Εθνικό κόμμα ΕΛΛΗΝΕΣ (πρώην "Έλληνες για την πατρίδα")

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Πάντως, διακρίνουμε και την υποκρισία του δήθεν αντιφασιστικού ΣΥΡΙΖΑ, που έμμεσα σιγοντάρει το κόμμα Κασιδιάρη, για να κόψει την αυτοδυναμία στη ΝΔ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Καθένας έχει την άποψη του. Δεν με πείθουν τα επιχειρήματα σας, δεν σας πείθουν τα δικά μου. Τόσο απλό.

Οχι δεν ειναι οτι δεν σε πείθουν τα επιχειρηματά μας ειναι οτι περιφρονείς την αποφαση ενος δικαστηρίου το οποιο είχε Προεδρο την δικαστικο που τοτε ηταν ανακρίτρια οταν είχαν επιτεθεί τελείως αναίτια στον Κουσουρη και τον ειχαν ξυλοκοπήσει μέχρι θανάτου. Και επειδη μάλλον υποστηριζεις ανθρώπους χωρις να γνωριζεις τη δράση τους και σε έχουν παραπλανήσει , ο τοτε καταδικασθείς για το εγκλημα Περιανδρος Ανδρουτσοπουλος ειπε οτι ο ηθικος αυτουργος ηταν ο Μιχαλολιάκος ! Στου οποίου το κόμμα ηταν ο Κασιδιάρης τον οποιο τωρα εσυ αν και καταδικασθέντα για εγκληματική οργάνωση να ειναι πάλι μεσα στη βουλη.

Δεν ειμαι θέμα οτι θέλω να σε πείσω για κάτι. Ειναι θέμα οτι μιλάω με αποφάσεις δικαστηρίων. Για αυτο οι ανθρωποι καταληγουν στα δικαστηρια γιατι δεν θελουν να τα βρουν μεταξύ τους οποτε το δικαστηριο αποφαίνεται ποιος ειναι ο σωστός. Και πάλι ομως τοτε κάποιοι δεν θέλουν να αναγνωρισουν και να συνεργαστούν ΕΓΩΙΣΜΟΣ λέγεται.


Που θα μιλήσει η Νέα Δημοκρατία για εγκλήματα. Όταν δολοφόνησαν τον αριστερό καθηγητή Νίκο Τεμπονέρα στις καταλήψεις του '90 τότε τα διάφορα τάγματα εφόδου της Νέας Δημοκρατίας ( Κένταυροι, Rangers, ΜΟΚ κλπ ) κανείς δεν τιμωρήθηκε. Δεν υπήρχε καταδίκη για εγκληματική οργάνωση.

Η δράση της Χρυσης Αυγης υπάρχει απο το 1998 , 24 χρονια και ηταν πολυ μεγαλυτερης έκτασης και συνεχιζόμενη απο το περιστατικό που αναφέρεις. Στο οποίο καταδικάσθηκε ο ΟΝΝΕΔΙΤΗΣ ναί , αλλα δεν υπηρξε εγκληματικη οργανωση καθως όπως φαίνεται το έκανε απο μονος του. Αν και λάθος των Νεο Δημοκρατων τοτε να τον υποστηριξουν νομικά έπρεπε να τον αφησουν τον παλιάνθρωπο να σαπισει στη φυλακή. Εκανε μονο τα 2/5 της ποινής.

