Είχατε/θα κάνατε ποτέ μια σχέση μόνο για το σεξ;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,078 μηνύματα.
αποκλειεις το ενδεχομενο να πει μια γυναικα σε εναν αντρα ''σε θελω μονο για το σεξ? (!!!!)

Όχι βέβαια. Κι αυτό υποτιμητικό μου φαίνεται. Δηλαδή δε με νοιάζει ποιος είσαι, τι σκέφτεσαι, τα συναισθήματά σου, εγώ ένα πήδημα θέλω από σένα.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το θέμα είναι να ενημερώσεις και τον έρμο τον άλλον οτι σε έχω για το σεξ, κατά τα άλλα σε έχω χεσμένο. Αν το ξέρει μόνο ο ένας κι ο άλλος νιώθεις συναισθήματα, δεν είναι πολύ ύπουλο;

Εγώ πάντως δε θα το έκανα ποτέ.

Αυτό με τις ''ενημερώσεις'' είναι σχετικό. Από τις 2-3 εμπειρίες που έχω σε αυτών των ειδών τις σχέσεις, αλλά κι από ιστορίες που έχω ακούσει από άλλα άτομα και των 2 φύλων, έχω διαπιστώσει πως το είδος της σχέσης ξεκαθαρίζεται από τα "συμφραζόμενα", την όλη συμπεριφορά και την γλώσσα του σώματος. Όταν η σχέση είναι αμιγώς σεξουαλική φαίνεται. Πέρα από αυτό, όταν κάποιος θεωρήσει ότι υπάρχει κάτι βαθύτερο, είτε επιλέγει να εθελοτυφλεί, είτε έχει πέσει θύμα κάποιας συμπεριφοράς στυλ ''σου πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες'' από την άλλη πλευρά (κάτι που είναι εννοείται κατακριτέο ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μα γιατί μια σχέση να είναι ψευτοσυναισθηματική; Υπάρχει άνθρωπος που δε θέλει στη ζωή του το συνάισθημα, τη συντροφικότητα; Συμβαίνει βέβαια κάποιες φορές κάποιος να θέλει απλά το σεξ, όπως είπες πιο πάνω. Αλλά αυτός που το κάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ εμένα με ξενίζει. Και τι εννοείς "πιο τίμιο"; Σε μια σχέση δεν υπάρχει τιμιότητα; :confused:
Υπήρχαν φάσεις που δεν ήθελα συναίσθημα, σχέσεις και ουφ πάλι από την αρχή!
Ήμουν στον κόσμο μου και το τελευταίο πράγμα που είχα στο μυαλό μου ήταν ζουζουνιές, αγάπες και λουλούδια... Σε τέτοιες φάσεις ζωής μπορείς κάλλιστα να είσαι με κάποιον μόνο για το σεξ και that's all!
Είμαι από τις γυναίκες που το σεξ το θεωρώ φυσιολογική ανάγκη, οπότε δεν θα το θυσίαζα επειδή δεν μπορούσα να κάνω σχέση για τους χ,ψ λόγους... Οπότε τότε τα μιλούσαμε, τα συμφωνούσαμε και περνούσαμε καλά :)

Α...και ναι...τις θεωρώ και εγώ πιο ειλικρινής από την άποψη ότι δεν σε νοιάζει να δείξεις το καλύτερο εαυτό σου και να τον εντυπωσιάσεις... Είσαι εσύ από την αρχή γιατί πραγματικά σκασίλα σου αν θα το μαγέψεις η όχι... Είσαι πιο χαλαρή γιατί θες απλά να περάσεις καλά ;)

Δεν το λέω με αυτόν τον τρόπο. Εννοώ οτι δεν είναι πολύ τιμητικό να πει κάποιος σε κάποια "σε θέλω ΜΟΝΟ για σεξ". Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι πόρνες - και είναι πιο έντιμο γιατί είναι μια απλή συναλλαγή. Εσένα θα σου άρεσε να σου πει κάποιος "σε θέλω μόνο για σεξ"; Έστω οτι το ήθελες κι εσύ; Είναι τιμητικό αυτό για σένα; Αυτή η ωμότητα; Αν μου το έλεγε κάποιος αυτό θα έτρωγε μπούφλα - πολύ ευγενικά το λέω.
Μα και μια ελεύθερη σχέση απλή συναλλαγή είναι!
Και προσωπικά το θεωρώ πολύ τιμητικό να μου πει ο άλλος ξέρεις...σε γουστάρω για σεξ, μου το βγάζεις από το να μου τάξει σχέσεις, αγάπη και φύκια για μεταξωτές κορδέλες για να με πηδ@ξει...και μετά να εξαφανιστεί κι εγώ να σκέφτομαι: "μα τι πήγε λάθος;" :worry:
Απλά πιστεύω πολύ στην ειλικρίνεια...και οκ, μπορεί να μην μας αρέσει πάντοτε, αλλά για εμένα είναι αρετή :)

