[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Χελλοου! Θέλω μια βοήθεια και συμβουλές ας το πω για τα σκουλαρίκια. Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει τρύπες (κι όμως 😪) και σκέφτομαι να κάνω μέσα στις γιορτές. Τα ερωτήματα μου είναι γενικά πόσο περίπου κοστίζουν και δεύτερο: όταν θα κάνω τις τρύπες μετά θα μπορέσω να αλλάξω σκουλαρίκια την ίδια μέρα; γιατί διάβασα ένα άρθρο το οποίο έλεγε ότι δεν αλλάζεις για 6-12 μήνες🌚 α και επίσης αν γίνεται να πάω μόνη μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Χελλοου! Θέλω μια βοήθεια και συμβουλές ας το πω για τα σκουλαρίκια. Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει τρύπες (κι όμως 😪) και σκέφτομαι να κάνω μέσα στις γιορτές. Τα ερωτήματα μου είναι γενικά πόσο περίπου κοστίζουν και δεύτερο: όταν θα κάνω τις τρύπες μετά θα μπορέσω να αλλάξω σκουλαρίκια την ίδια μέρα; γιατί διάβασα ένα άρθρο το οποίο έλεγε ότι δεν αλλάζεις για 6-12 μήνες🌚 α και επίσης αν γίνεται να πάω μόνη μου
Το κόστος εξαρτάται αν θα τα κάνεις με πιστόλι ή βελόνα. Εγω σου προτείνω με βελόνα ειναι ο πιο safe τρόπος και ας σου βγει πχ 10€ παραπάνω. Με το πιστόλι μπορεί να σου ερεθισει το αφτί. Ειδικά αν έχεις ευαίσθητο δέρμα.
Αν τα κάνεις με πιστόλι πάει 5€ η κάθε μία, με βελόνα λογικά 10.

Σίγουρα θα πρέπει να τα κρατήσεις τα σκουλαρίκια για κάποιο καιρό. 1 μήνα 100%. Εγω έκανα τις τρύπες 6 χρονών οπότε δεν θυμάμαι, αλλά τις δευτερες μου είχαν πει 1 μήνα και να τα καθαρίζω με λίγο φυσιολογικό ορο.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Χελλοου! Θέλω μια βοήθεια και συμβουλές ας το πω για τα σκουλαρίκια. Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει τρύπες (κι όμως 😪) και σκέφτομαι να κάνω μέσα στις γιορτές. Τα ερωτήματα μου είναι γενικά πόσο περίπου κοστίζουν και δεύτερο: όταν θα κάνω τις τρύπες μετά θα μπορέσω να αλλάξω σκουλαρίκια την ίδια μέρα; γιατί διάβασα ένα άρθρο το οποίο έλεγε ότι δεν αλλάζεις για 6-12 μήνες🌚 α και επίσης αν γίνεται να πάω μόνη μου
Επίσης εκτός από αυτά που ανέφερε η rafaela να προσέξεις τα σκουλαρίκια να είναι χρυσά την πρώτη φορά γιατί δεν θα ερεθισουν το αυτί σου...αν πάρεις πολύ μικρά ..δεν είναι ακριβά... Να σκεφτείς ότι εγώ τρύπησα τα αυτιά μου με μηχάνημα 7 ετών γιατί ήθελα να φοράω σκουλαρίκια. Επίσης έχε υπόψη σου ότι αν για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν βάλεις σκουλαρίκια στο αυτί σου υπάρχει πιθανότητα να κλείσει η τρύπα και να χρειαστεί να την ξανακάνεις..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Χελλοου! Θέλω μια βοήθεια και συμβουλές ας το πω για τα σκουλαρίκια. Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει τρύπες (κι όμως 😪) και σκέφτομαι να κάνω μέσα στις γιορτές. Τα ερωτήματα μου είναι γενικά πόσο περίπου κοστίζουν και δεύτερο: όταν θα κάνω τις τρύπες μετά θα μπορέσω να αλλάξω σκουλαρίκια την ίδια μέρα; γιατί διάβασα ένα άρθρο το οποίο έλεγε ότι δεν αλλάζεις για 6-12 μήνες🌚 α και επίσης αν γίνεται να πάω μόνη μου
Έχω τρυπήσει τα αφτιά μου από τα 18 μου (δηλαδή πριν πολλά χρόνια:whistle:) οπότε για τιμές δεν μπορώ να γνωρίζω τις σημερινές.

