Εμφάνιση με προσωπικότητα vs ομορφιά

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Μια φιλική συμβουλη πάντως. Και ειμαι και εγω ανοιχτος στο να μου γράψετε και να τις διαβάσω.

Με τον εγωϊσμο οι σχέσεις δεν προχωράνε. Αν ειναι να στραβώνουμε με το παραμικρο μπορει ο άλλος να μην το λέει με κακη διάθεση. Μπορει οντως να έχεις παχυνει και να μην το καταλαβαινεις και να συνεχιζεις να τρως σαν βοδι. Οποτε ο αλλος αν σου λεει προσεξε το λέει για καλο σου. Να διακρινουμε τους εχθρικους απο τους φιλικους τροπους. Το να μου πει κάποιος ξέρεις εισαι έτσι και έτσι ειναι μια επικριτικη διάθεση με ισως εχθρική διάθεση. Το να σου πει ομως ξέρεις αυτο που κάνεις .... λιγο προσεξε το και ειναι έτσι ... εκει καταλαβαινεις οτι στο λέει για καλο (αν δεν ειναι κάτι εις βαρος σου πάντα) πιστευω αν προσέξουμε λιγο και σκεφτουμε χωρις παρορμητισμο και εγωϊσμο θα έχουμε και καλυτερες κοινωνικές σχέσεις.




Ειναι ευθυνη του άντρα να βγαινει 13 φορές με κάποια και να μην έχει πάρει ενα φιλι ας πουμε. Και επισης δική του ευθυνη να ρωτησει τι τρέχει. Ας μην τα περιμενουμε ολα έτοιμα. Ας εκτεθούμε και λιγο. Ας ηγηθουμε και λιγο. Σιγα σιγα θα χρειαστει. Αυριο μεθαυριο θα κληθουμε να λυσουμε σημαντικοτερα προβληματα απο αυτο πως θα τα λυσουμε με την παθητικοτητα ;


Συμφωνώ ως προς το θέμα του εγωϊσμου.Απλά κατα την γνώμη μου δεν είναι εγωϊσμός να θές να διατηρείς την ταυτότητα σου μέσα σε μία σχέση.Φυσικά και διακρίνω τον καλοπροαίρετο τρόπο,αλλά έχω συναντήσει και κακοπροαίρετο τρόπο.Κακοπροαίρετος τρόπος δεν είναι μόνο να σου πεί κάποιος ''πως έγινες έτσι'',είναι και μειώνοντας την αυτοπεποίθηση σου έμμεσα, σταδιακά να θέλει να σε φέρει στα δικά του πρότυπα.Εκεί οφείλει ο καθένας να προστατεύσει τον εαυτό του(γνώμη μου πάντα).Και είναι στάση ζωής,δηλαδή δεν το κάνω ούτε εγώ στους άλλους.Η μόνη περίπτωση να μιλήσω για την εμφάνιση του άλλου είναι είτε να ζητηθεί η γνώμη μου,είτε να διακρίνω οτι κινδυνεύει η υγεία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,981 μηνύματα.
Τελοςπαντων εντάξει ο καθενας οπως το βλέπει. Σαφως πρέπει να προσέχει κάποιος οταν κρινει εμφάνιση και γουστο ειναι δυο ιδιαιτερα ευαισθητοι τομεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Αχ βρε παιδιά νομίζω το τραβήξαμε λιγάκι.

Χαμελεον, Όταν είπα μου λέει να χάσω κάνα κιλά κι έχει να κάνει κι εμένα. Δλδ άμα με ακούει συνεχώς να μουρμούραω ωχ πως έγινα έτσι και δεν έχω ρούχα να βάλω και δε μου μπαίνει τιποτα(διότι τα πριν μου είναι μικρά και τα άλλα είναι εγκυμοσύνης φαρδιά) ε μου το λέει... Δεν είναι πως με πιέζει, δεν εννοούσα κάτι τέτοιο.. Και με την κοιλιά του.. Η τα ρούχα του.. Α καλά όταν είναι να πάμε κάπου καλά αρχίζει "τι να φορέσω" τελ στιγμή. Εγώ βέβαια έχω προνοησει γιατί τελ στιγμή αυτό που θα βάλει μπορεί να μην είναι πλυμένο και σιδερωμένο.

Να πω επίσης πως εμείς έχουμε δει τις χειρότερες μεταξύ μας φασεις, εμετούς αιμορραγιες..

Θέλω να πω αλλοίμονο δεν κοιτάμε μόνο εμφάνιση...

Σαμαελ πολύ ωραία τα λεσ και συμφωνώ μαζί σου. Δεν πιστεύω βέβαια πως έχω ναρκισσισμο, θέλω να πω δε μου το έχουν πει ποτέ ούτε αισθάνομαι εγώ κ μόνο εγώ...
Αλλά οκ.. Άμα εσύ το νομίζεις αυτό..

Devil, το κοτόπουλο το αποφεύγω γιατί δεν το ψήνουν παντα καλά κ το φοβαμαι. Παίρνω χοιρινό.. Κ τώρα τελ λαχανικών μόνο με θραψαλα. Ω ναι... Είναι τέλειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι ευθυνη του άντρα να βγαινει 13 φορές με κάποια και να μην έχει πάρει ενα φιλι ας πουμε. Και επισης δική του ευθυνη να ρωτησει τι τρέχει. Ας μην τα περιμενουμε ολα έτοιμα. Ας εκτεθούμε και λιγο. Ας ηγηθουμε και λιγο. Σιγα σιγα θα χρειαστει. Αυριο μεθαυριο θα κληθουμε να λυσουμε σημαντικοτερα προβληματα απο αυτο πως θα τα λυσουμε με την παθητικοτητα ;


Σταμάτα τους βλακώδεις διαχωρισμούς. Σε μία οποιαδήποτε σχέση είναι ευθύνη και των δύο να είναι ειλικρινείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ειναι ευθυνη του άντρα να βγαινει 13 φορές με κάποια και να μην έχει πάρει ενα φιλι ας πουμε. Και επισης δική του ευθυνη να ρωτησει τι τρέχει. Ας μην τα περιμενουμε ολα έτοιμα. Ας εκτεθούμε και λιγο. Ας ηγηθουμε και λιγο. Σιγα σιγα θα χρειαστει. Αυριο μεθαυριο θα κληθουμε να λυσουμε σημαντικοτερα προβληματα απο αυτο πως θα τα λυσουμε με την παθητικοτητα ;

Μού θύμισε τον Κίτσο:inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top