Μ' αυτά και μ' αυτά οι άντρες δεν ψάχνουν πια για σοβαρές σχέσεις και οικογένεια... Αφού τους δίνεται στο πιάτο αυτό που θέλουν, γιατί να κοπιάσουν για μία σχέση;:mad:

Χμμμ...ναι... ξέρω καταστάσεις που ο άλλος την κυνηγούσε ένα χρόνο... του κάθισε και εξαφανίστηκε :P
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όταν ερωτευθείς, όταν βρεις αυτό που ψάχνεις και σε καλύπτει θα μείνεις και θα το παλέψεις και χέστηκες στην κυριολεξία αν μπορείς να βρεις εύκολα σεξ τριγύρω σου...:)
Το θεωρώ δηλαδή χαζό να το κρατάω μέχρι να μου αποδείξει ότι με θέλει για σχέση και όχι για σεξ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Όχι βέβαια. Κι αυτό υποτιμητικό μου φαίνεται. Δηλαδή δε με νοιάζει ποιος είσαι, τι σκέφτεσαι, τα συναισθήματά σου, εγώ ένα πήδημα θέλω από σένα.:mad:

'Οχι ένα, πολλά και με τακτικότατες συναντήσεις, αλλιώς δεν είναι σχέση, είναι Α-Ρ-Π-Α-Χ-Τ-Η. Απλά τα πράγματα, 1+1 κάνουν 2.

Δηλαδή δε με νοιάζει ποιος είσαι, τι σκέφτεσαι, τα συναισθήματά σου, εγώ ένα πήδημα θέλω από σένα.:mad:
Κι αν ένας άντρας σου πει τα συναισθήματα του αυτή τη στιγμή είναι γαμημένα και γι'αυτό δεν θέλει να ξαναμπλέξω σε σχέση απόλυτου ψυχοπνευματικού δοσίματος και δεσίματος γιατί νοιώθει ότι θα τον αποτελειώσει αν κάτι δεν πάει καλά πάλι μετά από ένα άλφα χρονικό διάστημα, και ένα δεύτερο χωρισμό δεν τον αντέχω, σου λέει κάτι ως σκέψη ; Κι αν η άλλη κοπέλα νοιώθει το ίδιο και θέλει να το πάτε πιο χαλαρά αυτή τη φορά επειδή νοιώθει αηδιασμένη, τσακισμένη και δυστυχής από το δικό της χωρισμό ή αν έχει μια σχέση που είναι καταδικασμένη και προσπαθεί να λειτουργήσει ένα άλλο μοντέλο απ'αυτό που συνήθισε ως τώρα επειδή της έκαναν πλύση εγκεφάλου ότι μόνο ένα μοντέλο είναι το σωστό και ηθικό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Υπήρχαν φάσεις που δεν ήθελα συναίσθημα, σχέσεις και ουφ πάλι από την αρχή!
Ήμουν στον κόσμο μου και το τελευταίο πράγμα που είχα στο μυαλό μου ήταν ζουζουνιές, αγάπες και λουλούδια... Σε τέτοιες φάσεις ζωής μπορείς κάλλιστα να είσαι με κάποιον μόνο για το σεξ και that's all!
Είμαι από τις γυναίκες που το σεξ το θεωρώ φυσιολογική ανάγκη, οπότε δεν θα το θυσίαζα επειδή δεν μπορούσα να κάνω σχέση για τους χ,ψ λόγους... Οπότε τότε τα μιλούσαμε, τα συμφωνούσαμε και περνούσαμε καλά :)

Α...και ναι...τις θεωρώ και εγώ πιο ειλικρινής από την άποψη ότι δεν σε νοιάζει να δείξεις το καλύτερο εαυτό σου και να τον εντυπωσιάσεις... Είσαι εσύ από την αρχή γιατί πραγματικά σκασίλα σου αν θα το μαγέψεις η όχι... Είσαι πιο χαλαρή γιατί θες απλά να περάσεις καλά ;)


