Γυναίκα "εταίρα";

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Πουτάνα είναι στην χριστιανική ορολογία η γυναίκα.

Συνεπώς όταν λέμε "αυτή είναι πουτάνα", εννοούμε ότι "αυτή είναι γυναίκα" :confused::confused::confused:

Η μόνη που δεν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε έτσι είναι η Παναγία η οποία όμως πλησιάζει πιο πολύ στην οικιακή συσκευή παρά σε άνθρωπο. Η Παναγία δεν ήταν γυναίκα, πιο πολύ με πλυντήριο μοιάζει στο οποίο αντί για σκόνη βάζουμε γενετικό υλικό και από τον κάδο βγαίνουν τα παιδιά :P:P Ακόμα και αυτό υπερβολή μου φαίνεται, διότι τα πλυντήρια έχουν μια στοιχειώδη ζωντάνια ειδικά κατά το στύψιμο που ανεβάζουν στροφές και δονούνται ολόκληρα :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

α, έτσι τον θεωρεις?
εγω κατι τετοιους τυπους τους λυπαμαι....


Πουτάνα είναι στην χριστιανική ορολογία η γυναίκα.

Συνεπώς όταν λέμε "αυτή είναι πουτάνα", εννοούμε ότι "αυτή είναι γυναίκα"

Η μόνη που δεν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε έτσι είναι η Παναγία η οποία όμως πλησιάζει πιο πολύ στην οικιακή συσκευή παρά σε άνθρωπο. Η Παναγία δεν ήταν γυναίκα, πιο πολύ με πλυντήριο μοιάζει στο οποίο αντί για σκόνη βάζουμε γενετικό υλικό και από τον κάδο βγαίνουν τα παιδιά Ακόμα και αυτό υπερβολή μου φαίνεται, διότι τα πλυντήρια έχουν μια στοιχειώδη ζωντάνια ειδικά κατά το στύψιμο που ανεβάζουν στροφές και δονούνται ολόκληρα

να σου θυμησω Μαρια μαγδαληνη και πολλες αλλες γυναικες που ειχαν καποιες φορες υψηλοτερη εκτιμηση και απο τους μαθητες του Χριστου?


τωρα αν εσυ θεωρεις τις γυναίκες πουτ@νες ,΄όπως οι χειροτεροι φαλλοκρατες τοτε δεν ξερω τι να πω...:whistle::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Η μόνη που δεν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε έτσι είναι η Παναγία η οποία όμως πλησιάζει πιο πολύ στην οικιακή συσκευή παρά σε άνθρωπο. Η Παναγία δεν ήταν γυναίκα, πιο πολύ με πλυντήριο μοιάζει
:confused:
:confused:
:confused:
τώρα κατάλαβα γιατί όταν βγάζω τα ρούχα για άπλωμα , αναφωνώ αυθόρμητα <<πάλι τα χρωματιστά με τα άσπρα έβαλα γαμw την π@ν@γία μου>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
:confused:
:confused:
:confused:
τώρα κατάλαβα γιατί όταν βγάζω τα ρούχα για άπλωμα , αναφωνώ αυθόρμητα <<πάλι τα χρωματιστά με τα άσπρα έβαλα γαμw την π@ν@γία μου>>

Μήπως έτσι αιμομικτείς οιδιποδείως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλα,απο τη συμπεριφορα και το χαρακτηρα μπορει καποιος να το καταλαβει...οχι απολυτα..αλλα σε αρκετο ποσοστο..

