Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Τοξότης είσαι σύμφωνα με τα νέα ζώδια! Τα παλιά είναι λάθος
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά... καταρχάς η αστρολογία δεν έχει αποδεχτεί τον Οφιούχο ως 13ο ζώδιο, γιατί έτσι όλη η ισορροπία θα διαταραχθεί. Σε ποιο στοιχείο θα έμπαινε; Ποιον πλανήτη θα είχε; Κλπ κλπ
Άσε που όταν κάποιος είναι Αιγόκερως και έχει τα στοιχεία του Αιγόκερου, δεν μπορείς έτσι απλά να του λες πως είσαι Τοξότης, γιατί δεν μπορεί να ταυτιστεί. :P:P Εγώ π.χ. δεν έχω και πολλά από τον Τοξότη. Έχω την αθωότητα και την αγάπη για ξένους πολιτισμούς αλλά μέχρι εκεί... ενώ π.χ. από τον Αιγόκερω έχω πάρα πολλά χαρακτηριστικά (όπως και από την Σελήνη στους Ιχθείς) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ είμαι δίδυμος και η καλύτερή μου φίλη είναι λέων και ταιριάζουμε πάρα πολύ, αν και πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικά ζώδια. Το κοινό θετικό στοιχείο -κατά την ταπεινή μου γνώμη- των δύο αυτών ζωδίων είναι η ο συνδυασμός της ευαισθησίας και του δυναμισμού και το κοινό αρνητικό το πείσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εγώ είμαι δίδυμος και η καλύτερή μου φίλη είναι λέων και ταιριάζουμε πάρα πολύ, αν και πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικά ζώδια. Το κοινό θετικό στοιχείο -κατά την ταπεινή μου γνώμη- των δύο αυτών ζωδίων είναι η ο συνδυασμός της ευαισθησίας και του δυναμισμού και το κοινό αρνητικό το πείσμα.

ευαισθητοι οι διδυμοι? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
ευαισθητοι οι διδυμοι? :eek:

Ψυχούλες, γενναιόδωροι, αλτρουιστές, φιλάνθρωποι, ε....και λίγο πεισματάρηδες.:P Μιλήστε, βρε συντρόφια συνδίδυμοι, πλειοψηφία είμαστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ψυχούλες, γενναιόδωροι, αλτρουιστές, φιλάνθρωποι, ε....και λίγο πεισματάρηδες.:P Μιλήστε, βρε συντρόφια συνδίδυμοι, πλειοψηφία είμαστε. :P