Μα και μια ελεύθερη σχέση απλή συναλλαγή είναι!
Και προσωπικά το θεωρώ πολύ τιμητικό να μου πει ο άλλος ξέρεις...σε γουστάρω για σεξ, μου το βγάζεις από το να μου τάξει σχέσεις, αγάπη και φύκια για μεταξωτές κορδέλες για να με πηδ@ξει...και μετά να εξαφανιστεί κι εγώ να σκέφτομαι: "μα τι πήγε λάθος;" :worry:
Απλά πιστεύω πολύ στην ειλικρίνεια...και οκ, μπορεί να μην μας αρέσει πάντοτε, αλλά για εμένα είναι αρετή :)



Χμμμ...ναι... ξέρω καταστάσεις που ο άλλος την κυνηγούσε ένα χρόνο... του κάθισε και εξαφανίστηκε :P
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όταν ερωτευθείς, όταν βρεις αυτό που ψάχνεις και σε καλύπτει θα μείνεις και θα το παλέψεις και χέστηκες στην κυριολεξία αν μπορείς να βρεις εύκολα σεξ τριγύρω σου...:)
Το θεωρώ δηλαδή χαζό να το κρατάω μέχρι να μου αποδείξει ότι με θέλει για σχέση και όχι για σεξ...:P


συμφωνω με ολα τα οσα ειπες!!! η ειλικρινεια ειναι το παν σε μια σχεση ειτε φιλικη ειτε ερωτικη κτλ..
αν ξερεις απο την αρχη με ποιον και τι εχεις να κανεις ολα πανε καλα και κανεις δεν πληγωνεται.

το σεξ ειναι ωραιο ρε παιδια..ειναι και σωματικη αναγκη και αν δεν εχεις σχεση ε κατι πρεπει να κανεις...αλλιως φρικαρεις...

μου εχει τυχει φοβερη ελξη με καποιον καταπληκτικο σεξ αλλα τιποτα κοινο στο χαρακτηρα ακυρο τελειως! και δε περνουσε αυτη η ελξη που νιωθαμε ο ενας για τον αλλον...απλα απομακρυνθηκα και δεν τον ξαναειδα ποτε επειδη εκανα σχεση και ηξερα πως δε θα αντιστεκομουν στον πειρασμο..

οποτε ναι ημουν και γω με καποιον μονο για σεξ και ηταν γ@ματα!!!φοβερη εμπειρια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Υπάρχει γυναίκα που θα της πεις "σε θέλω μόνο για να σε π...." κι αυτή θα σου πει "νά 'σαι καλά λεβέντη μου για την τιμή που μου κάνεις" και να το αποδεχτεί;:hmm:

Και δεν πάει να γίνει πόρνη να βγάζει και λεφτά;


μπορεί να της αρέσει ο εθελοντισμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Εγώ ξέρω σχέση = συντροφικότητα, επαφή, σεξ. Αν υπάρχει μόνο το σεξ κι όχι τα άλλα δύο, δεν είναι σχέση, όπως κι αν δεν υπήρχε το σεξ κι υπήρχαν τα άλλα δύο δε θα ήταν σχέση, θα ήταν φιλία. Οπότε ο όρος "σεξουαλική σχέση" για μένα είναι άκυρος.
.....
Μα γιατί μια σχέση να είναι ψευτοσυναισθηματική; Υπάρχει άνθρωπος που δε θέλει στη ζωή του το συνάισθημα, τη συντροφικότητα; Συμβαίνει βέβαια κάποιες φορές κάποιος να θέλει απλά το σεξ, όπως είπες πιο πάνω. Αλλά αυτός που το κάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ εμένα με ξενίζει. Και τι εννοείς "πιο τίμιο"; Σε μια σχέση δεν υπάρχει τιμιότητα; :confused:
Σχέση = συντροφικότητα, επαφή, σεξ = (αφού δεν έβαλες ούτε τον έρωτα, ούτε την αγάπη) φιλικό σεξ ή σεξουαλική σχέση με συμπαθέστατο τύπο που όμως δεν είναι ο άνθρωπος της ζωής σου αλλά περνάτε καλά!
Όταν φύγει η ζωή σου δεν θα αδειάσει γιατί δεν ήταν απαραίτητος συναισθηματικά αλλά κάτι θα λείψει.

