Η Γυναίκα μου vs οι άλλες οι γυναίκες

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δλδ ένας 1.50, 150 κιλά και άσχημος (όχι απεριποιήτος αλλά με άσχημα χαρακτηριστικά) τι πιθανότητες έχει να βρει μία που να μοιάζει στη Jolie???
Αν δεν διατρέχει θέμα υγείας (ή και εγκυμοσύνη για τις γυναίκες) είναι θέμα δικιά του επιλογή ή αδυναμία. Δηλαδή είναι σαν μου λες πρέπει να κάνουμε "κάτι" για τους μαθητές που ενώ δεν έχουν κάποιο νοητικό πρόβλημα αλλά δεν είναι κάλοι.

Αλήθεια; Σου αρέσει η Jolie και η Belluci; Γιατί αν ναι, πρέπει να έχεις παρατηρήσει ότι δεν έχουν το ίδιο στυλ. Με αυτό θέλω να σου δείξω, ότι δεν έχουμε ένα μόνο στυλ ατόμου που μας αρέσει.
Belluci δεν μου αρέσει καθόλου. Ωστόσο άλλο να έχεις 1-3 στυλ και άλλο να έχεις τα χιλιάδες στυλ της show biz

Σίγουρα δεν υπάρχει σταθερή απάντηση, υπάρχει όμως η πιο συνηθισμένη και μπορεί για τις γυναίκες να ισχύει το "μου κάνει κλικ" που σημαίνει μου αρέσει, αλλά είναι universal truth νομίζω ότι στους άντρες είσαι εξαίρεση αν δεν σου αρέσουν τα μοντέλα.... :D
Ένα video 1000^1000 λέξεις

νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός έως και ισοπεδωτικός
με αυτή σου την ατάκα έχεις καταδικάσει όλους τους ασχημους ανθρώπους σε αιώνιο αυνανισμό!
Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι όμορφοι εξωτερικά... ευτυχώς όμως παίζει ρόλο και η εσωτερική ομορφιά!
Και αν μη τι άλλο... ακόμα και αν είναι κάποιος όμορφος, δεν θα είναι για πάντα.... η ομορφιά φθήνει με τον χρόνο... τι θα συμβεί τότε δλδ κατά τα λεγόμενα σου?
Πιο κάτω αναφέρεις ότι η ομορφιά απαιτεί χρήμα, αυτό δεν σημαίνει ότι αν εξαιρέσουμε τα ακραία φαινόμενα τότε είναι θέμα επιλογής;


Πλλλλλλλλλλλλλλλλάκα με κάνεις? :D
για να έχεις την κορμάρα ΣΑΦΩΣ και την πληρώνεις... με τον έναν ή τον άλλον τρόπο
(δε μιλάω για την τυπική κοπέλα του διπλανου σπιτιου μας που είναι ομορφουλα γλυκουλα και με ωραιο σωματάκι....)
Κάτσε εννοείς να πληρώσει ο άντρας την κορμάρα γυναίκα του;
Χμ αυτό δεν είναι η πορνεία; Μπερδεύτηκα λίγο :whistle:

Κάτι ακόμη, ξεχνά και λίγο το θέμα της αυθυποβολής.

Θα αναφερθώ περιληπτικά αλλά και συνοπτικά στο θέμα αυτό αναφέροντας ένα "κοινωνικό" πείραμα.

Σε μια παρέα 8 ατόμων αποφασίζω να πειραματιστώ με το εξής τρόπο. Πιάνω δύο άτομα της παρέας και τους ζητάω να μιλήσουμε με λόγια θαυμασμού για μια κοπέλα που βρίσκονταν λίγα μέτρα μακριά μας που ήξερα ότι δεν έχει "πέραση" στην παρέα αυτή. Το αποτέλεσμα; Να γίνει η ωραία της παρέας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Σε μια παρέα 8 ατόμων αποφασίζω να πειραματιστώ με το εξής τρόπο. Πιάνω δύο άτομα της παρέας και τους ζητάω να μιλήσουμε με λόγια θαυμασμού για μια κοπέλα που βρίσκονταν λίγα μέτρα μακριά μας που ήξερα ότι δεν έχει "πέραση" στην παρέα αυτή. Το αποτέλεσμα; Να γίνει η ωραία της παρέας :)

Ελα ! Αν είναι αλήθεια έχει μεγάλη πλάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα κάτι, προσπαθείτε να χωρίσετε τι; την γκόμενα που ο καθένας θα ποθούσε σε μία διαφήμηση μόνο για σεξ , με το σέξ της γυναικας μας; αυτή είναι η ερώτηση, διαβάζω μία ώρα και ακόμα να παρακολουθήσω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ένα video 1000^1000 λέξεις

