Θα αφήνατε το έτερον ήμισυ να συμμετάσχει στο ίδιο forum που συμμετέχετε κι εσείς;

Θα αφήνατε το έτερον ήμισυ να συμμετάσχει στο ίδιο forum που συμμετέχετε κι εσείς;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
  • Ναι, δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 49 46.7%
  • Ας μπαίνει, αλλά να μην γράφει

    Ψήφοι: 2 1.9%
  • Όχι, δεν θα ήθελα να μπαίνει καθόλου

    Ψήφοι: 42 40.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 12 11.4%

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγώ γενικώς δεν θα ήθελα να έχω ΚΑΘΟΛΟΥ γνωστούς εδώ μέσα, γιατί δεν θα μπορούσα να εκφραστώ τόσο άνετα. Όμως, πολύ πιο άνετα θα έδειχνα αυτά που γράφω στην σχέση μου,παρά στους φίλους μου. Ίσως επειδή αυτός ξέρει ποια είμαι πραγματικά και δεν θα εκπλαγόταν από κάτι που έχω πει εδώ μέσα.

αυτο , αυτο αισθανομαι και εγω! δεν θελω να εχω γνωστους σε φορουμ γιατι μετα λεω μισες αληθειες, γραφω λακωνικα,και μετα ισως καθολου ...αλλα ουτε στη σχεση μου δεν αισθανομαι ανετα να τα δειχνω! υπαρχουν καποια πραγματα που πρεπει να μενουν κρυφα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εαν δεν ενοιωθα ανετα με το να διαβαζει ο συντροφος μου, οσα θα εγραφα σε ενα φορουμ, τοτε απλα θα αλλαζα συντροφο.
Το "κρυφτουλι" ειναι τραγικα βαρετο, κουραστικο και περιττο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το "ετερον ημισυ" ηδη γραφει εδω. Βασικα γνωριστηκαμε αφου ηταν ηδη μελος. Αλλα δεν εχουμε προβλημα, γραφουμε ελευθερα :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamidon

Νεοφερμένος

Ο Lamidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δέν θα το θελα καθόλου αλλά άν έχει αποφασίσει να το κάνει δέν μπορώ να το απαγορεύσω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
δεν θα ειχα κανενα προβλημα, αλλωστε δεν εχω κατι να κρυψω.
Ακομα και τα πολυ προσωπικα μου νιωθω ανετα να τα συζητησω.
Για αυτες που ημουν εχω ομως μερικες αμφιβολιες, οτι δεν θα ηταν και τοσο ανετες..... :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αυτο , αυτο αισθανομαι και εγω! δεν θελω να εχω γνωστους σε φορουμ γιατι μετα λεω μισες αληθειες, γραφω λακωνικα,και μετα ισως καθολου ...αλλα ουτε στη σχεση μου δεν αισθανομαι ανετα να τα δειχνω! υπαρχουν καποια πραγματα που πρεπει να μενουν κρυφα :Ρ
είναι λίγο οξύμωρο να λες "κρυφό" κάτι που μπορεί να βρει οποιοσδήποτε στο διαδίκτυο :P

Λοιπόν, από ότι βλέπω στην δημοσκόπηση έχω διαλέξει "δεν θα ήθελα" αλλά "επειδή έχουν περάσει και πόσα χρόνια και ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε." έχω να πω τα εξής:

Τύπος που μου την έπεφτε είχε γραφτεί εδώ μέσα (χωρίς να γράφει) και είχε πιάσει σερί όλα μου τα μνμ και τα διάβαζε ένα ένα... (να ν' καλά το παληκάρι, συζεί με την κοπέλα του έμαθα, ελπίζω να έμαθε από το ξ*****α που του είχα ρίξει τότε και να μην το κάνει στη σχέση του έτσι)
Σε πρώην μου είχα πει ότι γράφω εδώ και αν θέλει να γραφτεί κι αυτός και μου είχε πει "δεν ασχολούμαι εγώ με φόρα και βλακείες" όταν χωρίσαμε είχε πάρει γραμμή και παρακολουθούσε τι έγραφα εδώ μέσα...
Τύπισσα που "έπαιζε" με τον εν λόγω πρώην είχε μάθει μέσω κοινών γνωστών που έτυχε να έχουμε ότι γράφω εδω μέσα και είχε επίσης πάρει γραμμή τα μνμ μου και τα διάβαζε κάνοντας του ζήλιες και σκηνές για όσα έγραφα τον καιρό που τα είχαμε και μετά αυτός μου έκανε σκηνές που έκανα την τύπισσα και ζήλευε (αυτοί ήταν ζαβοί ομαδικώς, κρίμα που δεν τα φτιάξαν τελικά θα ταιριάζανε! :P)

