Θα κάνατε σχέση με τον... εαυτό σας;

Bonjovicat

New member

Η Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
νομιζω θα μ'αρεσε...θα ηταν ενας ανθρωπος:
-Λατρης της σκηνοθεσιας,της σεναριοφραφιας,της ηθοποιιας κ.λ.π :hypno:
-Απιστευτα φιλοζωος και με αισθηση του χιουμορ:loltooth:
-Τρελα θερμοκεφαλος:wall::mpinelik::warn::beating:
-Εκδηκιτικος:kill:
-Που θα ΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ:beer::drunk::bleh:
-Μπορω να πω και ριψοκυνδυνος:bot:αλλα...και..ρομαντικος:huglove:
-Και πανω απ'ολα....τρελος!
:alljumpy:

τρελή φιλόσοφος

New member

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.
σχέση δεν νομίζω ότι θα έκανα....αλλά καθίστε να σας εξηγήσω:
το ένα μου εγώ,αυτό που υπάρχει ήδη ας το ονομάσουμε ειρήνη
και το άλλο εγώ,αυτό που "δημιουργούμε" μέσω αυτού του θέματος,ας το πούμε θανάση

Ο θανάσης λοιπόν θα ήθελε την ειρήνη (διότι η ειρήνη είναι και πολύ ερωτεύσιμη ;) ) ,αλλά η ειρήνη δεν θα τον ήθελε........η ειρήνη θέλει ανθρώπους που δεν της μοιάζουν σε τίποτα,κάνει παρέα ανθρώπους που δεν της μοιάζουν σε τίποτα,έτσι δεν θα ήθελε κάποιον ΑΚΡΙΒΩΣ σαν εκείνη...........
άλλωστε η ειρήνη έχει τα δικά της προβλήματα μία φορά,,δεν θέλει να τα έχει και δεύτερη μέσω του θανάση!
συνεννοηθήκαμε;
χαίρομαι........

love_angel

New member

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.
Όχι. Είμαι κυκλοθυμική, γκρινιάρα και απαιτητική. Υποθέτω ότι θα πρέπει πολύ να μαγαπάει ο άλλος για να μείνει μαζί μου ή τα θετικά του χαρακτήρα μου υπερισχύουν των αρνητικών ή τα νάζια πιάνουν τόπο τελικά ή ετοιμάζεται να μ'αφήσει και δεν το ξέρω. :P
Όπως και να 'χει σ'αγαπώ. :-*

Θάλεια

New member

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.
Φυσικά και θα έκανα. Είμαι γαμάτη.

Isom1312

New member

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Όχι,δε θα άντεχα τόση γκρίνια:P

Loreley

Well-known member

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.
Δεν νομίζω, είμαι ανυπόμονη, απρόβλεπτη, πολλές φορές τρελαίνω άνθρωπο με την γκρίνια μου και επίσης λίγο πρήχτρα.:P
Οπότε όχι, δεν νομίζω να με άντεχα.:P

italian

Active member

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Άκρως θεωρητικό αλλά και ενδιαφέρον ερώτημα συνάμα. Ναι. Απ'την στιγμή που μιλάμε για ταύτιση χαρακτήρα, ο βασικότερος λόγος της καταφατικής απάντησης λέγεται συμβατότητα. Αυτό θα ήταν το μεγάλο μας όπλο ενάντια στα αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μας και σε όποιες δυσκολίες παρουσιάζονταν στο διάβα μας.

Θα ξέραμε ότι Ναι=ΝΑΙ, Όχι=ΟΧΙ, Ίσως=ΙΣΩΣ. Με απλά λόγια, ο λόγος μας θα είχε βαρύτητα. Δεν θα διστάζαμε να ζητήσουμε συγγνώμη όταν θα σφάλαμε και να επωμιστούμε τις ευθύνες μας. Θα προσπαθούσαμε καθημερινά από κοινού να δούμε όχι ποιος την έχει πιο μεγάλη αλλά πως θα βελτιώσουμε την σχέση μας επιλύοντας συνεργατικά κάθε πρόβλημα και εποικοδομητικά τις όποιες διαφωνίες μας. Τοποθετώντας το Εγώ πίσω από το Εμείς.

Ξέρω απ'την θεωρία στην πράξη, είναι απόσταση που θέλει αμάξι.

Αλλά ούτως ή άλλως στην πραγματικότητα ένα τέτοιο ενδεχόμενο θα ήταν άκρως δύσκολο να συμβεί καθώς όχι μόνο θα έπρεπε να υπάρχει ταύτιση χαρακτήρα, όρος της θεματοθέτριας, να είναι έμπρακτη, ορός της αλήθειας, αλλά και να συνοδεύεται από την απαραίτητη ερωτική έλξη.

Του γκουντ του μπι τρου, μια τέτοια σχέση κάτοπτρου.

Alexl1996

Well-known member

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,208 μηνύματα.
Εγώ όχι :P

merry poppins

New member

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.
Φυσικα ναι μα αυτο ψαχνω κιολας ...ενα αντιγραφο μου σε αντρικη συσκευασια...μιλαμε θα χαμε απολυτη επικοινωνια...

Akis_Megara

Well-known member

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.
Μπαα... κάποια που να έχει ίδιο χαρακτήρα με μενα; Βαρετό μου φαίνεται, εξάλλου το ενδιαφέρον είναι στο να ανακαλύπτεις τον άλλον ;)

Old Nick

New member

Ο Νικόλαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όχι, είμαι τρελός εγώ.

DarthFederer

New member

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.
Δεν εχει νοημα, σημασια εχει στις σχεσεις να ειναι διαφορετικος ο αλλος, να μαθαινεις απο αυτον και να μαθαινει απο εσενα.

Αλλωστε δν νομιζω να εβρισκα κοπελα που να βλεπει μπαλα, να ασχολειται με αυτοκινητα, να ξενυχταει για να δει ΝΒΑ κλπ κλπ

Jack of Spades

Well-known member

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,673 μηνύματα.
Ζω περίπου τέτοια φάση αυτό τον καιρό...δε θα έλεγα πως είναι ότι καλύτερο!;)

Tabby

New member

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 615 μηνύματα.
σχέση με τον εαυτό μου έχω ούτως ή άλλως...! :P
Θα μου άρεσε να έβρισκα εναν άντρα που να μου μοιάζει σαν χαρακτήρας.. κι αυτό γιατί πιστεύω ότι τα ετερώνυμα μπορεί να έλκονται, αλλά η έλξη τελειώνει πολύ γρήγορα..

prinCess.

Well-known member

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,884 μηνύματα.
Εγώ θα έκανα.

Avicii

Well-known member

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

prinCess.

Well-known member

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,884 μηνύματα.
Ε νε, δε μπορείς να απορρίψεις κάτι πριν καλά καλά το δοκιμάσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...