Γυναίκα "εταίρα";

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι γενικά δεν σχολιάζετε τους γύρω σας για να είστε ανώτεροι; Δεν σχολιάζετε όταν δείτε στον δρόμο κάποιον που να έχει περίεργη ένδυση;

Πολύ καλό για να είναι και στα όρια της πραγματικότητας, και όχι μόνο στα λόγια (ως ένδειξη φιλελευθερισμού και προοδευτισμου) αλλά και ως πράξη..


σωστη...
αλα εγω δε λεω για κουτσομπολιο αλλα για αντικειμενικους κινδυνους και πιθανοτητες..οταν πας με πολλους αυξανεις τις πιθανοτητες για ασθενειες κλπ
γιαοτι κανουμε υπαρχουν αποτελεσματα,θετικα ,αρνητικα.

η καθε σεξουαλικη συμπεριφορα εχει τα συν και τα πλην της....

και πουθενα δεν μιλησα για ηθικη ή κατι τετοιο..μονο για τροπους συμπεριφορας και ρεαλιστικα αποτελεσματα..,σκληρα ισως αλλα καμια φορα η αληθεια ετσι ειναι..

μηπως προτιμαμε στρογγυλα ,προοδευτικα λογακια αντι την αληθεια?

και μηπως καμια φορα ο μυγιασμενος μυγιαζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
σωστη...
αλα εγω δε λεω για κουτσομπολιο αλλα για αντικειμενικους κινδυνους και πιθανοτητες..οταν πας με πολλους αυξανεις τις πιθανοτητες για ασθενειες κλπ
γιαοτι κανουμε υπαρχουν αποτελεσματα,θετικα ,αρνητικα.

η καθε σεξουαλικη συμπεριφορα εχει τα συν και τα πλην της....

και πουθενα δεν μιλησα για ηθικη ή κατι τετοιο..μονο για τροπους συμπεριφορας και ρεαλιστικα αποτελεσματα..,σκληρα ισως αλλα καμια φορα η αληθεια ετσι ειναι..

μηπως προτιμαμε στρογγυλα ,προοδευτικα λογακια αντι την αληθεια?

και μηπως καμια φορα ο μυγιασμενος μυγιαζεται?
Τώρα αναλύουμε τα λεγόμενα μου, εσύ να πάρεις νουμεράκι και να περιμένεις στην σειρά:P

Δεν έχει αποδειχθεί πάντως κάτι τέτοιο (κίνδυνοι) οπότε δεν ευσταθεί και τόσο γιατί πχ μια κοπέλα με μακροχρόνια σχέση μπορεί να κολλήσει ΣΜΝ από τον ερωτικό της σύντροφο...Αυξάνονται πάντως οι πιθανότητες αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις από που θα σου έρθει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν έχει αποδειχθεί πάντως κάτι τέτοιο (κίνδυνοι) οπότε δεν ευσταθεί και τόσο γιατί πχ μια κοπέλα με μακροχρόνια σχέση μπορεί να κολλήσει ΣΜΝ από τον ερωτικό της σύντροφο...Αυξάνονται πάντως οι πιθανότητες αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις από που θα σου έρθει...
αυτα λενε οι γιατροι,,οσο αυξανεται ο αριθμος σεξουαλικων συντροφων τοσο αυξανεται η πιθανοτητα ασθενειων...
ειναι το αυτονοητο..και μιλαμε για πιθανοτητες οχι βεβαιοτητες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,084 μηνύματα.
Αχά δηλαδή εσείς όταν σχολιάζετε μια γυναίκα που πάει με πολλούς ως πουτ@ν@ την υγεία της σκέφτεστε έτσι; Ε πείτε το να καταλάβουμε!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αχά δηλαδή εσείς όταν σχολιάζετε μια γυναίκα που πάει με πολλούς ως πουτ@ν@ την υγεία της σκέφτεστε έτσι; Ε πείτε το να καταλάβουμε!:confused:
Όχι, εγώ δεν την σκέφτομαι...
Αλλά απάντησε μου και στο προηγούμενο post μου που σου έκανα παράθεση, μην απαντάς επιλεκτικά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι γενικά δεν σχολιάζετε τους γύρω σας για να είστε ανώτεροι; Δεν σχολιάζετε όταν δείτε στον δρόμο κάποιον που να έχει περίεργη ένδυση;

