάνει στροφή 180 δεν είναι καλό σημάδι. Παίζει ενδεχομένως ανασφάλεια και έλλειψη εμπιστοσύνης. μας (του) κρύβεις τίποτα άλλο;
Γιατί να νιώθει ανασφάλεια ενώ δείχνω ότι ειμαι εκεί ; Τελοσπαντων τι να πω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,903 μηνύματα.
Γιατί να νιώθει ανασφάλεια ενώ δείχνω ότι ειμαι εκεί ; Τελοσπαντων τι να πω

Γιατι ειναι μικρος ακομη και νομιζει οτι δεν ειναι καλός... για αυτο κ την ωρα του σεξ ειναι λιγο σφιγμένος και σε ρωτάει.
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γιατι ειναι μικρος ακομη και νομιζει οτι δεν ειναι καλός... για αυτο κ την ωρα του σεξ ειναι λιγο σφιγμένος και σε ρωτάει.
Όσον αφορά το σεξ ,μου λέει πως είχε πολλές εμπειριες κλπ και αυτό είναι αντιφατικό με το να έχει ανασφάλειες και να χρειάζεται συνέχεια την επιβεβαίωση .Εγώ ειμαι διατεθημένη να το προσπαθήσω πάντως ,απλώς βλέπω ότι με τον καιρό αντί να χαλαρώνει αυτός ,γεμίζω εγώ ανασφάλειες και αναρωτιέμαι αν φταίω εγώ ή δεν του αρέσει κάτι στο όλο μεταξύ μας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,903 μηνύματα.
Όσον αφορά το σεξ ,μου λέει πως είχε πολλές εμπειριες κλπ και αυτό είναι αντιφατικό με το να έχει ανασφάλειες και να χρειάζεται συνέχεια την επιβεβαίωση .Εγώ ειμαι διατεθημένη να το προσπαθήσω πάντως ,απλώς βλέπω ότι με τον καιρό αντί να χαλαρώνει αυτός ,γεμίζω εγώ ανασφάλειες και αναρωτιέμαι αν φταίω εγώ ή δεν του αρέσει κάτι στο όλο μεταξύ μας.

Το σέξ ειναι και θέμα στιγμής , κάποιες φορες ισως να ειναι 7-8 στα 10 κ άλλες 10 στα 10... αυτο δεν σημαινει οτι πρέπει να μας κάνει εμμονικούς με το αποτέλεσμα. Αν μπεις στη διαδικασια να κάτσεις να σκεφτεις 10.000 πραγματα εκεινη την ώρα τελειωσε. Θα μπλοκάρεις. Προφανως αυτος ειναι μικρος ακομη... οχι δεν εχει τοση εμπειρια όση λέει... οχι οση θα έχει στα 30 και στα 40 και θα τα θυμάται κ θα γελάει... αλλα κάτι πρέπει να πει κ αυτος :P
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσον αφορά το σεξ ,μου λέει πως είχε πολλές εμπειριες κλπ και αυτό είναι αντιφατικό με το να έχει ανασφάλειες και να χρειάζεται συνέχεια την επιβεβαίωση .Εγώ ειμαι διατεθημένη να το προσπαθήσω πάντως ,απλώς βλέπω ότι με τον καιρό αντί να χαλαρώνει αυτός ,γεμίζω εγώ ανασφάλειες και αναρωτιέμαι αν φταίω εγώ ή δεν του αρέσει κάτι στο όλο μεταξύ μας.
Ε να κάτι τέτοιες μακακιες με συγχωρείς θα αρχίσεις σε λίγο να σκέφτεσαι ακόμα πιο εμμονικα γι αυτό σου είπα ...αντιο ......
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ε να κάτι τέτοιες μακακιες με συγχωρείς θα αρχίσεις σε λίγο να σκέφτεσαι ακόμα πιο εμμονικα γι αυτό σου είπα ...αντιο ......
Ναι ξέρω ,το πιστεύω ότι θα εξελιχθεί άσχημα αν συνεχιστεί .Τελοσπαντων Ευχαριστω για τις απαντήσεις .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,903 μηνύματα.
Ναι ξέρω ,το πιστεύω ότι θα εξελιχθεί άσχημα αν συνεχιστεί .Τελοσπαντων Ευχαριστω για τις απαντήσεις .
Αν δεν ειστε των άκρων όχι. Μπορειτε ενα διαστημα να μεινετε χώρια να λειψει ο ενας στον άλλον αλλα χωρις να πηγαινετε με άλλους και χωρις να κανετε μπλοκ και ντιλιτ στα σοσιαλ. Μια ηρεμη διακοπη. Που θα αναθερμάνει ίσως το κλίμα. Αυτη ειναι μια λυση... μια άλλη ειναι να του μιλησεις και να του πεις φιλε... ακου μη κρυβεσαι πισω απο το δάχτυλο σου εγω εν μπορω οταν σου λεω θελω να βγουμε θελω να βγουμε τέλος.

