Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Ποιο από τα παρακάτω θεωρείτε σημαντικότερο για έναν καλό εραστή:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
  • Εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων

    Ψήφοι: 1 2.3%
  • Συναίσθημα και ενδιαφέρον

    Ψήφοι: 43 97.7%

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Δεν θα προσέβαλα ούτε θα απέρριπτα κάποιον εξ αιτίας αυτού απλώς λέω οτι το λαμβάνω υπόψιν μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και δεν είναι απλώς κάτι που προσφέρει ευχαρίστηση δεν είναι τόσο απλό.
Δεν σου είπα να προσβάλεις κανέναν. Αλλά εαν καθόσουν να ανεχτείς κάποιον να σε ρωτάει με πόσους έχεις πάει με απώτερο σκοπό να σε κρίνει αρνητικά, λες και του πέφτει καν λόγος...τι να πω, πάλι δικαίωμα σου είναι. Αλλά στην θέση σου δεν θα το ανεχόμουν.

Δεν χρειάζεται να σκοτώσεις τον άλλο βέβαια,απλά σταματάς να έχεις πάρε δώσε μαζί του. Κάποια πράγματα είναι βασικά. Δεν κάνουμε αδιάκριτες ερωτήσεις που θα φέρουν τον άλλο σε δύσκολη θέση. Δεν εμπιστευόμαστε πράγματα που ακούμε απο εδώ και απο εκεί για κάποιον, εαν δεν τον γνωρίσουμε και δεν βγάλουμε δικά μας συμπεράσματα για το ποιόν του οι ίδιοι, και άλλα πολλά.

Είναι εντελώς στοιχειώδη αυτά και πάρα αυτά πολλοί αδυνατούν να τα αντιληφθούν που σε κάνει να αναρωτιέσαι, τρόπους δεν έμαθαν ποτέ τους αυτοί οι άνθρωποι ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν σου είπα να προσβάλεις κανέναν. Αλλά εαν καθόσουν να ανεχτείς κάποιον να σε ρωτάει με πόσους έχεις πάει με απώτερο σκοπό να σε κρίνει αρνητικά, λες και του πέφτει καν λόγος...τι να πω, πάλι δικαίωμα σου είναι. Αλλά στην θέση σου δεν θα το ανεχόμουν.

Δεν χρειάζεται να σκοτώσεις τον άλλο βέβαια,απλά σταματάς να έχεις πάρε δώσε μαζί του. Κάποια πράγματα είναι βασικά. Δεν κάνουμε αδιάκριτες ερωτήσεις που θα φέρουν τον άλλο σε δύσκολη θέση. Δεν εμπιστευόμαστε πράγματα που ακούμε απο εδώ και απο εκεί για κάποιον, εαν δεν τον γνωρίσουμε και δεν βγάλουμε δικά μας συμπεράσματα για το ποιόν του οι ίδιοι, και άλλα πολλά.

Είναι εντελώς στοιχειώδη αυτά και πάρα αυτά πολλοί αδυνατούν να τα αντιληφθούν που σε κάνει να αναρωτιέσαι, τρόπους δεν έμαθαν ποτέ τους αυτοί οι άνθρωποι ;
Δεν έχω ρωτήσει κάποιον ευθέως και όντως θα ήταν αδιάκριτο αλλά μπορείς να το καταλάβεις με έμμεσο τρόπο .


Ας με ρωτήσει και θα απαντήσω δε θα ντραπω καθόλου. Δε ντρέπομαι για τις επιλογές μου. Ούτε σε δυσκολη θέση θα έρθω. Τώρα αν κάποιος αισθάνεται άβολα .... Όποιος έχει τη μύγα .... Μυγιαζεται....
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Δεν έχω ρωτήσει κάποιον ευθέως και όντως θα ήταν αδιάκριτο αλλά μπορείς να το καταλάβεις με έμμεσο τρόπο .


Ας με ρωτήσει και θα απαντήσω δε θα ντραπω καθόλου. Δε ντρέπομαι για τις επιλογές μου. Ούτε σε δυσκολη θέση θα έρθω. Τώρα αν κάποιος αισθάνεται άβολα .... Όποιος έχει τη μύγα .... Μυγιαζεται....
You're missing the point...
Δεν έχει σημασία εαν θα νιώσεις άβολα ή αν ντρέπεσαι ή όχι για τις επιλογές σου. Είναι κάτι προσωπικό που ο άλλος δεν έχει δικαίωμα να απαιτεί να μάθει. Ιδίως όταν γνωρίζεστε ακόμα. Αλλά και αργότερα. Εαν θες απαντάς πάνω σε μια συζήτηση για πλάκα. Προφανώς δεν θα τον φας τον άλλο. Αλλά είναι απαράδεκτο να πιαστεί απο αυτό και να πέσεις στα μάτια του και σίγουρα δείχνει οτι έχει ζητήματα που πρέπει να λύσει μέσα του.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
You're missing the point...
Δεν έχει σημασία εαν θα νιώσεις άβολα ή αν ντρέπεσαι ή όχι για τις επιλογές σου. Είναι κάτι προσωπικό που ο άλλος δεν έχει δικαίωμα να απαιτεί να μάθει. Ιδίως όταν γνωρίζεστε ακόμα.
Ποιος μίλησε για απαίτηση;;;

