Ζωή χωρίς sex!

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mμμμ....όσο και να θέλω να το παίξω ρομαντική και ότι ναι θα ήμουν δίπλα του και χωρίς σεξ μάλλον θα σας απογοητεύσω :P Για εμένα σχέση χωρίς σεξ δεν υφίσταται...Όσο και αν ο άλλος είναι όσα ζητάς, όσο και αν τα εξωτερικά, πνευματικά, ψυχικά χαρίσματα είναι αυτά που θέλω αλλά δεν υπάρχει σεξ τότε σόρρυ αλλά ή θα τον παρατήσω στην τελική ή θα φορεθεί κέρατο...Οπότε για να μην κερατώσω ---> παρατάω :P Όπως κάποια είπε εδώ μέσα το σεξ είναι το 50% και για εμένα στην σχέση οπότε... 'Αλλωστε η γνωστή ατάκα : "Έχουμε πρόβλημα στη σχέση, ούτε σεξ κάνουμε!" σας λέει τίποτα; 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντως να σημειωσω γιατι φαινεται οτι εχουμε ψιλο-ξεχασει το αρχικο μηνυμα.
Μιλαμε για σχεση διχως σεξ για ενα "α" χρονικο διαστημα.Οχι για παντα.;)
Και εγω το θεωρω "καπως" να πεις στην κοπελα σου ή το αγορι σου οτι "ξερεις τι, για 6 μηνες,1 χρονο δεν θα μπορουμε να κανουμε ερωτα" κι εκεινη ή εκεινος να πει "δεν αντεχω, χωριζουμε" ή "δεν αντεχω, στα φοραω."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Η πράξη από την θεωρία απέχει...Ένας χρόνος είναι μεγάλο χρονικό διάστημα (όχι για την αποχή από το σεξ) αλλά για το πώς θα κυλούσε η σχέση μου..
Η ερώτηση που κάνεις είναι λίγο κάπως. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν σχέση, κάνουν σεξ συχνά, είναι καλό και όμως κερατώνουν επειδή το έχουν μέσα τους, σε αυτό τι λες?
**Οπότε νομίζω ότι ένας άνθρωπος που ξέρει τι θέλει και τι του γίνεται αν έχει μέσα του την πουτ... θα την έχει ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Παντως να σημειωσω γιατι φαινεται οτι εχουμε ψιλο-ξεχασει το αρχικο μηνυμα.
Μιλαμε για σχεση διχως σεξ για ενα "α" χρονικο διαστημα.Οχι για παντα.;)
Και εγω το θεωρω "καπως" να πεις στην κοπελα σου ή το αγορι σου οτι "ξερεις τι, για 6 μηνες,1 χρονο δεν θα μπορουμε να κανουμε ερωτα" κι εκεινη ή εκεινος να πει "δεν αντεχω, χωριζουμε" ή "δεν αντεχω, στα φοραω."

Ναι πράγματι ξεφύγαμε λιγάκι :D, αλλά εντάξει αυτό είναι πολύ μικρό σε σχέση με άλλα που έχουμε ακούσει σε σχέσεις, τουλάχιστον αν στο πεί κάποιος κατάμουτρα τελείωνει εκεί το θέμα, αλλά κυκλοφορούν πολλά θλιβερά ανθρωπίδια αναμεσά μας τα οποία είναι ικανά για αυτό και για άλλα πολλά ακόμη χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Δηλαδή για να καταλάβω....θέλετε να με πείσετε πως το σεξ είναι δευτερεύον για σας μέσα σε μια σχέση;....
Παιδιά....πλέον πρώτα γνωρίζεις ερωτικά έναν άνρθωπο και έπειτα πνευματικά.....
Αν λοιπόν σε πρώτη φάση, στον ερωτικό τομέα δεν... κολλάει η χημεία σας....εσείς θα παραμείνετε στη σχέση αυτή μέχρι να διαπιστώσετε τί άτομο είναι;;;;
Δεν λέω πως δεν μετράνε τα ψυχικά του χαρίσματα και όλα τα συναφή....σίγουρα μετράνε....αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω πως δεν δίνετε βαρύτητα στην σεξουαλίκη επικοινωνία που είναι και από τα πρώτα στάδια που αναπτύσονται μέσα σε μια σχέση....

Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και υπο γωνία 34 μοιρών.
Προσωπικά στις σχέσεις μου πρώτα γνωρίζω πνευματικά τον άλλον και μετά ερωτικά. Και προσπαθώ πρώτα να γίνω φίλη μαζί του και μετά κοπέλα του και έτσι έγινε και με τον τωρινό μου σύντροφο. Πως μπορείς να κάνεις σεξ με κάποιον τον οποίο δεν έχεις γνωρίσει πνευματικά; Εγώ δεν θα ένιωθα αρκετά άνετα και δεν θα το ευχαριστιόμουν...
Δεν λέω οτι δεν μετράει η εμφάνιση, κάθε άλλο, αλλά όχι για το σεξ... αλλά επειδή θέλω να βλέπω κάτι όμορφο όταν τον κοιτάω...
Και συμφωνώ με τον mentor οτι κάποια πράγματα πρσπαθούν να περάσουν σαν universal truth επειδή ισχύουν για ένα μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού. Και όχι δεν κάνει κι εκείνος το ίδιο, απλά προσπαθεί να σας δείξει οτι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι έτσι, όσο αδύνατον κι αν σας φαίνεται.
Κι εμένα μου φαίνεται αδύνατον να με τραβήξει ερωτικά μια γυναίκα αλλά δεν αρνούμαι οτι υπάρχουν λεσβίες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Michelle μου, θέλεις να μου πείς δηλαδή πως σε ένα χρονικό διάστημα 6 μηνων ας πούμε έχεις γνωρίσει πνευματικά έναν άνθρωπο;....
Θεωρώ και πιστεύω πως πάντα όλοι μας γνωρίζουμε ερωτικά πρώτα έναν σύντροφο και μετά ψυχικά...χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν υπάρχουν και εξαιρέσεις όπως στην δική σόυ περίπτωση....αυτό όμως που διεγείρει τις αισθήσεις μας και μας κρατάει κοντά στον σύντροφο και μας κάνει να θέλουμε να τον γνωρίσουμε καλύτερα, πάντα είναι το ερωτικό στοιχείο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά συμφωνώ με εροδία αλλά εξαρτάται όμως και που τον γνωρίζεις τον άλλον....

π.χ. Η Λία τον γνώρισε μέσω νετ οπότε λογικό ήταν αυτό που θα της έκανε κλικ να ήταν οι σκέψεις του άλλου και αυτά που πιστεύει...Οπότε τον γνώρισε στην αρχή μόνο πνευματικά....

Εγώ πάλι τον δικό μου τον γνώρισα σε παρέα και το τελευταίο που ήθελα όταν τον είδα ήταν να τον γνωρίσω πνευματικά :P Μάλλον να τον βάλω κάτω ήθελα....

Οπότε παίζει σημαντικό ρόλο ο τρόπος γνωριμίας.....8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποτέ δεν μπορείς να γνωρίσεις 100% έναν άνθρωπο πνευματικά, ούτε είναι και επιθυμητό κάτι τέτοιο άλλωστε γιατί θα τον βαριόσουν. :)
Σε 6 μήνες πάντως μπορείς να τον γνωρίσεις σε αρκετά ικανοποιητικό βαθμό αν επικοινωνείτε συχνά. Δεν μιλάω για τυπικό dating μια φορά την εβδομάδα αλλά για φιλία με όλα της τα παρελκόμενα. Θα μου πείτε βέβαια πως γίνεται να υπάρχει φιλία αν ο ένας είναι ερωτευμένος με τον άλλον. Κι όμως, μπορεί να μην λέγεται ακριβώς φιλία, αλλά γίνεται και είναι ένα πολύ όμορφο στάδιο το οποίο προτιμώ απο το "βουρ στον πατσά". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βίκυ και τον πρώην μου δεν τον είχα γνωρίσει μέσω νετ αλλά είμασταν φίλοι για κάπου 9 μήνες πριν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
/οfftopic Πάντως εγώ μετά τα 5 χρόνια φιλίας τους ερωτεύομαι τους φίλους μου...Κάτι δεν πάει καλά με εμένα :P
Οπότε δύσκολα να μιλήσω ότι τους γνώρισα πρώτα πνευματικά και μετά τους ερωτεύθηκα γιατί μου πήρε πολύ καιρό για να το κάνω 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Εντάξει βρε Michelle μου....ποτέ δεν είπα πως με το που θα γνωρίσεις κάποιον θα πέσεις κατευθείαν και στο κρεβάτι μαζί του και μετά .... βλέπουμε....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπα.. Δύσκολο. Δεν θα χώριζα, αλλά δεν υπήρχε κανένας τρόπος να νιώσω πως κάνω ..περίπου σεξ, ε, αναγκαστικά..