Και πάλι ομως δεν μπορω να αντιληφθω το σκεπτικό σου δηλαδη αν η ΝΔ ηταν εγκληματικη οργανωση οκ δεν υπάρχει προβλημα που ειναι και η Χρυση Αυγη κ την υποστηριζεις ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Η δράση της Χρυσης Αυγης υπάρχει απο το 1998 , 24 χρονια και ηταν πολυ μεγαλυτερης έκτασης και συνεχιζόμενη απο το περιστατικό που αναφέρεις.
Προφανώς τον ενδιαφέρουν τα μεμονωμένα περιστατικά και αδιαφορεί για την συνολική δράση ενός κόμματος γτπ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Οχι δεν ειναι οτι δεν σε πείθουν τα επιχειρηματά μας ειναι οτι περιφρονείς την αποφαση ενος δικαστηρίου το οποιο είχε Προεδρο την δικαστικο που τοτε ηταν ανακρίτρια οταν είχαν επιτεθεί τελείως αναίτια στον Κουσουρη και τον ειχαν ξυλοκοπήσει μέχρι θανάτου.
Εν τέλει ρε συ ντέβιλ τα δικαστήρια να τα πάρουμε στα σοβαρά ή όχι; Μας έχεις μπερδέψει. Σε μία χώρα που τη διοικεί μία σπείρα παιδεραστών, βιαστών και διεφθαρμένων πολιτικών θα μιλήσουμε για δικαιοσύνη; Σε μία χώρα που παιδέρες και βιαστές της κυβερνήσεως ή κοντά της κυκλοφορούν ελεύθεροι θα μιλήσουμε για δικαστήρια;

Και επειδη μάλλον υποστηριζεις ανθρώπους χωρις να γνωριζεις τη δράση τους και σε έχουν παραπλανήσει
Δεν υποστηρίζω κανέναν. Όπως έχω πει πάμπολλες φορές δεν πιστεύω στον κοινοβουλευτισμό και στην αστική φιλελεύθερη δημοκρατία. Τα δήθεν ακροδεξιά κόμματα της Ευρώπης και της Ελλάδος μία τρύπα στο νερό θα κάνουν. Με τα κόμματα σωτηρία δεν θα έλθει, όποιος πιστεύει στα κόμματα, μετά από τόσα χρόνια πείρας, υπολείπεται φαιάς ουσίας.

Η δράση της Χρυσης Αυγης υπάρχει απο το 1998 , 24 χρονια και ηταν πολυ μεγαλυτερης έκτασης και συνεχιζόμενη απο το περιστατικό που αναφέρεις. Στο οποίο καταδικάσθηκε ο ΟΝΝΕΔΙΤΗΣ ναί , αλλα δεν υπηρξε εγκληματικη οργανωση καθως όπως φαίνεται το έκανε απο μονος του. Αν και λάθος των Νεο Δημοκρατων τοτε να τον υποστηριξουν νομικά έπρεπε να τον αφησουν τον παλιάνθρωπο να σαπισει στη φυλακή. Εκανε μονο τα 2/5 της ποινής.
Η Χρυσή Αυγή υπάρχει από το 1980. Δεν υπάρχει εγκληματική οργάνωση; Μα από το κόμμα στρατολογούνταν τα τάγματα εφόδου και εξοπλίζονταν με λοστάρια κλπ για να σπάσουν τις καταλήψεις δια της βίας. Όσες καταλήψεις έσπασαν έσπασαν στο ξύλο τους μαθητές και διέλυαν τα πάντα εντός των σχολικών μονάδων για αυτό και αυτοαποκαλούνταν ΜΟΚ ( Μονάδες Ολικής Καταστροφής ). Μια χαρά τα οργάνωνε όλα η ηγεσία της ΝΔ και εννοείται οι επιθέσεις των ΜΟΚ γίνονταν με τους μπασκίνες δίπλα να τους φυλάνε. Άμα το πάμε με αυτή τη λογική τότε και η Χρυσή Αυγή είναι ανεύθυνη για όσα συνέβησαν, μιας που δεν υπήρξε ξεκάθαρη εντολή δολοφονίας. Απλά κλήθηκε να πάει στο σημείο που έγιναν φασαρίες μεταξύ της παρέας του Φύσσα και του Ρουπακιά, ο πυρήνας Νίκαιας. Άρα με τη λογική σου απλά ένας σαλεμένος την είδε Ράμπο έβγαλε μαχαίρι και όποιον πάρει ο χάρος χωρίς να ευθύνονται οι άλλοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και πάλι ομως δεν μπορω να αντιληφθω το σκεπτικό σου δηλαδη αν η ΝΔ ηταν εγκληματικη οργανωση οκ δεν υπάρχει προβλημα που ειναι και η Χρυση Αυγη κ την υποστηριζεις ;
δεν υποστηρίζω κανέναν από τους δύο. Ούτε τα χρυσά αυγά ούτε τη νέα παιδεραστία. Όλα τα κόμματα ενώνονται με ένα κοινό γνώρισμα, το πως θα διαλύσουν την πατρίδα μας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εν τέλει ρε συ ντέβιλ τα δικαστήρια να τα πάρουμε στα σοβαρά ή όχι; Μας έχεις μπερδέψει. Σε μία χώρα που τη διοικεί μία σπείρα παιδεραστών, βιαστών και διεφθαρμένων πολιτικών θα μιλήσουμε για δικαιοσύνη; Σε μία χώρα που παιδέρες και βιαστές της κυβερνήσεως ή κοντά της κυκλοφορούν ελεύθεροι θα μιλήσουμε για δικαστήρια;