το είχα δει πριν καιρό αυτό και πρέπει να το έκανα fwd σε πάρα πολλούς που ξέρω :P:P:P


όσον αφορά αυτό που είπα περί άσχημου, κοντού και χοντρού (τα 7 κακά της μοίρας μαζεμένα σε έναν άνθρωπο δλδ! :P) αυτό που λέω είναι ότι όσο και να ...ποθήσει μια επιπέδου jolie (ή bellucci ή όποια προτιμάτε τέσπα) ε, αν δεν είναι ταυτοχρόνως και ...τρισεκατομμυριούχος λίγες πιθανότητες έχει να έχει στο πλάι του μια τέτοια γυναίκα... Παράλογο? :confused:

Οπότε, αν θεωρήσουμε ότι έχει σχέση/γάμο/whateva κατά πάσα πιθανότητα θα είναι με κάποια που εμφανισιακά θα είναι κατώτερη. Οπότε δεν είναι και παράλογο ότι θα ποθήσει τη...θεά μαμά με το γιαούρτι/ τη θεά 20χρονη με το παγωτό/ κτλ κτλ κτλ

αυτό λεω...παράλογο? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Αλήθεια εσας τους άλλους άντρες δεν σας μειώνει τον πόθο οταν μια γυναίκα θέλει χρήματα κατα οιονδήπότε τρόπο; Εμείς δηλαδη γιατι να μην παίρνουμε χρήματα που κάνουμε κι όλη τη δουλειά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν δεν διατρέχει θέμα υγείας (ή και εγκυμοσύνη για τις γυναίκες) είναι θέμα δικιά του επιλογή ή αδυναμία. Δηλαδή είναι σαν μου λες πρέπει να κάνουμε "κάτι" για τους μαθητές που ενώ δεν έχουν κάποιο νοητικό πρόβλημα αλλά δεν είναι κάλοι.
Αλήθεια εσύ βγάζεις νόημα από αυτό που γράφεις; Γιατί εγώ δεν κατάλαβα γρι...:D
Belluci δεν μου αρέσει καθόλου. Ωστόσο άλλο να έχεις 1-3 στυλ και άλλο να έχεις τα χιλιάδες στυλ της show biz
Και από αυτά τα χιλιάδες εσύ δεν έχεις αγαπημένα; Μήπως δηλαδή δεν σ'αρέσει περισσότερο η jolie ή η Belucci;
Ένα video 1000^1000 λέξεις
Και η απάντηση

:D
Σε μια παρέα 8 ατόμων αποφασίζω να πειραματιστώ με το εξής τρόπο. Πιάνω δύο άτομα της παρέας και τους ζητάω να μιλήσουμε με λόγια θαυμασμού για μια κοπέλα που βρίσκονταν λίγα μέτρα μακριά μας που ήξερα ότι δεν έχει "πέραση" στην παρέα αυτή. Το αποτέλεσμα; Να γίνει η ωραία της παρέας :)
Ναι και αν έφερνες στο καπάκι ένα μοντέλο να κάτσει δίπλα στην "ωραία της παρέας" ποια νομίζεις ότι θα ήταν η ωραία της παρέας μετά;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι και αν έφερνες στο καπάκι ένα μοντέλο να κάτσει δίπλα στην "ωραία της παρέας" ποια νομίζεις ότι θα ήταν η ωραία της παρέας μετά;;)
Το σκηνικό έγινε σε club :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πιο κάτω αναφέρεις ότι η ομορφιά απαιτεί χρήμα, αυτό δεν σημαίνει ότι αν εξαιρέσουμε τα ακραία φαινόμενα τότε είναι θέμα επιλογής;
το κακό είναι ότι υπάρχει πολύ παραπληροφόριση
όλοι νομίζουν ότι το να έχει κάποιος παραπάνω κιλά είναι προϊόν ακούραστης μασαμπούκας
αυτό που δεν γνωρίζει κανένας (που δεν το έχει βιώσει στο πετσί του) είναι ότι ακόμα κι αν δεν υπάρχει θέμα υγείας τύπου θυρρεοειδή ή κάτι ανάλογο, το να μασαμπουκιάζει κάποιος ακατάπαυστα, είναι και πάλι θέμα υγείας. Θέμα της ψυχολογικής του υγείας.
Αυτό όμως είναι μια πολύ μεγάλη συζήτηση που έχει να κάνει κατά πολύ με τον κοινωνικό ρατσισμό και το πως αντιμετωπίζονται οι άνθρωποι που διαφέρουν εμφανισιακά απ τον μέσο όρο.
Η παχυσαρκία είναι ασθένεια.-
Δεν είναι θέμα επιλογής αν έχεις μια μύτη σαν φρατζόλα κι αυτάκια σαν το ελεφαντάκι το jumbo!
Και εδώ όμως υπάρχει ο κοινωνικός ρατσισμός.
Τέλος πάντων, για να καταλάβει κάποιος τι λέω, θα πρέπει όπως είπα και πριν να το έχει βιώσει στην ψυχούλα του το πως είναι να σε κοιτάνε οι άλλοι "κάπως"
Οχι λοιπόν, η μεγάλη πλειοψηφία δεν έχει επιλογή, αλλά είναι "καταδικασμένοι" άσχημοι εξωτερικά. Για άλλη μια φορά θα πω, ευτυχώς που για μια μερίδα ανθρώπων, παίζει ρόλο και η εσωτερική ομορφιά των ανθρώπων.