Γενικά είναι εύκολο να καταλάβεις αν κάποιος έχει πάει με πολλούς και από κει κ πέρα το αν σε νοιάζει είναι δικό σου θέμα εγώ είπα οτι το λαμβάνω υπόψιν μου , γιατί αν ο άλλος έχει πάει με 50 ποιος μου εγγυάται ιτι δεν θα είμαι το νούμερο 51?
Δείχνει ορισμένα πράγματα για το χαρακτήρα κ την επιλεκτικοτητα του ας το παραδεχτούμε κι ας αφήσουμε στην άκρη τα περί πολιτικής ορθότητας οτι δεν εχει καμία σημασία. Έχει ✨
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Ποιος μίλησε για απαίτηση;;;

Γενικά είναι εύκολο να καταλάβεις αν κάποιος έχει πάει με πολλούς και από κει κ πέρα το αν σε νοιάζει είναι δικό σου θέμα εγώ είπα οτι το λαμβάνω υπόψιν μου , γιατί αν ο άλλος έχει πάει με 50 ποιος μου εγγυάται ιτι δεν θα είμαι το νούμερο 51?
Δείχνει ορισμένα πράγματα για το χαρακτήρα κ την επιλεκτικοτητα του ας το παραδεχτούμε κι ας αφήσουμε στην άκρη τα περί πολιτικής ορθότητας οτι δεν εχει καμία σημασία. Έχει ✨
Εαν είσαι το νούμερο 51 δηλαδή τι θα πάθεις ; Δεν παίζει να μην ταίριαξε με τις 50 προηγούμενες ; Σημαίνει απαραίτητα οτι είσαι κορόιδο ;

Δεν είναι θέμα πολιτικής ορθότητας. Έχω πει και εγώ μαλακίες κατά καιρούς, το παραδέχομαι. Όπως όλοι άλλωστε. Παλιότερα μπορεί υποσυνείδητα να μου κακοφαινόταν και εμένα κοπέλα που ήξερα οτι είχε πάει με πολλούς. Ωστόσο μεγαλώνουμε και καλό είναι να αναγνωρίζουμε τι είναι σωστό και τι είναι λάθος. Ειδάλλως θα μας κρατάει πίσω όλη μας την ζωή. Άγιοι δεν είμαστε και πιθανότατα δεν θα γίνουμε. Αλλά σίγουρα μπορούμε να σκεφτόμαστε πιο ορθά απο ότι κάναμε "χθες". Και αποβάλλοντας τα κακά στερεότυπα που έχει δημιουργήσει η κοινωνία είναι ένα καλό πρώτο βήμα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και αποβάλλοντας τα κακά στερεότυπα που έχει δημιουργήσει η κοινωνία είναι ένα καλό πρώτο βήμα.
Αυτο το συγκεκριμένο στερεότυπο αφορά μόνο τις γυναίκες, εγώ τόνισα οτι όσο μετράει για το ένα φύλο μετράει κ για άλλο κατά τη γνώμη μου. Το να εστιάζει κάποιος στο ένα φύλο (κατά 99% στο γυναικείο) ναι τον καθιστά σεξιστη και μισογύνη.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Αυτο το συγκεκριμένο στερεότυπο αφορά μόνο τις γυναίκες, εγώ τόνισα οτι όσο μετράει για το ένα φύλο μετράει κ για άλλο κατά τη γνώμη μου. Το να εστιάζει κάποιος στο ένα φύλο (κατά 99% στο γυναικείο) ναι τον καθιστά σεξιστη και μισογύνη.
Προφανώς και οι γυναίκες σκέφτονται διάφορα. Εξίσου άδικο είναι όμως πιστεύω να θεωρείς οτι εαν κάποιος έχει πάει με 50, το οτι θα είσαι η 51 σημαίνει οτι απλά θα περάσει τον χρόνο του μέχρι να πάει στην 52.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ποιος μίλησε για απαίτηση;;;

