Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

illyria

Νεοφερμένος

Η illyria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Από αυτά που έχω δει και διαβάσει κυρίως από την Αμερική έχω βγάλει το συμπέρασμα οτι οι άνθρωποι ΛΟΑΤΚΙ+ είναι πολύ ανοιχτοί άνθρωποι στο να εξηγήσουν σε αυτούς που δεν γνωρίζουν πράγματα για αυτούς και δεν παρεξηγούν εύκολα παρά μόνο αν κάποιος φέρεται με κακόβουλο τρόπο.
Θελω να το πιστευω κι εγω. Απλως προσεχω γιατι τα τελευταια χρονια ειχα καποια παρε δωσε με ατομα που ηταν αρκετα δραστηρια στο χωρο του κοινωνικου ακτιβισμου στο εξωτερικο και πιστεψε με δε δεχονται ευκολα να μιλανε για την κοινοτητα τους ατομα εξω απ αυτα, ακομα και αν γινεται με καλοπροαιρετο τροπο. Στην Ελλαδα νομιζω δεν ειναι ετσι τα πραγματα γιατι ειμαστε τοσο συντηρητικοι εδω που μαλλον οι ΛΟΑΤΚΙ+ χαιρονται οταν γινεται κουβεντα με αναφορα στις ιδεολογιες και τις διεκδικησεις τους, γιατι αλλιως αγνοειται η υπαρξη τους (ή τουλαχιστον υπαρχει κοινωνικος αποκλεισμος σε υψηλα επιπεδα ακομα). Πιστεψε με ομως εξω τα πραγματα ειναι διαφορετικα, ιδιως αν χρησιμοποιησεις λαθος αντωνυμίες, άρθρα και έμφυλα μέρη του λόγου. Για παραδειγμα αν αποκαλεσεις ατομο που οριζεται ως non-binary με pronouns τα οποια δεν ειναι δικα του (το πεις he οταν οριζεται ως they) το θεμα παιρνει διαστασεις, ιδιως στα social.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Ως straight γυναίκες έχετε νιώσει έλξη για ομοφυλόφιλο άντρα; Ως straight άντρες έχετε νιώσει έλξη για ομοφυλόφιλη γυναίκα;

Για τους άντρες έχω ακούσει ότι έλκονται από ομοφυλόφιλες γυναίκες εφόσον τους ελκύει η εμφάνισή τους.
Αλλωστε, ενας ομοφυλοφιλος αντρας γενικά αγνοει τις γυναικες, δεν ελκυεται απο καμμιά γυναίκα - ετεροφυλη ή μη.

Το δευτερο, ειναι εξοχως δυνατό, αφου ο λεσβιακή κατευθυνση της γυναικας δεν ειναι (τοσο) εμφανής / προφανής οπως στους αντρες (που το γκέι "αρωμα" τους ειναι αισθητό) και βεβαια το λεσβιακο στατους δεν αφαιρει θηλυκοτητα απο μια γυναικα - ιδιοτητα που κατα τεκμηριο ελκει εναν ετεροφυλο αντρα. Ενας ετεροφυλος αντρας μπορει αλλωστε να δει και μια ομοφυλοφιλη γυναικα και ως προκληση: να θεωρησει πως μπορει / να προσπαθησει να την επαναφερει στα ετεροφυλα σεξουαλικά νερά.


Αυτό που λες ότι "Αρκετοί gay άντρες είναι ιδιαιτέρως έξυπνοι, ευγενείς, καλλιτεχνικές φύσεις και μπορείς να μιλήσεις για πολλά ζητήματα μαζί τους. ", μου φαίνεται λίγο άτοπο, είναι σαν να λες αρκετοί μελαχρινοι(ξανθοί/κοντοί/ψηλοί κτλ) άντρες είναι ιδιαιτέρως έξυπνοι, ευγενείς, καλλιτεχνικές φύσεις και μπορείς να μιλήσεις για πολλά ζητήματα μαζί τους. Είναι ασύνδετα το ένα με το άλλο, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις πως το λέω, προφανώς αρκετοί gay άντρες είναι ολα αυτά γιατί αρκετοί άνθρωποι είναι όλα αυτα, και ο καθένας έχει και τις δικές του σεξουαλικές προτιμήσεις. Κάτι στερεοτυπικό μου βγάζει, και αν ήμουν gay αντρας μπορεί και να θιγόμουν. :P
Διόλου άτοπο, διόλου ασυνδετο.