αυτα που περιγραφεις ειναι χαρακτηριστικα απο εμας τα καρκινακια :P για τους διδυμους ξερω οτι ειναι διπροσωποι, οι πιο εξυπνοι του ζωδιακου, εχουν τρομερο λεγειν, δεν βαζουν κωλο κατο και ειναι πολυ κοινωνικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
αυτα που περιγραφεις ειναι χαρακτηριστικα απο εμας τα καρκινακια :P για τους διδυμους ξερω οτι ειναι διπροσωποι, οι πιο εξυπνοι του ζωδιακου, εχουν τρομερο λεγειν, δεν βαζουν κωλο κατο και ειναι πολυ κοινωνικοι.
η εμπειρία μου δείχνει πως οι δίδυμοι είναι πολύ κυκλοθυμικοί και ιδιότροποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Ναι βρε....τι παει να πει προσωπικοτητα,..τι παει να πει dna,τι παει να πει περιβαλλον που μεγαλωσες..τι παει να πει οτι δεν ισχυουν καν τα ζωδια λεμε και οι ημερομηνιες...και η μεγαλυτερη απατη του αιωνα...τι παει να πει οτι τα ζωδια ειναι μεσαιωνικα καταλοιπα...εξακουθουν καποιοι να πιστευουν σε αυτα.Σε τι ακριβως..δεν εχω καταλαβει.Οτι και καλα η ταδε ημερομηνια καθοριζει τον χαρακτηρα σου;οχι βρε..ολοι οι σκορπιοι το ιδιο ειναι..και το ιδιο μελλον εχουν...Οτι η ταδε ημερομηνια καθοριζει το μελλον σου;Δηλαδη κισμετ;Αρα πεπρωμενο γραμμενο απο εναν θεο;Κισμετ;ΠΡΟΒΛΕΨΗ;Αρα κισμετ;
Δηλαδη εγω που ειμαι διδυμμη...(ΟΧΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ...)εντελως ομως..οχι μονο ιδια ημερομηνια αλλα και ιδια ωρα καθως ειμαστε με καισαρικη..εχουμε ιδια προσωπικοτητα;Εχουμε και το ιδιο μελλον;Καλε παθαινουμε τα ιδια πραγματα;Μα τοτε θα επρεπε ολα να ειναι ιδια σε εμας.Ε λοιπον δν ειναι..καμια σχεση.
Ξυπνηστε.Και ρωτηστε και κανενα επιστημονα.Επιστημονα λεω,.Οχι αστρολογο.Δειτε και κανενα ντοκιμαντερ αξιοπιστο.
Για ποσο αυτη η τεραστια απατη των ζωδιων και της αστρολογιας/μεντιουμ....μην το ξεχναμε αυτο ναι... μεμντιουμ...θα αποβλακωνει;
ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΛΕΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Εγώ είμαι δίδυμος και η καλύτερή μου φίλη είναι λέων και ταιριάζουμε πάρα πολύ, αν και πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικά ζώδια. Το κοινό θετικό στοιχείο -κατά την ταπεινή μου γνώμη- των δύο αυτών ζωδίων είναι η ο συνδυασμός της ευαισθησίας και του δυναμισμού και το κοινό αρνητικό το πείσμα.
Όχι καλέ :redface:
Δεν είναι πολύ διαφορετικά ζώδια. Είναι δυναμικοί, αυθόρμητοι, ανεξάρτητοι, ενεργητικοί, άνθρωποι της παρέας γενικά.
Οι διαφορές είναι ότι ο Λέων τείνει να περιστρέφει όλο το κόσμο γύρω του ενώ ο Δίδυμος είναι της επικοινωνίας και της πνευματικότητας. Ο Λέων έχει όραμα ενώ οι Δίδυμοι έχουν ιδέες..
Επίσης... δεν είναι ευαίσθητοι. :P κάθε άλλο βασικά. Ο Δίδυμος είναι ΠΟΛΎ πεζός σε σημείο να γίνει ψυχρός. Μπορεί να συγκινηθεί μόνο από κοινωνικά προβλήματα (ζώα, περιβάλλον, φτώχεια κλπ). Οι Λέωντες είναι πολύ πιο συναισθηματικοί. Πιο ρομαντικοί και ερωτικοί. Όμως δεν συγκινούνται τόσο με κοινωνικά προβλήματα..
Όσον αφορά το πείσμα, παίζεται λίγο.. οι Λέωντες είναι υπερβολικά πεισματαριδες. Οι Δίδυμοι επιμένουν μόνο όταν ξέρουν ότι έχουν δίκαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ναι βρε....τι παει να πει προσωπικοτητα,..τι παει να πει dna,τι παει να πει περιβαλλον που μεγαλωσες..τι παει να πει οτι δεν ισχυουν καν τα ζωδια λεμε και οι ημερομηνιες...και η μεγαλυτερη απατη του αιωνα...τι παει να πει οτι τα ζωδια ειναι μεσαιωνικα καταλοιπα...εξακουθουν καποιοι να πιστευουν σε αυτα.Σε τι ακριβως..δεν εχω καταλαβει.Οτι και καλα η ταδε ημερομηνια καθοριζει τον χαρακτηρα σου;οχι βρε..ολοι οι σκορπιοι το ιδιο ειναι..και το ιδιο μελλον εχουν...Οτι η ταδε ημερομηνια καθοριζει το μελλον σου;Δηλαδη κισμετ;Αρα πεπρωμενο γραμμενο απο εναν θεο;Κισμετ;ΠΡΟΒΛΕΨΗ;Αρα κισμετ;
Δηλαδη εγω που ειμαι διδυμμη...(ΟΧΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ...)εντελως ομως..οχι μονο ιδια ημερομηνια αλλα και ιδια ωρα καθως ειμαστε με καισαρικη..εχουμε ιδια προσωπικοτητα;Εχουμε και το ιδιο μελλον;Καλε παθαινουμε τα ιδια πραγματα;Μα τοτε θα επρεπε ολα να ειναι ιδια σε εμας.Ε λοιπον δν ειναι..καμια σχεση.
Ξυπνηστε.Και ρωτηστε και κανενα επιστημονα.Επιστημονα λεω,.Οχι αστρολογο.Δειτε και κανενα ντοκιμαντερ αξιοπιστο.
Για ποσο αυτη η τεραστια απατη των ζωδιων και της αστρολογιας/μεντιουμ....μην το ξεχναμε αυτο ναι... μεμντιουμ...θα αποβλακωνει;
ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΛΕΜΕ.
Δεν καταλαβαίνω γιατί εξανίστασαι. Ούτε εγώ τα πιστεύω. Καλά είναι για να περνάει η ώρα και είναι όσο αξιόπιστες είναι οι καφετζούδες. Το νήμα έτσι κι αλλιώς δεν είναι επιστημονικού περιεχομένου, δε θα μπορούσε εξάλλου να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crowsnest