και καποιες φορες απο την εμφανιση..
βλεπω αρκετες φορες στο δρομο γυναικες του τυπου.."ανοιξαμε και σας περιμενουμε..:P

και τα αποτελεσματα της κοινης χρησεως πανω σε μια γυναικα-αλλα και ανδρα καποιες φορες-καποτε φαινονται..οσα στρωματα σοβά και να βαλει η αλλη..και όσα περισσοτερα βαλει τοσα περισσοτερο την υποπτευεσαι για το τι κρυβει απο κατω το αναπαλαιωμενο κτηριο..:D

Πρεπει να με πεις το μυστικο σου...
Εγω που ειμαι γυναικα και την ικανοτητα του να καταλαβαινω ποσοι περασαν και επροκειτο να περασουν απο το κρεββατι της αλλης δεν την εχω...Εσυ πως τα καταφερνεις?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν λεμε για ακριβη αριθμο....
δεν εχει μετρητη η γυναικα ή ο ανδρας στο κουτελο..:D
αλλα η γενικη συμπεριφορα φαινεται..
και εσεις οι γυναικες τα λετε αυτα και τα κουτσομπολευετε συνεχεια μεταξυ σας ,οποτε μην κανετε τις ανηξερες εδω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ένεκα των φιλοσοφικών μου αναζητήσεων, ενώ έχω ακούσει περισσότερες φορές γυναίκες να ηθικολογούν εναντίον άλλων γυναικών, χαρακτηρίζοντάς τες πόρνες, απ' ό,τι άντρες.
οντως..το μεγαλυτερο "ηθικο" θαψιμο για γυναικα θα το ακουσεις και το ακουω και εγω απο γυναικες κυριως..οχι απο ανδρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν και δεν έχω παρακολουθήσει την ροή της συζήτησης θα ήθελα να πω και εγώ την άποψη μου ( μπορώ, ε; :P)

Θα συμφωνήσω με ένα post που λέει ότι η πόρνη γυναίκα καταλαβαίνετε…Πολλές φαίνονται από το βάψιμο, τα ρούχα και γενικά από την εμφάνισή τους. Έπειτα, όταν γνωρίζω για ελάχιστο χρονικό διάστημα μια κοπέλα και ξέρω ότι έχει αλλάξει πάνω από 3 αγόρι στο συγκεκριμένο διάστημα, μου είναι αδύνατο να πω ότι σε όλες τις περιπτώσεις πρόκειται για κεραυνοβόλο έρωτα άλλωστε θέλεις να περάσεις και κάποιο χρόνο ελεύθερη, οπότε χαρακτηρίζεται ιερόδουλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Αν και δεν έχω παρακολουθήσει την ροή της συζήτησης θα ήθελα να πω και εγώ την άποψη μου ( μπορώ, ε; :P)

Θα συμφωνήσω με ένα post που λέει ότι η πόρνη γυναίκα καταλαβαίνετε…Πολλές φαίνονται από το βάψιμο, τα ρούχα και γενικά από την εμφάνισή τους. Έπειτα, όταν γνωρίζω για ελάχιστο χρονικό διάστημα μια κοπέλα και ξέρω ότι έχει αλλάξει πάνω από 3 αγόρι στο συγκεκριμένο διάστημα, μου είναι αδύνατο να πω ότι σε όλες τις περιπτώσεις πρόκειται για κεραυνοβόλο έρωτα άλλωστε θέλεις να περάσεις και κάποιο χρόνο ελεύθερη, οπότε χαρακτηρίζεται ιερόδουλη.

ακριβώς αυτό ήθελα να πω..και όχι μόνο αυτό.....υπάρχουν πολλές πεταχτές που μετά από τη μια νύχτα αλλάζουν τον έναν μετά τον άλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παντως η διαφορα ειναι οτι οι πορνες πληρωνονται...
(το ξερετε το ανεκδοτο με την ποντια πορνη Ε?:P)
ενω μια κοπελα που εχει παρει τους παντες απλα κανει πιο επικινδυνη σεξουαλικη ζωη..
οταν γυρνας απο λουλουδι σε λουλουδι συνεχεια.ολο και καποια γυρη θα κολλησει στα ποδια σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ακριβώς αυτό ήθελα να πω..και όχι μόνο αυτό.....υπάρχουν πολλές πεταχτές που μετά από τη μια νύχτα αλλάζουν τον έναν μετά τον άλλον...
Σαν τα πουκάμισα ένα πράγμα:P