Η ενασχοληση της πλειαδας των ομοφυλοφιλων με καλλιτεχνικα / πολιτιστικά ή τα της μόδας και γενικα οι ιδιαιτερες πτυχες τους ειναι απλα ένα ειδος δραπετευσης απο την πραγματικοτητα, ενα ειδος εξιδανεικευσης / παρακαμψης της, μια βαλβιδα εκτονωσης της σεξουαλικης ορμης σε μια δημιουργικη δραστηριοτητα. Κατι τετοιο αμβλύνει εν γενει και τις ανοχές της κοινωνιας, η οποια ειναι περισσοτερο διαλλακτικη όταν η ομοφυλοφιλια επισφραγιζεται με καποιο ταλέντο.

Εδω μιλαμε για σεξουαλικες στοχευσεις. Υποστηρικτικοί παραλληλισμοι / αναγωγές σε χρωματα μαλλιων ή χρωματα ρουχων ή οτιδηποτε παρεμφερές ειναι εξοχως αστοχοι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλωστε, ενας ομοφυλοφιλος αντρας γενικά αγνοει τις γυναικες, δεν ελκυεται απο καμμιά γυναίκα - ετεροφυλη ή μη.

Το δευτερο, ειναι εξοχως δυνατό, αφου ο λεσβιακή κατευθυνση της γυναικας δεν ειναι (τοσο) εμφανής / προφανής οπως στους αντρες (που το γκέι "αρωμα" τους ειναι αισθητό) και βεβαια το λεσβιακο στατους δεν αφαιρει θηλυκοτητα απο μια γυναικα - ιδιοτητα που κατα τεκμηριο ελκει εναν ετεροφυλο αντρα. Ενας ετεροφυλος αντρας μπορει αλλωστε να δει και μια ομοφυλοφιλη γυναικα και ως προκληση: να θεωρησει πως μπορει / να προσπαθησει να την επαναφερει στα ετεροφυλα σεξουαλικά νερά.



Διόλου άτοπο, διόλου ασυνδετο.

Η ενασχοληση της πλειαδας των ομοφυλοφιλων με καλλιτεχνικα / πολιτιστικά ή τα της μόδας και γενικα οι ιδιαιτερες πτυχες τους ειναι απλα ένα ειδος δραπετευσης απο την πραγματικοτητα, ενα ειδος εξιδανεικευσης / παρακαμψης της, μια βαλβιδα εκτονωσης της σεξουαλικης ορμης σε μια δημιουργικη δραστηριοτητα. Κατι τετοιο αμβλύνει εν γενει και τις ανοχές της κοινωνιας, η οποια ειναι περισσοτερο διαλλακτικη όταν η ομοφυλοφιλια επισφραγιζεται με καποιο ταλέντο.

Εδω μιλαμε για σεξουαλικες στοχευσεις. Υποστηρικτικοί παραλληλισμοι / αναγωγές σε χρωματα μαλλιων ή χρωματα ρουχων ή οτιδηποτε παρεμφερές ειναι εξοχως αστοχοι.
Μάλιστα...σε τι άλλα στερεότυπα πιστεύετε;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Κατι τετοιο αμβλύνει εν γενει και τις ανοχές της κοινωνιας
Ο ναρκισσισμός κάποιων ανθρώπων τους κάνει να νομίζουν οτι εκπροσωπούν όλη την κοινωνία, ενώ η κοινωνία μάλλον τους θεωρεί μειοψηφία και παρείσακτους και πολύ καλά κάνει. Γενικά η εξέλιξη έχει την τάση να εξαφανίζει σε πάροδο χρόνου τα αρνητικά της. Η ομοφυλοφιλία βέβαια υπήρχε πάντα και θα υπάρχει πάντα. Οι κατακριτές της αντιθέτως...
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Μάλιστα...σε τι άλλα στερεότυπα πιστεύετε;
Οχι παντως σε αυτά που θεωρουν κάποιοι οπαδοι του "πλουραλισμου" παρωχημενα επειδη κουράστηκαν να τα βλεπουν και θεωρουν πως χρήζουν "επικαιροποιησης" λες και προκειται για λειτουργικό συστημα Windows 10....