Θυμάμαι ήταν μια μέρα (όταν η μάνα μου με έστειλε στη λαϊκή για να της πάρω πατάτες:P), ξαφνικά μου ήρθε, πέρασα από το μαγαζί και τα τρύπησα. Με το αυτόματο, το "πιστολάκι". Εννοείται, αποστειρωμένο το διατρητικό που τοποθετούσε αυτόματα τα σκουλαρίκια-καρφάκια. Ανοξείδωτα με μια κόκκινη πετρούλα στη μέση. Τα έχω ακόμα, αναλλοίωτα. Δεν χρειάζεται να ξοδεύεσαι για χρυσά.

Αυτό που είναι σημαντικό να προσέξεις, είναι η καθαριότητα της περιοχής. Είχα οδηγίες, 3 φορές την ημέρα να περνάω την "πάσχουσα" περιοχή με βαμβακάκι βουτηγμένο σε καθαρό οινόπνευμα και μαζί να στριφογυρίζω το σκουλαρίκι (η αδερφή μου που, επίσης τα είχε τρυπήσει αλλά δεν το είχε κάνει, μολύνθηκε ο λοβός, έβγαλε τα σκουλαρίκια, έκλεισαν οι τρύπες).
12 μήνες, το θεωρώ τρομερά υπερβολικό- μη πω γελοίο (πού διάβασες αυτό το άρθρο; ).
1-2 μήνες το πολύ.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Έχω τρυπήσει τα αφτιά μου από τα 18 μου (δηλαδή πριν πολλά χρόνια:whistle:) οπότε για τιμές δεν μπορώ να γνωρίζω τις σημερινές.

Θυμάμαι ήταν μια μέρα (όταν η μάνα μου με έστειλε στη λαϊκή για να της πάρω πατάτες:P), ξαφνικά μου ήρθε, πέρασα από το μαγαζί και τα τρύπησα. Με το αυτόματο, το "πιστολάκι". Εννοείται, αποστειρωμένο το διατρητικό που τοποθετούσε αυτόματα τα σκουλαρίκια-καρφάκια. Ανοξείδωτα με μια κόκκινη πετρούλα στη μέση. Τα έχω ακόμα, αναλλοίωτα. Δεν χρειάζεται να ξοδεύεσαι για χρυσά.

Αυτό που είναι σημαντικό να προσέξεις, είναι η καθαριότητα της περιοχής. Είχα οδηγίες, 3 φορές την ημέρα να περνάω την "πάσχουσα" περιοχή με βαμβακάκι βουτηγμένο σε καθαρό οινόπνευμα και μαζί να στριφογυρίζω το σκουλαρίκι (η αδερφή μου που, επίσης τα είχε τρυπήσει αλλά δεν το είχε κάνει, μολύνθηκε ο λοβός, έβγαλε τα σκουλαρίκια, έκλεισαν οι τρύπες).
12 μήνες, το θεωρώ τρομερά υπερβολικό- μη πω γελοίο (πού διάβασες αυτό το άρθρο; ).
1-2 μήνες το πολύ.
Αν βάλει χρυσά δεν χρειάζεται να το κάνει αυτό... Δεν κοστίζουν ..θα της το προτείνει και το κατάστημα... Εγώ τα ξανατριπησα ..γι'αυτό το ξέρω...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Έχω τρυπήσει τα αφτιά μου από τα 18 μου (δηλαδή πριν πολλά χρόνια:whistle:) οπότε για τιμές δεν μπορώ να γνωρίζω τις σημερινές.

Θυμάμαι ήταν μια μέρα (όταν η μάνα μου με έστειλε στη λαϊκή για να της πάρω πατάτες:P), ξαφνικά μου ήρθε, πέρασα από το μαγαζί και τα τρύπησα.
Οριστε για πατατες σ εστελνε και τρυπαγες τ αυτιά σου.

Εγω σε μια τρυπα (καλός μάστορας) στο Θησειο κοντά είχα πάει, μου πάτησε μια, τζετ. Απο το 2008 ουτε γω θυμαμαι τιμές, αλλά δε θα πηρε τπτ σπουδαιο, ευτελές ποσο για να μη το θυμαμαι δηλαδή.

Στο μηνα πάνω το χα αλλάξει. Κι αυτο που λενε ολοι ρε παιδια οτι κλείνει, εμενα δεν κλείνει με τιποτα. Ενα χρονο να κανω να το βάλω, ξανανοιγει.