Πολύ καλό για να είναι και στα όρια της πραγματικότητας, και όχι μόνο στα λόγια (ως ένδειξη φιλελευθερισμού και προοδευτισμου) αλλά και ως πράξη..
Kούκλα μου μίλησες για ηθική και έκρινες τις γυναίκες που αλλάζουν συχνά συντρόφους σύμφωνα με αυτή.
Σου λέω λοιπόν ότι δεν είναι ηθικά σωστό να προσβάλλεις με τον χαρακτηρισμό σου κάποιον άνθρωπο. Είναι; :worry:

Ή χρησιμοποιείς την ηθική για να διακρίνεις τους ανθρώπους κατά πως σε βολεύει;

Και αν δεν κάνω λάθος.. στο παραπάνω δημοσίευμα μου μίλησα στον πρώτο πληθυντικό, που σημαίνει ότι συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου σε αυτό. Προοδευτική και ανώτερη δεν είμαι. Ξέρω ότι δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου, προσπαθώ να γίνομαι καλύτερη, χωρίς να αποδέχομαι αυτή τη φύση του ανθρώπου (στα πλαίσια της κοινωνικότητάς και της κοινωνικής του συναναστροφής) που τον αναγκάζει να επιδίδεται στο κουτσομπολιό, το οποίο τον κάνει να κρίνει ως ..βούρλο κάποιον εκκεντρικά ντυμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου έκανε εντύπωση το εξής:

Δημοσίευση Άγγελου 21:38 , https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2211922&postcount=116
Δημοσίευση δικιά μου 22:30 , https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2211958&postcount=118

Δημοσίευση Ηρώς 12:37, https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2212264&postcount=132

Σε εκνεύρισα, πράγμα που φάνηκε σε post σου αφού σχολιάστηκε από άλλο μέλος, για κάτι που είπα αργότερα;:hmm:
Πυθία εσύ είσαι;:P


Το ηθικά σωστό το είπα ως απάντηση προς την Himela η οποία είπε πως δεν μας πέφτει λόγος να σχολιάσουμε τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του..Είπα πως όντως έτσι είναι το ιδανικότερο αλλά μένει μόνο στα λόγια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μου έκανε εντύπωση το εξής:

Δημοσίευση Άγγελου 21:38 , https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2211922&postcount=116
Δημοσίευση δικιά μου 22:30 , https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2211958&postcount=118

Δημοσίευση Ηρώς 12:37, https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2212264&postcount=132

Σε εκνεύρισα, πράγμα που φάνηκε σε post σου αφού σχολιάστηκε από άλλο μέλος, για κάτι που είπα αργότερα;:hmm:
Πυθία εσύ είσαι;:P
Mαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε;
Εξήγησα για ποιο λόγο εκνευρίστηκα μετά την παράθεση του ποστ σου. Αυτό με έκανε να αναλύσω ακριβώς που έχω τις ενστάσεις μου.



Το ηθικά σωστό το είπα ως απάντηση προς την Himela η οποία είπε πως δεν μας πέφτει λόγος να σχολιάσουμε τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του..Είπα πως όντως έτσι είναι το ιδανικότερο αλλά μένει μόνο στα λόγια..

Άρα συμφωνείς ότι δεν είναι ηθικά σωστό το κουτσομπολιό.. νάις.
Τώρα να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Αν εγώ ή ο οποιοσδήποτε από το διαδίκτυο ή από το περιβάλλον σου σε χαρακτηρίσει Κατίνα (με τον ίδιο απαξιωτικό τρόπο που χαρακτηρίζεις κάποια πουτάνα), επειδή κρίνεις τις ζωές των άλλων.. Θα σου φανεί άδικο, θα θεωρήσεις ότι σε προσβάλλει ή όχι και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,084 μηνύματα.
όντως έτσι είναι το ιδανικότερο αλλά μένει μόνο στα λόγια..