Δεν προκειται για διένεξη συντηρητισμού και προοδευτικοτητας, όπως βολικά προβαλλεται, και που είναι σαφως θεμιτή, αλλά κάποια πραγματα τα σέβεσαι περισσοτερο και δεν τα βάζεις στο μίξερ για να "βελτιώσεις" τη γευση ή για να τα χωνέψεις καλυτερα.
Ο ναρκισσισμός κάποιων ανθρώπων τους κάνει να νομίζουν οτι εκπροσωπούν όλη την κοινωνία, ενώ η κοινωνία μάλλον τους θεωρεί μειοψηφία και παρείσακτους και πολύ καλά κάνει. Γενικά η εξέλιξη έχει την τάση να εξαφανίζει σε πάροδο χρόνου τα αρνητικά της. Η ομοφυλοφιλία βέβαια υπήρχε πάντα και θα υπάρχει πάντα. Οι κατακριτές της αντιθέτως...
Μη χρησιμοποιουμε άσχετη / βολική ορολογία ως προωθητικο αέριο και δημιουργία εντυπώσεων.

Οι κοινωνίες εκπροσωπουνται / φέρουν τις τάσεις της πλειοψηφιας. Δεν υπάρχουν λοιπον ναρκισσιστικες τάσεις σε μια (ασκουμενη) πλειοψηφια.Ουτε είναι νάρκισσοι οι εκφραστές της. Πιο πολυ τέτοιες τάσεις εμφανίζουν μειοψηφικα στοιχεία, ως αντισταθμισμα.

Η ομοφυλοφιλία σαφώς υπήρχε. Αλλά κλαδί σε δέντρο, οχι ως δέντρο μόνη της. Δε μπορει να γίνει Ιζνογκούντ. Οι όποιες εξισωτικες κοινωνικές / νομικές σοφιστιες αυτό δε θα το αλλάξουν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Ως straight γυναίκες έχετε νιώσει έλξη για ομοφυλόφιλο άντρα; Ως straight άντρες έχετε νιώσει έλξη για ομοφυλόφιλη γυναίκα;

Όχι είναι η αλήθεια. Πρόσφατα μέσω διαδικτυακών βιντεοσυνομιλιών με διάφορους συμφοιτητές της σχολής μου ( και του έτους μου ) έτυχε να με προσεγγίζει μία bisexual ( δεν ήταν ακριβώς ομοφυλόφιλη ) αλλά αν και πολύ εμφανίσιμη δεν ένιωσα έλξη λόγω του διαφορετικού σεξουαλικού προσανατολισμού. Παρόλα αυτά επειδή όπως βλέπω εδώ μας έχουν κρεμάσει την ταμπέλα του " ομοφοβικού " θα τονίσω ότι μιλάμε συχνά σε κοινές παρέες σαν φίλοι πλέον. Δεν έκανα ΠΟΤΈ πέρα από δίπλα μου άτομα της LGBT κοινότητας ( και oh yeah έτυχε να γνωρίσω αρκετούς ως τώρα ).
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Ο σεξουαλικός προσανατολισμός ανάγεται στη σεξουαλική έλξη, η οποία με τη σειρά της ανάγεται στη διαστολή των κορών των ματιών, μια διεργασία η οποία σχετίζεται γενικά με τα ευχάριστα οπτικά ερεθίσματα.

Η διαστολή των κορών μπορεί να ειναι αποτέλεσμα φόβου, εκπλήξεως, προσαρμογής σε νέο περιβάλλον κοκ.