Δεν υποστηρίζω κανέναν. Όπως έχω πει πάμπολλες φορές δεν πιστεύω στον κοινοβουλευτισμό και στην αστική φιλελεύθερη δημοκρατία. Τα δήθεν ακροδεξιά κόμματα της Ευρώπης και της Ελλάδος μία τρύπα στο νερό θα κάνουν. Με τα κόμματα σωτηρία δεν θα έλθει, όποιος πιστεύει στα κόμματα, μετά από τόσα χρόνια πείρας, υπολείπεται φαιάς ουσίας.


Η Χρυσή Αυγή υπάρχει από το 1980. Δεν υπάρχει εγκληματική οργάνωση; Μα από το κόμμα στρατολογούνταν τα τάγματα εφόδου και εξοπλίζονταν με λοστάρια κλπ για να σπάσουν τις καταλήψεις δια της βίας. Όσες καταλήψεις έσπασαν έσπασαν στο ξύλο τους μαθητές και διέλυαν τα πάντα εντός των σχολικών μονάδων για αυτό και αυτοαποκαλούνταν ΜΟΚ ( Μονάδες Ολικής Καταστροφής ). Μια χαρά τα οργάνωνε όλα η ηγεσία της ΝΔ και εννοείται οι επιθέσεις των ΜΟΚ γίνονταν με τους μπασκίνες δίπλα να τους φυλάνε. Άμα το πάμε με αυτή τη λογική τότε και η Χρυσή Αυγή είναι ανεύθυνη για όσα συνέβησαν, μιας που δεν υπήρξε ξεκάθαρη εντολή δολοφονίας. Απλά κλήθηκε να πάει στο σημείο που έγιναν φασαρίες μεταξύ της παρέας του Φύσσα και του Ρουπακιά, ο πυρήνας Νίκαιας. Άρα με τη λογική σου απλά ένας σαλεμένος την είδε Ράμπο έβγαλε μαχαίρι και όποιον πάρει ο χάρος χωρίς να ευθύνονται οι άλλοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


δεν υποστηρίζω κανέναν από τους δύο. Ούτε τα χρυσά αυγά ούτε τη νέα παιδεραστία. Όλα τα κόμματα ενώνονται με ένα κοινό γνώρισμα, το πως θα διαλύσουν την πατρίδα μας.


Οχι με τη δική μου λογική. Με τη λογική της αποφασης του δικαστηρίου. Το δικαστηριο εκρινε οτι υπήρξε διευθυνση και συσταση εγκληματικής οργάνωσης. Δεν θα το αποφάσιζαν έτσι εάν δεν υπήρχαν σοβαρά στοιχεια και συνομιλίες για να δέσουν την υπόθεση.

