[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
έχει απόλυτο δίκιο η corpse bride! Ένα καλό σκράμπ σε τακτική βάση, μια μάσκα καθαρισμού 1 φορά την εβδομάδα και καθημερινό καθάρισμα με γαλάκτωμα & λοσιόν ή με κάποιο σαπουνοειδές, τζελ, κλπ. και θα στρώσεις δερματάκι χαρτί!!!!
Απλά θα πεινάσει η αισθητικός σου μετά!!!!

Το αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εσείς δε βαριέστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όσι, συνήθεια είναι! Άλλωστε τι να βαρεθείς; Εγώ το πρόσωπό μου το πλένω έτσι κι αλλιώς πρωί-βράδυ, κι από κει και πέρα μία φορά την εβδομάδα κάνω cosy night με scrub (ένα λεπτό δουλειά) και μάσκα, που αφήνω κάααμποση ώρα, ενώ χαζεύω ή μαζεύω!
Χίλιες φορές παραπάνω θα βαριόμουν να τρέχω (και να πληρώνω) να με ατμίζουν και τρίβουν και ζουπάνε, ά πα πα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kαλά με πείσατε

ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΣΚΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Με τη δύναμη του φεγγαριού...

Α, πού σαι! Και peeling πρώτα! Και κάντο καλύτερα πριν κοιμηθείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
..και μη ξεχαστείς και ξαπλώσεις στο μαξιλάρι μπρούμυτα με τη μάσκα...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Και ποια μάσκα έχετε

Σόρρυ για το μονόλογο, αλλά με καίει :P

Έχω μία της apivita, ροζ με άργιλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
lol, doo!
Εμ, εγώ είχα αυτήν με την πράσινη άργιλο της Apivita, αν και κατά καιρούς φτιάνω μόνη μου μάσκα, με σκόνη αργίλου (πάμφτηνη στο Hondos ή στα φαρμακεία). Της Apivita είναι πολύ καλή και αυτή με το μέλι!!!!
Απλά έχουν μπόλικα χημικά, ρε γμτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω εχω αυτα με τα φακελακια, νομιζω μια με μελι. Αλλα μυριζει χαλια:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μόλις έκανα πήλινκ και μάσκα

Πονάει το πρόσωπο μου

Να ξέρετε, αν κάτι συμβεί, ποιος έχει την ευθύνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Μόλις έκανα πήλινκ και μάσκα

Πονάει το πρόσωπο μου

Να ξέρετε, αν κάτι συμβεί, ποιος έχει την ευθύνη


Μήπως το παράκανες με το πήλινγκ; Δεν πρέπει να το τρίβεις πολύ, μην ξεπετσιαστείς κιόλας.....!!!!:whistle:
Οι μάσκες της apivita είναι αρκετά καλές, κι εγώ αυτή με την ροζ άργιλο έχω. Μπορείς όμως να φτιάξεις και μόνη σου με μέλι, ελαιόλαδο και μπανάνα. Αν έχεις ξηρό δέρμα είναι πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αυτό που θα ρωτήσω, αλλά δεν την παλεύω να ψάξω 55 σελίδες! :redface:

Εχει κανει καμμιά ισιωτική? Γενικά τα μαλλιά μου είναι σγουρά, πολύ σγουρά. Χτες που πήγα για κούρεμα έβαλα τη δυστυχισμένη την κομμώτρια και μου τα ισιωσε και έχω πορωθεί απίστευτα. Είναι απίστευτα ωραία! Ομως δεν παίζει να τα ισιώνω μόνη μου με πιστολάκι. Σκέφτηκα λοιπόν την ισιωτική, αλλά φοβάμαι ότι θα καταστραφούν τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αυτό που θα ρωτήσω, αλλά δεν την παλεύω να ψάξω 55 σελίδες! :redface:

Εχει κανει καμμιά ισιωτική? Γενικά τα μαλλιά μου είναι σγουρά, πολύ σγουρά. Χτες που πήγα για κούρεμα έβαλα τη δυστυχισμένη την κομμώτρια και μου τα ισιωσε και έχω πορωθεί απίστευτα. Είναι απίστευτα ωραία! Ομως δεν παίζει να τα ισιώνω μόνη μου με πιστολάκι. Σκέφτηκα λοιπόν την ισιωτική, αλλά φοβάμαι ότι θα καταστραφούν τελείως.
Εγώ είχα κάνει, αλλά όχι απο φυσικά σγουρά, για να ξεφορτωθώ φόρμα.
Όντως ταλαιπωρεί πολύ το μαλλί (περισσότερο απο φόρμα), και δεν το ισιώνει και τελείως.
Πάντως είναι μια καλή λύση για να μην κουράζεσαι πολύ στο ίσιωμα (οτι θα πρέπει να τα ισιώνεις και πάλι, θα πρέπει). Απλά μην κάνεις πολύ συχνά ισιωτική γιατί θα γεμίσουν ψαλίδα. Πχ εγώ είχα κάνει δυό ισιωτικές ανά 3 μήνες και είχα ΓΕΜΙΣΕΙ ψαλίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, η ψαλιδα ειναι γενικο κακο...
εννοοω, ακομα κι εγω που βαφω ελαχιστα το μαλλι κι αυτο μια φορα στους 10 μηνες, εχω πολλη ψαλιδα! και με τις μασκες μου να φανταστεις, και την περιποιηση!
γεματη ειμαι, θελω κουρεμα..
δε μπορω να φανταστω πως θα ναι αυτο που λες μισελ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Δηλαδή και με την ισιωτική θα πρέπει και πάλι να κάνω ισιωμα με πιστολάκι μετά? :confused:
Ε όχι...αυτό προσπαθώ να γλυτώσω. Κι αυτό με την ψαλίδα με αγχωνει. Τώρα που τα ίσιωσα φαίνεται ότι έχω ελάχιστη. Λογικό μια και δεν τα ταλαιπωρώ καθόλου με πιστολάκια κλπ. Αν είναι να γεμίσουν ψαλίδα δεν θελω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Γιατι δεν δοκιμάζεις να πάρεις ισιωτικό; Ένα δυνατό! Λιγότερο θα σε ταλαιπωρήσει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Γιατι δεν δοκιμάζεις να πάρεις ισιωτικό; Ένα δυνατό! Λιγότερο θα σε ταλαιπωρήσει! ;)
Ισιωτικό....??????:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ναι! Σκέψου οτι είναι δυο πλάκες, τις βάζεις στην πρίζα, θερμαίνονται και περνάς ανάμεσά τους το μαλλί σου! Είναι πολύ βολικό και λιγότερο χρονοβόρο! Νομίζω οτι θα σε βολέψει πολύ! Καλύτερα, όμως να απαντήσει και κάποια με σγουρό μαλλί γιατί το δικό μου είναι ίσιο!

Είναι κάπως έτσι:

images2.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ναι! Σκέψου οτι είναι δυο πλάκες, τις βάζεις στην πρίζα, θερμαίνονται και περνάς ανάμεσά τους το μαλλί σου! Είναι πολύ βολικό και λιγότερο χρονοβόρο! Νομίζω οτι θα σε βολέψει πολύ! Καλύτερα, όμως να απαντήσει και κάποια με σγουρό μαλλί γιατί το δικό μου είναι ίσιο!

μπα, αν έχει σγουρό μαλλί αποκλείεται να την βολέψει.
Εγώ έχω σπαστό, μου παίρνει 45 λεπτά να το ισιώσω με τις κεραμικές πλάκες, και την επόμενη μέρα αρχίζει και σπάει πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Αυτό εννοούσες? Εχει ένα η αδερφή μου νομίζω. Θα της το δανειστω να δω αν βολεύει. ευχαριστώωωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top