Αυτός που θα καταφέρει να κάνει τα λόγια του πράξεις, νομίζω οτι θα είναι σοφότερος άνθρωπος!

Επαναλαμβάνω: άλλο να σχολιάσεις κάτι κι άλλο να βγάλεις συμπέρασμα για κάποιον από κάτι. Δηλαδή ως παράδειγμα τη γυναίκα που θα χαρακτηρίσεις ως ανηθικη ή πουτ@ν@ δεν θα την κάνεις παρέα; Δε θα τη σέβεσαι; Δε θα της μιλάς; Θα τη βρίζεις; Να καταλάβω αυτόν τον σχολιασμό που ανάλαφρα λες πώς το κάνεις πράξη.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Mαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε;
Εξήγησα για ποιο λόγο εκνευρίστηκα μετά την παράθεση του ποστ σου. Αυτό με έκανε να αναλύσω ακριβώς που έχω τις ενστάσεις μου.





Άρα συμφωνείς ότι δεν είναι ηθικά σωστό το κουτσομπολιό.. νάις.
Τώρα να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Αν εγώ ή ο οποιοσδήποτε από το διαδίκτυο ή από το περιβάλλον σου σε χαρακτηρίσει Κατίνα (με τον ίδιο απαξιωτικό τρόπο που χαρακτηρίζεις κάποια πουτάνα), επειδή κρίνεις τις ζωές των άλλων.. Θα σου φανεί άδικο, θα θεωρήσεις ότι σε προσβάλλει ή όχι και γιατί;
Δεκτό, δεν το εξέλαβα έτσι! Sorry!


Δεν με νοιάζει και πολύ..Εννοείτε πως αρχικά θα στεναχωρηθώ αλλά δεν θα σκάσω για το τι γνώμη έχουν σχηματίσει οι άλλοι για εμένα, υπάρχουν και σοβαρότερα θέματα..
Έπειτα, δεν μπορείς να ξέρεις τα κίνητρα του άλλου που τον ώθησαν να πει κάτι τέτοιο, έχω καταλάβει ότι δεν είναι όλα ρόδινα και ότι δεν είναι όλοι φουλ στην καλοσύνη και τα….καλοσυνάτα λόγια.

Κατά αντιστοιχία, φαντάζομαι κάτι τέτοιο συμβαίνει αν όχι με όλους αλλά με την πλειονότητα των ανθρώπων!

Άλλωστε αν κάτι έχουμε πλήρως ελεύθερο αυτό είναι η σκέψη, οπότε μπορώ να σκεφτώ και να βγάλω ότι συμπεράσματα θέλω για τον καθένα!

Αυτός που θα καταφέρει να κάνει τα λόγια του πράξεις, νομίζω οτι θα είναι σοφότερος άνθρωπος!

Επαναλαμβάνω: άλλο να σχολιάσεις κάτι κι άλλο να βγάλεις συμπέρασμα για κάποιον από κάτι. Δηλαδή ως παράδειγμα τη γυναίκα που θα χαρακτηρίσεις ως ανηθικη ή πουτ@ν@ δεν θα την κάνεις παρέα; Δε θα τη σέβεσαι; Δε θα της μιλάς; Θα τη βρίζεις; Να καταλάβω αυτόν τον σχολιασμό που ανάλαφρα λες πώς το κάνεις πράξη.:hmm:
Μα γιατί να μην την κάνω παρέα;:worry:
ΔΙΚΑΙΩΜΑ του καθενός είναι η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΚΕΨΗΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αχά δηλαδή εσείς όταν σχολιάζετε μια γυναίκα που πάει με πολλούς ως πουτ@ν@ την υγεία της σκέφτεστε έτσι;
εγω δεν λεω ετσι γυναικες,πραγματικα σχεδον ποτέ δεν εχω πει αυτη τη λεξη ή πορνη κλπ..(ειναι ομως ενα επαγγελμα οποτε δεν ειναι απαραιτητα βρισια.οποτε ειναι πώς θα το παρεις..)