Τωρα τα σχετικα περι πολιτικής σκευωρίας μπορουν να τα πιστεψουν μονο κάποιοι χαμηλου μορφωτικού επιπέδου άνθρωποι οι οποιοι δουλευουν σε κάτι δουλειές του ποδαριού άλλοτε κάνουν τους μπράβους σε νυχτερινά μαγαζία άλλοτε μοιράζουν φυλλάδια προπαγανδιστικά κτλπ κτλπ
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Προφανώς τον ενδιαφέρουν τα μεμονωμένα περιστατικά και αδιαφορεί για την συνολική δράση ενός κόμματος γτπ.
Μην λες πολλά καθώς θα σκασει η αριστερή πτέρυγα του forum ως υπερασπιστές του κόμματος ΓΤΠ.😉😉
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγω λογική δεν έχω σε αυτο το θέμα καθως δεν γνωρίζω επακριβώς τι έγινε. Δε ξέρω εγω πισω απο κλειστές πορτες και τηλέφωνα τι λέγανε αυτοί. Μια φορά ακουσα το Λαγο στο γιουτιούμπ να λέει πηγαιντε καθαριστε τον στο σπιτι του οτι έχει μαλλον θα εννοουσε κανα όπλο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Οχι με τη δική μου λογική. Με τη λογική της αποφασης του δικαστηρίου. Το δικαστηριο εκρινε οτι υπήρξε διευθυνση και συσταση εγκληματικής οργάνωσης. Δεν θα το αποφάσιζαν έτσι εάν δεν υπήρχαν σοβαρά στοιχεια και συνομιλίες.
Σε μία χώρα όπου η αρχή της διάκρισης των εξουσιών, την οποία διατύπωσε ο Μοντεσκιέ ( και όχι ο Ρουσσώ όπως υπεστήριξε η μορφωμένη Πρωθυπουργάρα μας που κάνει επίδειξη τα δύο πτυχία του Χάρβαρντ ), είναι τελείως αστείο να μιλάμε για δικαιοσύνη.

Προσωπικά μετά από όσα έχω δει στα τελευταία γεγονότα έχω πάψει να πιστεύω στα δικαστήρια.

Η Νέα Δημοκρατία πάντως σίγουρα είναι η τελευταία που πρέπει να μιλάει για εγκλήματα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σε μία χώρα όπου η αρχή της διάκρισης των εξουσιών, την οποία διατύπωσε ο Μοντεσκιέ ( και όχι ο Ρουσσώ όπως υπεστήριξε η μορφωμένη Πρωθυπουργάρα μας που κάνει επίδειξη τα δύο πτυχία του Χάρβαρντ ), είναι τελείως αστείο να μιλάμε για δικαιοσύνη.

Προσωπικά μετά από όσα έχω δει στα τελευταία γεγονότα έχω πάψει να πιστεύω στα δικαστήρια.

Η Νέα Δημοκρατία πάντως σίγουρα είναι η τελευταία που πρέπει να μιλάει για εγκλήματα.

Ναι εντάξει , το θέμα είναι οτι αυτο ειναι μηδενιστική άποψη και δεν μπορεί να σταθεί. Υπάρχουν και ακατάλληλοι δικαστικοί που επηρεάζονται αλλα δεν ειναι όλοι έτσι.

Εγω δυο φορές έχω παει σε δικαστηριο για αστικές υποθέσεις αλλα παρολαυτα ο αντιδικος οταν έχασε δικαια μιλουσε για δηθεν ψέμματα που ειπα εγώ ΕΝΩ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ στάθηκε κάν στο γεγονος του τι είπα εγώ αλλά ειπε στον ίδιο οτι ξέρεις κάτι εφοσον ηθελε αυτο εξαρχης να απαγορευεται έπρεπε να το ορισεις στο συμβολαιο και σε δευτερο δικαστηριο για μια αποζημιωση λογω τραυματισμου του πατέρα μ σε κάτι έργα απερριψε τελειως τα ψέμματα της αλλης πλευράς.

Προσωπικά λοιπον έχω πολυ καλη γνωμη για το δικαστικο συστημα της χώρας. Αλλο εάν αργει.