Θα καθομαι σπιτι και θα τη βρισκω μονη μου ; δε γινονται αυτα... και ξεκολα επιτελους απο το αν εισαι καλος... φτιάξου και αδειασε το μυαλο σου και θα λειτουργησεις καλυτερα απο ποτέ. Και τοτε θα εισαι ο καλυτερος χωρις να εχεις άγχος κ χωρις ερωτήσεις.

Εδω έχουμε πάει με γυναικες που τις γνωρισαμε το ίδιο βράδυ και περάσαμε πολύ καλά και αυτος αγχωνεται με σενα που εισαι η κοπελα του και εχετε οικειοτητα ; εντάξει χαλάρωσε πες του εισαι πολυ στη πριζα δε γινεται ετσι δουλειά.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Nεφέλη καλησπέρα.
Με βάση αυτά που γράφεις και με βάση αυτά που εγώ εκλαμβάνω από αυτά που γράφεις,έχω να σου πω οτι ο τύπος σε ειρωνεύεται άπειρα.Προφανώς η συμπεριφορά σου τον ενοχλεί φουλ και θέλει να είσαι μαζί του συνεχώς.Επειδή όμως δε θέλει να στο κάνει αυτό το πράγμα ευθέως γιατί θα θεωρηθεί τοξικό και το ξέρει πολύ καλά αυτό (δόξα σοι το θεό ζούμε σε μια εποχή που υπάρχει μια Χ ευαισθητοποίηση και ενημέρωση πάνω σε αυτές τις απαράδεκτες συμπεριφορές),σου κάνει τέτοια τσαλιμάκια και φέρεται έτσι,ώστε εσύ να νιώσεις άσχημα και να του κάνεις το χατίρι.Και όταν εσύ ενδώσεις και του κάνεις το χατίρι,και σου κάνει αυτός καμιά μαλακία που δε θα σου αρέσει και του ζητήσεις να σου κάνει εσένα το χατίρι σαν αντάλλαγμα που εσύ έκανες το ίδιο ξέρεις πως θα σου αποκριθεί;Θα σου πει "μα εγώ δε σου είπα ποτέ να κάνεις αυτό το πράγμα".Έτσι θα διαφυλάξει το ακέραιο του προσώπου του και θα αποφύγει να κατηγορηθεί "ο τοξικός" και "ο λάθος".


Ίσως και γίνομαι υπερβολική δε ξέρω,αλλά έχω ξανασυναντήσει τέτοια συμπεριφορά.Ξεκαθάρισε από νωρίς ότι θα βγαίνεις και με τη παρέα σου και με όποιον θέλεις.Το ότι κάνεις κάτι με ένα παιδί -ή είσαι σε σχέση δε ξέρω τι παίζει- δε σημαίνει οτι θα απομακρυνθείς από τις παρέες σου και τους δικούς σου ανθρώπους.Πρόσεχε πολύ μη σε "κάνει ο,τι θέλει" και εν τέλει μείνεις χωρίς φίλους για να του κάνεις το χατίρι να είσαι όλη μέρα μαζί του και να μην έχεις δική σου προσωπική ζωή πέρα από αυτόν.Θα το μετανιώσεις.


Τέλος,το γεγονός ότι όταν βγαίνεις έξω έρχεται να σε δει και μπαστακώνεται,δείχνει διάθεση για έλεγχο.Όταν βγαίνεις έξω με παρέα σημαίνει ότι βγαίνεις έξω με παρέα.Δε ξέρω τι δικαιολογίες σου λέει και εν τέλει εμφανίζεται εκεί πέρα,αλλά μάλλον ή είχε πρώην που τον κεράτωσε ή φοβάται μη του κάνεις κάτι τέτοιο ή απλά θέλει να είναι χειριστικός για να το παίξει άντρας.