απλα ξερω γιατι γυναικα προκειται..πιο κοινης χρησης και λιγοτερο ιδιωτικης..κοινως καλυτερη για περιστασιακη σχεση αλλα πιο απιθανο για γαμο...

και δεν ειπα για κουτσομπολια και ηθικοτητες..δεν με ενδιαφερουν..
με ενδιαφερουν μονο τα αποτελεσματα της σεξουλικης συμπεριφορας καθε ατομου.
και ξερω που βαδιζω...

οι πιο κοινης χρησεως γυναικες και πιο ελευθεριαζουσες σεξουαλικα παντοτε χρειαζονταν και υπηρχαν στην κοινωνια(το να το κανει βεβαια αυτο σαν επαγγελμα για να ζησει πιστευω οτι βλαπτει τον ιδιο τον ανθρωπο πρωτα)..αλλα αν μια γυναικα ή ενας ανδρας θελει να κανει σεξ με ολον τον κοσμο .εχει το δικαιωμα να το κανει και να παρει μαζι και τα αναλογα συν και πλην αυτης της ζωης...
προσπαθω να μιλω ρεαλιστικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με ένα post που λέει ότι η πόρνη γυναίκα καταλαβαίνετε…Πολλές φαίνονται από το βάψιμο, τα ρούχα και γενικά από την εμφάνισή τους.
Καλά με την μόδα όπως είναι τώρα εγώ μπερδεύομαι έτσι κι αλλοιώς!:teasing:
Αλήθεια έχετε δει πως ντύνονται και τσαλιμεύονται τα 8χρονα.... μα τόσο νωρίς στο σεξ και στο επάγγελμα..
..... Έπειτα, όταν γνωρίζω για ελάχιστο χρονικό διάστημα μια κοπέλα και ξέρω ότι έχει αλλάξει πάνω από 3 αγόρι στο συγκεκριμένο διάστημα, μου είναι αδύνατο να πω ότι σε όλες τις περιπτώσεις πρόκειται για κεραυνοβόλο έρωτα άλλωστε θέλεις να περάσεις και κάποιο χρόνο ελεύθερη, οπότε χαρακτηρίζεται ιερόδουλη.
Μπορεί αυτός ο χαρακτηρισμός να ακούγεται πιο συχνά από γυναίκα για γυναίκα, ίσως γιατί δεν εκκλήπουν οι άνδρες που θέλουν μια γυναίκα μόνο για την ικανοποίηση τους επομένως αφού εν γνώση και των 2 θα γίνει η πράξη για να ικανοποιηθούν δεν υπάρχει νόημα να την χαρακτηρίσει ως πόρνη από την στιγμή που και ο ίδιος την χρησιμοποιεί ως εργαλείο..........
Μπορεί να μην πάθει και τίποτα , ωστόσο δεν μπορώ να πιστέψω ότι μια τέτοια κοπέλα μπορεί να κάνει σοβαρή σχέση στο μέλλον, βασικά και ο ανδρας δεν την θέλει
Ο χαρακτηρισμός "πουτ@ν@" έχει μια χρονική βαρύτητα που οι πράξεις μας μπορεί να μην έχουν. Υπάρχουν άνθρωποι που κατά έναν μαγικό τρόπο γνωρίζουν πολύ καλά τι θέλουν από αυτήν την ζωή, άλλοι που νομίζουν ότι ξέρουν (και άλλοτε ζουν όλη την ζωή τους "ευτυχισμένοι" άλλοτε κάτι χαράζει την εικόνα και τα φαντάσματα εισέρχονται), και άλλοι που για να βρουν τον εαυτό τους κάνουν γύρους, πέφτουν σε λακούβες, σηκώνονται... (εντάξει, καταλάβατε, μην το τραβάω :D).
Για τους ανθρώπους λοιπόν που χρειάζονταν τα "λάθη" τους:
Μιλώντας πάντα από την προσωπική μου εμπειρία, υπήρχαν εποχές που θα μπορούσατε να με χαρακτηρίσετε με διάφορα κοσμητικά - αλλά μόνο αυτοί που πίσω από τις διάφορες εικόνες μου είδαν αυτό που είμαι ξέρουν γιατί είμαστε ή δεν είμαστε ακόμα φίλοι.
Γι'αυτό σιχαίνομαι τον εαυτό μου όταν ξεχνιέμαι και χαρακτηρίζω κάποιον... γιατί εκείνη την στιγμή σβήνω στο μυαλό μου όλες τις άλλες δυνατές τροπές που μπορεί να πάρει η ζωή του... και νοιώθω ρηχή.
Ο άνθρωπος, υπάρχουν στιγμές που δεν πιστεύει στην ευτυχία ή στον εαυτό του, και αυτοπληγώνεται - ίσως και με την μαγκιά στο βλέμμα. Εκείνη την στιγμή ο χαρακτηρισμός σας απλώς του επιβεβαιώνει ότι δεν αξίζει να προσπαθήσει. Ενώ ο άλλος που θα τον βοηθήσει να αποκαταστήσει την πίστη του θα'χει κάνει κάτι μαγικό.
Τώρα για όσους γνωρίζουν πολύ καλά τι θέλουν από αυτήν την ζωή, όπως και να τους χαρακτηρίσετε εσείς χάνετε - αυτοί δεκάρα δεν δίνουν. Γιατί αυτούς τους ανθρώπους απλώς πρέπει να τους χαίρεσαι.............
κανεις δεν μπορει να στερησει το δικαιωμα στην υποκρισια....
"προοδευτικος στα χαρτια",και μετα θαψιμο στο κουτσομπολιο..
απλα εγω λεω δυνατα αυτο που αλλοι θεωρουν "μη πρεπον "και μη ευγενικο(κακώς) και προς τα εξω το παιζουν "προοδευτικοι"............
Νωεα ξερεις τη φραση..Ουε υμιν Γραμματεις και Φαρισαιοι υποκριται...' πιστευω..;)
Πιθανώς θα ξέρεις το Νωέα και όποιον άλλο εξέφρασε άλλη από την δική σου άποψη και τους χαρακτηρίζεις υποκριτές :( αλλοιώς πρόσεξε τον τρόπο που το θέτεις γιατί είναι προσβλητικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πιθανώς θα ξέρεις το Νωέα και όποιον άλλο εξέφρασε άλλη από την δική σου άποψη και τους χαρακτηρίζεις υποκριτές :( αλλοιώς πρόσεξε τον τρόπο που το θέτεις γιατί είναι προσβλητικός.
Ο Νωευς εγραψε ετσι ακριβως προσωπικα -χωρις να με ξερει- για μενα.
Και φυσικά, φίλε Άγγελε, κανένας δεν μπορεί να σου στερήσει το δικαίωμα, να βλέπεις στους άλλους, εκείνο που έχεις στο μυαλό σου...
.οποτε οπως μου μιλαει του μιλαω...:)