Ετσι κ αυτοι θα λέγανε τα δικα τους περι πολιτικης σκευωρίας οπως κ ο άλλος έλεγε για ψέμματα που ειπα εγω δηθεν.

Καθενας πρέπει να έχει κ κριση κ να κρίνει τι μαλακιες του λενε. Και δυστυχως οι άνθρωποι που καταληγουν στα δικαστηρια ΣΠΑΝΙΑ θα πειστουν κ απο τις αποφασεις των εαν ειναι εναντιον τος ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΤΣΙΠΑ και εντιμοτητα θα προσΠΑθουσαν ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΑ. Θα χαμηλωναν λιγο τον εγωισμο τους κάπου θα εφατιγαν καπου θα ειχαν δίκιο κ τέλος. Σε κάποιες περιπτώσεις.

Ετσι κ αυτοι που λες εαν δεν εφταιγαν δεν θα έμπλεκαν με δικαστηρια. Θα καθοντουσαν στα αυγα τους ο Ανδρουτσοπουλος θα γλεντουσε τη ζωη του με γκομενες κ αλλα ενδιαφεροντα κ οχι με πατριδο πορώσεις και ιστοριες απο το παρελθόν.

Δεν εισαι πλέον ΟΥΤΕ Ο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ουτε ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ. Ειμαστε στο 2022.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Σε μία χώρα όπου η αρχή της διάκρισης των εξουσιών, την οποία διατύπωσε ο Μοντεσκιέ ( και όχι ο Ρουσσώ όπως υπεστήριξε η μορφωμένη Πρωθυπουργάρα μας που κάνει επίδειξη τα δύο πτυχία του Χάρβαρντ ), είναι τελείως αστείο να μιλάμε για δικαιοσύνη.

Προσωπικά μετά από όσα έχω δει στα τελευταία γεγονότα έχω πάψει να πιστεύω στα δικαστήρια.

Η Νέα Δημοκρατία πάντως σίγουρα είναι η τελευταία που πρέπει να μιλάει για εγκλήματα.
Γιάννη υποστηρίζεις ένα κόμμα που ο αρχηγός του είναι δολοφόνος αποδεδειγμένα . Πιστεύεις ότι το μέλλον της Ελλάδας είναι το να έχεις δολοφόνους πολιτικούς που θέλουν την χώρα εκτός ΕΕ, εκτός ευρώ , που θέλουν να αρχίσουν πόλεμο με την Τουρκία , ενώ ταυτόχρονα οι Έλληνες πολίτες παίζει να χάσουν αρκετά δικαιώματα που έχουν;;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ετσι κ αυτοι θα λέγανε τα δικα τους περι πολιτικης σκευωρίας
Βέβαια αυτό δεν θα το έλεγα ως κάτι άλογο. Έχει λογική αν μη τι άλλο. Η Χρυσή Αυγή ξεφούσκωσε μετά την αποτυχία της να κουκουλώσει τα πατριωτικά αντανακλαστικά του Ελληνικού λαού που ενεργοποιήθηκαν με το Μακεδονικό όπως έκανε η Νέα Δημοκρατία και με την συσπείρωση της Νέας Δημοκρατίας για να εξοβελιστεί ο ΣΥΡΙΖΑ. Η ΝΔ προφανώς και θέλει να ελαχιστοποιεί το κίνδυνο διαρροής εκ των δεξιών της.