Συνοπτικά,συζητησέ τα αυτά μαζί του, αν και θεωρώ ότι θα σε κάνει πάλι να νιώθεις χαζή και να σε βγάλει τρελή.Για εμένα αν αυτό συνεχιστεί για λίγο ακόμα,μακριά γιατί δε ξέρω τι άλλο μπορεί να σου πει.Και είναι κρίμα.
Με λίγα λόγια καλά είπα γω δεν παει καλα
Εσείς το αναλυετε εδώ κ πολυ σωστά τα λες
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Nεφέλη καλησπέρα.
Με βάση αυτά που γράφεις και με βάση αυτά που εγώ εκλαμβάνω από αυτά που γράφεις,έχω να σου πω οτι ο τύπος σε ειρωνεύεται άπειρα.Προφανώς η συμπεριφορά σου τον ενοχλεί φουλ και θέλει να είσαι μαζί του συνεχώς.Επειδή όμως δε θέλει να στο κάνει αυτό το πράγμα ευθέως γιατί θα θεωρηθεί τοξικό και το ξέρει πολύ καλά αυτό (δόξα σοι το θεό ζούμε σε μια εποχή που υπάρχει μια Χ ευαισθητοποίηση και ενημέρωση πάνω σε αυτές τις απαράδεκτες συμπεριφορές),σου κάνει τέτοια τσαλιμάκια και φέρεται έτσι,ώστε εσύ να νιώσεις άσχημα και να του κάνεις το χατίρι.Και όταν εσύ ενδώσεις και του κάνεις το χατίρι,και σου κάνει αυτός καμιά μαλακία που δε θα σου αρέσει και του ζητήσεις να σου κάνει εσένα το χατίρι σαν αντάλλαγμα που εσύ έκανες το ίδιο ξέρεις πως θα σου αποκριθεί;Θα σου πει "μα εγώ δε σου είπα ποτέ να κάνεις αυτό το πράγμα".Έτσι θα διαφυλάξει το ακέραιο του προσώπου του και θα αποφύγει να κατηγορηθεί "ο τοξικός" και "ο λάθος".


Ίσως και γίνομαι υπερβολική δε ξέρω,αλλά έχω ξανασυναντήσει τέτοια συμπεριφορά.Ξεκαθάρισε από νωρίς ότι θα βγαίνεις και με τη παρέα σου και με όποιον θέλεις.Το ότι κάνεις κάτι με ένα παιδί -ή είσαι σε σχέση δε ξέρω τι παίζει- δε σημαίνει οτι θα απομακρυνθείς από τις παρέες σου και τους δικούς σου ανθρώπους.Πρόσεχε πολύ μη σε "κάνει ο,τι θέλει" και εν τέλει μείνεις χωρίς φίλους για να του κάνεις το χατίρι να είσαι όλη μέρα μαζί του και να μην έχεις δική σου προσωπική ζωή πέρα από αυτόν.Θα το μετανιώσεις.


Τέλος,το γεγονός ότι όταν βγαίνεις έξω έρχεται να σε δει και μπαστακώνεται,δείχνει διάθεση για έλεγχο.Όταν βγαίνεις έξω με παρέα σημαίνει ότι βγαίνεις έξω με παρέα.Δε ξέρω τι δικαιολογίες σου λέει και εν τέλει εμφανίζεται εκεί πέρα,αλλά μάλλον ή είχε πρώην που τον κεράτωσε ή φοβάται μη του κάνεις κάτι τέτοιο ή απλά θέλει να είναι χειριστικός για να το παίξει άντρας.