Νεοφερμένος

Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι βρε....τι παει να πει προσωπικοτητα,..τι παει να πει dna,τι παει να πει περιβαλλον που μεγαλωσες..τι παει να πει οτι δεν ισχυουν καν τα ζωδια λεμε και οι ημερομηνιες...και η μεγαλυτερη απατη του αιωνα...τι παει να πει οτι τα ζωδια ειναι μεσαιωνικα καταλοιπα...εξακουθουν καποιοι να πιστευουν σε αυτα.Σε τι ακριβως..δεν εχω καταλαβει.Οτι και καλα η ταδε ημερομηνια καθοριζει τον χαρακτηρα σου;οχι βρε..ολοι οι σκορπιοι το ιδιο ειναι..και το ιδιο μελλον εχουν...Οτι η ταδε ημερομηνια καθοριζει το μελλον σου;Δηλαδη κισμετ;Αρα πεπρωμενο γραμμενο απο εναν θεο;Κισμετ;ΠΡΟΒΛΕΨΗ;Αρα κισμετ;
Δηλαδη εγω που ειμαι διδυμμη...(ΟΧΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ...)εντελως ομως..οχι μονο ιδια ημερομηνια αλλα και ιδια ωρα καθως ειμαστε με καισαρικη..εχουμε ιδια προσωπικοτητα;Εχουμε και το ιδιο μελλον;Καλε παθαινουμε τα ιδια πραγματα;Μα τοτε θα επρεπε ολα να ειναι ιδια σε εμας.Ε λοιπον δν ειναι..καμια σχεση.
Ξυπνηστε.Και ρωτηστε και κανενα επιστημονα.Επιστημονα λεω,.Οχι αστρολογο.Δειτε και κανενα ντοκιμαντερ αξιοπιστο.
Για ποσο αυτη η τεραστια απατη των ζωδιων και της αστρολογιας/μεντιουμ....μην το ξεχναμε αυτο ναι... μεμντιουμ...θα αποβλακωνει;
ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΛΕΜΕ.

Πως ξέρεις ότι δεν υπάρχει αυτό που λέμε μοίρα-κισμέτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί εξανίστασαι. Ούτε εγώ τα πιστεύω. Καλά είναι για να περνάει η ώρα και είναι όσο αξιόπιστες είναι οι καφετζούδες. Το νήμα έτσι κι αλλιώς δεν είναι επιστημονικού περιεχομένου, δε θα μπορούσε εξάλλου να είναι.
Δεν καταλαβαινω γιατι εξανιστασαι.Ουτε εγω τα πιστευω.Ειπα και εγω την αποψη μου..:hehe:
Επισης δεν τα πιστευεις..τοτε γιατι λες τι ειναι οι διδυμοι;
η εμπειρία μου δείχνει πως οι δίδυμοι είναι πολύ κυκλοθυμικοί και ιδιότροποι.
:P
Το νημα εχει τιτλο ζωδια..οποτε μπορουμε να εκφρασουμε την αποψη μας για τα ζωδια΄.:DΔεν λεει προσεγγιστε το επιστημονικα η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ναι βρε....τι παει να πει προσωπικοτητα,..τι παει να πει dna,τι παει να πει περιβαλλον που μεγαλωσες..τι παει να πει οτι δεν ισχυουν καν τα ζωδια λεμε και οι ημερομηνιες...και η μεγαλυτερη απατη του αιωνα...τι παει να πει οτι τα ζωδια ειναι μεσαιωνικα καταλοιπα...εξακουθουν καποιοι να πιστευουν σε αυτα.Σε τι ακριβως..δεν εχω καταλαβει.Οτι και καλα η ταδε ημερομηνια καθοριζει τον χαρακτηρα σου;οχι βρε..ολοι οι σκορπιοι το ιδιο ειναι..και το ιδιο μελλον εχουν...Οτι η ταδε ημερομηνια καθοριζει το μελλον σου;Δηλαδη κισμετ;Αρα πεπρωμενο γραμμενο απο εναν θεο;Κισμετ;ΠΡΟΒΛΕΨΗ;Αρα κισμετ;
Δηλαδη εγω που ειμαι διδυμμη...(ΟΧΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ...)εντελως ομως..οχι μονο ιδια ημερομηνια αλλα και ιδια ωρα καθως ειμαστε με καισαρικη..εχουμε ιδια προσωπικοτητα;Εχουμε και το ιδιο μελλον;Καλε παθαινουμε τα ιδια πραγματα;Μα τοτε θα επρεπε ολα να ειναι ιδια σε εμας.Ε λοιπον δν ειναι..καμια σχεση.
Ξυπνηστε.Και ρωτηστε και κανενα επιστημονα.Επιστημονα λεω,.Οχι αστρολογο.Δειτε και κανενα ντοκιμαντερ αξιοπιστο.
Για ποσο αυτη η τεραστια απατη των ζωδιων και της αστρολογιας/μεντιουμ....μην το ξεχναμε αυτο ναι... μεμντιουμ...θα αποβλακωνει;
ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΛΕΜΕ.