Γιάννη υποστηρίζεις ένα κόμμα που ο αρχηγός του είναι δολοφόνος αποδεδειγμένα . Πιστεύεις ότι το μέλλον της Ελλάδας είναι το να έχεις δολοφόνους πολιτικούς που θέλουν την χώρα εκτός ΕΕ, εκτός ευρώ , που θέλουν να αρχίσουν πόλεμο με την Τουρκία , ενώ ταυτόχρονα οι Έλληνες πολίτες παίζει να χάσουν αρκετά δικαιώματα που έχουν;;
Δεν υποστηρίζω κανέναν, απλά γελάω με όλους εσάς που σας πείραξε ο Κάσι ( που δεν έχει αποδειχθεί πουθενά ότι είναι δολοφόνος αλλά εν πάσει περιπτώσει ) και τη βρίσκετε με το να το παίζετε νομοταγείς σε ένα 3% κόμμα και δεν σας χαλάει που μας κυβερνάει με 39% ένα κόμμα παιδεραστών, βιαστών, εμπλεκομένων σε τεράστια οικονομικά σκάνδαλα κλπ. Εκεί όλα εν τάξει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ρε φιλε τι σχέση εχουν τα πολιτικά παιχνιδια με τις εγκληματικές ενέργειες ;;; δηλαδη η ΝΔ ανάγκασε την Χρυση Αυγη να τα κάνει ολα αυτα ;;; ο Ανδρουτσοπουλος βγηκε κ τα ειπε ολα γιατι δεν βγηκε κανεις να τον διαψευσει ;

Ο ΛΑΓΟΣ που έβριζε τα ΜΑΤ και έλεγε ελατε ρε πουτανες βγαλτε τη στολη να παιξουμε ξύλο ή ο Κασιδιαρης που έλεγε στον αξιωματικο αστυνομικο διευθυντη "ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΤΟΝ ΠΑΙΖΕΤΕ"

Σε ποιον νομιζει οτι μιλάει σε καμια παλιοσειρα του απο το στρατό ;

που κλοτσαγε καμερες εξω απο τα δικαστηρια κ έβριζε.

Εφοσον θες να μπει στη Βουλη τον υποστηριζεις μη κρύβεσαι - δεν έχει νόημα. Πες το ξεκάθαρα οτι τον υποστηριζεις απλα εγω καταλαβαινω οτι δεν ξέρεις ποιον υποστηρίζεις. Ο τυπος ετσι κ ηταν κυβερνηση θα ηταν χειροτερος απο τον Παπαδοπουλο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Εφοσον θες να μπει στη Βουλη τον υποστηριζεις μη κρύβεσαι - δεν έχει νόημα. Πες το ξεκάθαρα οτι τον υποστηριζεις απλα εγω καταλαβαινω οτι δεν ξέρεις ποιον υποστηρίζεις. Ο τυπος ετσι κ ηταν κυβερνηση θα ηταν χειροτερος απο τον Παπαδοπουλο.
Ποτέ δεν είπα ότι δεν θέλω να μπει στη Βουλή. Άλλο αυτό και άλλο τον υποστηρίζω. Εγώ για αρχή θέλω σε κάθε περίπτωση να μη κερδίσει αυτοδυναμία η Νέα Δημοκρατία με κάθε κόστος. Όπως έχω πει και το ξαναλέω η χώρα και γενικά ο κόσμος δεν θα σωθεί από κανένα κόμμα. Τα κόμματα είναι απλά σαν αγώνας ποδοσφαίρου, τα παρακολουθούμε για να έχουμε να ξεσπάμε κάπου και να φανατιζόμαστε λίγο, στη πραγματικότητα πρέπει να ξέρουμε ότι ουδένα από αυτά θα σώσει τη χώρα.

Χειρότεροι από τον Παπαδόπουλο είναι όλοι από το 1974 έως σήμερα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Βέβαια αυτό δεν θα το έλεγα ως κάτι άλογο. Έχει λογική αν μη τι άλλο. Η Χρυσή Αυγή ξεφούσκωσε μετά την αποτυχία της να κουκουλώσει τα πατριωτικά αντανακλαστικά του Ελληνικού λαού που ενεργοποιήθηκαν με το Μακεδονικό όπως έκανε η Νέα Δημοκρατία και με την συσπείρωση της Νέας Δημοκρατίας για να εξοβελιστεί ο ΣΥΡΙΖΑ. Η ΝΔ προφανώς και θέλει να ελαχιστοποιεί το κίνδυνο διαρροής εκ των δεξιών της.


