Εδώ κάνουμε δίαιτα!

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
εγώ δεν τα πάω καλά αυτό το διάστημα...
είμαι πολύ πιεσμένη/στρεσαρισμένη και το έχω ρίξει στις σοκολάτες
τουλάχιστον δεν έχω πάρει αυτά που είχα χάσει αλλά φυσικά δεν χάνω κι όλας

να δω πότε θα ηρεμίσω να ξαναβάλω μπροστά....
λέει στις 26 θα μπει και ο πλούτωνας στο ζώδιο μου και είναι η περίοδος των αλλαγών :P

Αντί για σοκολάτες, δοκίμασε τα bars δημητριακών που έχουν μέλι και διάφορα άλλα! Μερικά είναι τέλεια... Και στο λέει αυτό μία αθεράπευτη γλυκατζού! Θα τρελαθείς, trust me... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά γιατί τέτοια εξάρτηση με την ζάχαρη και τα γλυκά? :worry:

Κάθε μπουκιά σοκολάτα μένει 3 δευτερόλεπτα στο στόμα και 3 μήνες στον κ@λο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
... είπε ο άντρας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά γιατί τέτοια εξάρτηση με την ζάχαρη και τα γλυκά? :worry:

Κάθε μπουκιά σοκολάτα μένει 3 δευτερόλεπτα στο στόμα και 3 μήνες στον κ@λο. :P

Δεν έχεις περίοδο κάθε μήνα, γι' αυτό μιλάς... Αλλιώς θα ήξερες... :(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Εγώ έχω, σύμφωνα με τη Μολκα. Άσχετο, συνεχίστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Eσύ έχεις όλο το χρόνο βασικά :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ναι:clapup: Μεγάλη βελτίωση, είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι αυτή τη στιγμή έχω μόνο ένα σπυράκι:D
Βέβαια η διαφορά δεν είναι ακόμα πολύ αισθητή, λόγω του ότι έχω αρκετά σημάδια από προηγούμενα σπυράκια, πιστεύω όμως ότι σιγά σιγά θα φύγουν κι αυτά.
Συνεχίζω υγιεινή διατροφή, αν και πλέον τρώω και κοτόπουλο, ψάρι και λίγο μοσχάρι (μόνο αυτό από κόκκινο κρέας).


Συγχαρητήριααααααααααα!!!! :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
Συνέχισε και θα δεις οτι σε λίγο καιρό θα εξαφανιστούν και τα σημάδια!!!! :clapup::clapup::clapup:
Και πάλι μπράβοοοοο!!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla

Νεοφερμένος

Η αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
κοριτσια εγω την πεμπτη εχω ραντεβου με την διατροφολογο μου για να κανω τεστ τροφικης δυσανεξιας.δεν σου παιρνουν αιμα για να στην κανουν.θα πληρωσω 100 ευρω γιατι το εχει προσφορα ως το τελος του μηνα.μετα πληροφορηθηκα θα το παει 150.βρισκεται στα ανω πατησια και λεγεται ιβανα τζωρτζεβιτς.για οποια θελει ας στειλει πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το πηγε 100 λογω εκπτωσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla

Νεοφερμένος

Η αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
οχι καλε:)απλα μολις πηρε το μηχανημα και εβαλε προσφορα για να το μαθουν.την εχει την προσφορα 2 μηνες τωρα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει παλιότερα το τεστ δυσανεξίας.Μου είχαν πάρει αίμα βέβαια κι είχα κάνει και κάτι άλλες εξετάσεις.Νομίζω γενική αίματος,ούρων και για τον θυροειδή.Είχα χάσει 6 κιλά σε 2 μήνες,χωρίς να πεινάω.Το κυριότερο είναι ότι είχα χάσει λίπος και αρκετούς πόντους.Η διαφορά ήταν αισθητή στο σώμα μου και δεν είχα "κρεμάσει". Θα το συνιστούσα άφοβα γιατί εκτός από την απώλεια κιλών είναι καλό και για την υγεία μας.Οι τροφές αυτές στις οποίες έχει δυσανεξία ο καθένας,μας μπλοκάρουν τον μεταβολισμό αλλά και τον οργανισμό γενικότερα.Μπορεί να δεις βελτίωση σε δερματικά προβλήματα κι όχι μόνο!