Άσε που θα ήμουν τόσο γκρινιάρα, που θα με παρακαλούσε να πάω με άλλον! :P

(Είπαμε άλλο αγάπη, άλλο έρωτας, άλλο σεξ..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ δεν θα τον χωρίζα θα του στεκόμουν, και αν ήμουν εγώ στην θέση να μην μπορώ να άνω κάτι δνε θα ήθελα να με απατήσει όυτε να πάει με ιερόδουλη καλύτερα να με χώριζε.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προσωπικά Γιάννη δεν θα είχα πρόβλημα να πάει σε ιερόδουλη αν είχε τόσο ανάγκη. Αλλά με τίποτα δεν θα δεχόμουν να μου τα φορέσει με μη-ιερόδουλη. Σε ιερόδουλη όμως αν είχε τα χρήματα ας πήγαινε και κάθε μέρα, σκασίλα μου.

μπράβο ρε! μιλάμε την ίδια γλώσσα. η ιρεόδουλη την δουλειά της κάνει δεν φαίνεται βαρύ. πάντος... η αγάπη είναι ελέφαντας και όπου βρει πατάει.... και αρα κάνεις τα πάντα για να την κρατήσεις.αυνάν λοιπον για έναν χρόνο!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι??
γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να ερωτευτεί κάποια ιερόδουλη? γυναίκα είναι και αυτή και δεν σημαίνει απαραίτητα μεγάλη και άσχημη, υπάρχουν και πολύ όμορφες κοπέλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
να ρωτήσω κάτι??
γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να ερωτευτεί κάποια ιερόδουλη? γυναίκα είναι και αυτή και δεν σημαίνει απαραίτητα μεγάλη και άσχημη, υπάρχουν και πολύ όμορφες κοπέλες

συμφωνώ λαγουδίνι μου. αλλά ο κόσμος χρειάζεται κάποια πρότυπα για να μην ανησυχεί όλη την ώρα. γιαυτό το λέμε. εκτός αυτού, οι πλειοψηφία των αντρών δεν θεωρούν ότι μπορούν να είναι με κάποια που τους παίρνει όλους, εκτός και αν παίζουν, και στην προκειμένη περίτωση ούτε εσένα σε ενδιαφέρει τέτοιος τύπος. άρα να ξέρεις ότι είναι πολύ πιο δύσκολο να κολλήσουν με μια ιερόδουλη, παρά με κάποια που τους κέντρισε το ενδιαφέρον με την προσωπικότητά της...:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
παρά με κάποια που τους κέντρισε το ενδιαφέρον με την προσωπικότητά της...

...:hmm:

Mα και αυτήν, την θέλουν για τον ίδιο σκοπο που θέλουν την ιερόδουλο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,291 μηνύματα.
Η απάντησή μου σε αυτό το θέμα είναι η ίδια που θα έδινα και σε θέμα με τίτλο: "Αν μείνετε χωρίς ρεύμα για 2 ώρες θα περιμένετε να επανέλθει για να μαγειρέψετε ή θα τρέξετε στο πλησιέστερο φαγάδικο για μάσα;", δηλαδή:

Δεν γνωρίζω. Αναλόγως τους παράγοντες-περιστάσεις ή πείτε το όπως σας αρέσει.

