Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
oh yes...πολλαπλούς οργασμούς!!!!!!!!!:) :P

Μην μιλάτε για οργασμούς μεσημεριάτικα :'(:'( :P 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Μην μιλάτε για οργασμούς μεσημεριάτικα :'(:'( :P 8)

εχεις δίκιο...οι πρωινοί είναι οι καλύτεροι ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
εχεις δίκιο...οι πρωινοί είναι οι καλύτεροι ;) ;)


:clapup: :clapup: :worship: :worship: :thumbup:

Άσε που μετά δεν χρειάζομαι καφέ για να συνεχίσω την ημέρα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι είχα.. και αν κάτσει ξανά δεν θα πω όχι..
Με την προϋπόθεση οτι δεν είμαι δεσμευμένη...
Άλλωστε εκεί είναι και η ουσία του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Εμένα όλεςςςςςς οι σχέσεις που είχα μέχρι τώρα ήταν σε ελεύθερη φάση... Απλά προέκυψε, δεν πήγαινα γυρεύοντας ... Αλλά μια που οι φίλες που είχα ήταν σαν τα "κορίτσια της συγνώμης" των κατσιμιχαίων μια που άλλη φορά ήταν θεές οι οποίες ήταν εκκεντρικές και φοβόμουν εγώ ο ίδιος να επισυνάψω σχέση ... όχι οτι ήθελα βαθιά... μόνο για το γόητρο...
Όλες όμως ήταν ενδιαφέρουσες.... δεν υπήρχε φορά που να βαριόμουν με κάποια απο αυτές.
Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ειμαι σε ελευθερη σχεση, ποιανει?????
αποφασισαμε με τον πρωην μου να κανουμε ελευθερη σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εάν ελεύθερη σχέση σημαίνει μόνο για το sex, τότε ναι.. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Εάν ελεύθερη σχέση σημαίνει μόνο για το sex, τότε ναι.. :S

γιατί τι άλλο σημαίνει?
Δεν το λέω ειρωνικά, απλά δεν πάει το μυαλό μου πουθενά αλλού...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butter_flies

Νεοφερμένος

Ο Black_Butter_flies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γιατί όχι; Βέβαια, την έχω πατήσει από τέτοια σχέση...
Φανταστείτε πόσο καλά περνούσα όμως ως τότε, για να λέω τώρα "γιατί όχι;" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
αυτή την στιγμή,όπως το σκέφτομαι,θα μπορούσα να έχω τέτοιου είδους σχέση μ'ένα συγκεκριμένο άτομο..στάνταρ δεν θα μπορούσα να έχω νορμάλ σχέση μαζί του -είμαστε εντελώς διαφορετικοί-,αλλά όσον αφορά στο ... θα δέναμε τρομερά!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Χμμμμμ, εγώ όχι. Είμαι άνθρωπος που δένεται πολύ συναισθηματικά, και ξέρω ότι ακόμα κι αν ξεκινούσα μια σχέση μόνο για το σεξ, στο τέλος θα ερωτευόμουν και θα πληγωνόμουν πολύ. Οπότε πριν ξεκινήσω μια σχέση, πάντα προσπαθώ να ξεκαθαρίσω τις προθέσεις του άλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
όχι ακόμη ... δεν έτυχε .Αλλά αν χρειαστεί στο μέλλον σαφώς και θα το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Χμ σχέση μόνο για σεξ...Όχι ποτέ..Άμα είμαι σε φάση που δεν θέλω σχέση προτιμώ να μείνω μόνη μου παρά να έχω κάποιον μόνο για σεξ..Η ακόμα και αν ήθελα κάποιον που ήθελε μόνο αυτό,αν και δεν μου έχει συμβεί δεν θα προχωρούσα έχουμε και μια αξιοπρέπεια..;)
Για μένα τίποτα χωρίς συναίσθημα δεν έχει νόημα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Λυπάμαι δε μπορώ χωρίς συναίσθημα αγάπη και προοπτική να λειτουργήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akfo7

Νεοφερμένος

Ο akfo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Επειδή το έχω συζητήσει πολύ αυτό το θέμα με φίλους και φίλες έχω να σας πω το εξής. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που δεν θέλουν να δένονται συναισθηματικά με τον άλλον παρά μόνο σωματικά. Και εγώ θα προσθέσω κάτι σε αυτό. Όλοι τους μα όλοι τους έχουν κάνει μια κανονική σχέση πρώτα. Πιστεύω πως όποιος ψάχνει κάτι τέτοιο είναι μια προσωρινή φάση που περνάει και έχει πικραθεί από παλιότερη του σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Άσχετα με το εάν είναι σωστό ή όχι , πιστεύω ότι όλοι μας (κοπέλες/αγόρια) λίγο πολύ το έχουμε κάνει ή έχουμε σκεφτεί να το κάνουμε. Δεν το θεωρώ κάτι κακό διότι αυτή η κατάσταση είναι ένα κομμάτι από το παζλ της κοινωνίας μας. Προσωπικά το έχω κάνει πριν μερικά χρόνια, είχα περάσει πολύ ωραία και εγώ και η κοπέλα. εκείνη.
Μου έχει μείνει σαν εμπειρία τώρα πια και σαν μια πολύ ωραία ανάμνηση. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι κακό αυτή η κατάσταση, απλά ίσως να είναι μια φάση της ζωής που πρέπει να περάσουμε για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε παρακάτω….
Φυσικά είμαι υπέρ αυτής της κατάστασης μόνο και όταν και οι δυο οι συμμετέχοντες θεωρούν την σχέση τους ελεύθερη και όχι όταν η αντίληψη της ελεύθερης σχέσης είναι μονόπλευρη. :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yertle