Έχω πάρει 8 ολόκληρα κιλά από τον Ιούνιο κι έχω τρελλαθεί!!!:mad:
Δεν μπορώ καθόλου να ξεκινήσω δίαιτα και μ'έχει πάρει από κάτω.Είχα μια ανωμαλία στην περίοδο βέβαια κι έτσι έχω μεγάλη κατακράτηση υγρών σε σημείο κάποιες φορές να νοιώθω λες και είμαι έγκυος.:D Προσπαθώ να συγκρατηθώ αλλά μ'αρέσουν αφάνταστα όλα τα γλυκά.Το βραδάκι λοιπόν κι ενώ όλη την ημέρα τα'χω πάει καλά...με πιάνει μία μανία και τσακίζω ότι γλυκό βρίσκω μπροστά μου!:( Τι θα κάνω??? Δεν με χωράει τίποτα κι έχουν σπάσει τα νεύρα μου!!!
Είναι μέχρι να γίνει το κλικ και να ράψω το στόμα μου,αλλά πολύ αργεί κι ανησυχώ μήπως μετά είναι πολύ αργά και δεν μπορώ να τα χάσω.Έχουμε και μία ηλικία τέλος πάντων που δεν βοηθάει και τόσο στην απώλεια κιλών.Πιό παλιά,2 βράδια να μην έτρωγα,έχανα αμέσως 1 κιλό.Τώρα μια εβδομάδα να χτυπιέμαι κάτω,η ζυγαριά δεν κουνάει γραμμάριο!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Η δίαιτα θα πρέπει τουλάχιστον να συνδιάζεται με αερόβια Γυμναστική.
3-4 φορές την εβδομάδα από 20 λεπτά έντονο βάδιν και μια ισσοροπημένη διατροφή και θα δεις αποτελέσματα.
Ειδάλως με τις δίαιτες μόνο, αυτό που θα κάνεις είναι να χαλάς
και να αλλάζεις τον μεταβολισμό του οργανισμού σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν τα πάω καλά με την γυμναστική.Όσες φορές πήγα σε γυμναστήριο,κι είναι αρκετές,τελικά τα παράτησα κι έχασα και τα λεφτά μου!:D
Μόνο ο διάδρομος μ'αρέσει αλλά δεν μπορώ να τρέχω στα γυμναστήρια για να κάνω.Και για ν'αγοράσω...χλωμό το βλέπω αυτή τη στιγμή.Υπάρχουν άλλες προτεραιότητες περισσότερο σημαντικές! Έχουμε και δύο παιδιά άλλωστε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ενας διάδρομος αρκετά καλός παίζει γύρω στα 1000-1500 ευρώ.
Και δεν απευθύνεται μόνο στα κιλά σου, αλλά και στην υγεία σου.
Το θέμα είναι αν έχεις χώρο για να τον τοποθετήσεις στο σπίτι.
Όσο για το οικονομικό πάρτον με δόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Προσπαθώ να συγκρατηθώ αλλά μ'αρέσουν αφάνταστα όλα τα γλυκά.Το βραδάκι λοιπόν κι ενώ όλη την ημέρα τα'χω πάει καλά...με πιάνει μία μανία και τσακίζω ότι γλυκό βρίσκω μπροστά μου!:( Τι θα κάνω???