Γενικά είναι εύκολο να καταλάβεις αν κάποιος έχει πάει με πολλούς και από κει κ πέρα το αν σε νοιάζει είναι δικό σου θέμα εγώ είπα οτι το λαμβάνω υπόψιν μου , γιατί αν ο άλλος έχει πάει με 50 ποιος μου εγγυάται ιτι δεν θα είμαι το νούμερο 51?
Δείχνει ορισμένα πράγματα για το χαρακτήρα κ την επιλεκτικοτητα του ας το παραδεχτούμε κι ας αφήσουμε στην άκρη τα περί πολιτικής ορθότητας οτι δεν εχει καμία σημασία. Έχει ✨
Εντάξει γενικά κρίνεις και αν το άτομο είχε σχέσεις, αν σου πει στο τρίμηνο χωρίζω γιατί βαριέμαι ή ρίχνω κέρατο ... 50 στον αριθμό οκ, καμιά σχέση είχε με αυτές ή τίποτα ; γιατί κάποιοι δεν μπορούν να ερωτευτούν κιόλας, δεν είναι συντροφικοί , δεν είναι συναισθηματικοί , δεν κρίνουμε και δεν κρίνουμε , όλα θα τα κρίνουμε :P

Και κάποιοι είναι πιο γκομενιάρηδες . Δηλαδή και χωρίς σχέση και δεσμεύσεις μπορεί κάποιου να του φτάνει μια γυναίκα να σχετίζεται και άλλος να έχει σχέση και ο νους του είναι στις γκόμενες και εγώ δεν πιστεύω ότι φταίει η γυναίκα ή η σχέση τους, έτσι είναι φτιαγμένοι . Άμα θέλουμε να περνάμε κάτω από τις πόρτες ξέρουμε τι θα διαλέγαμε σε τέτοιο δίλημμα :P


Eσύ @Samael δεν έκρινες αρνητικά τους ''λιγούρηδες'' ; τώρα δεν σε νοιάζει ο αριθμός και είναι λάθος σκέψη ; γιατί πολλοί σύντροφοι στον αριθμό , σημαίνει δεν έχω και ιδιαίτερα κριτήρια.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εντάξει γενικά κρίνεις και αν το άτομο είχε σχέσεις, αν σου πει στο τρίμηνο χωρίζω γιατί βαριέμαι ή ρίχνω κέρατο ... 50 στον αριθμό οκ, καμιά σχέση είχε με αυτές ή τίποτα ; γιατί κάποιοι δεν μπορούν να ερωτευτούν κιόλας, δεν είναι συντροφικοί , δεν είναι συναισθηματικοί , δεν κρίνουμε και δεν κρίνουμε , όλα θα τα κρίνουμε :P

Και κάποιοι είναι πιο γκομενιάρηδες . Δηλαδή και χωρίς σχέση και δεσμεύσεις μπορεί κάποιου να του φτάνει μια γυναίκα να σχετίζεται και άλλος να έχει σχέση και ο νους του είναι στις γκόμενες και εγώ δεν πιστεύω ότι φταίει η γυναίκα ή η σχέση τους, έτσι είναι φτιαγμένοι . Άμα θέλουμε να περνάμε κάτω από τις πόρτες ξέρουμε τι θα διαλέγαμε σε τέτοιο δίλημμα :P


Eσύ @Samael δεν έκρινες αρνητικά τους ''λιγούρηδες'' ; τώρα δεν σε νοιάζει ο αριθμός και είναι λάθος σκέψη ; γιατί πολλοί σύντροφοι στον αριθμό , σημαίνει δεν έχω και ιδιαίτερα κριτήρια.
Ε βέβαια θα εξεταστεί κι αυτό .

Μην ακούς τι λένε όλους τους νοιάζει έστω και λίγο . Εγώ διαφωνώ κι επιμένω στο οτι στοχοποιουνται μόνο οι γυναίκες σε αυτό το θέμα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

γιατί πολλοί σύντροφοι στον αριθμό , σημαίνει δεν έχω και ιδιαίτερα κριτήρια
Ακριβώς αυτό λέω !!!! Ευχαριστώ!!!!!!!!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Eσύ @Samael δεν έκρινες αρνητικά τους ''λιγούρηδες'' ; τώρα δεν σε νοιάζει ο αριθμός και είναι λάθος σκέψη ; γιατί πολλοί σύντροφοι στον αριθμό , σημαίνει δεν έχω και ιδιαίτερα κριτήρια.
Εαν είχες πολλούς συντρόφους στο παρελθόν θεωρείσαι λιγούρης δηλαδή ή οτι δεν έχεις και ιδιαίτερα κριτήρια ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Όχι δεν το λέει η λογική. Το λέει η λογική σου, έχει τεράστια διαφορά.
Οκ έστω .