Κάτσε εννοείς να πληρώσει ο άντρας την κορμάρα γυναίκα του;
Χμ αυτό δεν είναι η πορνεία; Μπερδεύτηκα λίγο :whistle:
Η ομορφιά για να διατηρείται θέλει χρήμα.
Είτε το λένε μηνιαία έξοδα στο κομμωτήριο, είτε γυμναστήριο, είτε καλλυντικά, είτε ρούχα είτε όλα μαζί.
Απ τη στιγμή που αυτά τα έξοδα θα βγουν απ τον οικογενειακό προϋπολογισμό, φυσικά μαζί με την γυναίκα πληρώνει και ο άνδρας που κατά μεγάλη πλειοψηφία, τα έξοδα που έχει για την εμφάνιση του περιορίζονται σε ένα κούρεμα στον μπαρμπερη, τα ξυριστικά του και τα ρούχα που του αγοράζει συνήθως η γυναίκα του.
Αυτό δεν είναι πορνεία... η είναι η πραγματικότητα μέσα σε μια οικογένεια
Αλλά ακόμα και αν το πουμε πορνεία, όπως έχουμε πει και στο παρελθόν, σε άλλο θέμα σε σχέση με το σεξ, η σύζυγος σύντροφος μητέρα νοσοκόμα καθαρίστρια μαγείρισσα κλπ, πρέπει να είναι ΚΑΙ πόρνη και ει δυνατόν... η ακριβότερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πολύ κουβέντα για τα μοντέλα ρε παιδιά. Εγω πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο η λιμπιντο, ποσο πολυοργασμική είναι η γυναίκα. Αλλιως είναι σαν άντρας που δεν του σηκώνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
το κακό είναι ότι υπάρχει πολύ παραπληροφόριση
όλοι νομίζουν ότι το να έχει κάποιος παραπάνω κιλά είναι προϊόν ακούραστης μασαμπούκας
αυτό που δεν γνωρίζει κανένας (που δεν το έχει βιώσει στο πετσί του) είναι ότι ακόμα κι αν δεν υπάρχει θέμα υγείας τύπου θυρρεοειδή ή κάτι ανάλογο, το να μασαμπουκιάζει κάποιος ακατάπαυστα, είναι και πάλι θέμα υγείας. Θέμα της ψυχολογικής του υγείας.
Αυτό όμως είναι μια πολύ μεγάλη συζήτηση που έχει να κάνει κατά πολύ με τον κοινωνικό ρατσισμό και το πως αντιμετωπίζονται οι άνθρωποι που διαφέρουν εμφανισιακά απ τον μέσο όρο.
Η παχυσαρκία είναι ασθένεια.-
Δεν είναι θέμα επιλογής αν έχεις μια μύτη σαν φρατζόλα κι αυτάκια σαν το ελεφαντάκι το jumbo!
Και εδώ όμως υπάρχει ο κοινωνικός ρατσισμός.
Τέλος πάντων, για να καταλάβει κάποιος τι λέω, θα πρέπει όπως είπα και πριν να το έχει βιώσει στην ψυχούλα του το πως είναι να σε κοιτάνε οι άλλοι "κάπως"
Οχι λοιπόν, η μεγάλη πλειοψηφία δεν έχει επιλογή, αλλά είναι "καταδικασμένοι" άσχημοι εξωτερικά. Για άλλη μια φορά θα πω, ευτυχώς που για μια μερίδα ανθρώπων, παίζει ρόλο και η εσωτερική ομορφιά των ανθρώπων.

