Εδώ κάνουμε δίαιτα!

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
λοιπόν., εκ προσωπικής πείρας θα σου πω Μυρτώ μου ότι το πολύ διάβασμα και η δίαιτα δεν μπορούν να συνδυαστούν...περνάς τον περισσότερο χρόνο στο σπίτι και όλο και κάτι θα βρεις μπροστά σου...και στο λέω γιατί έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα (πρέπει να χάσω λίγα παραπανίσια κιλάκια:P:redface: ) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι γυμναστική εντατικά έτσι ώστε ακόμα κι αν πάρεις βάρος να έχεις σφιχτό σώμα!! κι όσον αφορά τη διατροφή σου αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κόψεις τα πολλά γλυκά, το ψωμί ή τα αναψυκτικά ας πούμε (αν και αυτή η υπέροχη κοκα-κόλα δεν κόβεται με τίποτα η άτιμη!!:P ). πάντως είναι μια καλή αρχή...πάμε μαζί!:)


ναι!!:clapup:αλλα το θεμα μου ειναι οτι και γυμναστικη δεν μπορω να κανω οσο θα ηθελα(η θα επρεπε) αφου δεν εχω πολυ χρονο τα απογευματα:/:και δεν μπορω απλα να κοψω αυτα...θα προτιμουσα να τρωω γενικοτερα πιο υγιεινα...




α και η κοκα κολα απο δω και μπρος κομμενη!!!:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
ναι!!:clapup:αλλα το θεμα μου ειναι οτι και γυμναστικη δεν μπορω να κανω οσο θα ηθελα(η θα επρεπε) αφου δεν εχω πολυ χρονο τα απογευματα:/:και δεν μπορω απλα να κοψω αυτα...θα προτιμουσα να τρωω γενικοτερα πιο υγιεινα...




α και η κοκα κολα απο δω και μπρος κομμενη!!!:mad::P

χαχαχαχα μπαααααα αδύνατο...είναι απ'τις λίγες αδυναμίες και απολαύσεις τις ημέρας! :D κι όσο για τη γυμναστική δεν είναι απαραίτητο σε γυμναστήρια ή γενικότερα με οργανωμένο πρόγραμμα...μπορείς π.χ. να ξεκλέβεις δέκα λεπτά να κάνεις κάποιους κοιλιακούς ή ραχιαίους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
αααα δεν εχει τετοια τωρα!!!η τα κοβουμε η οχι:Pκαι τα αναψυκτικα ενα ενα απ'τα βασικα που θα'πρεπε να κοψεις αν θες να χασεις κιλα!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
αααα δεν εχει τετοια τωρα!!!η τα κοβουμε η οχι:Pκαι τα αναψυκτικα ενα ενα απ'τα βασικα που θα'πρεπε να κοψεις αν θες να χασεις κιλα!!!!;)

αν το θέτεις έτσι θα γίνει μια προσπάθεια ;) τουλάχιστον όμως μια φορά την εβδομάδα η συγκεκριμένη συνήθεια θα παραμείνει ως έχει!!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ουτεεε!!!!!!μια φορα το μηνα λεω γω!!!:Pεδω εγω που δεν αντεχω ουτε μιση μερα χωρις σοκολατα(και ολοκληρη παρακαλω:P) εχω περιπου μια βδομαδα να φαω!!βεβαια γυρναω σαν την αδικη καταρα μεσα στην κουζινα ολη μερα αλλα που θα μου παει....:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
ουτεεε!!!!!!μια φορα το μηνα λεω γω!!!:Pεδω εγω που δεν αντεχω ουτε μιση μερα χωρις σοκολατα(και ολοκληρη παρακαλω:P) εχω περιπου μια βδομαδα να φαω!!βεβαια γυρναω σαν την αδικη καταρα μεσα στην κουζινα ολη μερα αλλα που θα μου παει....:worry::P

ρε το θέμα είναι ότι όταν κόβεις κάτι τέτοιο ( που έχεις συνηθίσει να τρως), προκειμένου να το αναπληρώσεις τρως άλλα είκοσι πράγματα, τις πιο πολλές φορές τίγκα στα λιπαρά και τα συντηρητικά!!:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
όλα είναι στο μυαλό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Προσπάθησε να συνοδεύεις το φαγητό σου με μια μεγάλη σαλάτα ωστέ να τρώς μικρότερη ποσότητα φαγητού, να τρώς ένα πολύ καλό πρωϊνό είναι πολύ σημαντικό για να σε κρατάει και να έχεις ενέργεια το υπόλοιπο της ημέρας, να περιορίσεις λίγο τη ζάχαρη στον καφέ, και όλα θα πάνε καλά. Μην καταπιέζεις τον εαυτό σου, να τρώς καλά και υγιεινά και όλα θα φτιάξουν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
θα ηθελα να σας πω οτι με θεληση ολα γινονται!! θα ηθελα να σας παραθεσω και ενα τραγουδακι που βγαλαμε σημερα μαζι με τους συμμαθητες μου !!
Κρατά τα χέρια σου μακριά
απο τουρτιτσες και γλυκα
δεν φτανει μονο μια φορα
να φας αχλαδια ελληνικαααα...