Μπορεί αυτός ο χαρακτηρισμός να ακούγεται πιο συχνά από γυναίκα για γυναίκα, ίσως γιατί δεν εκκλήπουν οι άνδρες που θέλουν μια γυναίκα μόνο για την ικανοποίηση τους επομένως αφού εν γνώση και των 2 θα γίνει η πράξη για να ικανοποιηθούν δεν υπάρχει νόημα να την χαρακτηρίσει ως πόρνη από την στιγμή που και ο ίδιος την χρησιμοποιεί ως εργαλείο..

παντως η διαφορα ειναι οτι οι πορνες πληρωνονται...
(το ξερετε το ανεκδοτο με την ποντια πορνη Ε?:P)
ενω μια κοπελα που εχει παρει τους παντες απλα κανει πιο επικινδυνη σεξουαλικη ζωη..
οταν γυρνας απο λουλουδι σε λουλουδι συνεχεια.ολο και καποια γυρη θα κολλησει στα ποδια σου..
δεν ξέρω το ανέκδοτο,στειλτο με πμ;):P

Μπορεί να μην πάθει και τίποτα , ωστόσο δεν μπορώ να πιστέψω ότι μια τέτοια κοπέλα μπορεί να κάνει σοβαρή σχέση στο μέλλον, βασικά και ο ανδρας δεν την θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Σαν τα πουκάμισα ένα πράγμα:P

Μπορεί αυτός ο χαρακτηρισμός να ακούγεται πιο συχνά από γυναίκα για γυναίκα, ίσως γιατί δεν εκκλήπουν οι άνδρες που θέλουν μια γυναίκα μόνο για την ικανοποίηση τους επομένως αφού εν γνώση και των 2 θα γίνει η πράξη για να ικανοποιηθούν δεν υπάρχει νόημα να την χαρακτηρίσει ως πόρνη από την στιγμή που και ο ίδιος την χρησιμοποιεί ως εργαλείο..

δεν ξέρω το ανέκδοτο,στειλτο με πμ;):P

Μπορεί να μην πάθει και τίποτα , ωστόσο δεν μπορώ να πιστέψω ότι μια τέτοια κοπέλα μπορεί να κάνει σοβαρή σχέση στο μέλλον, βασικά και ο ανδρας δεν την θέλει

Τα τελευταία ποστ επιβεβαιώνουν περίτρανα την άποψη που διατύπωσα παραπάνω, ότι οι γυναίκες συχνότερα ηθικολογούν χαρακτηρίζοντας κάποια άλλη γυναίκα ως πόρνη, παρά οι άντρες.

Εδώ όμως τα πράγματα είναι σοβαρότερα: Ένας άντρας πηγαίνει με μια γυναίκα, η οποία έχει αλλάξει πολλούς ερωτικούς συντρόφους, μόνο για να ικανοποιηθεί, δηλαδή δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να την έχει ερωτευτεί ή αγαπήσει, προφανώς επειδή μιας τέτοιας ...παλιογυναίκας δεν της αξίζει κάτι τόσο καλό. Μόνο οι ηθικές κι οι ανέραστες μάλλον είναι αξιαγάπητες!!:worry:

Όχι μόνον αυτό, αλλά είναι και βέβαιο από πάνω ότι ο άντρας μια γυναίκα με πολλούς ερωτικούς συντρόφους την χρησιμοποιεί πάντοτε ως εργαλείο. Πόσο σεξιστικό είναι αυτό άραγε; Γιατί μιλάτε εξ ονόματος των αντρών, όταν είναι πασιφανές ότι γνωρίζετε γι' αυτούς μόνο όσα διαβάσατε σε μορφωτικά έντυπα τύπου Cosmopolitan;

Περαιτέρω, μια "τέτοια" γυναίκα δεν είναι δυνατόν να κάνει "σοβαρή" σχέση, αφού ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ένας άντρας να τη θέλει!! Ούτε ταινία της δεκαετίας του '50 να έβλεπα μιλάμε...:P