Η έννοια "παράγοντας" δεν είναι σαν την αναπνοή που ξέρεις ότι είναι σταθερή αξία στη ζωή σου, ούσα αναγκαία βιωτική λειτουργία. Είναι κάτι μεταβλητό, κάτι ρευστό, κάτι που δεν το γνωρίζεις από τώρα πως θα εξελιχθεί διότι δεν γνωρίζεις τους παράγοντες που θα συντρέχουν εκείνη τη στιγμή. Ο άνθρωπος έχει όρια σε πολλές εκφάνσεις της ζωής του. Πολλές φορές κατορθώνει και τα επεκτείνει ή τα ξεπερνάει σε ιδιαίτερες καταστάσεις, χωρίς αυτό να είναι ο κανόνας.

Ένας χρόνος δίχως σεξ δεν είναι τίποτα το σπουδαίο αν το λάβουμε σαν ανεξάρτητο γεγονός. Η ανεξαρτησία του γεγονότος μπορεί να προκληθεί από πολλά άλλα γεγονότα, όπως: Αδυναμία εύρεσης ερωτικού συντρόφου, απροθυμία εύρεσης ερωτικού συντρόφου, απομόνωση από τα εγκόσμια για οποιονδήποτε λόγο, και άλλα.

Το να έχεις σύντροφο και να στερηθείς το σεξ, είναι μια άλλη όψη του νομίσματος. Μια όψη στην οποία το σεξ δεν αποτυπώνεται ως ανεξάρτητο γεγονός όπως παραπάνω. Εκεί ειπεισέρχονται οι παράγοντες για τους οποίους έγραψα πρίν. Ας μιλήσουμε με παραδείγματα. Είστε στην κατάσταση που περιγράφει ο συντάκτης του θέματος. Κάποτε δεν θα έχετε σεξουαλικές ορμές και η σχέση θα κυλάει φυσιολογικά, κάποτε θα έχετε σεξουαλικές ορμές και θέλοντας να τις εκτονώσετε θα πνίγεστε από το γεγονός ότι είστε δεσμευμένοι με ενα άτομο με το οποίο δεν πρέπει να συνευρεθείτε ενω έξω κυκλοφορεί ο οργασμός προσωποποιημένος. Ίσως να το αντέξετε για λίγο καιρό. Μετά θα ξαναυπάρξει απουσία ορμών. Μετά πάλι θα ζητάτε σεξ και πιθανόν τότε να μην αντέξετε και να χωρίσετε. Μπορεί να έχετε βρεί το σύντροφο της ζωής σας και τελικώς αυτό να σας οπλίσει με περισσότερη υπομονή.... Μπορεί να υπάρξουν 50.000 λόγοι για να χωρίσετε ή να υπομείνετε την κατάσταση.

Γι αυτό και είπα "Δεν γνωρίζω" και τα λοιπά.

Μου κάνει εντύπωση οτι υπάρχουν κάποιοι και κάποιες που ανάγουν το σεξ σε ζήτημα ζωής και θανάτου, πόσο μάλλον σε αιτία χωρισμού. Αναρρωτηθήκατε ποτέ αν το σεξ για εσάς μετατράπηκε από απόλαυση σε εξάρτηση; Αποδοκιμάζω τις εν λόγω αντιλήψεις σας και αποφεύγω να λαμβάνω σοβαρά και όσα μέλη της κοινωνίας τις κατέχουν..

