Είστε πρωινοί ή νυχτερινοί τύποι;

Είστε πρωινοί ή νυχτερινοί τύποι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
κοιτάξτε τι συμβαίνει:
εγώ αποδίδω καλύτερα το βράδυ περίπου 10.00-2.00
αλλά οι γονείς μου λείπουν συνήθως το πρωί 6.30-2.00 και το βράδυ έχουν την παράλογη απαίτηση να κοιμάμαι από τις 9 το βράδυ

οπότε αποδίδω καλύτερα το βράδυ αλλά λόγω των γονιών μου είμαι υποχρεωμένη να κοιμάμαι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οπότε αποδίδω καλύτερα το βράδυ αλλά λόγω των γονιών μου είμαι υποχρεωμένη να κοιμάμαι.....

λολ σιγά! Εγώ ποτέ μου δε τους άκουγα (όχι ότι με κυνηγούσαν και πολύ για να κοιμηθώ νωρίς :P), αλλά και πάλι αν έλεγαν κάτι, καθόμουν στο δωμάτιό μου ήσυχα - ήσυχα και απλά δε κοιμόμουν. :P Μπορεί να διάβαζα κανά βιβλίο, να άκουγα μουσική (με τα ακουστικά φυσικά :P) κτλ.
Για τώρα δε το συζητώ! Ούτε καν! Είδαν ότι τόσο πεισματάρα που είμαι, είναι άδικος κόπος μερικές φορές... :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αποδίδω καλύτερα το βράδυ! Έχει ησυχία είμαι χαλαρά και συγκεντρώνομαι
Το πρωινό ξύπνημα απλά το μισώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σε τι πράγμα;:whistle:
Το διάβασμα είχα στο μυαλό μου τώρα εσύ τι κατάλαβες :I

Γενικά το μυαλό μου σαν πεθαμένο είναι το πρωί δεν λειτουργεί ;3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ αποδίδω καλύτερα σε ό,τι κάνω ή νωρίς το πρωί ή αργά το βράδυ.
Το καλοκαίρι όταν έχω διάβασμα κάθομαι και στη βεράντα του σπιτιού και ακούω μουσικούλα χαμηλά και διαβάζω.:P
Α,και ενίοτε ακούω και τους απέναντι να φωνάζουν ο ένας στον άλλο.
Μετά,έρχεται η μάνα μου και με επαναφέρει στον κόσμο του "Χαρά,ξύπνα γράφεις αύριο και πέσε κοιμήσου".:mad:
Ψωφάω για το βράδυ που θα μ'αφήσει στη βεράντα μόνη μου.
Μου'λειψαν τα βραδάκια στη βεράντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το διάβασμα είχα στο μυαλό μου τώρα εσύ τι κατάλαβες :I

Γενικά το μυαλό μου σαν πεθαμένο είναι το πρωί δεν λειτουργεί ;3

Και γω το διάβασμα δεν υπέθεσα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι αμα εχω διαβασμα, το απογευμα-βραδυ ειναι η καλυτερη ωρα για εμενα.. δηλαδη στις 7-10 τα μαθαινω πολυ πιο γρηγορα απο οποιαδηποτε αλλη ωρα..
Επισης δεν μου αρεσει να ξυπναω κατα τις 11-12 γιατι νιωθω οτι εχασα την μερα μου και οταν ειμαι στο σχολειο νιωθω οτι ξυπναω στις 12:30... οποτε παλι το ιδιο νιωθω...
Και την νυχτα (23:00-3:00) δεν λειτουργω καλα, αλλα το απολαμβανω τοσο πολυ... ειδικα τωρα που ανοιγει ο καιρος το βραδυ ειναι υπεροχα στο μπαλκονακι να σε φυσαει το απαλο αερακι και να το ακους να χαϊδευει τα φυλλα...:happy::happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αν έχω κοιμηθεί καλά το προηγούμενο βράδυ, ίσως αποδώσω -κάπως- ικανοποιητικά το πρωί.
Όταν δεν έχω μάθημα ξυπνάω 12-1 και αργώ να πάρω μπρος, ως τις 4-5-6 το απόγευμα.
Νυχτερινός τύπος δεν είμαι εκουσίως, αλλά μπορώ να γίνω, αν το επιβάλλουν οι συνθήκες.
Η ιδανική ώρα μου για δουλειές-διάβασμα-βόλτα είναι γύρω στις 6 το απόγευμα.
Καμιά φορά αν τύχει και βγω και ξενυχτήσω, το πάω σερί ως το επόμενο βράδυ :P