Συνοπτικά,συζητησέ τα αυτά μαζί του, αν και θεωρώ ότι θα σε κάνει πάλι να νιώθεις χαζή και να σε βγάλει τρελή.Για εμένα αν αυτό συνεχιστεί για λίγο ακόμα,μακριά γιατί δε ξέρω τι άλλο μπορεί να σου πει.Και είναι κρίμα.
Λοιπόν τα συζήτησα όλα για μια ακόμα και τελευταία φορά .Του είπα ξεκάθαρα ότι νιώθω πως έχει άμυνες και άγχος ,ότι αυτό μας εμποδίζει από το να ανοιχτούμε και να ευχαριστηθούμε το μεταξύ μας και επίσης νιώθω ότι πολλές φορές ,αν κάτι τον ενοχλήσει ,αντί να μου το πει ,θα μου κάνει το ίδιο σε χειρότερο βαθμό ,ώστε να ειμαι εγώ αυτή που θα εκδηλώσει το παραπονο .Του έφερα παραδείγματα (πχ την τάδε μέρα που δεν μπόρεσα να σε δω ,μετά έκανες να μου μιλήσεις μια μέρα ,ενώ την προηγούμενη με είχες πάρει 50 τηλέφωνα και είχες φουλ όρεξη να με δεις ).Του είπα πως με πληγώνει αυτή η στάση του και πως τον νιώθω σφιγμενο .Του είπα ότι εγώ δεν έχω δεύτερες σκέψεις και δεν υπάρχει λόγος να μην με εμπιστεύεται γιατί τον θέλω και ειμαι εκεί να προσπαθήσω για το μεταξύ μας .Και η απάντηση του ...<<δεν τα έκανα ποτε αυτά που λες ,με ξαφνιάζουν αυτά που λες με τα αντίποινα ,δεν έχω καμία άμυνα ,ειμαι τελείως σίγουρος για τον εαυτό μου και δεν ειμαι ανασφαλής ,δεν χρειάζεται να βρισκόμαστε συνέχεια ,να το πάμε χαλαρά για να μην βαρεθούμε ,μάλλον εσυ έβγαλες ανασφάλεια για αυτό μου τα λες αυτά κλπ κλπ κλπ .Μου είπε ότι δεν ακολουθεί κάποια τακτική και απλώς του βγαίνει αβίαστα και ότι εγώ τα υπέρ αναλύω και ειμαι υπερευαίσθητη και υπέρ εκφράζομαι >>. Ουσιαστικά το έφερε όλο τούμπα ,σαν να τον πιέζω εγώ να βρεθούμε και να είναι αυτός που ασχολείται με τους φίλους του και εγώ προσπαθω να τον απομακρύνω .Του είπα λοιπόν ίσως καλύτερα να το αφήσουμε .Το κορυφαίο ήταν το εξης :Μου λέει <<αν όμως το αφήσουμε τώρα το ξέρεις ότι είναι πιθανό να είναι οριστικό ;Και τι θα γίνει το καλοκαίρι που εσυ θα φύγεις ; >> ...του εξήγησα ότι ναι ,αν τελειώσει τώρα θα είναι οριστικό .Και μου απαντάει << πωω τώρα κανεις σαν μια κοπέλα ενός φίλου μου που τον ρωτούσε << τώρα που θα φύγεις το καλοκαίρι σεζόν τι θα κάνουμε ;>> .Εκεί πραγματικά το έχασα ,του είπα ότι ακόμα και μέσα στα μουτρα μου μου κάνει προβολές και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε και ακόμα ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .Νιώθω τέρμα τρελή ,ότι τα σκέφτομαι όλα παράλογα και διαφορετικά και ότι έχω εγώ το πρόβλημα και κάτι δεν κατάλαβα πάλι .Νιώθω ότι δεν μου έχει απαντήσει ειλικρινά ούτε ένα λεπτό και ακόμα και τώρα που το τελειώσαμε δεν έκλεισε όμορφα και εγώ θα μείνω με ερωτηματικά και αμφιβολίες .Σηκώθηκα και έφυγα και του ζήτησα να μην τα ξαναπούμε .
 

