[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Το τσιμπιδάκι κορίτσια δεν είναι τπτ... Ξεκολλήστε τι να πούμε για το κερί....
Έχω να θέσω θέμα.... Εγώ πάντα ξύριζα τα πόδια μου... Αλλά είναι πολύ άγρια.. Άφηστε που οπι τριχες βγαίνουν αμέσως...
Κάποιες φορές τα κάνω με κρέμα αλλά μου πέρνει πολύ χρόνο και είναι κουραστικό... Και ξεχνάω και τρίχες... Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να αφαιρούμε τις τριχες??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ματώνετε στο φρύδι; Πωπω :|
Μήπως φταίει το πώς το κάνετε; Και εγώ ψιλό πονάω αλλά αντέχεται ρε.
Άμα σας το βγάλουν με κλωστή θα πονάτε το ίδιο; (μπα μη το δοκιμάσετε, κάνει απαίσιο το φρύδι μου έχουν πει :/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με κλωστή; Πρώτη φορά το ακούω.
Εντάξει δεν είπα πως δεν αντέχεται αλλά πονάει.

Χτες διάβασα κάτι για τον πάγο και τις σακούλες κάτω από το μάτι.
Λογικά εδώ ο πάγος θα δρα σαν τοπική αναισθησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Με κλωστή; Πρώτη φορά το ακούω.
Εντάξει δεν είπα πως δεν αντέχεται αλλά πονάει.

Ναι ρε υπάρχει. Απλά μου έχουν πει ότι κάνει πολύ κυκλικό το φρύδι και δεν είναι ωραίο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κορίτσια του στεκιού! Θέλω τη γνώμη σας για τις κρέμες προσώπου, όπως επίσης και για την καταπολέμηση αυτών των πολύ εκνευριστικών μαύρων στιγμάτων που εγώ προσωπικά έχω στη μύτη!!! Βοηθάει κάποια κρέμα καθαρισμού; Και αν ναι, ποιά;;;;;; :P Να μην πάω να δώσω ένα σωρό λεφτά και μετά να τα κλαίω δηλαδή...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για τα μαύρα στίγματα είχε πει η Isi, εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Υπενθυμίζω όμως πως σε κάποιες κοπέλες το παρασκεύασμα αυτό μύριζε κατά δήλωσή τους πολύ άσχημα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η καλυτερη λυση ειναι ο καθαρισμος απο καποιον ειδικο (αισθητικο, δερματολογο) σε τετοια συχνοτητα αναλογα με τις αναγκες της καθε επιδερμιδας. Επισης στο μεσοδιαστημα πρεπει καθημερινως να καθαριζουμε καλα την επιδερμιδα, οπως επισης επιβαλλεται και η χρηση καποιου σκραμπ 1-2 φορες την εβδομαδα.


Κι εαν καποια εχει διαθεση και χρονο μπορει να κανει τον καθαρισμο και μονη της :