Τέτοιους είδους έρευνες αποτελούν μια γελοιότητα. Ειπαμε να είμαστε δημοκράτες, ανεκτικοι, να υπερασπιζόμαστε τα δικαιώματα των μειονοτήτων, αλλά όχι να προβαίνουνε σε αντιεπιστημονικά αντίθετα άκρα, για να ικανοποιήσουμε τις ιδεολογικές ονειρώξεις μας( για θρησκείες, και μαλιστα για μια πολυ συγκεκριμένη, ή γι αυτο το θέμα).
Από εκει και περα, καθένας ας κάνει όπως ο ιδιος επιθυμει.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Ο ναρκισσισμός κάποιων ανθρώπων τους κάνει να νομίζουν οτι εκπροσωπούν όλη την κοινωνία, ενώ η κοινωνία μάλλον τους θεωρεί μειοψηφία και παρείσακτους και πολύ καλά κάνει. Γενικά η εξέλιξη έχει την τάση να εξαφανίζει σε πάροδο χρόνου τα αρνητικά της. Η ομοφυλοφιλία βέβαια υπήρχε πάντα και θα υπάρχει πάντα. Οι κατακριτές της αντιθέτως...
Ενταξει, πηρες την ημερησια δοση ηθικης ανωτεριλας?
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Όχι είναι η αλήθεια. Πρόσφατα μέσω διαδικτυακών βιντεοσυνομιλιών με διάφορους συμφοιτητές της σχολής μου ( και του έτους μου ) έτυχε να με προσεγγίζει μία bisexual ( δεν ήταν ακριβώς ομοφυλόφιλη ) αλλά αν και πολύ εμφανίσιμη δεν ένιωσα έλξη λόγω του διαφορετικού σεξουαλικού προσανατολισμού.

Αυτο το bisexual έχει γινει πλέον μόδα.
Ειναι γελοίο που ορισμένα άτομα δεν αποδέχονται την πραγματικη τους ταυτότητα αλλά κρύβονται ή ξεφεύγουν στο „bisexual“. Θα πεις μπορει να ειναι το στίγμα της κοινωνίας, παρολ αυτα δείχνει το μέγεθος της ανασφάλειας που τους διακατέχει.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Αυτο το bisexual έχει γινει πλέον μόδα.
Ειναι γελοίο που ορισμένα άτομα δεν αποδέχονται την πραγματικη τους ταυτότητα αλλά κρύβονται ή ξεφεύγουν στο „bisexual“. Θα πεις μπορει να ειναι το στίγμα της κοινωνίας, παρολ αυτα δείχνει το μέγεθος της ανασφάλειας που τους διακατέχει.

Είπα να μην το πω γιατί μας έχουν κρεμάσει ήδη ταμπέλες. Μιλάω με πολύ κόσμο από την σχολή. Η πλειοψηφία των γυναικών δηλώνει bisexual. Η άλλη είπε ότι δεν θέλει ταμπέλες στην σεξουαλικότητα της. Το αστείο είναι ότι αν τους ρωτήσεις " νιώθεις και έλξη για το ίδιο φύλο " θα σου πούνε " δεν ξέρω δεν έχω κάνει κάτι ". Εκτός από αυτές που έχουν κάνει κάτι και έτσι η ερώτηση πάει ως εξής " νιώθεις έλξη και για το αντίθετο φύλο " και η biased απάντηση είναι αυτή " ναι αλλά δεν μ'αρέσει το αντίθετο φύλο ". Αυτά αρχίζουν και μου δημιουργούν αμφιβολίες για το bisexuality. Οι "hardcore" ομοφυλόφιλοι τους κατακρίνουν τους bi λέγοντας πως είναι ομοφυλόφιλοι που απλά βάζουν την ταμπέλα του bi μπροστά για να είναι πιο αποδεκτοί. Δεν έχω γνωρίσει ακόμα bisexual που να λέει ξεκάθαρα " και με τα δύο φύλα και μου αρέσουν ΤΟ ΙΔΙΟ ".
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Δεν έχω γνωρίσει ακόμα bisexual που να λέει ξεκάθαρα " και με τα δύο φύλα και μου αρέσουν ΤΟ ΙΔΙΟ ".
Και πιθανον να μην γνωρίσεις.