Κλασσικός δίδυμος!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Κλασσικός δίδυμος!! :P
Εχμ..να μην το χαρακτηρισω.Τι κλασικο ειναι...αυτο που γραφεις. Με επιβεβαιωνεις κιολας...:DΕιπα..ΔΕΝ ειμαι διδυμος στο ζωδιο....ειμαι διδυμη λεμε..εχω διδυμη αδελφη..γιου νοου;Απο το ιδιο ωαριο ενα πραγμα;Χαιρεται..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εχμ..να μην το χαρακτηρισω.Τι κλασικο ειναι...αυτο που γραφεις. Με επιβεβαιωνεις κιολας...:DΕιπα..ΔΕΝ ειμαι διδυμος στο ζωδιο....ειμαι διδυμη λεμε..εχω διδυμη αδελφη..γιου νοου;Απο το ιδιο ωαριο ενα πραγμα;Χαιρεται..:D

Το γεγονός ότι μου απαντάς με ειρωνία δεν νομίζω ότι σε κολακεύει ως άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω γιατι εξανιστασαι.Ουτε εγω τα πιστευω.Ειπα και εγω την αποψη μου..:hehe:
Επισης δεν τα πιστευεις..τοτε γιατι λες τι ειναι οι διδυμοι;:P
Το νημα εχει τιτλο ζωδια..οποτε μπορουμε να εκφρασουμε την αποψη μας για τα ζωδια΄.:DΔεν λεει προσεγγιστε το επιστημονικα η οχι.
Ναι, μίλησα με βάση τους διδύμους που έχω γνωρίσει που έτυχε να έχουν αυτά τα κοινά σημεία. Και είπα χαρακτηριστικά ''από την εμπειρία μου'', δεν έκανα κάποια ψυχολογική μελέτη με επιστημονικά δεδομένα και τεκμήρια γι' αυτούς που γεννήθηκαν τέλη Μάη-αρχές Ιούνη.:P Το ότι δεν τα πιστεύω δε σημαίνει ότι απαγορεύεται να πω μία από τις ηλιθιότητες που πρεσβεύουν. They 're just fun after all.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Το γεγονός ότι μου απαντάς με ειρωνία δεν νομίζω ότι σε κολακεύει ως άνθρωπο.
Δεν ξερω που ειδες την ειρωνια...δεν ειρωνευομαι...λεω ξεκαθαρα την γνωμη μου για τα ζωδια.Αν αυτο το εκλαμβανεις σαν ειρωνια.,δικο σου προβλημα...αλλα δε αφορα το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crowsnest

Νεοφερμένος

Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Strain μπορείς να κάνεις το απλό πείραμα. Πάρε τις περιγραφές των ζωδίων και άλλαξε τα ονόματα και μετά δώστο σε τυχαίους ανθρώπους και θα δεις ότι μια χαρά θα ταυτιστεί ένας Ζυγός π.χ. με την περιγραφή ενός Ταύρου. Δεν καθορίζουν τα ζώδια τον χαρακτήρα μας, απλά ο χαρακτήρας μας έχει τόσες πτυχές που όποια περιγραφή ζωδίου και να διαβάσεις κάτι θα βρίσκεις να κολλάει. Και οι περιγραφές είναι αρκετά γενικές γι αυτό το λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
αυτα που περιγραφεις ειναι χαρακτηριστικα απο εμας τα καρκινακια για τους διδυμους ξερω οτι ειναι διπροσωποι, οι πιο εξυπνοι του ζωδιακου, εχουν τρομερο λεγειν, δεν βαζουν κωλο κατο και ειναι πολυ κοινωνικοι.

Εσυ μπορεις να ζεις στο μεσαιωνα αλλα προφανως επειδη ανθρωποι εχουν ασχοληθει με την ανοησια που λεγεται ζωδια μπορω να σου δωσω μελετες που εχουν γινει και δειχνουν οτι δεν εχουν καμια περιγραφικη η προβλεπτικη αξια. Προφανως.

Δεν υπαρχει περιπτωση να το δεχθεις, αλλα για τους υπολοιπους.

Ενα μονο παραδειγμα:

https://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.558.6704&rep=rep1&type=pdf

Astrologers did no better than chance or than a nonastrolo- ger control subject at matching the birth charts to the personal data; this result was independent of astrologers' confidence ratings for their predicted matches. Astrologers also failed to agree with one another's predictions.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top