Αλήθεια έχετε δει πως ντύνονται και τσαλιμεύονται τα 8χρονα.... μα τόσο νωρίς στο σεξ
μα κανουν σεξ απο πολυ νωριτερα τωρα τα παιδια...αυτο ειναι αποδεδειγμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι όταν έχω εφημερία στο Δημοτικό δεν αφήνω κοριτσάκια και αγοράκια να παίξουν μαζί μην βρεθούν στις τουαλέτες και κάνουν σεχ :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι όταν έχω εφημερία στο Δημοτικό δεν αφήνω κοριτσάκια και αγοράκια να παίξουν μαζί μην βρεθούν στις τουαλέτες και κάνουν σεχ
Η αδελφη μου ειναι νεα καθηγητρια γυμνασιου και μπορω να σου πω το τι απιστευτα μεγαλο-μικρα βλεπει που τα πετανε ολα εξω και δεν ξερεις τι ηλικια ειναι..και το κανουν στις τουαλετες και οπου γουσταρουν,και χθες που τους εκανε μαθημα μαζι με τους υπολοιπους καθηγητες ,της κατεβασαν απειλες και καντιλια..και εφαγαν αποβολες και ποινολογιο ολα..
ασε εχει φρικαρει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η αδελφη μου ειναι νεα καθηγητρια γυμνασιου και μπορω να σου πω το τι απιστευτα μεγαλο-μικρα βλεπει που τα πετανε ολα εξω και δεν ξερεις τι ηλικια ειναι..και το κανουν στις τουαλετες και οπου γουσταρουν,και χθες που τους εκανε μαθημα μαζι με τους υπολοιπους καθηγητες ,της κατεβασαν απειλες και καντιλια..και εφαγαν αποβολες και ποινολογιο ολα..
ασε εχει φρικαρει..