Δεν υποστηρίζω κανέναν, απλά γελάω με όλους εσάς που σας πείραξε ο Κάσι ( που δεν έχει αποδειχθεί πουθενά ότι είναι δολοφόνος αλλά εν πάσει περιπτώσει ) και τη βρίσκετε με το να το παίζετε νομοταγείς σε ένα 3% κόμμα και δεν σας χαλάει που μας κυβερνάει με 39% ένα κόμμα παιδεραστών, βιαστών, εμπλεκομένων σε τεράστια οικονομικά σκάνδαλα κλπ. Εκεί όλα εν τάξει.
Αρχικά Γιάννη ποιος είναι βιαστής και παιδεραστής μέσα στην ΝΔ; Μπορείς να μου αναφέρεις ένα όνομα βουλευτή / υπουργού;;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Αρχικά Γιάννη ποιος είναι βιαστής και παιδεραστής μέσα στην ΝΔ; Μπορείς να μου αναφέρεις ένα όνομα βουλευτή / υπουργού;;


και όχι απαραίτητα εντός της ΝΔ. Έχουμε και εκτός δικά της παιδιά όπως οι βιαστές της 24χρονης που καλύφθηκαν επιτυχώς, ο Λιγνάδης και άλλοι πολλοί γενικά. Έχει κόσμο και κοσμάκι η Νέα Παιδεραστία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.


και όχι απαραίτητα εντός της ΝΔ. Έχουμε και εκτός δικά της παιδιά όπως οι βιαστές της 24χρονης που καλύφθηκαν επιτυχώς, ο Λιγνάδης και άλλοι πολλοί γενικά. Έχει κόσμο και κοσμάκι η Νέα Παιδεραστία.
Γιάννη ο συγκεκριμένος δεν ήταν βουλευτής από το 2007 μας δουλεύεις;; Όσο αφορά τον Λιγνάδη να σου θυμίσω ότι είχε φωτογραφίες και επαφές με τον Τσίπρα , Κονιορδου , Γεροβασίλη κτλ;; Αυτό πάει να πει ότι ήξεραν τι έκανε στο κρεβάτι του;;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ποτέ δεν είπα ότι δεν θέλω να μπει στη Βουλή. Άλλο αυτό και άλλο τον υποστηρίζω. Εγώ για αρχή θέλω σε κάθε περίπτωση να μη κερδίσει αυτοδυναμία η Νέα Δημοκρατία με κάθε κόστος. Όπως έχω πει και το ξαναλέω η χώρα και γενικά ο κόσμος δεν θα σωθεί από κανένα κόμμα. Τα κόμματα είναι απλά σαν αγώνας ποδοσφαίρου, τα παρακολουθούμε για να έχουμε να ξεσπάμε κάπου και να φανατιζόμαστε λίγο, στη πραγματικότητα πρέπει να ξέρουμε ότι ουδένα από αυτά θα σώσει τη χώρα.

Εδω δεν σωνεται απο τον ιδιο του τον εαυτο ο καθενας ρε φιλε θα περιμένει απο τα κόμματα ; εσυ δηλαδη ΘΑ ΣΩΣΕΙΣ ΚΆΠΟΙΟΝ οταν σου λέω οτι τον άλλον τον σκοτωσαν στο ξύλο παραλιγο να μεινει τετραπληγικος (Κουσουρης) άτομα απο το κόμμα της Χρυσης Αυγης κ μ λές... δεν γαμιέται και η ΝΔ εχει παιδεραστες.

Αλλα εγω θα το ριξω στον Κασιδιάρη γιατι δεν θέλω αυτοδυναμια της ΝΔ.

