Θέλετε η γυναίκα σας να μην δουλεύει;

Θέλετε η γυναίκα σας να δουλεύει;
Your vote will be publicly visible.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)

Mercury

New member

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.
Προσωπικα εαν ποτε κανω οικογενεια, δεν θελω η συντροφος μου να καθεται σπιτι και να παλευει με κατσαρολες και ξεσκονοπανα....Αυτο ειναι υπηρετρια οχι συντροφος ζωης.
Το μεγαλωμα των παιδιων και το καθαρισμα/μαγειρεμα/συμμαζεμα ειναι ευθυνη και των δυο. Πρεπει να αποβαλλουμε το προτυπο της πατριαρχικης οικογενειας και να υιοθετησουμε ενα προτυπο οπου οι δυο ειναι ισοι.
Οταν λεμε οτι η ανατροφη των παιδιων συμπληρωνει μια γυναικα...Στην ουσια καλυπτει τα κενα που η ιδια εχει...Και καταληγει να ψυχαναγκαζει τα παιδια της να ακολουθησουν αυτο που αυτη δεν μπορεσε/δεν ειχε την θεληση να κανει....

Δεν λεω πως πρεπει ντε και καλα να κανει μια οποιαδηποτε εμμισθη δουλεια μονο και μονο για να φερνει χρηματα στο σπιτι...
Θα μπορουσε καλλιστα να κανει κατι εθελοντικο..Θα την στηριζα και παλι

Baby Lee

New member

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ωπ! Ενας λογικος ανθρωπος! Γεια σου λογικε ανθρωπε!
:P:P:P
(αν και με την εθελοντικη δαφωνω λιγακι, κι εχω γραψει στην τελευταια τελευταια παραγραφο πριν το γιατι, αλλα γενικα...-->) ΟΥΦ.:P

Rempeskes

New member

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.
Προσωπικα εαν ποτε κανω οικογενεια, δεν θελω η συντροφος μου να καθεται σπιτι και να παλευει με κατσαρολες και ξεσκονοπανα....Αυτο ειναι υπηρετρια οχι συντροφος ζωης.

Πολυ σωστος ο Φρεντ. Οποτε παρακαλώ να αναδιατυπωθεί...

"Αντρας ζητεί υπηρέτρια με σκοπό τον γάμο" :P

shark.0wNz

New member

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Το μεγαλωμα των παιδιων και το καθαρισμα/μαγειρεμα/συμμαζεμα ειναι ευθυνη και των δυο. Πρεπει να αποβαλλουμε το προτυπο της πατριαρχικης οικογενειας και να υιοθετησουμε ενα προτυπο οπου οι δυο ειναι ισοι.
Οταν λεμε οτι η ανατροφη των παιδιων συμπληρωνει μια γυναικα...Στην ουσια καλυπτει τα κενα που η ιδια εχει...Και καταληγει να ψυχαναγκαζει τα παιδια της να ακολουθησουν αυτο που αυτη δεν μπορεσε/δεν ειχε την θεληση να κανει....

Δεν λεω πως πρεπει ντε και καλα να κανει μια οποιαδηποτε εμμισθη δουλεια μονο και μονο για να φερνει χρηματα στο σπιτι...
Θα μπορουσε καλλιστα να κανει κατι εθελοντικο..Θα την στηριζα και παλι
επέτρεψε μου να διαφωνήσω..ο καθένας έχει το ρόλο του..όταν δύο άτομα τα βρίσκουν τότε δεν υπάρχει ζήτημα με το ποιος καθαρίζει και ιστορίες..στο κάτω κάτω πάρε μια οικιακή βοηθό..

Άγγελος

New member

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.
Ωπ! Ενας λογικος ανθρωπος! Γεια σου λογικε ανθρωπε!
ναι καλα
Κάτι τετοιοι χαλανε την πιατσα..:shifty::shifty:8):bleh:

Mercury

New member

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Θεος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,474 μηνύματα.
ναι καλα
Κάτι τετοιοι χαλανε την πιατσα..:shifty::shifty:8):bleh:
Άμα εσύ έχεις σουξέ από μόνος σου, τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος στην πιάτσα;;)

Και καλα κανω!!! 8) 8) :whistle: :whistle:
Ελπίζω να τα πιστεύεις πάντως αυτά που λες και να μη τα λες απλά για να κερδίσεις την εύνοια των δεσποινίδων.

Βέβαια μην πολυχαίρεσαι. Το πολύ το Κύριε Ελέησον δε το θέλει ούτε ο Θεος, οπότε αν τυχόν το κάνεις γι αυτό, με το που θα ακούσεις το πρώτο "εγώ θέλω τον άντρα, ΑΝΤΡΑ", θα σου φύγουν τα σαγόνια στο πάτωμα και θα συνέλθεις.

Εδώ είμαστε και θα με θυμηθείς.:)

ΥΓ: Μη μου κρατάς κακία, σε συμπαθώ, και μάλιστα συμφωνώ με αρκετές από τις απόψεις σου ΑΛΛΑ, η ζωή μου έχει δείξει ότι κάποτε η στυγνή μετα-εφηβική θηλυ-αντιδραστικότητα, δίνει τη θέση της στη στυγνή ωμή ωριμότητα, όπου κατά τραγική ειρωνεία το πιό αντιδραστικό άσπρο, γίνεται ο καλύτερος εκπρόσωπος του μαύρου.

Mercury

New member

Δεν λεω ποτε κατι μονο και μονο για να γινω αρεστος στους αλλους...Το εκανα οταν ημουν νεος και ηλιθιος(οχι οτι τωρα ειμαι σοφος...Αλλα ειμαι σοφοτερος απο πριν)... Λεω αυτα που πιστευω...Χωρις μισολογα και μικρα γραμματα...

Άγγελος

New member

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.
με το που θα ακούσεις το πρώτο "εγώ θέλω τον άντρα, ΑΝΤΡΑ", θα σου φύγουν τα σαγόνια στο πάτωμα και θα συνέλθεις.
ε,,γιαυτο τα λεω και γω απο πριν

να ξερουν με τι εχουν να κανουν οι γυναικες:P

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...