Κατόπιν αυτών των σκηνικών έχω να πω ότι α) ο κόσμος είναι πολύ μικρός [βλέπε η τύπισσα παραπάνω έφτασε σε μένα μέσω ενός εντελώς ...anti-sos μονοπατιού γνωριμιών], β)απο τη στιγμή που επιλέγεις να γράφεις σε ένα φόρουμ και να είσαι ο εαυτός σου (και όχι τρολ, χαβαλές κτλ που είναι απολύτως δεκτά, απλώς i am not) τότε είναι πολύ πιθανό να ξέρει κάποιος φίλος ή γνωστός τι γράφεις.
γ) ειδικά αν λαμβάνεις μέρος σε μαζώξεις κτλ είναι ακόμα πιο πιθανό να σε μάθουν.

Επομένως...
ΟΧΙ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να διαβάζει/γράφει ο φίλος μου στο ίδιο φόρουμ με μένα... ΑΝ έχω πρόβλημα να με διαβάσει για μένα σημαίνει ότι του κρατάω μυστικά που δεν έχω πρόβλημα να τα μοιραστώ με τον κάθε άσχετο... Well, no, δεν το προτιμώ αυτό στη σχέση μου ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κάποτε είχα την άποψη πως δεν με πειράζει αν γράφουμε μαζί στο ίδιο φόρουμ, μάλιστα με την τότε σχέση μου γράφαμε σε ένα φόρουμ. Αλλά είχα παρατηρήσει πως ψείριζε κάθε ποστ μου και αν έβρισκε κάτι "περίεργο" μου έκανε ψιλοσκηνές, οπότε ύστερα από λίγο άρχισα να με αυτολογοκρίνω και αυτό με ενοχλούσε. Οπότε άρχισα να σκέφτομαι πως καλύτερα να μη ξέρει για να μπορώ να μιλάω ελεύθερα (εκείνος πχ είχε πρόβλημα αν έκανα πλάκα με κάποιον άλλο η οποία ήταν πολυ έμμεσα φλερταριστική). Στην επόμενη σχέση μου λοιπόν πέρασε πολύ καιρός μέχρι να του πω για το στέκι. Εκείνος γενικά δεν ζήλευε (εκτος αν όντως υπήρχε λόγος) και ήταν πολύ χαλαρός - έκανε προφίλ εδώ, αλλά έγραφε πολύ σπάνια και ύστερα από λίγο σταμάτησε και να μπαίνει γενικώς. Όταν χωρίσαμε γνώρισα έναν άλλον, στον οποίον είπα αμέσως για το στέκι, θεωρώντας πως δεν υπάρχει θέμα - το μετάνιωσα πικρά γιατί άρχισε να διαβάζει τα ποστ μου και υπήρχε ένα ποστ που είχα κάπως περίεργη διατύπωση για ένα θέμα και παρότι του εξήγησα, δεν σταμάτησε να μου το χτυπάει ακόμα και εβδομάδες αργότερα!
Οπότε τελικά καταληγω στο συμπέρασμα πως πρέπει να ξέρεις τον άλλον πολύ καλά για να του πεις για το αγαπημένο σου φόρουμ στο οποίο γράφεις πολύ συχνά. Βέβαια από την άλλη θα μπορούσε να είναι ένα πολύ χρήσιμο και γρήγορο τεστ - αν αντιδράσει περίεργα, ενώ εσύ θεωρείς πως δεν έχεις κάνει κάτι τόσο περίεργο που να δικαιολογεί αυτή την αντίδραση, τότε μάλλον δεν ταιριάζετε όσο νομίζεις, οπότε καλύτερα να το μάθεις νωρίς. Γιατί και οι δύο που είχαν πρόβλημα, νομίζω πως τελικά δεν μου ταίριαζαν ούτως ή άλλως, όχι λόγω του φόρουμ, αλλά λόγω της γενικότερης νοοτροπίας τους ως προς τις σχέσεις και τα όρια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Συμμετέχει.Έστω και ΄΄παθητικά΄΄.Ξέρετε,από αυτές τις ΄΄ψαχτικές'' που δήθεν τυχαία κάνουν οι γυναίκες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
κ αν ο νυν γινει πρωην;;;διαβαζεις μετα τις μισες αληθειες και αυτες διστρεβλωμενες που γραφει κ ποσο τον εχεις κοροιδεψει ενω ουτε ημερομηνια γεννησης ο τυπος δεν λεει αληθινη οχι μονο εκει που γραφει,αλλα ουτε σε μενα ....και σπευδουν ολοι να του δωσουν την συμβουλη τους....ποσο κριμα εισαι....χαλασε ο κοσμος ....κ αλλα τετοια κ σου σηκωνεται η τριχα καγκελο με αυτα που διαβαζεις....μα ποση υποκρισια υπαρχει σε αυτον τον κοσμο αναρωτιεσαι:hmm:μην πω για την θεικη στιγμη που βγαζει φορα παρτιδα προσωπικες συζητησεις ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έχει λογαριασμό έδω,αλλά δεν μπαίνει σχεδόν ποτέ,το βαριέται. :redface:
Όταν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον να του δείξω,του στέλνω λίνκ οr sth και το βλέπει.
Έχει γράψει 10 μηνύματα νομίζω σε θέμα για την σχολή του όμως μόνο,λολ. :P

