• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Δόντια - στοματική υγεία - οδοντίατροι

Roulaki

Νεοφερμένος

Η Roulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αχαχαχα γελάω. Μπες στις κρητικές και κράξτον🤣🤣
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ το ιστορικό μου :bye2:

Ανέκαθεν πρόσεχα τα δόντια μου και δεν έχω ούτε ένα σφράγισμα τώρα στα 29 μου, ούτε θέματα με ουλίτιδες. Μικρός έκανα φθοριώσεις, κάνω καθαρισμό κάθε έξι μήνες, οδοντόκρεμα φαρμακευτική και όταν το θυμηθώ βάζω και κανένα στοματικό διάλυμα. Συν ότι κάνω συχνά πυκνά λεύκανση λόγω τσιγάρου - καφέ.
Οι 2 πάνω φρονιμίτες κανονικά βγήκαν στη θέση τους. Οι 2 κάτω είναι έγκλειστοι - θεόστραβοι, δεν είχαν χώρο να βγουν. Τον ένα τον αφαίρεσα, γιατί υπέφερα. Ο άλλος ακόμα μέσα είναι, για την ώρα δε με ενοχλεί (που μπορεί να μη με ενοχλήσει και ποτέ).

Αυτά!

ΥΓ: Εχω μάνα οδοντίατρο (πλέον και αδερφό), οπότε δεν είχα επιλογή να μη τα προσέχω:D
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,175 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ το ιστορικό μου :bye2:

Ανέκαθεν πρόσεχα τα δόντια μου και δεν έχω ούτε ένα σφράγισμα τώρα στα 29 μου, ούτε θέματα με ουλίτιδες. Μικρός έκανα φθοριώσεις, κάνω καθαρισμό κάθε έξι μήνες, οδοντόκρεμα φαρμακευτική και όταν το θυμηθώ βάζω και κανένα στοματικό διάλυμα. Συν ότι κάνω συχνά πυκνά λεύκανση λόγω τσιγάρου - καφέ.
Οι 2 πάνω φρονιμίτες κανονικά βγήκαν στη θέση τους. Οι 2 κάτω είναι έγκλειστοι - θεόστραβοι, δεν είχαν χώρο να βγουν. Τον ένα τον αφαίρεσα, γιατί υπέφερα. Ο άλλος ακόμα μέσα είναι, για την ώρα δε με ενοχλεί (που μπορεί να μη με ενοχλήσει και ποτέ).

Αυτά!

ΥΓ: Εχω μάνα οδοντίατρο (πλέον και αδερφό), οπότε δεν είχα επιλογή να μη τα προσέχω:D
Μπράβο! Έτσι πρέπει. Και εγώ ούτε ένα σφράγισμα, ούτε καν με έχει πονέσει δόντι.
Καλά ναι, και εγώ βγάζω φρονιμίτες και ο ένας δεν έχει χώρο 😶 άντε να δω πότε θα τον βγάλω, δεν με πονάει βέβαια, αλλά φαίνεται να βγαίνει στραβά
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Μπράβο! Έτσι πρέπει. Και εγώ ούτε ένα σφράγισμα, ούτε καν με έχει πονέσει δόντι.
Καλά ναι, και εγώ βγάζω φρονιμίτες και ο ένας δεν έχει χώρο 😶 άντε να δω πότε θα τον βγάλω, δεν με πονάει βέβαια, αλλά φαίνεται να βγαίνει στραβά

Σε μια πανοραμική ακτινογραφία φαίνεται σίγουρα η θέση του.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,175 μηνύματα.