Nathanail22

Νεοφερμένος

Η Nathanail22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Λοιπόν τα συζήτησα όλα για μια ακόμα και τελευταία φορά .Του είπα ξεκάθαρα ότι νιώθω πως έχει άμυνες και άγχος ,ότι αυτό μας εμποδίζει από το να ανοιχτούμε και να ευχαριστηθούμε το μεταξύ μας και επίσης νιώθω ότι πολλές φορές ,αν κάτι τον ενοχλήσει ,αντί να μου το πει ,θα μου κάνει το ίδιο σε χειρότερο βαθμό ,ώστε να ειμαι εγώ αυτή που θα εκδηλώσει το παραπονο .Του έφερα παραδείγματα (πχ την τάδε μέρα που δεν μπόρεσα να σε δω ,μετά έκανες να μου μιλήσεις μια μέρα ,ενώ την προηγούμενη με είχες πάρει 50 τηλέφωνα και είχες φουλ όρεξη να με δεις ).Του είπα πως με πληγώνει αυτή η στάση του και πως τον νιώθω σφιγμενο .Του είπα ότι εγώ δεν έχω δεύτερες σκέψεις και δεν υπάρχει λόγος να μην με εμπιστεύεται γιατί τον θέλω και ειμαι εκεί να προσπαθήσω για το μεταξύ μας .Και η απάντηση του ...<<δεν τα έκανα ποτε αυτά που λες ,με ξαφνιάζουν αυτά που λες με τα αντίποινα ,δεν έχω καμία άμυνα ,ειμαι τελείως σίγουρος για τον εαυτό μου και δεν ειμαι ανασφαλής ,δεν χρειάζεται να βρισκόμαστε συνέχεια ,να το πάμε χαλαρά για να μην βαρεθούμε ,μάλλον εσυ έβγαλες ανασφάλεια για αυτό μου τα λες αυτά κλπ κλπ κλπ .Μου είπε ότι δεν ακολουθεί κάποια τακτική και απλώς του βγαίνει αβίαστα και ότι εγώ τα υπέρ αναλύω και ειμαι υπερευαίσθητη και υπέρ εκφράζομαι >>. Ουσιαστικά το έφερε όλο τούμπα ,σαν να τον πιέζω εγώ να βρεθούμε και να είναι αυτός που ασχολείται με τους φίλους του και εγώ προσπαθω να τον απομακρύνω .Του είπα λοιπόν ίσως καλύτερα να το αφήσουμε .Το κορυφαίο ήταν το εξης :Μου λέει <<αν όμως το αφήσουμε τώρα το ξέρεις ότι είναι πιθανό να είναι οριστικό ;Και τι θα γίνει το καλοκαίρι που εσυ θα φύγεις ; >> ...του εξήγησα ότι ναι ,αν τελειώσει τώρα θα είναι οριστικό .Και μου απαντάει << πωω τώρα κανεις σαν μια κοπέλα ενός φίλου μου που τον ρωτούσε << τώρα που θα φύγεις το καλοκαίρι σεζόν τι θα κάνουμε ;>> .Εκεί πραγματικά το έχασα ,του είπα ότι ακόμα και μέσα στα μουτρα μου μου κάνει προβολές και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε και ακόμα ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .Νιώθω τέρμα τρελή ,ότι τα σκέφτομαι όλα παράλογα και διαφορετικά και ότι έχω εγώ το πρόβλημα και κάτι δεν κατάλαβα πάλι .Νιώθω ότι δεν μου έχει απαντήσει ειλικρινά ούτε ένα λεπτό και ακόμα και τώρα που το τελειώσαμε δεν έκλεισε όμορφα και εγώ θα μείνω με ερωτηματικά και αμφιβολίες .Σηκώθηκα και έφυγα και του ζήτησα να μην τα ξαναπούμε .
Νομίζω ότι καλό θα ήταν να αναρωτηθείς τι σου προσφέρει αυτή η επαφή. Το αγόρι αυτό δειχνει από νωρίς ότι σε θέλει κτήμα του και έχει και αυτός τα θέματα του. Εσύ γιατί μπαίνεις σε αυτό το τρύπακι? Τον θέλεις τόσο πολύ στην ζωή σου? Και αν ναι, τι ακριβώς θέλεις από αυτόν?
Θέτω ερωτήματα με την πιθανότητα να αναρωτηθείς εσύ γι αυτη σου την σχεση
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,193 μηνύματα.
Βγαίνω εδώ και ένα δίμηνο με ένα παιδί .Το θέμα μου είναι το εξης : Όταν αργω να απαντήσω σε μηνύματα ,τηλέφωνα ή ακυρώνω κάποια φορά έξοδο ,μου κρατάει λίγο μουτρα και απομακρύνεται ,αργεί να μου απαντήσει και αδιαφορεί .Όταν τον ρωτάω τι έχει μου λέει <<τίποτα >> .Όταν τον ρωτάω ευθέως αν ενοχλήθηκε που ακύρωσα έξοδο μας ή αν έκανα κάτι λάθος ,ή αν απλά δεν θέλει ο ανθρωπος ,το αρνείται .Έχει τύχει να θέλει να βγούμε ,ενώ του έχω πει πως είχα κανονίσει ήδη ,του πρότεινα στο καπάκι να βγούμε την επόμενη μέρα από την αρχή μαζί, για να έχουμε περισσότερο χρόνο και να μην κανονίσουμε κάτι άλλο και μου είπε πως γίνομαι πιεστική και δεν του αρέσει να τον περιορίζω και να του λέω να μην κανονίσει τίποτα άλλο .Όταν του αναφέρω πως νιώθω άσχημα με αυτό που κάνει ,λέει πως ειμαι υπερευαίσθητη ,τα αναλύω όλα ,πως αυτός δεν κάνει τίποτα σκόπιμα και να το πάρω πιο χαλαρά ,όπως αυτός .Ποτε πρόλαβα και έγινα πιεστική ρε παιδιά ;Τηλέφωνα και μηνύματα έχω στειλει τις μισές φορές από όσες αυτός .(δεν τα μετράω έτσι ,απλώς σαν γεγονός αυτό συμβαίνει ) .Δεν τον έχω πιέσει να βρεθούμε παραπάνω .Ισα ισα αυτός θα προτείνει παραπάνω .Απλώς είναι ικανός να μου κάνει το εξης : -Άντε νεφέλη ποτε θα βρεθούμε ,για να κανονίσω μαζί σου δεν ξέρω και εγώ τι πρέπει να γίνει ,όλο με τους φίλους σου βγαίνεις
-ωραία να βρεθούμε οποτε θες
-καλά νεφέλη κοιτα έχω να δω τους φίλους πρώτα ,άστο για κανένα δίωρο μετά .
Και εγώ εκεί μένω μαλακας .Συνολικά 2 φορές έχω κάνει συζήτηση για το ότι νιώθω πως κάτι δεν πάει καλά με την επικοινωνία μας και την προσποιητή αδιαφορία του και με έβγαλε τρελή ,με κατηγόρησε ότι εγώ υπέρ εκφράζομαι και τον θέλω παρά πολύ και αυτός είναι χαλαρός ,για αυτό είναι έτσι .Επίσης ο <<χαλαρός >> με παίρνει ξεκαρφωτα τηλέφωνα ακόμα και όταν ειμαι έξω με παρέα ή έρχεται ο ίδιος στο ίδιο μαγαζί που θα ειμαι ,χωρις να με ειδοποιήσει και σέρνει και όλη την παρέα του μαζί και γενικά πάει όπου πάω .
Οκ, αυτό που περιγράφεις είναι πολύ τοξικό και όχι απλή ζήλεια προς τις φίλες σου επειδή και καλά δεν του δίνεις σημασία... Προφανώς τον ενοχλεί αυτό που είπες, ότι αργείς μερικές φορές να του απαντήσεις και αντί να κάτσει και με διάλογο να το λύσετε, το ρίχνει όλο πάνω σου και μετά σου κάνει αντίποινα. Το ότι έρχεται εκεί που είσαι χωρίς να σε ειδοποιήσει και φέρνει και όλους του τους φίλους μαζί είναι λίγο έως πολύ creepy! Δηλαδή με λίγα λόγια σε στοκάρει? Ή ξεκαθάρισε το τώρα ή φύγε όσο είναι καιρός:)
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Βρε δεν παει στα τσακίδια
Ταχω ζησει κι εγώ κάτι τέτοια και με γκομενους και με φιλενάδες
Φτάνει, σώσαμε
Από τοτε που έφυγαν τα αγκάθια, καθαρισε ο τόπος
Μη δίνεις κάν σημασία
Αντικειμενικα ήσουν μια χαρά, σε όλα όσα έγραψες.
Αυτό ήταν καθυστερημένο
Κι από τέτοια ουκ ολίγα