Εγω βουταγα και το σκουλαρικι ολο στο οινοπνευμα το καθαριζα (γιατι μαζευει καμια φορά το κουμπωμα) και μετα το πέρναγα μεσα στην τρυπα κανονικά. Και τραβα τραβα ξεχειλωμα την τρυπα με το σκουλαρίκι απάνω.

Ξερω, σαλονι ομορφιας για γυναικες αλλά klein mein.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Αν βάλει χρυσά δεν χρειάζεται να το κάνει αυτό... Δεν κοστίζουν ..θα της το προτείνει και το κατάστημα... Εγώ τα ξανατριπησα ..γι'αυτό το ξέρω...
Εννοείς δεν χρειάζεται το οινόπνευμα; Η περιοχή που είναι ανοιχτό τραύμα (αν και ελάχιστο), δεν πιάνει μικρόβια επειδή θα είναι χρυσό το μέταλλο; :hmm:
Σίγουρα δεν μπορεί να βάλει ψεύτικο φο, γιατί απαγορεύεται την πρώτη φορά του τρυπήματος. Ούτε ασημένια, γιατί μαυρίζουν. Μόνο χρυσό ή ατσάλι ξέρω.
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσειςς, και ένα τελευταίο τη πρώτη φορά μπορείς να βάλεις εσύ οποίο σκουλαρίκι θέλεις; γιατί αν είναι να περιμένω 2 μήνες...
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσειςς, και ένα τελευταίο τη πρώτη φορά μπορείς να βάλεις εσύ οποίο σκουλαρίκι θέλεις; γιατί αν είναι να περιμένω 2 μήνες...
Από αυτά που προτείνουν αυτοί μπορείς να διαλέξεις
Συνήθως είναι στρασακια κτλ στην αρχή γιατί κρατάνε την τρύπα ανοιχτή. Ο κρίκος καλό είναι να το αποφύγεις στην αρχή γιατί η τρύπα μπορεί να μικρύνει και να σε πονέσει .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Παιδιά αν κάποιος ξέρει, θα με βοηθούσε πολύ!

Αγόρασα μια περίπου πλεκτή λεπτή μπλούζα (είναι και μάρκα τρομάρα της) και με την μία φορά που την έβαλα γέμισε αυτά τα εκνευριστικά μικρά "χνουδάκια" σαν μπιλίτσες που είναι... Έχει κανείς ιδέα πως φεύγουν;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,968 μηνύματα.
Παιδιά αν κάποιος ξέρει, θα με βοηθούσε πολύ!

Αγόρασα μια περίπου πλεκτή λεπτή μπλούζα (είναι και μάρκα τρομάρα της) και με την μία φορά που την έβαλα γέμισε αυτά τα εκνευριστικά μικρά "χνουδάκια" σαν μπιλίτσες που είναι... Έχει κανείς ιδέα πως φεύγουν;

με ξυραφακι.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσειςς, και ένα τελευταίο τη πρώτη φορά μπορείς να βάλεις εσύ οποίο σκουλαρίκι θέλεις; γιατί αν είναι να περιμένω 2 μήνες...
Να προσέξεις και το μέρος που θα την κάνεις. Όσο πιο ψηλά στο αυτί, στο πάνω μέρος του χόνδρου γίνει, τόσο πιο πολυ πονάει για καιρό.
Έχω επιχειρήσει αρκετές φορές να κάνω στην περιοχή αυτή και πάντα το ίδιο αποτέλεσμα και μόλις έβγαζα το σκουλαρίκι σε μια δυο μέρες έκλεινε η τρύπα.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Παιδιά αν κάποιος ξέρει, θα με βοηθούσε πολύ!

Αγόρασα μια περίπου πλεκτή λεπτή μπλούζα (είναι και μάρκα τρομάρα της) και με την μία φορά που την έβαλα γέμισε αυτά τα εκνευριστικά μικρά "χνουδάκια" σαν μπιλίτσες που είναι... Έχει κανείς ιδέα πως φεύγουν;
Τουφούλιασε δηλαδή; που λένε και οι δικοί μου;
Την έβαλες με άλλα χρώματα μήπως και πήρε από τα άλλα ρούχα;
Όπως και να έχει εγώ αυτά τα βγάλω με αυτά τα ρολο που κολλάνε τις τρίχες από τα κατοικίδια
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Να προσέξεις και το μέρος που θα την κάνεις. Όσο πιο ψηλά στο αυτί, στο πάνω μέρος του χόνδρου γίνει, τόσο πιο πολυ πονάει για καιρό.
Αυτό δεν το ήξερα. Μου είχε δώσε κάτι σαν στυλό να μαρκάρω ακριβώς το σημείο που επιθυμούσα. Άπειρη καθώς ήμουν, το έβαλα λίγο ψηλότερα απ'ότι (θα διαπίστωνα πολύ αργότερα)το ήθελα.