Μ' αυτά και μ' αυτά οι άντρες δεν ψάχνουν πια για σοβαρές σχέσεις και οικογένεια... Αφού τους δίνεται στο πιάτο αυτό που θέλουν, γιατί να κοπιάσουν για μία σχέση;:mad:
Οι άντρες που ξέρω εγώ δεν κάνουν οικογένεια για να τους κάτσεις, δεν θα ήθελα τέτοιο τύπο δίπλα μου ούτε για αστείο. Νομίζεις ότι η αγάπη, ο έρωτας, η συντροφικότητα, η επαφή δεν είναι και ανάγκη του άντρα και πρέπει να τον εκπαιδεύσουμε με στέρηση?
Και δεν πάει να γίνει πόρνη να βγάζει και λεφτά;
Συγγνώμη η πόρνη πάει για το μεροκάματο, δεν επιλέγει τον πελάτη, δεν είναι προαπαιτούμενο να ευχαριστηθεί αλλά μόνο να καλύψει συγκεκριμένες ανάγκες του πελάτη. Τι σχέση έχει αυτό με τις γυναίκες που επιλέγουν έναν άντρα για να καλύψουν μια ανάγκη τους με βάση τις προτιμήσεις τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,078 μηνύματα.
Σχέση = συντροφικότητα, επαφή, σεξ = (αφού δεν έβαλες ούτε τον έρωτα, ούτε την αγάπη) φιλικό σεξ ή σεξουαλική σχέση με συμπαθέστατο τύπο που όμως δεν είναι ο άνθρωπος της ζωής σου αλλά περνάτε καλά!
Όταν φύγει η ζωή σου δεν θα αδειάσει γιατί δεν ήταν απαραίτητος συναισθηματικά αλλά κάτι θα λείψει.

Έχεις δίκιο, παράλειψη το οτι δεν έβαλα την αγάπη ή τον έρωτα, τα θεώρησα όμως αυτονόητα...

Οι άντρες που ξέρω εγώ δεν κάνουν οικογένεια για να τους κάτσεις, δεν θα ήθελα τέτοιο τύπο δίπλα μου ούτε για αστείο. Νομίζεις ότι η αγάπη, ο έρωτας, η συντροφικότητα, η επαφή δεν είναι και ανάγκη του άντρα και πρέπει να τον εκπαιδεύσουμε με στέρηση?

Η αλήθεια είναι οτι τελευταία έχω μπερδευτεί... Οι περισσότεροι παντρεμένοι άντρες παρουσιάζουν οτι παντρεύτηκαν με το σκεπτικό "ε τι να κάνουμε, αναγκαίο κακό". Ίσως έχω και λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι τελευταία έχω μπερδευτεί... Οι περισσότεροι παντρεμένοι άντρες παρουσιάζουν οτι παντρεύτηκαν με το σκεπτικό "ε τι να κάνουμε, αναγκαίο κακό". Ίσως έχω και λάθος.
Όσοι το λένε αυτό θα πρέπει να εξηγήσουν τι εννοούν:
-ότι θέλανε παιδιά κι ανέχονται την γυναίκα τους?
-ότι είναι ο μόνος τρόπος να εξασφαλίσουν το σεξ το επιούσιο?
γιατί και στις δύο περιπτώσεις losers μου ακούγονται.
Άλλο λόγο δεν βλέπω.
Και το θέμα είναι θα στερούσες το σεξ σε έναν τέτοιο άντρα για να παντρευτείτε? Εγώ απλώς δεν θα τον ήθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν ηταν μονο για σεξ ,δεν θα ηταν σχεση..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
χμ... ανάλογα... βασικά δε θα ήταν μόνο σεξ. Ίσως το σεξ να ήταν το κύριο μέρος της σχέσης, αλλά όχι και το μοναδικό στοιχείο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
οχι και δεν νομιζω να κανω ποτε..δεν χρειαζεται να κανω σχεση για να κανω σεξ..για μενα σε μια σχεση πρωτα παιζουν αλλα πραγματα ρολο και σιγουρα οταν θα ξεκινησω μια σχεση ειναι το τελευταιο που με νοιαζει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
οχι και δεν νομιζω να κανω ποτε..δεν χρειαζεται να κανω σχεση για να κανω σεξ..για μενα σε μια σχεση πρωτα παιζουν αλλα πραγματα ρολο και σιγουρα οταν θα ξεκινησω μια σχεση ειναι το τελευταιο που με νοιαζει..:)
τι εννοείς δε χρειάζεται να κάνω σχέση για να κάνω σεξ? τα one night's stands? σου είναι τόσο εύκολο να το κάνεις? :S (no offence έτσι?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
τι εννοείς δε χρειάζεται να κάνω σχέση για να κάνω σεξ? τα one night's stands? σου είναι τόσο εύκολο να το κάνεις? :S (no offence έτσι?)