Roulaki

Νεοφερμένος

Η Roulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,175 μηνύματα.
Παιδιά, το μυστικό για τέλεια δόντια είναι πρωτίστως το ΝΗΜΑ!
Εγώ το χρησιμοποιώ από τα 15 μου, πλένω τα δόντια μου 2-3 φορές την ημέρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα, κανένα σφράγισμα, τίποτα..
Και φυσικά βαθύς καθαρισμός τουλάχιστον μία φορά τον χρόνο.. αλλά κυρίως νήμα να χρησιμοποιείτε, η οδοντόβουρτσα δεν κάνει τίποτα μόνη της
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Συμφωνώ για το νήμα. Επίσης συνιστώ ηλεκτρική οδοντόβουρτσα. Είναι επένδυση και η διαφορά στο βούρτσισμα είναι απίστευτη. Είναι σαν να πηγαίνεις οδοντίατρο κάθε φορά που βουρτσίζεις. Επίσης θέλει καθαρισμό κάθε 6 μήνες και εμένα προσωπικά μου αρέσει και το στοματικό διάλυμα κάθε βράδυ. Εκτός από τον καθαρισμό εγώ βγάζω και ακτίνες ετησίως. Η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,175 μηνύματα.
Συμφωνώ για το νήμα. Επίσης συνιστώ ηλεκτρική οδοντόβουρτσα. Είναι επένδυση και η διαφορά στο βούρτσισμα είναι απίστευτη. Είναι σαν να πηγαίνεις οδοντίατρο κάθε φορά που βουρτσίζεις. Επίσης θέλει καθαρισμό κάθε 6 μήνες και εμένα προσωπικά μου αρέσει και το στοματικό διάλυμα κάθε βράδυ. Εκτός από τον καθαρισμό εγώ βγάζω και ακτίνες ετησίως. Η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία.
Ο οδοντίατρος μου μου είχε πει όχι ηλεκτρική, γιατί σπρώχνει τις τροφές μέσα στα ούλα.. οι καλύτερες και αυτές που χρησιμοποιώ εγώ, είναι οι εντελώς πλακέ, οι solf..
Επίσης, χρησιμοποιώ και μεσοδόντια βουρτσάκια μετά το νήμα..
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ο οδοντίατρος μου μου είχε πει όχι ηλεκτρική, γιατί σπρώχνει τις τροφές μέσα στα ούλα.. οι καλύτερες και αυτές που χρησιμοποιώ εγώ, είναι οι εντελώς πλακέ, οι solf..
Επίσης, χρησιμοποιώ και μεσοδόντια βουρτσάκια μετά το νήμα..
Εμένα μου πρότεινε ηλεκτρική και η διαφορά είναι τεράστια. Καμία σχέση, δεν τις σπρώχνει μέσα. Να δεις τι βγαίνει ανάμεσα από τα δόντια όταν βουρτσίζεις με ηλεκτρικη! Προσωπικά προτιμώ τις sonicare που δεν περιστρέφονται. Επισης ο οδοντίατρος μου μου έχει πει να καθαρίζω με οδοντικό νήμα όταν βουρτσιζω, με την οδοντόκρεμα γιατί έτσι χώνεται το φθόριο εκεί που δεν φτάνει. Μεσοδοντια χρησιμοποιούσα όταν είχα σιδεράκια και έκτοτε ούτε θέλω να τα δω 😆
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,173 μηνύματα.
Μετά το καθάρισμα δοντιών πρέπει να αποφεύγονται για δύο τουλάχιστον μέρες ο καφές και το τσάι. Ποιο τσάι; Το μαύρο;
Επίσης τι άλλο πρέπει να αποφεύγεται;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,512 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς λεύκανση στο ιατρείο;
Γενικά τα δόντια μου είναι λευκά αλλά τα θέλω εναν τόνο παραπάνω και μου πρότεινε αντι του ιατρείου να κάνω αυτή στο σπίτι με τα ειδικά μασελάκια που θα τα βάζω 6 ωρες κάθε μέρα για περίπου δυο βδομάδες.
Μου είπε πως με αυτή του ιατρείου θα πονάνε τα ούλα μου για αρκετό καιρό επειδή τα υλικά είναι πολύ ισχυρά. Ισχύει αυτό; Έχει κάνει κανείς;
Θα προτιμούσα του ιατρείου 100 φορές απο το να παιδεύομαι για 6 ώρες κάθε μέρα (δεν μπορώ προσωπικά να τα φοράω στον ύπνο οπότε αναγκαστικά θάναι μέσα στη μέρα.) αλλά δεν γουστάρω και να πονάω φριχτά μετά απο την επιλογή του ιατρείου.
Αν έχει κάνει κανείς να μας πει
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,037 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς λεύκανση στο ιατρείο;
Γενικά τα δόντια μου είναι λευκά αλλά τα θέλω εναν τόνο παραπάνω και μου πρότεινε αντι του ιατρείου να κάνω αυτή στο σπίτι με τα ειδικά μασελάκια που θα τα βάζω 6 ωρες κάθε μέρα για περίπου δυο βδομάδες.
Μου είπε πως με αυτή του ιατρείου θα πονάνε τα ούλα μου για αρκετό καιρό επειδή τα υλικά είναι πολύ ισχυρά. Ισχύει αυτό; Έχει κάνει κανείς;
Θα προτιμούσα του ιατρείου 100 φορές απο το να παιδεύομαι για 6 ώρες κάθε μέρα (δεν μπορώ προσωπικά να τα φοράω στον ύπνο οπότε αναγκαστικά θάναι μέσα στη μέρα.) αλλά δεν γουστάρω και να πονάω φριχτά μετά απο την επιλογή του ιατρείου.
Αν έχει κάνει κανείς να μας πει