Τοσα φαγητάααααα
φαγαμε μαζιιιιιιι
μα ηρθε η στιγμηηηη
να αλλάξεις διατροφηηηη..
ριζικαααα....
μην μιλας και φάε αν τολμας!!!
:D
https://www.youtube.com/watch?v=zWWSZF3E4cQ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
γρανιτα μπαααα εχω προσπαθησει να μην τρωω τιποτα αλλο!!!:)


enrose το κακο ειναι οτι δεν τρωω λαχανικα ουτε και πολλα φρουτα(δεν μου αρεσουν καθολου:redface:)και πρωινο σχεδον ποτε δεν προλαβαινω επειδη παω με τα ποδια σχολειο και πρεπει να 3εκιναω σχετικα νωρις,αν και τον τελευταιο καιρο προσπαθω να το βελτιωσω αυτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Να παίρνεις ένα τοστάκι απο το σπίτι και να πίνεις και ένα χυμό κατα προτίμηση φυσικό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ε συνηθως αυτο το κανω το απογευμα που εχω περισσοτερο χρονο...το πρωι τρωω δημητριακα!!:)αλλα μεχρι να γυρισω σπιτι στις τρεις εχω ψοφησει απτην πεινα:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
αυτο δεν ρωταμε?

Η απαντηση ειναι δεν υπαρχει ενας καταλληλος τροπος. Ορισμενοι ανθρωποι δεν μπορουν να παρουν βαρος χωρις να φανε γλυκα και σχετικες σαβουρες χωρις να πρεπει να δυσφωρουν συνεχεια ολη τη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Την διαιτα της Παναγιας την ξερετε;Που τρως ο,τι και οσο θες και μετα λες:''Αχ Παναγια μου,εσκασα!''
Η' την διαιτα του Παγκαλου;-> ''οι σαλατες με παχαινουν'' αρα:πλακωθειτε στα γλυκα,τα λιπαρα και τα junk food:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εδώ και 41 ημέρες κάνω μια δίαιτα με μειωμένη περιεκτικότητα σε άμυλο, όπως μου σύστησε ο γιατρός μου, μετά από κάποιες όχι και τόσο καλές εξετάσεις που έκανα τα Χριστούγεννα. Η αλήθεια είναι πως είχα ξεφύγει πάααρα πολύ και κόντευα να φτάσω τα 70 κιλά (με 1.60 ύψος...).
Τον Ιούνιο έκοψα το τσιγάρο και ...το έριξα στο φαΐ :/: Έχω δυστυχώς το κακό συνήθειο όταν κάτι με στεναχωρεί να το ρίχνω στο φαγητό και με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας, του έδινα και καταλάβαινε.

Έχω χάσει 5 κιλά σ' αυτές τις 41 μέρες και πρέπει να χάσω τουλάχιστον άλλα 8 όμως το καλύτερο είναι άλλο:
Με τη διατροφή και την ελάχιστη άσκηση που κάνω (περπάτημα, Zumba και τώρα λέω ν' αρχίσω και Tae Bo) ανακάλυψα χτες πως μου έχει φύγει η κυτταρίτιδα! :clapup: Απίστευτο! :D Τόσο εύκολο ήταν;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
εμενα παντως μαρεσουν οσες εχουν παραπανω κιλακια! οποια θελει ας στειλει πμ :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εγώ θελω να ξεκινήσω δίαιτα και σκέφτομαι να τρωω κανονικά μεσημερι και το βράδυ να πινω ένα γάλα με λιγα δημιτριακα...πέντε κιλά θέλω να χάσω και δεν χάνονται με τίποτα!πάντα στο τέλος της εβδομαδας και ιδιαιτερα τα σαββατοκυριακα πέφτω με τα μουτρα στα γλυκά η σε μπισκότα,σοκολάτες και τέτοια.πως μπορώ να μην υποκύπτω σε αυτές τις λιγούρες και να μη χαλάω τη διαιτά μου?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Και ήρθα άλλη μια φορά σε αυτό το θέμα να πω ότι ξεκινάω δίαιτα. Ψυχολογικοί οι λόγοι, καταλαβαίνετε... :P

Εγκαταλείπω τα γλυκά και θα προσπαθήσω να κάνω πάλι σιγά σιγά γυμναστική. Ελπίζω να βρω χρόνο τουλάχιστον δυο φορές την εβδομάδα. :/: Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εγω κάνω περιστασιακά δίαιτα αλλα δεν μπορω με τιποτα να εντάξω τη γυμναστική στην όλη προσπάθεια! κάνοντας δίαιτα χωρις γυμναστική θα χάσω βάρος?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χάνεις βάρος, αλλά δε νομίζω πως κάνεις τρελή δουλειά σε ό,τι αφορά το λίπος που ουσιαστικά είναι αυτό που είναι περιττό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top