Από την άλλη όμως, το ψηλότερο σημείο βοηθάει στο να μπορείς να φοράς πιο βαριά σκουλαρίκια χωρίς να κρέμεται, σαν πέτσα, ο λοβός. :happy:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Αυτό δεν το ήξερα. Μου είχε δώσε κάτι σαν στυλό να μαρκάρω ακριβώς το σημείο που επιθυμούσα. Άπειρη καθώς ήμουν, το έβαλα λίγο ψηλότερα απ'ότι (θα διαπίστωνα πολύ αργότερα)το ήθελα.

Από την άλλη όμως, το ψηλότερο σημείο βοηθάει στο να μπορείς να φοράς πιο βαριά σκουλαρίκια χωρίς να κρέμεται, σαν πέτσα, ο λοβός. :happy:
Σε ψηλό σημείο δε θα βάλεις βαριά σκουλαρίκια. Εγώ έχω 5 τρύπες.. Έχω κάνει και άλλες ψηλά στο χόνδρο που είπα, αλλά πονούσαν αφόρητα για μήνες ,μόλις το αυτί ακουμπούσε στο μαξιλάρι. Μόλις έβγαινε το σκουλαρίκι μετά από δυο τρεις μέρες έκλειναν.
Θα πρότεινα τρύπα με βελόνα , αντί του πιστολιού.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Σε ψηλό σημείο δε θα βάλεις βαριά σκουλαρίκια. Εγώ έχω 5 τρύπες.. Έχω κάνει και άλλες ψηλά στο χόνδρο που είπα, αλλά πονούσαν αφόρητα για μήνες ,μόλις το αυτί ακουμπούσε στο μαξιλάρι. Μόλις έβγαινε το σκουλαρίκι μετά από δυο τρεις μέρες έκλειναν.
Θα πρότεινα τρύπα με βελόνα , αντί του πιστολιού.
Δεν τρύπησα χόνδρο ψηλά, αλλά λίγο πιο κοντά στο χόνδρο.

Με βελόνα η διαδικασία δεν είναι πιο επίπονη; :confused:
Εκτός κι αν είναι "μια κι έξω" όπως με το πιστολάκι.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κάποιο καλσόν στο χρώμα του δέρματος λεπτό που να ΜΗΝ σκίζεται υπάρχει ; :)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Πραγματικά απογοήτευση... Χύθηκε το άρωμα... Δεν μεταφέρθηκε... Τι μπορεί να έκανα λάθος?
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Πραγματικά απογοήτευση... Χύθηκε το άρωμα... Δεν μεταφέρθηκε... Τι μπορεί να έκανα λάθος?
Δεν ειναι πυρηνική επιστημη, αν στο πρώτο πατημα πιτσιλίσει σταματάς. Στειλε μου μια φωτό το atomizer ΤΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙΟΥ όταν ξηλώσεις το καπάκι. Να δω αν ειναι ευθύ πλαστικούλι ή αν σαν καποια φτηνα αρωματα έχει "λαιμο" οπότε δεν θα γεμίσει το φορητουλι σου οτι κι αν κανεις.

Αμα δεν καταλαβαινεις τι σε ρωτάω, πες μου να στο εξηγήσω.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν ειναι πυρηνική επιστημη, αν στο πρώτο πατημα πιτσιλίσει σταματάς. Στειλε μου μια φωτό το atomizer ΤΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙΟΥ όταν ξηλώσεις το καπάκι. Να δω αν ειναι ευθύ πλαστικούλι ή αν σαν καποια φτηνα αρωματα έχει "λαιμο" οπότε δεν θα γεμίσει το φορητουλι σου οτι κι αν κανεις.

Αμα δεν καταλαβαινεις τι σε ρωτάω, πες μου να στο εξηγήσω.
Δεν νομίζω να το ξανά βγάλω γιατί πάλι ζοριστηκα να το βάλω πίσω κ φοβάμαι... Το j adore είναι , έψαξα στο ίντερνετ μήπως έχει φωτογραφία το atomizer κ δεν βρίσκω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top