welcome to the club :P
θα αγοράσεις μπάρες της Kellogs ή όποιας άλλης μάρκας δεις ότι σου αρέσουν που θα περιέχει και σοκολάτα ;)
Επίσης φρόντισε να έχεις σοκολατάκια υγείας... όταν σε πιάνει τρελλή λιγούρα και πιστεύεις ότι η μπάρα δεν αρκεί, τσάκισε ένα! Αντε δυο αν ειναι μεγάλο το πρόβλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προσπαθώ να συγκρατηθώ αλλά μ'αρέσουν αφάνταστα όλα τα γλυκά.Το βραδάκι λοιπόν κι ενώ όλη την ημέρα τα'χω πάει καλά...με πιάνει μία μανία και τσακίζω ότι γλυκό βρίσκω μπροστά μου!:( Τι θα κάνω??? Δεν με χωράει τίποτα κι έχουν σπάσει τα νεύρα μου!!!

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω... Τρελαίνομαι για σοκολατοειδή! Απλά μην τρως κάθε μέρα, τρώγε λίγη σοκολάτα υγείας 2-3 φορές την εβδομάδα και αν συνεχίζεις να θέλεις άρχισε να πίνεις νερό μέχρι να φουσκώσεις και να μην μπορείς να φας τίποτα άλλο!
Πριν 3-4 χρόνια είχα κάνει δίαιτα μόνη μου και είχα χάσει 9 ολόκληρα κιλά-το νερό και τα παγάκια με βοήθησαν πολύ να περιορίσω τις λιγούρες και είναι και ό,τι πιο υγιεινό μπορείς να κάνεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για όσες κανουν διατροφη, υπαρχει στα φαρμακεια ενα συμπληρωμα διατροφης "Turbo Slim Drink" (Forte Pharma,Laboratoires), το οποιο:
1. απομακρυνει τα λιπη, αυξανει τις καυσεις
2. μειωνει την κατακρατηση υγρων (-25%)
3.αποτοξινωνει τον οργανισμο
4. εξισορροπει τα μεταλλικα στοιχεια

Ειναι προγραμμα (αγωγη) 10 ημερων, που βοηθα με φυσικο τροπο (συνδυαζει ενα ειδικο φυκι το aosa και 14 φυσικα εκχυλισματα φυτων)να "καθαρισει" ο οργανισμος μας και να μειωθει δραστικα η κατακρατηση υγρων.

Το δοκιμασε προσφατα μια φιλη μου, που κανει χρονια διατροφη και γυμναζεται, η οποια εμεινε πολυ ευχαριστημενη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχα! tks for the info! :D

αν και... στα ίδια χάλια είμαι εδώ και καιρό :/::redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Κατέληξα ότι η καλύτερη δίαιτα είναι να μην έχεις ένα σωρό μπουρδίτσες στο σπίτι σου. Όσο δεν βρίσκεις να τρως, δεν τρως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla

Νεοφερμένος

Η αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Για όσες κανουν διατροφη, υπαρχει στα φαρμακεια ενα συμπληρωμα διατροφης "Turbo Slim Drink" (Forte Pharma,Laboratoires), το οποιο:
1. απομακρυνει τα λιπη, αυξανει τις καυσεις
2. μειωνει την κατακρατηση υγρων (-25%)
3.αποτοξινωνει τον οργανισμο
4. εξισορροπει τα μεταλλικα στοιχεια

Ειναι προγραμμα (αγωγη) 10 ημερων, που βοηθα με φυσικο τροπο (συνδυαζει ενα ειδικο φυκι το aosa και 14 φυσικα εκχυλισματα φυτων)να "καθαρισει" ο οργανισμος μας και να μειωθει δραστικα η κατακρατηση υγρων.

Το δοκιμασε προσφατα μια φιλη μου, που κανει χρονια διατροφη και γυμναζεται, η οποια εμεινε πολυ ευχαριστημενη;)


τα φοβαμαι αυτα παρα πολυ.παντα πιστευα οτι ο δυσκολος δρομος ειναι ο πιο ακινδυνος στην διαιτα.δηλαδη μια σωστη ισορροπημενη διατροφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top