https://aesthetics-soo.blogspot.com/2010/05/blog-post_6344.html

Στάδιο 1ο
Πρώτο μέλημά σου είναι να απομακρύνεις τους ρύπους από την επιδερμίδα σου. Άπλωσε το αγαπημένο σου γαλάκτωμα στο πρόσωπο και με ένα βαμβάκι, καθάρισε το, μέχρι το βαμβάκι να είναι καθαρό.
Στάδιο 2ο
Ώρα να απομακρύνουμε τα νεκρά κύτταρα. Άπλωσε μια μικρή ποσότητα peeling και τρίψε το πρόσωπο με κυκλικές και απαλές κινήσεις. Αν το δέρμα σου είναι ευαίσθητο, με τάση για κοκκινίλες και ερεθισμούς ή αν ταλαιπωρείσαι από ακμή, μπορείς να παραλείψεις αυτό το βήμα για να μην ερεθίσεις ακόμα περισσότερο την επιδερμίδα.
Στάδιο 3ο
Πάρε μια κατσαρόλα με νερό – προτίμησε νερό απιονισμένο-- και πρόσθεσε μια χούφτα χαμομήλι. Μόλις βράσει το νερό, βγάλτο από την φωτιά και τοποθέτησε το πρόσωπό σου πάνω από την κατσαρόλα. Για καλύτερα αποτελέσματα , μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια πετσέτα γύρω από το κεφάλι. Μείνε όσο πιο πολύ μπορείς -- 15 – 20’ είναι ένας καλός χρόνος. Μόλις τελειώσει ο χρόνος, σκούπισε το πρόσωπό σου ταμποναριστά, με ένα χαρτομάντηλο.
Στάδιο 4ο
Τύλιξε τους δείκτες των χεριών σου, με χαρτομάντηλα και “ζούληξε” τις περιοχές με μαύρα στίγματα για να καθαρίσουν οι πόροι. Σε καμία περίπτωση, μην χρησιμοποιείς τα νύχια σου για να ζουλήξεις σπυράκια και μαυράκια. Τα νύχια μας είναι γεμάτα μικρόβια και το πρόσωπό σου γίνεται υποψήφιο για μολύνσεις, άσε που μπορεί να τραυματίσεις την επιδερμίδα. Κάθε φορά που καθαρίζεις μία περιοχή, θα πρέπει να χρησιμοποιείς, αντισηπτική κρέμα τύπου Cetavlon για να αποφύγεις τυχόν μολύνσεις. Την κρέμα μπορεί να την προμηθευτείς από το φαρμακείο και κοστίζει ελάχιστα.
Στάδιο 5ο
Αφού τελειώσεις με το “΄ζούληγμα”, πάρε μια κρέμα νυχτός, άπλωσέ την στο πρόσωπο και κάνε μασάζ για 2-3’. Το μασάζ σε αυτή την περίπτωση, δρα καταπραϋντικά, μειώνοντας τον ερεθισμό από την όλη διαδικασία. Γιατί λέω κρέμα νύχτας και όχι ημέρας. Ο λόγος είναι απλός: η κρέμα νύχτας είναι πιο λιπαρή από την κρέμα ημέρας και θα κάνει το μασάζ πιο εύκολο. Υπάρχουν ειδικές κρέμες για μασάζ στο πρόσωπο αλλά σκέφτηκα πως οι περισσότερες δεν θα έχετε, οπότε μπορείτε εναλλακτικά να χρησιμοποιήσετε μια κρέμα νυχτός.
Στάδιο 6ο
Αφού τελειώσεις με το μασάζ, πάρε ένα βαμβάκι ποτισμένο με λίγο ροδόνερο ή έστω μια λοσιόν που δεν περιέχει οινόπνευμα και πέρασε με αυτό το πρόσωπό σου για να φύγει η κρέμα.
Στάδιο 7ο
Ήρθε η ώρα για την μάσκα. Μπορείς να επιλέξεις είτε μάσκα καθαριστική είτε καταπραϋντική. Εγώ, προτιμώ σε αυτό το στάδιο, μάσκες με καταπραϋντικές ιδιότητες επειδή βοηθούν στην μείωση της κοκκινίλας που αφήνει ο καθαρισμός. Τοποθέτησε την μάσκα σε όλο το πρόσωπο και το λαιμό. Άφησε τη μάσκα να δράσει για 20’΄, απομάκρυνέ την με σκέτο νερό και άπλωσε την ενυδατική σου κρέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ κοριτσάκια για τις απαντήσεις σας!!!
Και τώρα άλλη μια καυτή (:P) ερώτηση: Θέλω πολύ να φτιάξω λίγο τα νύχια μου! Αλλά δεν τό'χω και πολύ! Παρόλα αυτά επειδή θέλω όλα να τα κάνω μόνη μου (είμαι περίεργη, τι να κάνουμε;!), μήπως ξέρει καμιά σας να μου δώσει κάποια συμβουλή πχ για το πώς θα καταφέρω να τους δημιουργήσω το επιθυμητό σχήμα.. καμιά ιδέα για χρώμα.. δεν ξέρω πείτε γενικά ιδέες. Επίσης έχω τεράστιο θέμα με τα "πετσάκια", τα οποία πειράζω συνέχεια απ'το άγχος μου, γιατρέ, τι να κάνω;; Χα χα χα χα χα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για τα πετσάκια έχω ακούσει με μία μπατονέτα και ασετόν ότι τα σπρώχνεις προς τα μέσα.
Όσο για το χρώμα, ό,τι σ' αρέσει. Μπορείς να βάλεις πχ κάτι απαλό λόγω άνοιξης.

Δες και εδώ, γενικά υπάρχουν διάφορα.
https://aesthetics-soo.blogspot.com/2010/05/blog-post_22.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Για σχημα τετραγωνο με ελαφρως στρογγυλεμενες ακρες ....Χρωματα :all time classic το γαλλικο μανικιουρ ,επισης παλ αποχρωσεις οπως το απαλο μωβ και ροζ ωραια ανοιξιατικα χρωματα .Για πιο εντονα το φετινο γκρι ανθρακι της Essie ειχε μεγαλη επιτυχια...Το χρωμα παντως ειναι υποκειμενικο ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ολο το χειμωνα (και για λιγο καιρο ακομα) χρησιμοποιουσα 3 χρωματα...μαυρο, κοκκινο, και αυτο




Περι περιποιησης νυχιων τωρα, δε γνωριζω και πολλα...:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Εχει χρησιμοποιήσει καμιά σας Fimo σαν nail art?? Αν ναι από πού τα προμηθευτίκατε??

Βρήκα βιντεάκια στο internet και μου άρεσε πολύυυ... αλλά στην ελληνική αγορά δεν έχει πουθενά..:worry:

https://www.youtube.com/watch?v=5S8x_z7OXlU

https://www.youtube.com/watch?v=flrRRI9oVkc&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σκοπεύω να ξεσπάσω στα μαλλιά μου και πάλι (τα καημένα :()
Αυτή τη φορά θα κάνω μωβ ( ή μοβ :hmm: ) και φούξια ανταύγειες.
Θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να τις κάνω πάνω-πάνω ή ενδιάμεσα στο μαλλί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Σκοπεύω να ξεσπάσω στα μαλλιά μου και πάλι (τα καημένα :()
Αυτή τη φορά θα κάνω μωβ ( ή μοβ :hmm: ) και φούξια ανταύγειες.
Θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να τις κάνω πάνω-πάνω ή ενδιάμεσα στο μαλλί;

Τι χρώμα είναι τα μαλλιά σου τωρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι χρώμα είναι τα μαλλιά σου τωρα??
Σκούρο καστανό.
Έχω ξανά κάνει μωβ αλλά έκανα ενδιάμεσα, τώρα λέω να τις κάνω πάνω, τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Σκούρο καστανό.
Έχω ξανά κάνει μωβ αλλά έκανα ενδιάμεσα, τώρα λέω να τις κάνω πάνω, τι λέτε;

Μωβ δαμασκηνι ή μωβ ΜΩΒ?? Κανε λιγες πανω και τις αλλες ενδιαμεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μωβ-μωβ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Το εχω δε ισε ξανθο μαλλι και μου άρεσε τρελα!!! Αλλα αμα το χει το στυλ σου γενικα θα ειναι καλο!!!! Εγω εκανα μελί φέτος και μ' αρεσουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top