Γνωρίζω κάποιον που ενώ πιτσιρικάς ήταν 150 κιλά, πλέον έχει σώμα stalone. :)
Είχα μια συμμαθήτρια που ενώ ήταν ΥΠΕΡΒΑΡΗ (είναι αγένεια να ρωτάς γυναίκα τα κιλά της όποτε δεν ξέρω :P) τώρα αδύνατη σε σημείο που δεν πίστευα ότι ήταν αλήθεια μέχρι που μου το είπε η ίδια.

Ο δρόμος προς τη Ιθάκη αν είναι εύκολος δεν έχει νόημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πολύ κουβέντα για τα μοντέλα ρε παιδιά. Εγω πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο η λιμπιντο, ποσο πολυοργασμική είναι η γυναίκα. Αλλιως είναι σαν άντρας που δεν του σηκώνεται
Το θέμα είναι για την σύγκριση των γυναικών που βλέπουμε στις διαφημίσεις, που είναι κατά κύριο λόγο μοντέλα με τις παντρεμένες γυναίκες που δεν είναι πάντα μοντέλα, αλλά δεν παύει να είναι γυναίκες μας. Οπότε λογικό είναι να ακούγονται πολύ λέξεις όπως "μοντέλα" "κουκλάρες" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Γιατί η κοπέλα που ανέφερες θα είναι η όμορφη της κοπέλας μέχρι να έρθει στην παρέα ένα μοντέλο (back to reality) και να δουν όλοι ότι το μοντέλο είναι πιο όμορφο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γνωρίζω κάποιον που ενώ πιτσιρικάς ήταν 150 κιλά, πλέον έχει σώμα stalone. :)
Είχα μια συμμαθήτρια που ενώ ήταν ΥΠΕΡΒΑΡΗ (είναι αγένεια να ρωτάς γυναίκα τα κιλά της όποτε δεν ξέρω :P) τώρα αδύνατη σε σημείο που δεν πίστευα ότι ήταν αλήθεια μέχρι που μου το είπε η ίδια.

Ο δρόμος προς τη Ιθάκη αν είναι εύκολος δεν έχει νόημα :)

φυσικά και υπάρχουν τέτοια παραδείγματα αλλά στον αντίποδα, για κάθε δύο άτομα που τα κατάφεραν να ξεφορτωθούν από πάνω τους το πρόβλημα υπάρχουν άλλοι χίλιοι δύο που δεν τα κατάφεραν....
αν κάνεις μια βόλτα στο eating disorders θα καταλάβεις τι εννοώ...
επίσης το να φτάσει κάποιος απ τη μια φάση που περιγράφεις, εκτός απ το να γιατρεφτεί ψυχολογικά, απαιτείται ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χρήμα!

(ελπίζω ότι δεν έχουμε ξεφύγει πολύ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Αυτό δεν αναιρεί την υπόθεση μου...

Απ'ότι καταλαβαινω εσύ θεωρεις τις μοντέλες Θεές. Πές λοιπόν ότι τα φτιαχνειες με την ΜακΦέρσον. Την πρώτη μέρα λές, π...ξα την Μακ Φέρσον. Ολο το βράδυ είσαι σαν πριαπος φουσκωμένος σαν το γάλο απο περηφάνεια και πόθο. Ποσο θα κρατήσει αυτό; Ενα τρόπαιο το πανηγυρίζεις μια φορά. Ακομη και οι φίλοι σου θα βαρεθούν να σε ακουνε να; λές π...ξα την ΜαΚ Φέρσον σε ένα το πολύ μήνα, για βνα μήν πω βδομάδα. Ποιο είναι το νόημα με τα μοντέλα;

ΤΟ λέω γιατι παράλληλα αυτές οι γυναίκες κουβαλάνε κι ενα σωρό προβλήματα. ΤΟ ότι σου κάθονται το θεωρούν ύψιστη χάρη της περισσότερες φορές. Το κερατο θα το φάς πάρα πολύ γιατι απλούστατα ειναι ντροπή να τον πάρεις πολύ ψηλά τον αμανέ. Ειναι ανορεκτικές, γιατί κάνουν διαρκώς διαιτα. Αν κανουν μποντυμπιλντινγκ δέρνουν κιόλας άσχημα. Εχουν διαρκώς νεύρα γιατί όλοι τους την πεφτουν. Εχουν ακόμη περισσότερα γιατί δεν ξέρουν ποιον να διαλέξουν. Κι άλλα ακόμη γιατι ξέρουν ότι, και να διαλέξουν κάποιον, θα θέλουν πολύ σύντομα να τον παρατήσουν. Οπότε γιατι να τον διαλέξουν; λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάτι που δεν είπε κανείς είναι το εξείς:

Η γυναίκα η παντρεμένη είναι το μοντέλο του άντρα, τι ενοω, για να παντρευτείς μία γυναίκα σημαίνει ότι κάτι σου αρέσει εμφανησιακά σε αυτήν, άν κάτι μικρό δεν αρέσει του άντρα το τελειοποιει.