Γενικά βέβαια δεν κάθομαι να γράφω και πολύ προσωπικά πράγματα στο steki/ischool,μέχρι ένα σημείο δηλαδή.
Αλλά ακόμα και αν πάρω μέρος σε πιο προσωπικές συζητήσεις,δεν έχω κανένα πρόβλημα να δεί το οτιδήποτε γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My_paSSion

Νεοφερμένος

Η My_paSSion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μια παροιμία λέει καθαρός ουρανός αστραπές δεν ΦΟΒΑΤΑΙ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Δε θα το προτιμούσα η αλήθεια είναι, τουλάχιστον σε τέτοιου τύπου forum.

btw, πιστεύω πως δεν έχει σημασία αν θα τον άφηνα, γενικά δεν είμαι ο τύπος που "απαγορεύει" - στον άλλο - οτιδήποτε. Στον εαυτό μου, ίσως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εγώ με το έτερό μου ήμισι δεν είμαστε καν φίλοι στο fb, πόσο μάλλον στο ίδιο forum, αλλά πιστεύω πως θα έπρεπε να έχουμε την ωριμότητα να συμμετέχουμε με τον ίδιο τρόπο στη διαδικτυακή και την υπόλοιπη ζωή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ξέρει ότι γράφω στο στέκι, αλλά μου έχει πει ότι δεν θέλει να παραβιάσει το χώρο μου και να μπαίνει και εκείνος.
Για να είμαι ειλικρινής, προτιμώ να μην μπαίνουμε στα ίδια φόρα, να υπάρχει μια σχετική ανεξαρτησία.
Από την άλλη, και να έμπαινε, δεν θα με πείραζε, γιατί πραγματικά δεν έχω τίποτα να κρύψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τί θα πει αν θα "άφηνα"? Βέτο θα του ασκούσα του ανθρώπου? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σίγουρα δε θα ήθελα :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Σίγουρα δε θα ήθελα :rofl:


Έχεις γράψει πολλα για την πεθερά οποτε δεν σε συμφέρει :P

Προσωπικα δεν θα ειχα κανενα προβλημα. Και ειδικα αν διαβάσει το θρέντ με τις απροσδοκητες γνωριμιες.
Δεν εχω να κρυψω τιποτα. Αυτος ήμουν και ειμαι. Και γελάω με οσους και οσες αλλάζουν μηνύματα και μπορει και ψευδωνυμα για αυτο το λογο.
Αυτο δειχνει οτι δεν έχουν σταθερες αποψεις και δεν μπορεις να στηριζεσαι σε αυτους. Ειναι σαν τον άνεμο. Ανα πασα στιγμη
μπορει να στα γυρισουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Σίγουρα θα το ήθελα!!!! Η αλήθεια ότι δεν έχω πει και πολλά εδώ μέσα, αλλά αν πχ έδινα και λογαριασμούς google, youtube κλπ, θα μπορούσε έχει μια πρώτη εικόνα για μένα για να κάνω skip και να πάω απευθείας στα βασικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής, δεν θα με ενθουσιάζει η ιδέα. Δεν είναι οτι έχω να κρύψω κάτι που δεν ξέρει για μένα (σιγά μην αποκάλυπτα τα σοβαρά μου μυστικά σε φόρουμ), είναι που το θεωρώ τόσο, μα τόσο..., βαρετό να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θα είχα κάποιο πρόβλημα γιατί γενικά είμαι ανοιχτή και ειλικρινής με τα άτομα που συναναστρέφομαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top