Αυτά σε γενικές γραμμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ειμαι πρωινός τύπος, τα βρδεια καν ο ανωρθογρα φυες :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Αγαπώ την νύχτα με τα φώτα της...:inlove:
Αλλά μην μου πείς να ξυπνήσω μεσημέρι..Νιώθω οτι χάνω όλη τη μέρα!:eek:

Παιδί της νύχτας είμαι εγώ..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Εγω αυτό τον καιρό διαβάζω από τις 12 ως τις 4 το πρωί -αν και μερικές φορές το αρχίζω και νωρίτερα- και όσο κι αν παρατηρώ ότι μου αρέσει αυτό, υπάρχει κι ένα μείον:

Το να πέφτω την ώρα που ξημερώνει μου δημιουργεί απίστευτη θλίψη, και άγχος. Θλίψη και άγχος γιατι σκέφτομαι πότε θα πιάσω εγω δουλειά, πότε θα μπω σε πρόγραμμα κι άλλα τέτοια ωραία που τα σκέφτομαι περισσότερο τέτοιες προχωρημένες ώρες...

Θα προτιμούσα να ήμουν πρωινός τύπος και να μη τα είχα όλα αυτά στο κεφάλι μου, να ηρεμούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να ήμουν πρωινός τύπος και να μη τα είχα όλα αυτά στο κεφάλι μου, να ηρεμούσα.
You mad Λυκούργε;:confused:
Φαντάζομαι λατρεύεις τα μαθήματα μέσα στο λιοπύρι ε;. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Βράδυ .. γιατί ως γνωστόν της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά...και όπως είπα και σε άλλο νήμα το χιούμορ είναι πρωτεύον, απο οπου κι αν προέρχεται αυτό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
...πλάκα πλάκα, από παντού έχω περάσει :/:

Βραδυνός τύπος υπήρξα όταν ξεκινούσα διάβασμα στις 10-11 το βράδυ αφού η μέρα ήταν πιασμένη από δουλειά και μαθήματα. Δεν είχα παράπονο όμως, η νύχτα έχει πάντα μια γλυκειά ησυχία, μια ατμόσφαιρα που μοιάζει πιο διαυγής, πιο γόνιμη για σκέψη και δημιουργία.

Πρωινός τύπος υπήρξα αργότερα, εργαζόμενη σκέτη, χωρίς "σχολικές" υποχρεώσεις. Αγάπησα το πρωινό ξύπνημα και κυρίως την πρωινή εργασία, αυτή που γίνεται με μυαλό ξεκούραστο, φρεσκαρισμένο από τον πρωινό κρύο αέρα, την αίσθηση να έχεις όλη τη μέρα μπροστά σου και το πόσα πράγματα μπορείς να κάνεις και να αισθανθείς γεμάτος.

Αυτή η αίσθηση είναι ακόμα θεμελιώδης για μένα, αν ξυπνήσω αργά αισθάνομαι ότι έφυγε η μέρα και έχω λίγες ώρες μπροστά μου για να κάνω όσα πρέπει, έτσι, ακομα και αν χρειαστεί να κοιμηθώ πολύ αργά, ή να ξενυχτήσω τελείως, θέλω και προσπαθώ να ξυπνήσω νωρίς,

Ίσως αυτό με κάνει πρωινό τύπο, ίσως πια δεν έχω συγκεκριμένο τύπο, μιας και τα τρεξίματα απασχολούν τη μέρα και οι σκέψεις, οι έγνοιες και οι αγωνίες τα βράδια και η ηρεμία κι η δημιουργικότητα στριμώχνονται σε λίγες ελεύθερες, πολύτιμες ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
σαν το πρωινο δεν εχει,σε αναζωγοονει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Και τα δύο, ανάλογα με την περίσταση νομίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Nυχτερίδα for life!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Πρωινή όσο δεν πάει..!!!Μετά τις 9 σταματάει το μυαλό να παίρνει άλλες πληροφορίες,δεν έχει άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πρωινος τυπος κι εγω...
Μολις σκοτινιαζει το μυαλο ειναι εκτος λειτουργιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top