Ποσες φορές πρέπει να πας για να την κανείς στο οδοντίατρειο;

Τα μασέλακια γενικά είναι πολύ άνετα και ούτε που τα καταλαβαίνεις. Πέρα από τις δυο βδομαδες σου μένουν για πάντα ώστε να τα ξανά χρησιμοποιείς στο μέλλον για ανανέωση. Και με τα μασελακια θα έχεις ευαίσθητα δόντια όσο κανείς την θεραπεία (άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο), αλλά η συγκέντρωση του χημικού είναι αρκετά μεγαλύτερη στο λέιζερ.

Γενικά εξαρτάται από το άτομο, μπορει να είναι από μια μικρή ενόχληση μέχρι να σε κεντρίζει σαν ηλεκτρικό ρεύμα όταν πίνεις κρύο η ζεστό.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,512 μηνύματα.
Ποσες φορές πρέπει να πας για να την κανείς στο οδοντίατρειο;
Δεν μου είπε ακριβώς αλλά υπέθεσα με μια φορά ξεμπερδεύεις, οχι;
Τα μασέλακια γενικά είναι πολύ άνετα και ούτε που τα καταλαβαίνεις
They better be γιατι μάλλον θα πάω σε αυτή τη λύση.
Γενικά εξαρτάται από το άτομο, μπορει να είναι από μια μικρή ενόχληση μέχρι να σε κεντρίζει σαν ηλεκτρικό ρεύμα όταν πίνεις κρύο η ζεστό.
Sounds fun :no:
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,037 μηνύματα.
Δεν μου είπε ακριβώς αλλά υπέθεσα με μια φορά ξεμπερδεύεις, οχι;

Νομίζω είναι πάνω από μια φορά, αλλά δεν είμαι σιγουρος.

Λογικά θα έχεις μια ευαισθησία μετά τις πρώτες μέρες που θα κρατήσει όσο κανείς τη θεραπεία, αλλά όχι τίποτα ανυπόφορο. Θα το νιωθεις όταν τρως και πίνεις κυρίως.