Αντε πανε παρακατω να δεις κάπου πιο περα θα βρεθεί το καλό το παλικάρι:)
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,193 μηνύματα.
Βρε δεν παει στα τσακίδια
Ταχω ζησει κι εγώ κάτι τέτοια και με γκομενους και με φιλενάδες
Φτάνει, σώσαμε
Από τοτε που έφυγαν τα αγκάθια, καθαρισε ο τόπος
Μη δίνεις κάν σημασία
Αντικειμενικα ήσουν μια χαρά, σε όλα όσα έγραψες.
Αυτό ήταν καθυστερημένο
Κι από τέτοια ουκ ολίγα

Αντε πανε παρακατω να δεις κάπου πιο περα θα βρεθεί το καλό το παλικάρι:)
Σωστή σε βρίσκω 👍🏻💗
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Βρε δεν παει στα τσακίδια
Ταχω ζησει κι εγώ κάτι τέτοια και με γκομενους και με φιλενάδες
Φτάνει, σώσαμε
Από τοτε που έφυγαν τα αγκάθια, καθαρισε ο τόπος
Μη δίνεις κάν σημασία
Αντικειμενικα ήσουν μια χαρά, σε όλα όσα έγραψες.
Αυτό ήταν καθυστερημένο
Κι από τέτοια ουκ ολίγα

Αντε πανε παρακατω να δεις κάπου πιο περα θα βρεθεί το καλό το παλικάρι:)
Δίκιο έχεις σε όλα και αυτό και έκανα ,το σταμάτησα .Μου έχουν μείνει παρά πολλές απορίες όμως για το τι πήγε στραβά και δεν μπορώ να ησυχάσω ,συνέχεια επαναφέρω στο μυαλό μου συζητήσεις ,τι θα έπρεπε να είχα πει κλπ κλπ .Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να μην με ήθελε καθόλου ,για αυτό να είχε τέτοια συμπεριφορά .Γενικά θέλω μια λογική εξήγηση για να ηρεμήσω και προφανώς δεν θα την πάρω ..
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,193 μηνύματα.
Δίκιο έχεις σε όλα και αυτό και έκανα ,το σταμάτησα .Μου έχουν μείνει παρά πολλές απορίες όμως για το τι πήγε στραβά και δεν μπορώ να ησυχάσω ,συνέχεια επαναφέρω στο μυαλό μου συζητήσεις ,τι θα έπρεπε να είχα πει κλπ κλπ .Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να μην με ήθελε καθόλου ,για αυτό να είχε τέτοια συμπεριφορά .Γενικά θέλω μια λογική εξήγηση για να ηρεμήσω και προφανώς δεν θα την πάρω ..
Βρε άντε προχώρα, από άντρες ένα σωρό... Σιγά μη κάθεσαι να ασχολείσαι με το κολλημένο
 

Natalia143

Νεοφερμένος

Η Natalia143 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Βρε άντε προχώρα, από άντρες ένα σωρό... Σιγά μη κάθεσαι να ασχολείσαι με το κολλημένο
Επίσης ακόμα και τώρα ,παρολο που το τελείωσα και εξαφανίστηκα ,πάλι οποτε έχει την ευκαιρία εμφανίζεται εκεί που ειμαι .Στέλνει τους φίλους του ,έρχονται μας χαιρετάνε και αν δουν ότι ειμαι εγώ ,μετά από ένα πενταλεπτο θα εμφανιστεί και αυτός .Δεν με βοηθάει ιδιαίτερα αυτή η κατάσταση αλλά τελοσπαντων .
 

