Ελληνικές σειρές 2023 - 2024

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,807 μηνύματα.
Οι Πανθέοι (η μόνη σειρά που κράτησα επιμελώς αυτή τη σεζόν) έχουν αρχίσει να αποκτούν επί τέλους λίγη δράση και σασπένς.

Το Famagusta δεν με άρεσε καθώς δεν είναι σαν το Κόκκινο Ποτάμι (όπως ήλπιζα). Είναι σαπουνόπερα με λίγη ιστορική αναφορά και όχι ιστορική αναφορά με λίγη σαπουνόπερα.

Το Ναυάγιο ήτο φοβερό στην αρχή, μετ'έπειτα το έχασε άσχημα με το να γίνουν και αυτοί σαπουνόπερα.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Τα τελευταία 4 χρόνια δεν έχω δει καμία ελληνική σειρά. Φέτος βλέπω μόνο το προξενιό της Ιουλίας, αλλά το ΣΚ και τα τρία επεισόδια της εβδομάδας μαζεμένα.
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Δεν έχω δει ποτέ ελληνική σειρά, παρα μόνο αναμνήσεις από πιο παλιά που έβλεπε η μητέρα μου τα μυστικά της εδέμ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,807 μηνύματα.
Το Σαββατοκύριακο είχε μια ωραία ξένη σειρά με ελληνικούς υποτίτλους στην ΕΡΤ. World on Fire. Β' Παγκόσμιος Πόλεμος. Δείχνει την ζωή ενός Άγγλου αριστοκρατικής καταγωγής που υπήρξε ως διπλωμάτης στη Πολωνία και είδε τις πρώτες μέρες του πολέμου. Έχει και στοιχεία σαπουνόπερας (ταυτόχρονο ρομαντζο παιδικού έρωτα με Αγγλίδα προλεταρία όπου μαζί αναπτύσσουν αντιφασιστική δράση κατά των Άγγλων φασιστών του Mosley +ρομάντζο με μια Πολωνή).

Ωραία σειρούλα. Εν τάξει προφανώς δεν περιμένω να μην είναι άλλη μια προπαγανδιστική σειρά υπέρ των συμμάχων με κλισέ χαρακτηριστικά. Φαίνεται το πράγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
3213131.png

Κατάντια οι ψυχοκόρες να μην περάσουν τον Σασμό.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Τώρα άρχισαν ενώ ο Σασμος έχει χτίσει κοινό. Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί. Μια φορά που καθόμουν δίπλα στη μάνα μου που το έβλεπε, ολόκληρο το επεισόδιο ήταν "όχι δεν τον σκότωσε ο Μαθιος, ο Μαθιος δεν τον σκότωσε ". Αν και από ότι έχω καταλάβει μάλλον αυτός τον σκότωσε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τέλος οι Ψυχοκόρες 2ος κύκλος. Πολύ καλό το τελευταίο επεισόδιο της 2ης season. Η καλύτερη ελληνική σειρά των τελευταίων 10 ετών τουλάχιστον.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Οι ψυχοκόρες είναι η καλύτερη σειρά των τελευταίων 10 χρονών..

Επίσης, έχω ένα ταλέντο να μυρίζομαι την επιτυχία και την αποτυχία.. όταν σας έλεγα ότι η μάγισσα θα πατώσει με βρίζατε😌 να τώρα, 12αρι με το ζόρι πιάνει..
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Είδα τις 17 Κλωστές σε μια μέρα (6 επεισόδια) και την βάζω στις καλύτερες ελληνικές σειρές ever.
Φοβερή σκηνοθεσία και φωτογραφία και ο Πάνος Βλάχος σε μια καθηλωτική ερμηνεία που δε θυμάμαι ποτε είδα αντίστοιχη της τελευταία φορά στην ελληνική τηλεόραση.

Η σειρά είναι βασισμένη σε αληθινή ιστορία που ήταν το πιο αιματηρό έγκλημα που έχει γίνει στην Ελλάδα, και χτίζεται κυρίως γυρω από την εξέλιξη και ψυχοσύνθεση του κεντρικού χαρακτηρα.
Για άλλη μια φορά respect στον Σωτήρη Τσαφουλια (μετά το Έτερος Εγώ) που βγάζει τέτοια διαμάντια μέσα στα χιλιοπαιγμένα και βαρετά ελληνικά σήριαλ.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Έλα να πάει η τηλεθέαση στο 60%🥳
(ναι, εννοείται θα δω μάγισσα τώρα)

IMG_20240411_223836.jpg
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,742 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,742 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Έλα να πάει η τηλεθέαση στο 60%🥳
(ναι, εννοείται θα δω μάγισσα τώρα)

View attachment 131538

Ξαφνικά το συγγραφικό ντουέτο Τσαμπάνη-Καλκόλβαλη θα σου φανεί ένα ποίημα και ο Χαρίτος τουλάχιστον Κόπολα ως σκηνοθέτης. Χαχα!

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ με αυτή την είδηση. Ας περιμένουμε κι ας δούμε.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Ξεφνικά το συγγραφικό ντουέτο Τσαμπάνη-Καλκόλβαλη θα σου φανεί ένα ποίημα και ο Χαρίτος τουλάχιστον Κόπολα ως σκηνοθέτης. Χαχα!
Όχι, συνεχίζω να μη τους χωνεύω, αλλά τουλάχιστον μπαίνει μια ηθοποιάρα για πρωταγωνίστρια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΤΣΙ ΣΕ VILLAIN ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ
terez-raken-new2-e1549451102844 (1).jpg
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ας είναι. Η "Μάγισσα" είχε ίντριγκες, φόνους, πήδ...ους, μια χαρά για Δευτέρα και Τρίτη βράδυ. Λογικά και το νέο πόνημα των συγγραφέων το ίδιο θα είναι.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Απ' ότι μου είπε η Μαρία θα παίζει μια σκοτεινή μάγισσα, όχι όπως ήταν τώρα η Θεοφανώ.. και θα έχει πολύ πράγμα τώρα, πάει και το 1700.

Αν σου πω ότι δεν απογοητεύτηκα από την επιλογή της, θα πω ψέματα 🥺 αλλά τουλάχιστον μπορεί να το υποστηρίξει 100%.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,742 μηνύματα.
Απ' αυτά που είπες την προηγούμενη φορά σχεδόν προβλέπω ποιον ρόλο θα παίξει. Δε θέλω να παίξει την κακιά αλλά μιας και μας έχεις μιλήσει τόσο για το ταλέντο της, πραγματικά αρχίζω να ανυπομονώ για τον δεύτερο κύκλο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Απ' αυτά που είπες την προηγούμενη φορά σχεδόν προβλέπω ποιον ρόλο θα παίξει. Δε θέλω να παίξει την κακιά αλλά μιας και μας έχεις μιλήσει τόσο για το ταλέντο της, πραγματικά αρχίζω να ανυπομονώ για τον δεύτερο κύκλο.
Σοκ θα πάθετε από τις ερμηνείες της..

Όχι, θα είναι villain μάγισσα, απόγονος (ή μάνα ή γιαγιά) της Κυπριανής απ' ότι κατάλαβα🪄
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top