Επίσης, απόφυγε τις ουσίες που λεκιάζουν τα δόντια (καφε, κόκκινο κρασι, τσιγάρο κλπ) όσο κανείς τη θεραπεία γιατί it defeats the purpose. Θα στο πει κι ο οδοντίατρος λογικά.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,512 μηνύματα.
update on this: διάλεξα την μέθοδο στο σπίτι για να μου ρθει πιο μαλακά αλλά και πάλι εχουν τραυματιστεί λίγο τα ούλα μου σε κάποια σημεία και όλα μου τα δόντια μου αντιδρούν αρκετά στο κρύο και την ζέστη.
Μου είπε πως είναι φυσιολογικά όλα, αλλά και πάλι..
Επίσης μου είπε και πως αφότου τελειώσουμε για κάποιο διάστημα θα είναι αρκετά ευαίσθητα.
Το μόνο καλό είναι πως ανταποκρίθηκαν πολύ γρήγορα, αλλά έχω αρχίσει να φοβάμαι για το πως θα εξελιχθεί αυτή η ευαισθησία ενώ είμαι ακόμα στην αρχή. :(
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,067 μηνύματα.
update on this: διάλεξα την μέθοδο στο σπίτι για να μου ρθει πιο μαλακά αλλά και πάλι εχουν τραυματιστεί λίγο τα ούλα μου σε κάποια σημεία και όλα μου τα δόντια μου αντιδρούν αρκετά στο κρύο και την ζέστη.
Μου είπε πως είναι φυσιολογικά όλα, αλλά και πάλι..
Επίσης μου είπε και πως αφότου τελειώσουμε για κάποιο διάστημα θα είναι αρκετά ευαίσθητα.
Το μόνο καλό είναι πως ανταποκρίθηκαν πολύ γρήγορα, αλλά έχω αρχίσει να φοβάμαι για το πως θα εξελιχθεί αυτή η ευαισθησία ενώ είμαι ακόμα στην αρχή. :(
Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα κι εγώ με τα παγωμένα και τα ζεστά τον καιρό που έκανα λεύκανση.
Το κουτί είχε και μια ειδική οδοντόκρεμα για βούρτσισμα πριν και μετά τα μασελάκια.
Με τον καιρό φεύγει η ευαισθησία.
Πάρε και μια οδοντόκρεμα διατήρησης λεύκανσης.
Εγώ χρησιμοποιώ Unident Gold.

Προσωπικά ταλαιπωρήθηκα πολύ και αντί για 14 μέρες την πήγα 20 μέρες τη διαδικασία γιατί πολλές νύχτες δεν ήθελα να βιώσω το βασανιστήριο με τα μασελάκια. Πάντα στον ύπνο τα φόραγα, πολλή ταλαιπωρία. Μεγάλη ανακούφιση το πρωί που τα έβγαζα (τίγκα στα σάλια στο μεταξύ :P ).

Βάζε το υλικό ακριβώς ίσα να καλυφθεί το δόντι, όχι παραπάνω, ώστε να μην ακουμπάει πολύ το ούλο.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,512 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα κι εγώ με τα παγωμένα και τα ζεστά τον καιρό που έκανα λεύκανση.
Το κουτί είχε και μια ειδική οδοντόκρεμα για βούρτσισμα πριν και μετά τα μασελάκια.
Με τον καιρό φεύγει η ευαισθησία.
Πάρε και μια οδοντόκρεμα διατήρησης λεύκανσης.
Εγώ χρησιμοποιώ Unident Gold.

Προσωπικά ταλαιπωρήθηκα πολύ και αντί για 14 μέρες την πήγα 20 μέρες τη διαδικασία γιατί πολλές νύχτες δεν ήθελα να βιώσω το βασανιστήριο με τα μασελάκια. Πάντα στον ύπνο τα φόραγα, πολλή ταλαιπωρία. Μεγάλη ανακούφιση το πρωί που τα έβγαζα (τίγκα στα σάλια στο μεταξύ :P ).

Βάζε το υλικό ακριβώς ίσα να καλυφθεί το δόντι, όχι παραπάνω, ώστε να μην ακουμπάει πολύ το ούλο.
Ακριβώς το ίδιο περνάω, και ταλαιπωρούμαι πολύ, δεν μπορώ να τα κρατήσω τη μέρα είναι απαίσια και έχω και γύρω στις 2 βδομάδες μπροστά μου ακόμη..
Μόνο το βράδυ, να μην τα νιώθω καν.
Πόσες φορές είπα μακάρι να είχα κανει αυτή στον οδοντίατρο μια φορά να τελείωνε η υπόθεση αλλά με έπεισε για τα μασελάκια γιατι λέει είναι πολύ επιθετική διαδικασία και θα πονούσα πολύ περισσότερο.