Δε μπορείς να είσαι συγχρονως και με τον Χωροφυλαξ και με τον Αστυφυλαξ. Μπερδευεσαι.
Άρα πρεπει καποια στιγμη να διαλέξεις στρατοπεδο / κλίση. Να αποφασίσεις που ταιριαζεις πιο πολυ, με ποιον πας πρωτα και με ποιον δευτερα.

Το διπλό ταμπλό είναι προφασεις εν αμαρτίαις....

Αυτή η " αδυναμια" πιθανον να είναι και απόρροια της μονογαμικης μας στοχευσης ως κοινωνίες. Κουρδιστηκαμε να θέλουμε παντα μόνο έναν, επομένως δε μπορουμε να "τεμαχιστουμε" σε 2+ κομμάτια - είτε προκειται για μεμονωμένα άτομα, είτε μεμονωμένα σεξουαλικά υποσύνολα.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν έχω γνωρίσει ακόμα bisexual που να λέει ξεκάθαρα " και με τα δύο φύλα και μου αρέσουν ΤΟ ΙΔΙΟ ".
Μα ένα bisexual άτομο δεν χρειάζεται ντε και καλά να έχει ίδια έλξη και για τα δυο φύλα για να αυτοπροσδιορίζεται ως bi. Μπορει πχ μια γυναίκα να έχει έλξη τόσο στους άντρες όσο και στις γυναίκες, αλλά κατά κόρον να έχει μεγαλύτερη έλξη στους άνδρες, χωρίς να σημαίνει αυτό πως δεν την ελκύουν οι γυναίκες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για παράδειγμα, παμφάγος μπορεί να είναι κάποιος που τρώει κατά 90% φυτικές τροφές και 10% κρεατικά, ενώ και κάποιος που τρώει κατά 75% ζωϊκές τροφές και 25% φυτικές. Δεν σημαίνει ότι επειδή καταναλώνει σχεδόν αποκλειστικά φυτικές τροφές ότι είναι φυτοφάγος ή το αντίθετο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Πιστεψε με ομως εξω τα πραγματα ειναι διαφορετικα, ιδιως αν χρησιμοποιησεις λαθος αντωνυμίες, άρθρα και έμφυλα μέρη του λόγου. Για παραδειγμα αν αποκαλεσεις ατομο που οριζεται ως non-binary με pronouns τα οποια δεν ειναι δικα του (το πεις he οταν οριζεται ως they) το θεμα παιρνει διαστασεις, ιδιως στα social.

πΙΣΤΕΨΕ ΜΕ δεν φταινε αυτα τα άτομα , οι άλλοι που κάθονται και τους παιρνουν στα σοβαρά φταινε. Σιγα μην κάτσω να μου τη λέει εμενα ο κάθε τρελός επειδη αντι για ουδετερο τον αποκάλεσα αυτος - βλέπω εναν αρσενικο μπροστά μου απο βιολογικής άποψης. Τωρα η τρελα του καθενος ειναι ... άλλη ιστορια.

Οπως και αυτη με τα γυαλια που ασχολειται ολο με τέτοια στα σοσιαλ ... αχωνευτη ουτε θα εμπαινα στη διαδικασια να κάτσω να συζητησω μαζι της. Οπως ο Ευαγγελατος χθες σε εναν αρνητη του κορονοιου απλα τον έκλεισε στο τέλος. Με κάποια άτομα δεν μπορεις να συζητήσεις δεν εισαι εσυ ο ρατσιστης.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και πιθανον να μην γνωρίσεις.

Δε μπορείς να είσαι συγχρονως και με τον Χωροφυλαξ και με τον Αστυφυλαξ. Μπερδευεσαι.
Άρα πρεπει καποια στιγμη να διαλέξεις στρατοπεδο / κλίση. Να αποφασίσεις που ταιριαζεις πιο πολυ, με ποιον πας πρωτα και με ποιον δευτερα.