Αν δεν του αρέσουν τα μαλλια της της λέει να δοκιμάσει κάτι άλλο και ότα βρεί αυτό που του αρέσει της δίχνει με κάθε τρόπο την αγάπη του για αυτό, τελείως υποσυνήδητα, ο άντρας μου όταν με γνώρησε ήμουν 60 κιλά και αρκετά αδύνατη, εκείνος ήθελε παραπάνω κιλά, ΄με τάιζε όσο μπορούσε για να πάω εκεί που θέλει, έφτασα 85 κιλά και όταν του είπα οτι η βιγιονσε με τρελένει μου είπε ότι είναι αδύνατη, προτιμώ εσένα που έχεις τα πιασηματάκια σου.

Αρα μήπως τελικά ο άντρας που θέλει πολλές αλλαγές ή λαχταράει τα μοντέλα και προσπαθεί να τα κάνει στην γυναικα του απλά δεν βρήκε τρόπο να το κάνει; καθώς όλοι ξέρουμε ότι όλοι οι άντρες δεν έχουν την τακτική και τον τρόπο; :hmm:

Μην ξεχνάμε ότι το γούστο του καθενως είναι τελείως διαφορετικό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί η κοπέλα που ανέφερες θα είναι η όμορφη της κοπέλας μέχρι να έρθει στην παρέα ένα μοντέλο (back to reality) και να δουν όλοι ότι το μοντέλο είναι πιο όμορφο. ;)
Αλήθεια είσαι σίγουρος ότι θα συνέβαινε αυτό ακόμα κι αν ορισμένοι από την παρέα ήταν συννενοημένοι να λένε στους άλλους ότι το μοντέλο είναι χάλια;

Προσωπικά πιστεύω ότι από το ωραίο της διπλανής πόρτας μέχρι το ωραίο του μοντέλου η διαφορά είναι πολλές φορές και θέμα αυθυποβολής (και μακιγιάζ, αλλά κάθε ώριμος άντρας έχει μάθει να το ξεχωρίζει αυτό λίγο-πολύ). Άλλωστε και τα μοντέλα, κάποτε ήταν ωραία κορίτσια της διπλανής πόρτας. Δεν ήρθαν από άλλο πλανήτη. Και κάνουν ακόμα σχέσεις, δεν ευνουχίστηκαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
φυσικά και υπάρχουν τέτοια παραδείγματα αλλά στον αντίποδα, για κάθε δύο άτομα που τα κατάφεραν να ξεφορτωθούν από πάνω τους το πρόβλημα υπάρχουν άλλοι χίλιοι δύο που δεν τα κατάφεραν....
αν κάνεις μια βόλτα στο eating disorders θα καταλάβεις τι εννοώ...
επίσης το να φτάσει κάποιος απ τη μια φάση που περιγράφεις, εκτός απ το να γιατρεφτεί ψυχολογικά, απαιτείται ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χρήμα!

(ελπίζω ότι δεν έχουμε ξεφύγει πολύ)

Ο ένας που γνωρίζω και καλύτερα έλυσε το πρόβλημα του ... με γυμναστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αυτό που δεν έχετε καταλάβει αρκετοί σε αυτό το topic είναι ότι εδώ δεν συζητάμε αν θα προτιμούσαμε την κουκλάρα της διαφήμισης ή την "κοινή θνητή" Μαρία της διπλανής πόρτας. Συζητάμε για το αν και κατά πόσον αναγνωρίζουμε ότι η κουκλάρα στην διαφήμιση είναι πιο εμφανίσιμη από την Μαρία.

Οπότε Buggs, δεν έχει νόημα η τοποθέτηση σου υπό αυτήν τη βάση, γιατί δεν είναι αυτό το θέμα μας και εγώ δεν απαντάω σε αυτό. Για να μην είναι τελείως άκαιρο το post σου, να σου θέσω το δίλλημα που έχω θέσει εδώ και αρκετή ώρα αλλά κανείς δεν πρόσεξε:

Αν είχες από την μία μεριά την γυναίκα που έχεις λατρέψει και από την άλλη ένα μοντέλο με ακριβώς τον ίδιο χαρακτήρα και έκφραση με την λατρεμένη σου γυναίκα, ποια θα διάλεγες;

Επίσης, να πω ότι με αυτά που λέω δεν θέλω να μειώσω καμία γυναίκα, απλά είμαι ρεαλιστής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top