Την ίδια εντύπωση μου κάνουν και τα λεγόμενα κάποιων που έχουν ως κύριο άξονα τις αναφορές του τύπου: "Εγω να τον/τη χωρίσω; Με τίποτα! Θα περιμένω σίγουρα!". Υπάρχουν τόσοι καλοθελητές, πρόθυμοι να καταπιέσουν κάθε επιθυμία τους στο βωμό μιας σχέσης που κάποτε κυλούσε φυσιολογικά; Τέλος πάντων, αποδοκιμασίες και για εσάς αλλά τουλάχιστον έχετε ελπίδες να αλλάξετε στο μέλλον αντιλήψεις.Τα μεγάλα λόγια εύκολα εκφράζονται. Ισάξιες πράξεις όμως δεν πράττονται το ίδιο εύκολα. Παλιά για παράδειγμα μπορεί εκνευριζόμουν απίστευτα αν μια κοπέλα δεν με ήθελε εξ' αιτίας του προβλήματος που έχω στα πόδια μου. Τώρα ναι μεν θα λυπηθώ αν μου συμβεί γιατί κάποια κοπέλα δεν θα έχει το σθένος να το παραβλέψει ενω άλλες το έχουν, αλλά κατανοώ ότι διαφορετικοί άνθρωποι έχουν διαφορετικές αντοχές. Προϋπόθεση βέβαια να μην υπάρχει εκμετάλλευση, δηλαδή για παράδειγμα να δείχνει κάποιος/α ότι είναι υπεράνω μέχρι να σε ξεζουμίσει, κι όταν έρθει η ώρα των σημαντικών αποφάσεων να αποχωρήσει από την πίσω πόρτα. Αυτό είναι εκμετάλλευση.

Όσο για το πόστ του φίλου μου του Ρεμπεσκέ να επισημάνω μια λεπτομέρεια:

Στη σύντροφο και την ιερόδουλο, ο σκοπός είναι σχεδόν ο ίδιος και η αιτία διαφορετική. Τι εννοώ:

Στην ιερόδουλο πας για το σεξ μόνο. Αιτία: Μπούκωσες, θες να εκπληρώσεις την ορμή σου και τίποτε άλλο. Ούτε κουβεντούλα, ούτε αγκαλίτσα κάτω από την πανσέληνο, ούτε τίποτα.

Την κοπέλα την αποκτάς γιατί είναι όμορφη και σε τρελαίνει εγκεφαλικά και θες να κάνεις σεξ μαζί της αλλά η αιτία είναι το συνταίριασμα των ορμονών που οδηγεί στην επιθυμία για ζευγάρωμα με την κοπέλα κι όχι απλά μια ορμή.

Όσο για το αν ο άντρας έλκεται από την προσωπικότητα μιας γυναίκας αγαπητή travel_lover, κάτι τέτοιο δεν υφίσταται ως πιθανότητα. Η προσωπικότητα μιας γυναίκας είναι προσόν δευτερεύουσας σημασίας μετά την ομορφιά. Φυσικά αυτό δε σημαίνει οτι πρέπει και να απουσιάζει η προσωπικότητα. Δευτερεύον σε σχέση με την ομορφιά αλλά μη παραβλέψιμο προσόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
:/: :/: Ζευγάρι διχως σεξ για μεγάλο διάστημα, για'μενα πάβει να θεωρείται ζευγάρι!
sorry αλλά έτσι νιώθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής συμφωνό με την kleftra! Οσο κι αν αγαπάς τον/την άλλο/άλλη και είτε είσαι άντρας ή γυναίκα η στέρηση στο σεξ είναι εξίσου επίπονο πράγμα. Πάντως θεωρώ πως άν υπήρχε πρίν μια καλή σχέση όλα θα πήγεναν καλα, υπό προυποθέσεις όμως! Τι εννοώ? Ενας άντρας από την φύση του μπορεί άνετα να κάνει ένα one night stand χωρίς αυτό να επιρεάσει την σχέση του στο μέλλον!
Μια γυναίκα δύσκολα θα λειτουργήσει έτσι απλά και μόνο για να ικανοποιήσει τις ορμές της. Συνήθως οι γυναίκες ειδικά μετά το σεξ με εναν άντρα τα βλέπουμε όλα πιο συναισθηματικά, πράγμα που στην συγκεκριμένη περίπτωση θα σήμαινε παράλληλη σχέση και μετά την ανάρωση έναν δύσκολο χωρισμό!:giveup: :giveup: :oops:
Ίσως με πείτε κυνική αλλά αυτά μου έχει διδάξει ως τώρα η ζωή!:studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top