Γενικά, μέσα από τέτοιου είδους αιτιάσεις διαβλέπω μια τάση του στυλ: "Αγόρια, καλέ αγόρια, εδώ τα καλά και ηθικά κορίτσια, προτιμήστε μας"...:P
Τελικά η ηθικολογία οδηγεί σε ηθική κατάπτωση, με μαθηματική ακρίβεια. :/:

Αγαπητή Θεοδώρα ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις, αφού το δικό σου ποστ χρησιμοποίησα απλώς ως αφορμή, για να εκθέσω τη γνώμη μου, πάνω σε πράγματα που έχω πολλάκις ξανακούσει. No offence!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
προφανώς επειδή μιας τέτοιας ...παλιογυναίκας δεν της αξίζει κάτι τόσο καλό. Μόνο οι ηθικές κι οι ανέραστες μάλλον είναι αξιαγάπητες!!:worry:
διαφωνω...ο χρακτηρας ειναι αξιαγαπητος..και αν αυτος υπαρχει και σε μια πορνη ,εγω μπορει να την ερωτευομουνα...
αλλα γενικα ο ανθρωπος που συνεχεια αλλαζει σχεσεις ειναι λογικο να δυσκολευεται να κανει μια πιο στθερη σχεση..
και δεν ειπα πορνη..γιατι αυτο ειναι ενα σκληρο επαγγελμα που μπορει να το κανει μια γυναικα και για οικονομικους λογους (ασχημες και ακραιες καταστασεις..).
Περαιτέρω, μια "τέτοια" γυναίκα δεν είναι δυνατόν να κάνει "σοβαρή" σχέση, αφού ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ένας άντρας να τη θέλει!! Ούτε ταινία της δεκαετίας του '50 να έβλεπα μιλάμε..
γιατι μιλας απολυτα?"δεν ειναι δυνατον","αποκλειεται"που τα ακουσες εσυ αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν διαβάζω cosmopolitan :P

Όχι, αυτά τα λέω σύμφωνα με όσα έχω αντιληφθεί παρά το μικρό της ηλικίας μου!

Μην ξεχνάς όμως ότι ο κάθε κανόνας έχει και τις εξαιρέσεις του..Ξέρω κοπέλες και αγόρια που πάνε με τον άλλον για προσωπική τους ικανοποίηση, σε τέτοιες περιπτώσεις δεν χρησιμοποιείται ο άλλος ως εργαλείο εφόσον δεν υπάρχει ίχνος συναισθήματος; Δεν θα το χαρακτήριζα σεξιστικό και δεν είμαι κατά του ενός εκ των 2 φύλων.

Δεν θεωρώ ότι μια πόρνη ΔΕΝ μπορεί ΠΟΤΕ να κάνει μια σοβαρή σχέση, τα πάντα ρεί( Ειράκλειτός; ), απλά είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την μεριά της καθώς έχει ʽμάθειʼ σε έναν άλλον τρόπο ζωής. Επομένως δεν είναι δύσκολο μόνο από την μεριά του άνδρα , ο οποίος ενδεχομένως να μην μπορεί να την εμπιστευτεί, αλλά και θέμα της γυναίκας η οποία έμαθε να ζει χωρίς δεσμεύσεις.


"Αγόρια, καλέ αγόρια, εδώ τα καλά και ηθικά κορίτσια, προτιμήστε μας"

Δεν έχω κανένα λόγο να προβώ σε τέτοιου είδους αιτιάσεις, δεν ψάχνω να βρω αγόρι ούτε επιδιώκω να με χαρακτηρίσουν ως το απόλυτο ηθικό κορίτσι, απλά παραθέτω τις απόψεις μου επί του θέματος όπως ακριβώς κάνουν και οι υπόλοιποι. Τώρα αν οι απόψεις μου αποκλίνουν από τις δικές σας, θα έλεγα πως κανείς δεν είναι ο Πάπας και το κάθε νόμισμα έχει 2 όψεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
οταν γυρνας απο λουλουδι σε λουλουδι συνεχεια.ολο και καποια γυρη θα κολλησει στα ποδια σου..
Πρώτον η παρομοίωσή σου είναι ατυχής.
Αν είσαι μέλισσα τη γύρη θα ρουφήξεις και με αυτή θα λερωθείς.. το νέκταρ του άνθους.
Δεύτερον θεωρητικολογείς, τόσο πολύ που καταντά κουραστικό.