Ελα ρε φιλε τωρα... αν ο καθενας νοιαζόταν για τον άλλον δεν θα ειμασταν κ έτσι ως κοινωνια.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Γιάννη ο συγκεκριμένος δεν ήταν βουλευτής από το 2007 μας δουλεύεις;; Όσο αφορά τον Λιγνάδη να σου θυμίσω ότι είχε φωτογραφίες και επαφές με τον Τσίπρα , Κονιορδου , Γεροβασίλη κτλ;; Αυτό πάει να πει ότι ήξεραν τι έκανε στο κρεβάτι του;;
Την μεγάλη του θεσάρα την πήρε από την Μενδώνη όμως, ναι, αυτό το σαϊνι της ΝΔ που τσιμέντωσε και την Ακρόπολη.

Εδω δεν σωνεται απο τον ιδιο του τον εαυτο ο καθενας ρε φιλε θα περιμένει απο τα κόμματα ; εσυ δηλαδη ΘΑ ΣΩΣΕΙΣ ΚΆΠΟΙΟΝ οταν σου λέω οτι τον άλλον τον σκοτωσαν στο ξύλο παραλιγο να μεινει τετραπληγικος (Κουσουρης) άτομα απο το κόμμα της Χρυσης Αυγης κ μ λές... δεν γαμιέται και η ΝΔ εχει παιδεραστες.

Αλλα εγω θα το ριξω στον Κασιδιάρη γιατι δεν θέλω αυτοδυναμια της ΝΔ.

Ελα ρε φιλε τωρα... αν ο καθενας νοιαζόταν για τον άλλον δεν θα ειμασταν κ έτσι ως κοινωνια.
Δεν είπα ότι θα σώσω κάποιον. Είπα απλά ότι πάω με το μη χείρον βέλτιστον και ότι τα κόμματα για εμένα είναι σαν ομάδες ποδοσφαίρου. Τα βλέπω για να περνάει η ώρα να έχουμε να λέμε. Όσο μπορούν να αλλάξουν τη ζωή μου οι ομάδες ποδοσφαίρου άλλο τόσο μπορούν και τα κόμματα. Τόσο απλά.

Τώρα αντί να κλαίγεστε με το αν κάποιος στηρίζει κόμματα της τάξεως του 3% κοιτάξτε να ασχοληθείτε με το ότι η Ελλάδα απαρτίζεται από 70% τουλάχιστον που ψηφίζουν το τρίο της καταστροφής ( ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ ) και μην ασχολείστε με τους άλλους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Την μεγάλη του θεσάρα την πήρε από την Μενδώνη όμως, ναι, αυτό το σαϊνι της ΝΔ που τσιμέντωσε και την Ακρόπολη.


Δεν είπα ότι θα σώσω κάποιον. Είπα απλά ότι πάω με το μη χείρον βέλτιστον και ότι τα κόμματα για εμένα είναι σαν ομάδες ποδοσφαίρου. Τα βλέπω για να περνάει η ώρα να έχουμε να λέμε. Όσο μπορούν να αλλάξουν τη ζωή μου οι ομάδες ποδοσφαίρου άλλο τόσο μπορούν και τα κόμματα. Τόσο απλά.

Τώρα αντί να κλαίγεστε με το αν κάποιος στηρίζει κόμματα της τάξεως του 3% κοιτάξτε να ασχοληθείτε με το ότι η Ελλάδα απαρτίζεται από 70% τουλάχιστον που ψηφίζουν το τρίο της καταστροφής ( ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ ) και μην ασχολείστε με τους άλλους.
Αρα να φανταστώ ότι η Μενδώνη , οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ , οι βουλευτές της ΝΔ και γενικά οι ηθοποιοί συνεργάτες του ήξεραν τι έκανε στο κρεβάτι του αλλά τον κάλυπταν;; Αρα αν εσυ είσαι serial killer και εγώ σε κάνω CEO σε μια πολυεθνική , όμως μετά φανερωθεί ότι είσαι murderer αυτόματα φταίω και εγώ ;; Περίεργα πράγματα διαβάζουμε εδώ μέσα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Η Χρυσή Αυγή και το Εθνικό Κόμμα που είναι ο συνεχιστής της ήταν, είναι και θα είναι ΓΤΠ. Έτσι δεν είναι Μεμετσί και Λάνσελοτ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top