καλά μη γενικεύουμε.
Στο σχολείο μου στο γυμνάσιο τα σωτήρια έτη 1993-1996 συνυπήρχαν η συμμαθήτρια μου η Μαρία που έχει φτάσει αισίως τα 28 και με σπουδές πτυχία και τα συναφή και ακόμα ...δεν (!), να μην μιλήσω για τόόότε που ντρεπόταν να της μιλήσει συμμαθητής μας, όσο και ο συμμαθητής μου ο Γιάννης που είχε πει στην καθηγήτρια των μαθηματικών "α στο διάολο μωρή" όταν πήγε να τον βγάλει έξω γιατί έκανε το διάολο τέσσερα μέσα στην τάξη, αλλά και η συμμαθητριά μου η Δανάη που στην ...τρυφερή ηλικία των 14 είχε γίνει η αγαπημένη των παιδιών της Α' Λυκείου για την ... ευκολία με την οποία ικανοποιούσε τις ορμές τους(!), ενώ μια τάξη μικρότερη από μένα ήταν η Ευαγγελία που θεωρούσε ότι το σχολείο είναι πασαρέλα (Για...μαγιώ) και το Make-up το φοράμε σε 25 στρώσεις στις 8 το πρωί(!)

Σε κάθε χρονιά, σε κάθε ηλικία, σε κάθε γενιά υπάρχουν ΟΛΑ τα ...είδη και όλες οι συμπεριφορές. Κι αν ένα σχολείο ενδεχομένως να έχει μεγαλύτερα ποσοστά εμφάνισης της α συμπεριφοράς, ένα άλλο θα έχει μειωμένα δείγματα αυτής και ... η γενική ισορροπία θα επανέρχεται.

Δεν νομίζω να ειναι τόσο διαφοροποιημένα τα πράγματα ...τότε και τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μα κανουν σεξ απο πολυ νωριτερα τωρα τα παιδια...αυτο ειναι αποδεδειγμενο...
πριν εκατο χρονια εκαναν σεξ πιθανοτατα απο τα 13-14 ξερω γω.

α και επισης, δειξτε μας την αποδειξη. δυστυχως τα λογια σου αυτα δεν εχουν κανενα κυρος.

Σε κάθε χρονιά, σε κάθε ηλικία, σε κάθε γενιά υπάρχουν ΟΛΑ τα ...είδη και όλες οι συμπεριφορές. Κι αν ένα σχολείο ενδεχομένως να έχει μεγαλύτερα ποσοστά εμφάνισης της α συμπεριφοράς, ένα άλλο θα έχει μειωμένα δείγματα αυτής και ... η γενική ισορροπία θα επανέρχεται

στην εποχη σας το ιντερνετ δεν ηταν τοσο διαδεδομενο, δεν υπηρχαν fb κ.ο.κ. δεν θεωρω οτι τα γυμνασιοπαιδα σημερα εχουν την ιδια νοοτροποια με αυτη που ειχαμε εμεις στο γυμνασιο. δεν θεωρω, παντως, οτι αυτο ειναι κατι κακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
στην εποχη σας το ιντερνετ δεν ηταν τοσο διαδεδομενο, δεν υπηρχαν fb κ.ο.κ. δεν θεωρω οτι τα γυμνασιοπαιδα σημερα εχουν την ιδια νοοτροποια με αυτη που ειχαμε εμεις στο γυμνασιο. δεν θεωρω, παντως, οτι αυτο ειναι κατι κακο
πωπω... μια ο sid που με βάζει στην κατηγορία 30φεύγα, μια εσύ "στην εποχή σας δεν είχατε..." ξαφνικά νιώθω ... άνθρωπος των σπηλαίων :redface::P