Γενικά δεν εχω καμια αντοχή στον πόνο(literally μηδέν) οπότε πήρα αυτά, αλλά μετά θυμήθηκα πως έχω και μηδενική αντοχή στο discomfort. :P:P
Δεν την ήξερα την οδοντόκρεμα που είπες θα την ψάξω να την πάρω, ευχαριστώ πολύ!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,067 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο περνάω, και ταλαιπωρούμαι πολύ, δεν μπορώ να τα κρατήσω τη μέρα είναι απαίσια και έχω και γύρω στις 2 βδομάδες μπροστά μου ακόμη..
Μόνο το βράδυ, να μην τα νιώθω καν.
Πόσες φορές είπα μακάρι να είχα κανει αυτή στον οδοντίατρο μια φορά να τελείωνε η υπόθεση αλλά με έπεισε για τα μασελάκια γιατι λέει είναι πολύ επιθετική διαδικασία και θα πονούσα πολύ περισσότερο.

Γενικά δεν εχω καμια αντοχή στον πόνο(literally μηδέν) οπότε πήρα αυτά, αλλά μετά θυμήθηκα πως έχω και μηδενική αντοχή στο discomfort. :P:P
Δεν την ήξερα την οδοντόκρεμα που είπες θα την ψάξω να την πάρω, ευχαριστώ πολύ!
Εγώ τον πρώτο καιρό έβαζα πολύ υλικό στα μασελάκια με αποτέλεσμα εσωτερικά το ούλο (από τη μέσα μεριά δηλαδή) να μου κάνει μια μικρή πληγή. Μίλησα με τον οδοντίατρο και μου είπε να βάζω πιο λίγο υλικό.
Γενικά θέλει λίγες μέρες προσπάθεια για να αντιληφθείς πόσο υλικό πρέπει να βάζεις στις κοιλότητες στο μασελάκι.

Επειδή ήταν η πρώτη μου φορά, μου είχε δώσει και την πιο ισχυρή περιεκτικότητα.

Θέλω να ξανά κάνω, αλλά δεν αντέχω με τίποτα στη σκέψη της διαδικασίας.
Θα τον ρωτήσω μήπως την κάνω στο ιατρείο, αυτή τη φορά.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Έχω κάνει άπειρες φορές λευκανση, δε θυμάμαι κυριολεκτικά πόσες, τελευταία φορά, πριν 2 εβδομάδες.
Ποτέ δεν είχα ευαισθησία στα ούλα και ο λόγος είναι ότι πριν την λευκανση, πρέπει να απομονωθούν, δεν κάνει να πέσει καθόλου από το οξύ στο ουλο, και ειδικά αυτη η λάμπα της λεύκανσης στο ουλο. Κάθε φορά, γίνεται απομόνωση των ούλων πριν ξεκινήσει η διαδικασία. Αν δε γίνει σωστά αυτό, τότε ναι θα υπάρξει πόνος-ευαισθησία. Ούτε είχα επίσης καμία ευαισθησία στα δόντια, καμία φορά είχα στο κρύο-ζεστό, αλλά αυτό κρατούσε 2 ώρες το πολύ.

Επίσης, δε συγκρίνεται το αποτέλεσμα της λεύκανσης στο σπίτι με αυτή στον οδοντίατρο και ο λόγος είναι το υλικό αυτό καθ αυτό. Ο οδοντίατρος έχει δικαίωμα να παραγγείλει υλικό λεύκανσης που περιέχει τη σωστή ποσότητα πχ υπεροξειδιο του υδρογόνου, μέσα από τον συναιτερισμο και με τιμολόγιο. Απαγορεύεται αυτό να πουληθεί στο εμπόριο λόγω υψηλής περιεκτικότητας σε ορισμένες ουσίες και να χρησιμοποιηθούν από άτομα που δεν έχουν κατάρτιση. Στο εμπόριο υπάρχουν πιο light σκευάσματα που το αποτέλεσμα είναι ούτε το μισό, σε σχέση με αυτό που θα δει κάποιος στον οδοντίατρο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top