Λέγε λιγότερα, πράξε περισσότερα και σταμάτα να βάζεις τους ανθρώπους σε καλούπια, σταμάτα να τους κολλάς ταμπέλες.
ΔΕΝ μπορείς να καταλάβεις με πόσους έχει πάει κάποια και ακούγεται αστείο πραγματικά όταν λες ότι το καταλαβαίνεις από την εμφάνιση. Καλά καλά δεν μπορείς να ισχυριστείς κάτι τέτοιο από τις επιδόσεις της στο κρεβάτι.. (μπορεί να είχε μια και μοναδική μακροχρόνια σχέση και να είναι εξοικειωμένη,άνετη κλπ)

Να φοβάσαι τις παρθένες γιατί πρώτον μπορεί να στο παίζουν τέτοιες και δεύτερον στις μέρες μας είναι κομματάκι δύσκολο να βρεις μια γυναίκα που να μείνει στον έναν ερωτικό σύντροφο. Στην πορεία είναι πιθανό να θέλει να δοκιμάσει και άλλα ..λουλουδάκια και σε βλέπω rudolf με το χαμόγελο του περήφανου ελαφιού, με την ψευδαίσθηση ότι η ελαφίνα σου σιτίζεται με τους καρπούς του ίδιου δέντρου. Σε βλέπω οσάν τον Καίσαρα, μόνο που η γυναίκα του δε θα είναι , αλλά θα φαίνεται πιστή.

Να εκτιμάς τους χορτάτους ανθρώπους, γιατί δεν κουβαλούν συνήθως απωθημένα, είναι άνθρωποι δοτικοί και γουστάρουν να χαίρονται τη ζωή με τα ρίσκα της.

Τελειώνοντας όταν μιλάς προσβλητικά για τις επιλογές κάποιων γυναικών ή ανδρών μέσω του ιντερνετ και από την καρέκλα του γραφείου σου, να έχεις τη μαγκιά να τα λες και face to face. Τότε ίσως δεις να επιστρέφουν χαρακτηρισμοί προς το πρόσωπό σου, που διόλου κολακευτικοί δε θα είναι, γιατί εδώ ευτυχώς ή δυστυχώς έχουμε επίπεδο και δεν χαρακτηρίζουμε πρόσωπα, αλλά ιδέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Παρατήρησα και σε άλλα θέματα που έχετε την τάση όταν μια άποψη είναι διαφορετική από την δικιά σας, να προσπαθείτε να πείσετε τον άλλον για την ορθότητα της δικής σας άποψης!

Λόγου χάρη λες Ηρώ ότι ο Άγγελος λέει θεωρίες ενώ εσύ η ίδια αναφέρεις για Καίσαρα και ελάφια. Ποιος ο απώτερος στόχος των παρομοιώσεων σου εφόσον δήλωσες ʽνα λες λίγαʼ.
Επίσης δεν καταλαβαίνω την τελευταία παράγραφο.

Ένας παραγωγικός διάλογος γίνεται εκθέτοντας τις απόψεις μας και αφήνοντας τον ίδιο τον αναγνώστη να αποφασίσει, και όχι εκθέτοντας πενιχρά και αόριστα ʽεπιχειρήματαʼ.

Δεν έχω κάτι μαζί σου, απλά το παρατήρησα πολλάκις.