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Τότε δεν είχαμε Internet (προσωπικά ήρθα σε επαφή με το Ιnternet στη β' λυκείου και δεν ήταν το σύνηθες η αλήθεια είναι), δεν υπήρχε fb κτλ. Τότε οι συμμαθητές μου δεν .. κατέβαζαν τσόντες αγόραζαν περιοδικά που κρύβαν κάτω από το στρώμα να μην τα πάρει χαμπάρι η μάνα τους...
Οι ορμές δεν είναι διαφορετικές, δεν προλάβαμε μέσα σε μια -δύο γενιές να εξελιχθούμε τόσο ως άνθρωποι που να είναι τόόόσο διαφορετικά τα πράγματα.

Ίσως δεν είναι τόσο ταμπού και αυτοί που τα κάνουν ή που τα σκέφτονται τα συζητάνε πιο εύκολα, ακριβώς γιατί το Internet τους έμαθε ότι δεν είναι .. μόνοι τους στον κόσμο και δεν υπαρχει λογος να ντρέπονται ή να νιώθουν άβολα για αυτά που τους συμβαίνουν/νιώθουν.

Επίσης, θα ήθελα να προσθέσω ότι επειδή έχω γονείς εκπαιδευτικούς έχω δει και γνωρίσει μια πληθώρα παιδιών που βρέθηκαν στα θρανία τα χρόνια μετά από μένα. Το ίδιο και αυτοί και οι απόψεις μου έχουν να κάνουν και με πράγματα που μου έχει πει η μητέρα μου συγκρίνοντας μαθητικές τάξεις των τελευταίων ...35 χρόνων [που ναι το -35 με το σήμερα έχει μεγάλες διαφορές αλλά το -10 με το -5 έχει άραγε τόσες πολλές?].

Ούτε εγώ υποστηρίζω, φυσικά, ότι η κατάσταση είναι ολόιδια, πως στο καλό θα μπορούσε να γίνεται αυτό? , ούτε ότι οδεύουμε σε κάποια καταστροφή (Σαπφώ Νοταρά "εδώ γίνονται σόδομα και γόμορααααα" :P), λέω απλώς ότι, προσαρμοσμένες στις συνθήκες της εποχής κάθε φορά [σήμερα Ιnternet, πριν 15 χρόνια τις τσόντες που κάποιος "ξεπεταγμένος" της παρέας είχε κονομήσει από κάπου--αναφέρω αυτό μιας και είμαστε σε θέμα που αφορά το ...σεξ, φυσικά και υπάρχουν και άλλα] οι διαφορές των εφήβων δεν είναι και τόσο συγκλονιστικές χτες και σήμερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μα γιατί να μην την κάνω παρέα;:worry:
Γιατί λένε (οι κακές γλώσσες) "πες μου με ποιόν κάνεις παρέα, να σου πω ποιός είσαι..":worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω γιατι μια γυναικα που παει με πολλους ειναι "αηδιαστική"...
Νομιζω οτι αν ημουν αντρας περισσοτερο αηδιαστική θα έβρισκα μια γυναίκα που είχε πολλά χρόνια τον ίδιο άντρα. Δηλαδή το να είχε μια 10ετή σχέση ας πούμε το βρίσκω πιο αηδιαστικό.
(αν μπορούμε βέβαια να το πουμε αηδιαστικό, διότι οταν σ αρέσει κάποιος πραγματικά δεν τον βρίσκεις αηδιαστικό. όλα - υπαρκτα και ανυπαρκτα - με καποιον τροπο καλυπτονται.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top