Νεοφερμένος

Ο yertle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγω θα σας καταθεσω μια εμπειρια μου και τα συμπερασματα δικα σας :

εγω νεοσυλεκτος φανταρος ετων 24, αυτη προσφατως χωρισθεισα 31 ετων με 2 παιδακια. γνωριμια κυριολεκτικα του π**τσου, κατευθειαν στο ψαχνο/κρεβατι. αυτη δηλωνε" πιεσμενη απο τον γαμο κτλ κτλ και να χαρει την ζωη της κτλ, κτλ,κτλ. "

Αλλο που δεν ηθελα και εγω, φανταρακι, πηγαινελα στην επαρχια και το φαι στο πιατο οποτε ημουν πειραια, η χημεια μας στο σεξ αψογη, η κοπελα ξυπνια, ομορφη και συζητισημη, ολα μελι γαλα που λεει και η εφη θωδη...

στο τριμηνο πανω και ενω ειμαι στο πενταγωνο για διμηνη εκπαιδευση, βαραω σκοπια ανημερα της γιορτης μου και χτυπαει το κινητο. "καλησπερα χρονια πολλα, κτλ κτλ θα ειμαι στην πυλη σε τοση ωρα". παω ο δολιος στην πυλη και νατην με τα γλυκα της τα δωρακια της και ολα τα σχετικα. τεραστια χειρονομια και να την εχει ο θεος καλα, ομως η σχεση μας ηταν αυτο που ξεκινησε ?
οχι οπως ολοι καταλαβατε. η κοπελα ειχε αλλαξει το τροπαριο στο "εισαι πολυ καλος και με προσεχεις εν αντιθεσει με τον αντρα μου, κτλ κτλ, σε αγαπω και εισαι τα παντα για μενα!" - κοκκαλο ο νεοσυλεκτος !
για την ιστορια μετα απο κανα μηνα (βοηθησε και η μεταθεση στην κρητη) χωρισαμε και δυστυχως αυτη το πηρε ποολυυ βαρεως, ηταν χαλια, μου εστελνε δωρακια και γραμματα και στην κρητη (περιττο να σας πω τι ακουγα απο τα συνφανταρα και τους αξιωματικους)

το κορυφαιο βεβαια της υποθεσης, ειναι πως τωρα, 5 χρονια μετα, εγω μετακομισα και μενω μονος μου ενω αυτη ξαναπαντρευτηκε και ο καλος θεουλης, προφανως αφηρημενος, μας εφερε στην ιδια γειτονια με συναντησεις, συνοδεια συζυγου και τεκνων, στο σουπερ μαρκετ η στον δρομο η οπου αλλου μπορειτε να φανταστειτε!

για να μην μακρυγορουμε, οσο και δεν το παραδεχομαστε ο ψυχισμος των γυναικων διαφερει αρδην απο των αντρων. το δικο μας κεντρο αποφασεων βρισκεται αναμεσα στα ποδια μας και δεν επικοινωνει με την καρδια μας, πολλες δε φορες (και εκει αρχιζουν τα προβληματα) δεν επικοινωνει ουτε με τον εγκεφαλο μας.
η γυναικα (ακομα και η πιο φτηνη) εχει εναν συναισθηματισμο στην φυση της και οσο και αν το παλεψει δεν μπορει να το αποβαλλει. ακομα και αν κανει one night stand η μια ελευθερη σχεση, καποια στιγμη αισθανεται κενη και προσπαθει να το αλλαξει ή/και φευγει

PS. sorry για το μακροσκελες κειμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Δε γίνεται στατιστική με ένα μόνο δείγμα... μη βγάζεις συμπεράσματα κρίνοντας μόνο από τον εαυτό σου και μία σχέση που έκανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yertle:
η γυναικα (ακομα και η πιο φτηνη) εχει εναν συναισθηματισμο στην φυση της και οσο και αν το παλεψει δεν μπορει να το αποβαλλει.

Μπαααα....δεν θα το ελεγα...
Urban Legend οτι ολες οι γυναικες ειναι συναισθηματικες....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακόμα κι αν ισχύει αυτό που λέει ο yertle δεν είναι θέμα γονιδίων αλλά μεγαλώματος. Εδώ πολλοί πατεράδες λένε στους 12χρονους (!) γιούς τους να τους πάνε σε ιερόδουλη να "γίνουν άντρες", πως να μεγαλώσει μετά το παιδί? Αντιθέτως στις γυναίκες δεν δίνεται καμία έμφαση στη σεξουαλικότητα τους, πολλοί γονείς φοβερίζουν τις κόρες τους για να μην κάνουν έρωτα πρίν τα 18 οπότε είναι εύλογο να υπάρχει μια τέτοια διαφορά. Όταν γεννιόμαστε είμαστε όλοι tabula raza (το σκότωσα? :P). Το πως μεγαλώνουμε είναι που μας κάνει να διαφέρουμε. Αν μια γυναίκα μεγαλώσει όπως μεγαλώνει ο μέσος άνδρας θα γίνει κι αυτή "αναίσθητη" και sexually oriented ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top