Αν έχεις κάποια κριτήρια δεν βρίσκεις τόσο εύκολα κάποιον που τα πληροί και αν βρεις σίγουρα δεν είναι πολλοί . . εκτός κι αν τα κριτήρια είναι να περπατάει και να έχει 2 πόδια.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εαν είχες πολλούς συντρόφους στο παρελθόν θεωρείσαι λιγούρης δηλαδή ή οτι δεν έχεις και ιδιαίτερα κριτήρια ;
Εγώ δεν κατέκρινα με τι κριτήρια κάνει ο κάθε ένας σεξ και τι απελπισμένοι και όλα αυτά, αν έχω πάει όμως με 1000 άτομα τι να σημαίνει ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ δεν κατέκρινα με τι κριτήρια κάνει ο κάθε ένας σεξ και τι απελπισμένοι και όλα αυτά, αν έχω πάει όμως με 1000 άτομα τι να σημαίνει ;
Πες τα γιατί θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε προκειμένου να φανούμε ανοιχτομυαλοι εδώ μέσα
.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,580 μηνύματα.
Εαν είχες πολλούς συντρόφους στο παρελθόν θεωρείσαι λιγούρης δηλαδή ή οτι δεν έχεις και ιδιαίτερα κριτήρια ;

Αν ομως εκεινος που ειχε πολλές παρτενέρ βρει το σημειο G κ αρχισει να ηλεκτρίζεται η άλλη και να γουστάρει.... και αυτο συνεβη επειδη εχει πάει με αρκετες κ εχει εμπειρια δεν θα μας χαλάσει, βασικα ενας μάγκας θα έλεγε αγαπη μου με σενα το βρηκα με ενεπνευσες χαχα

παραμυθια ρε φιλε αυτα θελουν να ακουνε χαχαχα :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μη το γελάτε καθολου οσοι λενε παραμυθια περνάνε πολυ καλυτερα απο εμας τους "εντιμους" φλερτα'κηδες.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κάτσε μωρέ μην τον αποπαίρνεις , μπορεί κάτι να θέλει να πει :P
Δεν μιλάω για κάποιον συγκεκριμένο. Ας πει πως το βλέπει γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως κάποιος που έχει πάει με πολλούς θεωρείται επιλεκτικός .
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Εντάξει τις γυναίκες τις έχουν διδάξει από μικρή ηλικία ότι το σεξ είναι αμαρτία οπότε πού να αποδεχτούν την επιθυμία τους. Δεν είναι μαθημενες να παραδεχονται ότι είχαν επιθυμία και καύλα για τον άντρα απέναντι τους. Είναι ταμπού.

Αυτό ακριβώς θέλω να σου εξηγήσω. Ότι έναν άνδρα που θα με κρίνει αρνητικά γιατί έκανα σεξ μαζί του επειδή μου άρεσε και το ήθελα και το ένιωσα , δεν τον θέλω εγώ. Είναι δυνατόν να θέλω έναν άνδρα τέτοιου είδους; Αχαχαχ. Μα και εκείνος έκανε σεξ μαζί μου, δεν το έκανα μόνη μου. Εγώ ξαφνικα είμαι ελαττωματική; Χριστέ μου...

Eδώ μέχρι το 2007 ήταν ταμπού να πει μια φοιτήτρια ότι αυνανιζόταν. :no: Ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο. Αφού όλες το πασπατεύουν συνειδητά ή ασυνείδητα γιατί αυτή είναι η φύση. Είναι νέα γυναίκα και έχει ορμές. Κακό είναι; Γιατί πάντα σαν κοινωνία μπλέκουμε τη θρησκεία ή τι θα πει η γειτονιά αν η άλλη γίνεται μούσκεμα στα πόδια της; Με τη γειτονιά αγκαλιά κοιμάται;

Μόνο στην Ελλάδα και σε δήθεν συντηρητικές κοινωνίες του Ισλάμ οι άνθρωποι πηθικίζουν τη φύση τους ερμηνεύοντας μόνο ως σωστά εκείνα που συντηρούν πολιτικά ή κοινωνικά συστήματα και όχι αυτό που ορίζει η ανθρώπινη ύπαρξη. Δηλαδή, γελοιότητες.

:giveup:
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν μιλάω για κάποιον συγκεκριμένο. Ας πει πως το βλέπει γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως κάποιος που έχει πάει με πολλούς θεωρείται επιλεκτικός .
Μήπως το πρόβλημα και ο ρατσισμός είναι στους αγάμητους ; δηλαδή οι αγάμητοι που θα το έβαζαν παντού είναι λιγούρηδες, είναι το ένα είναι το άλλο , αλλά αυτός που έχει πάει με όλο τον πλανήτη κανένα πρόβλημα, ας μην τον κρίνουμε .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top