Nathanail22

Νεοφερμένος

Η Nathanail22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δίκιο έχεις σε όλα και αυτό και έκανα ,το σταμάτησα .Μου έχουν μείνει παρά πολλές απορίες όμως για το τι πήγε στραβά και δεν μπορώ να ησυχάσω ,συνέχεια επαναφέρω στο μυαλό μου συζητήσεις ,τι θα έπρεπε να είχα πει κλπ κλπ .Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να μην με ήθελε καθόλου ,για αυτό να είχε τέτοια συμπεριφορά .Γενικά θέλω μια λογική εξήγηση για να ηρεμήσω και προφανώς δεν θα την πάρω ..
Φαίνεται να είχε "εμμονή" μαζί σου. Αν παίζει κάτι τετοιο τότε δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορεσεις να βρεις λογικές εξηγήσεις μιας και η συμπεριφορά του ήταν κάπως αλλοπρόσαλλη.
Νομίζω ότι έχεις καταλάβει περί τίνος πρόκειται αλλά δυσκολεύεσαι να το αποδεχτείς περισσότερο.
Αν βρεις κάποιο έγκυρο σαιτ και διαβάσεις περί εμμονής και πρόσκολλησης ίσως βρεις χαρακτηριστικά που να ταίριαζουν με τις συμπεριφορές του.
Εχεις σκαλώσει και το καταλαβαίνω όμως αν έρθεις πιο κοντά σε εσένα και παρατηρήσεις πως ήσουν εσύ μέσα σε αυτή τη σχέση και τι αποζητουσες από αυτόν στην πραγματικοτητα θα πάρεις μεγάλη ανακούφιση γιατί θα είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου. Ότι απάντηση και ανακάλυψη και να κάνεις είναι μονο όφελος σου. Ακόμα και να πεις, ναι έβρισκα κάτι ελκυστικό σε όλο αυτό πχ θα είναι μια αλήθεια για ένα κομμάτι του εαυτου σου που ήταν ανεξερεύνητο.. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
Στρεψε την προσοχή προς τα εσένα και όχι προς εκείνον γιατί αυτός σε τραβάει πίσω..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης ακόμα και τώρα ,παρολο που το τελείωσα και εξαφανίστηκα ,πάλι οποτε έχει την ευκαιρία εμφανίζεται εκεί που ειμαι .Στέλνει τους φίλους του ,έρχονται μας χαιρετάνε και αν δουν ότι ειμαι εγώ ,μετά από ένα πενταλεπτο θα εμφανιστεί και αυτός .Δεν με βοηθάει ιδιαίτερα αυτή η κατάσταση αλλά τελοσπαντων .
Ισως να συνεχίσει να το κάνει μέχρι να βαρεθεί η να βρει αλλού ενδιαφέρον.
Για εμένα καλό θα ήταν να θέσεις ένα προσωπικό στόχο εφόσον φυσικά θέλεις να το λύσεις και μέσα σου και να σκέφτεσαι αυτόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δίκιο έχεις σε όλα και αυτό και έκανα ,το σταμάτησα .Μου έχουν μείνει παρά πολλές απορίες όμως για το τι πήγε στραβά και δεν μπορώ να ησυχάσω ,συνέχεια επαναφέρω στο μυαλό μου συζητήσεις ,τι θα έπρεπε να είχα πει κλπ κλπ .Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να μην με ήθελε καθόλου ,για αυτό να είχε τέτοια συμπεριφορά .Γενικά θέλω μια λογική εξήγηση για να ηρεμήσω και προφανώς δεν θα την πάρω ..
Δεν υπάρχουν πάντα λογικές εξηγήσεις Και να σου πω και κάτι εμπειρικά πάντα συνομιλεις με ένα άτομο που είναι πάρα πολύ της αναλύσης και πάρα πολύ ηθικό και δίκαιο. Δεν υπάρχει πάντα μία εξήγηση Ή τουλάχιστον δεν υπάρχει πάντα μία εξήγηση που μπορούμε να την καταλάβουμε Εμείς. ο άλλος μπορεί να έχει κάποια εξήγηση αλλά ούτε και ο ίδιος μπορεί να είναι σε θέση να τη δώσει να μην το έχει αντιληφθεί να μην έχει καταλάβει ή τέλος πάντων να είναι τύποι οι οποίοι σκέφτονται και πράττουν με έναν διαφορετικό τρόπο από ότι έχουμε μάθει εμείς. Εσύ θα κοιτάς πάντα να έχεις καθαρή τη συνείδησή σου να είσαι εντάξει να σαι τιμια ηθική,να είσαι σωστή να είσαι ειλικρινής να είσαι λογική. Και από κει και πέρα όταν έρθει η ώρα θα βρεθεί το άτομο που θα μπορείτε να ταιριάξετε και να τα βρείτε δεν μπορούμε να ταιριάξουμε με όλους τους ανθρώπους ούτε μπορείς να αλλάξεις εσύ τον κόσμο ούτε μπορείς να γίνεις ο ψυχαναλυτής όλων δεν γίνεται όσο και να χτυπιέσαι.
Εγώ άργησα αλλά το κατάλαβα όμως Φαντάσου ότι έφτασα σχεδόν 33 για να αντιληφθώ κάποια πράγματα. Θεωρώ πως άργησα και Πληγώθηκα πολλές φορές χωρίς να πρέπει. Και χωρίς να αξίζει. Να θυμάσαι δεν υπάρχουν πάντα εξηγήσεις εξηγήσεις μπορούμε να δώσουμε εμείς για τον εαυτό μας οι άλλοι πρέπει να δίνουν εξηγήσεις για τον εαυτό τους Εσύ όμως δεν είσαι οι άλλοι. Πάρτο χαμπάρι όσο Είναι νωρίς γιατί θα ταλαιπωρείσαι όπως ταλαιπωρήθηκα εγώ όπως φαντάζομαι έχει ταλαιπωρηθει κι άλλος κόσμος. Τίποτα υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που γεννήθηκαν για να βασανίζουν. Είτε γιατί βασανίστηκαν οι ίδιοι σε κάποια φάση της ζωής τους είτε γιατί έτσι είναι η πάστα τους βασανιστές. Τα είπες έτσι όπως έπρεπε να τα πεις ήσουν λογική έδωσες εξηγήσεις ξεκαθαριστηκες; νιώθεις πως ήσουν εντάξει; Αλλά να σου πω κάτι ακόμα και λάθος κάπου να έχεις κάνει αυτό και πάλι δεν είναι απαραίτητο ότι θα σε κάνει να στηθείς στον τοίχο. Και λάθος δηλαδή να έχεις κάνει το βλέπεις το κοιτάς κατάματα ζητάς συγνώμη διορθώνεις Αν είναι κάτι να διορθώσεις και αν θέλεις να διορθώσεις και προχωράς παρακάτω. Επίσης διορθώνεις κάτι όταν και ο άλλος στο ζητάει αυτός και ο κάθε αυτός και ο κάθε βασανιστής δεν σου παραπονέθηκε για κάτι ουσιαστικά και κάτι συγκεκριμένο Αλλά και εσύ ακόμα και να το έκανε είχες την καλή διάθεση να διορθώσεις.