δεν εχω κανει ποτε one night stand και δεν μου αρεσει και η ιδεα;)δεν μπορω γενικα να κανω κατι με αλλον αν δεν υπαρχει ερωτας κλπ αλλα μονο σαρκικη ελξη..αυτο που εννοουσα ειναι οτι αν καποιος θελει μονο το σεξ δεν χρειαζεται να κανει σχεση..γιατι για μενα κανω σχεση μονο για σεξ δεν ειναι σχεση...οταν κανεις σχεση με καποιον για μενα πρεπει να υπαρχει ερωτας θαυμασμος κλπ κλπ..δεν με αντιπροσωπευει καθολου η εννοια κανω μονο σεξ ή κανω σχεση μονο για το σεξ και γι αυτο δεν θα το εκανα ποτε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
δεν εχω κανει ποτε one night stand και δεν μου αρεσει και η ιδεα;)δεν μπορω γενικα να κανω κατι με αλλον αν δεν υπαρχει ερωτας κλπ αλλα μονο σαρκικη ελξη..αυτο που εννοουσα ειναι οτι αν καποιος θελει μονο το σεξ δεν χρειαζεται να κανει σχεση..γιατι για μενα κανω σχεση μονο για σεξ δεν ειναι σχεση...οταν κανεις σχεση με καποιον για μενα πρεπει να υπαρχει ερωτας θαυμασμος κλπ κλπ..δεν με αντιπροσωπευει καθολου η εννοια κανω μονο σεξ ή κανω σχεση μονο για το σεξ και γι αυτο δεν θα το εκανα ποτε:)
Έχω απορία σχετικά με το τί εννοείς όταν λές ;)δεν μπορω γενικα να κανω κατι με αλλον αν δεν υπαρχει ερωτας κλπ αλλα μονο σαρκικη ελξη..
Κάποιες άλλες εποχές έλεγαν: απο τα μάτια πιάνεται... δηλαδή άν είσαι σε κάποιο πάρτυ πρίν απο οτιδήποτε άλλο, με αδιαφορία ή όχι, οπωσδήποτε θα τον δείς.
Άν αφεθείς στον χορό και κατεβεί στα χείλη αναμφισβήτητα είναι κάτι που θα έχει προκύψει. Χωρίς κάποιο σχέδιο βέβαια.
Άν ακολουθήσουν και άλλα, κατόπιν εορτής ίσως μπορέσεις να τα κρίνεις.
Είμαι σίγουρος όμως πως άν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, δέν θα μετανοιώσεις, έστω και άν στο τέλος αποδειχθεί πως ήταν one night stand. Γιατι αυτό αποδεικνύεται πάντα στο τέλος...και όσες πιθανότητες υπάρχουν να μή πετύχει, άλλες τόσες υπάρχουν να βρείς πραγματικά αυτό που ζητάς.

Εξαρτάται βέβαια και απο την όρασή σου. Το τελευταίο άσχετο........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αχ.....πως θα γινει το παντα και το ποτε να φυγει απο το λεξιλογιο του κοσμου?....
''Χαλαει'', παρα ''φτιαχνει''...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αχ.....πως θα γινει το παντα και το ποτε να φυγει απο το λεξιλογιο του κοσμου?....
''Χαλαει'', παρα ''φτιαχνει''...
Ποτέ μή πείς ποτέ.......άστο να γίνει!!!
Άχ αυτός ο οίστρος σας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σε εμενα το λες?
Εγω απο τοτε που καταλαβα οτι το ''παντα'' και το ''ποτε'' ειναι ανυπαρκτα, το αμεσως επομενο βημα ηταν να διαβασω Ηρακλειτο:P( ''τα παντα ρει'') και να αρχισω να να μασαω τσιχλες (ητοι ''καλυτερα να μασας παρα να μιλας'' η το αλλο το πιο μοντερνο, το.. εγγλεζικο που θα λεγε η γιαγια μου ''enjoy the silence'' κλπκλπ):P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σε εμενα το λες?
Εγω απο τοτε που καταλαβα οτι το ''παντα'' και το ''ποτε'' ειναι ανυπαρκτα, το αμεσως επομενο βημα ηταν να διαβασω Ηρακλειτο:P( ''τα παντα ρει'') και να αρχισω να να μασαω τσιχλες (ητοι ''καλυτερα να μασας παρα να μιλας'' η το αλλο το πιο μοντερνο, το.. εγγλεζικο που θα λεγε η γιαγια μου ''enjoy the silence'' κλπκλπ):P:lol:
Εγώ εκείνο που καταλαβαίνω απο την ρήση του Ηράκλειτου, ''τα παντα ρει'' , είναι πως τα πάντα συμβαίνουν μιά φορά και δεν επαναλαμβάνονται...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top