«Να φοβάσαι τις παρθένες γιατί πρώτον μπορεί να στο παίζουν τέτοιες»
Αυτοαναιρείσαι γιατί και εσύ σε καλούπια τις βάζεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Παρατήρησα και σε άλλα θέματα που έχετε την τάση όταν μια άποψη είναι διαφορετική από την δικιά σας, να προσπαθείτε να πείσετε τον άλλον για την ορθότητα της δικής σας άποψης!
Γλυκιά μου Θεοδώρα, μου μιλάς στον πληθυντικό γιατί με πήραν τα χρόνια;
Και ποια είναι ακριβώς η άποψή μου στο θέμα, αφού εσύ με κατάλαβες και μάλιστα μου προσάπτεις ότι προσπαθώ μάλιστα να πείσω τον Άγγελο για την ορθότητα της δικής μου;

Λόγου χάρη λες Ηρώ ότι ο Άγγελος λέει θεωρίες ενώ εσύ η ίδια αναφέρεις για Καίσαρα και ελάφια. Ποιος ο απώτερος στόχος των παρομοιώσεων σου εφόσον δήλωσες ʽνα λες λίγαʼ.
Τα ελάφια και οι πασχαλίτσες μπήκαν για να ελαφρύνουν το ύφος του ποστ μου.
Όσο για τις θεωρίες του Άγγελου. Ο ίδιος λέει ότι αν μια γυναίκα πάει με τόσους (ο ακριβής αριθμός είναι στο δικό του μυαλό) είναι πουτάνα. Θα μου πεις τι κακό έχουν οι πουτάνες. Η λέξη όμως χρησιμοποιείται αρνητικά.
Παρακάτω δηλώνει ότι θα έκανε σχέση με μια ιερόδουλη. οεοοοο; Θα έκανα αυτό , δε θα έκανα το άλλο, έτσι χαρακτηρίζεται αυτός, έτσι ο άλλος. Σώνει.

Επίσης δεν καταλαβαίνω την τελευταία παράγραφο.
Με λίγα λόγια εννοώ, πως αν κάποιος είναι σκληρός μαζί σου στους χαρακτηρισμούς, θα καταλάβεις ότι δεν έχεις το δικαίωμα να κρίνεις κανέναν γιατί δεν είσαι "αναμάρτητος". (Ουφ πολύ χριστιανικά τα λέω :hehe:)

«Να φοβάσαι τις παρθένες γιατί πρώτον μπορεί να στο παίζουν τέτοιες»
Αυτοαναιρείσαι γιατί και εσύ σε καλούπια τις βάζεις!;)
Tις παρθένες ή αυτές που το παίζουν;
Γιατί όπως καταλαβαίνεις μόνες τους μπαίνουν. ;)
Ήθελα να του δέιξω την άλλη πλευρά Θεοδώρα. Δε σημαίνει ότι τα πιστεύω κιόλα, ούτε ότι δεν μπορεί να συμβεί. Just in case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diinekis82

Νεοφερμένος

Ο φυσιοδίφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οι παρθενες δεν ειναι αναγκαστικα κατι μικρα πλασματακια γεματα αποθημενα ετοιμα να απατησουν για να γευτουν νεους καρπους, εγω προσωπικα φοβαμαι τις πολυ ομορφες και ανοητες γυναικες, που δεν ειναι ικανες να αναγνωρισουν την αξια ενος καλου συντροφου και παρασυρονται ευκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν μίλησα μόνο για εσένα με τον πληθυντικό:)

Γενικότερα θα έλεγα ότι το post σου βγάζει έναν δογματισμό και μια τάση αναίρεσης των όσων πιστεύει ο Άγγελος και αυτό έχει ως λογικό συνακόλουθο την τάση υπερασπισμού και την προσπάθεια επιβολής της αντίθετης θέσης.

Ο Άγγελος μιλάει για τον χαρακτήρα, άλλωστε είπαμε πως είναι δύσκολη η δημιουργία μιας σχέσης, σχέσης όμως ε, αλλά όχι ακατόρθωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top