Είναι αυτό το μέλλον των ΗΠΑ;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Η παρακμή του Los Angeles σε ένα video.


E μωρέ, απλά κάθονται στο πεζοδρόμιο. Κοινωνικοποιούνται. Το αξιοσημείωτο είναι ότι στις ΗΠΑ, η ελίτ έχει γερμανικές και αυστριακές ρίζες (τυχαίο); Ο κοινωνικός ρατσισμός των Αμερικάν....ε, Γερμανών έναντι άλλων εθνών που έχουν πιο φτωχές καταβολές, φαίνεται ξεκάθαρα νομίζω. :hmm:
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
1683492280283.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Κατάντια δυστυχώς.

 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Screenshot_20230515-120144.png
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Μια εικόνα χίλιες λέξεις. :rolleyes:

1685705290353.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,971 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Το σαβούρδο του το είδα. Ό,τι να'ναι πάλι. Και αυτός ο άνθρωπος είναι τόσο απροκάλυπτα βαλτός των Αμερικανικών λόμπυ που το κόβω να ξαναβγαίνει άνετα του χρόνου. Που θα ξαναβρούν τέτοια μαριονέττα; Τρία χρόνια τώρα τα λόμπυ έχουν σκάσει να τρώνε.. Χαζά είναι να ξαναφέρουν Τραμπ που τους τα χαλούσε λίγο;

Πάντως στο βιντεάκι το πιο αστείο είναι ο τυπάς που πήρε το πτυχίο (diploma, τι σκατά τέλος πάντων ήταν αυτό) και γύρισε πλάτη, χαιρέτισε στρατιωτικά και περπάτησε στην αντίθετη κατεύθυνση με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά χωρίς να έχει καταλάβει καν πως από πίσω του ο πρόεδρος έπεσε φαρδύς πλατύς χάμω και τον σήκωναν. Ακάθεκτος συνέχισε :lol:




 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έλα Φώτη, τα ζω καθημερινά αυτά. Τους έχω στην δουλειά (μέσα και έξω) και έξω από το σπίτι μου. Τα ζόμπι έχουν εξαπλωθεί παντού. Εγώ πάντως φεύγω από αυτό το μπουρδέλο και ας μείνουν οι υπόλοιποι να ζουν υπό τέτοιες συνθήκες, που δεν έχει μείνει μέρος που να μην έχει ζόμπι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό το πάρκο το έχουν καταλάβει εντελώς. Στα αλλά βλέπεις μεμονωμένες σκηνές αλλά είναι θέμα χρόνου πλέον...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Έλα Φώτη, τα ζω καθημερινά αυτά. Τους έχω στην δουλειά (μέσα και έξω) και έξω από το σπίτι μου. Τα ζόμπι έχουν εξαπλωθεί παντού. Εγώ πάντως φεύγω από αυτό το μπουρδέλο και ας μείνουν οι υπόλοιποι να ζουν υπό τέτοιες συνθήκες, που δεν έχει μείνει μέρος που να μην έχει ζόμπι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό το πάρκο το έχουν καταλάβει εντελώς. Στα αλλά βλέπεις μεμονωμένες σκηνές αλλά είναι θέμα χρόνου πλέον...
Πας Λονδίνο τελικά;;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,103 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Δε νομίζω. Δεν με συμφέρει. Θεσσαλονίκη ή Αθήνα μάλλον.
Αθήνα θα έχεις πολύ περισσότερες ευκαιρίες να ξέρεις. Αν το αποφασίσεις ψάξε για μια καλή περιοχή να μείνεις ώστε να μην έχεις θέματα με αναρχικούς, ληστές κτλ.

Με το καλό να επιστρέψεις πίσω λοιπόν 😉😉.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Σε αυτό το video βλέπουμε τι παθαίνει ένα κράτος που δεν παρέχει κοινωνική προστασία σε πολίτες που το έχουν ανάγκη, που ξοδεύει 700 δις δολάρια το χρόνο σε όπλα και τα κόμματα που το κυβερνούν (κυρίως οι Democrats) είναι ελαστικοί σε θέματα όπως τα ναρκωτικά και τα property crimes.

Εύχομαι οι Ευρωπαίοι πολιτικοί και πολίτες να μην αφήσουν την Ευρώπη να καταντήσει σε αυτά τα χάλια. Καλός ή κακός σήμερα οι 2 καλύτεροι Ήπειροι για να ζεις είναι η Ευρώπη και η Ωκεανία.

 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Τα όπλα τα θέλουν κυρίως οι Ρεπουμπλικανοί, να ξέρουμε τι λέμε τουλάχιστον
Μην αλλάζεις τα λόγια μου, όταν κανείς παράθεση να κάνεις ολόκληρο το μήνυμα. Οι Democrats είναι ελαστικοί σε θέματα ναρκωτικών και στις ποινές των property crimes. Εκεί αναφερόμουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Μια χαρά την βλέπω την Νέα Υόρκη. Και τι δε θα δινα να ζούσα κανα δύο χρονάκια...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Μια χαρά την βλέπω την Νέα Υόρκη. Και τι δε θα δινα να ζούσα κανα δύο χρονάκια...
Μην κοιτάς μόνο το downtown φίλε. Για να μείνεις στο downtown της Νέας Υόρκης, Chicago, Los Angeles, Boston κτλ θέλεις πάνω από 3.000€ το μήνα σε ενοίκιο. Το θέμα είναι τι γίνεται σε περιοχές έξω από την πόλη που είναι για τον μέσο πολίτη. Εκεί δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι τόσο καλά.
 
Top