Προχώρα παρακάτω κορίτσι μου Είσαι πάρα πολύ μικρή για να κάθεσαι να αναλώνεσαι έχεις πάρα πολλούς ανθρώπους να συναντήσεις στη ζωή σου μπορεί να συναντήσεις και χειρότερους.εσύ πάντα θα αγαπάς τον εαυτό σου. Θα δίνεις ευκαιρίες στους ανθρώπους δεν θα σαι αμείλικτη δηλαδή Αλλά πάντα θα αγαπάς τον εαυτό σου και θα προχωράς παρακάτω με το κεφάλι ψηλά.

Και κάτι ακόμα Καλό είναι Όταν κλείνουμε μία ιστορία να μην κάνουμε κωλοτούμπες κι αν είναι να ξαναγυρίσουμε σε μία ιστορία να μαστε πάρα πολύ σίγουροι για αυτό.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης ακόμα και τώρα ,παρολο που το τελείωσα και εξαφανίστηκα ,πάλι οποτε έχει την ευκαιρία εμφανίζεται εκεί που ειμαι .Στέλνει τους φίλους του ,έρχονται μας χαιρετάνε και αν δουν ότι ειμαι εγώ ,μετά από ένα πενταλεπτο θα εμφανιστεί και αυτός .Δεν με βοηθάει ιδιαίτερα αυτή η κατάσταση αλλά τελοσπαντων .
Καλημερα !

Eπικληση στο συναισθημα, στο φιλοτημο και γενικα συχνες ανωριμες - χειριστικες συμπεριφορες ωστε να πετυχουν τον σκοπο τους αδιαφορώντας για το τι θελει ο αλλος και γενικα μη σεβομενος την προσωπικη επιλογη του αλλου για απομακρυνση και χωροχρονο στην επιλογη του .

Για πες ?
Θελεις ενα τετοιο ανθρωπο στην ζωη σου ?
 
Top