Το διπλό ταμπλό είναι προφασεις εν αμαρτίαις....

Αυτή η " αδυναμια" πιθανον να είναι και απόρροια της μονογαμικης μας στοχευσης ως κοινωνίες. Κουρδιστηκαμε να θέλουμε παντα μόνο έναν, επομένως δε μπορουμε να "τεμαχιστουμε" σε 2+ κομμάτια - είτε προκειται για μεμονωμένα άτομα, είτε μεμονωμένα σεξουαλικά υποσύνολα.
Ε καλά, μην παίρνετε και όρκο… Έχετε ιδέα πόσοι πενηντάχρονοι str8-παντρεμένοι-με-παιδιά(!) κυκλοφορορούν σε γκέι ιστοσελίδες γνωριμιών αναζητώντας νεαρά όμορφα τεκνά σαν εμένα; Ίσως το θλιβερότερο αποκύημα των φοβικών αντιλήψεων που διαποτίζουν τη γενιά σας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Με θηλυπρεπή τρανσεξουαλ, πολυ πιθανό. Δεν ξέρω, μπορει και με καναν κουκλο αν ήταν ΠΟΛΥ κούκλος όμως. (μιλαω πολυ υποθετικα εδω, ποτε δε με τραβηξε άντρας)

Το 2009 ειχαμε δει μια τέτοια τυπισα σε ενα στριπ σοου που ειχαμε πάει.... .... μετά αρχισαν να συζητανε οτι αυτη ηταν λεει δηθεν τραβέλι παλια και έκανε επέμβαση ή δεν εκανε.... και κάποιος ειχε αγχωθει μας ρωτουσε επι μια βδομαδα μηπως ηταν τελικα γιατι φοβοταν μηπως βγηκε γκευ επειδη πηγε κ πριβε μαζι της κ απο οτι καταλαβα έπαιξε χοντρο σκηνικό !

Εγω του ειπα να μας παρατησει ησυχους γιατι ειχα αρχισει να κουράζομαο , και πως αμα ημουν στη θεση του και περνουσα μαζι της δεν θα με απασχολουσε καν μετά. Οτι να ναι μερικοι γενικοτερα.

Δηλαδη ρε μεγάλε περνας μεσα μαζι της φασώνεστε ξερω γω σου κάνει εκει τα πιο... τολμηρα... μετά εχει σημασια αν εσυ ενω μπηκες αφου την ειδες γυναικα μάθεις αν αυτη ειχε παλιά κανει πχ επεμβαση αλλαγης φυλου ;;;

Μπήκες το έκανες τελειωσε. Εσυ ως γυναικα την ειδες κ σου άρεσε (ετσι εδειχνε εξωτερικα). Τι κολληματα βαρανε καποιοι ρε φιλε... μας ζαλιζε κανα μηνα μετά αυτος. Τοσο που του ειπαμε να μη ξαναρθει οταν θα ξαναπηγαιναμε. :P

Χειροτερα και απο ανασφαλη γκομενα κάνεις ρε φιλε του ειπα πωπω. Κριση ταυτοτητας.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε καλά, μην παίρνετε και όρκο… Έχετε ιδέα πόσοι πενηντάχρονοι str8-παντρεμένοι-με-παιδιά(!) κυκλοφορορούν σε γκέι ιστοσελίδες γνωριμιών αναζητώντας νεαρά όμορφα τεκνά σαν εμένα; Ίσως το θλιβερότερο αποκύημα των φοβικών αντιλήψεων που διαποτίζουν τη γενιά σας.

Δεν ειναι στρέητ απλα τους αρέσει να ντυνονται σαν γυναικες και να ψωνιζονται.... :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Ενταξει, πηρες την ημερησια δοση ηθικης ανωτεριλας?
Όταν έρθει η στιγμή να βρεθείς σε μια μειοψηφία θα θες η πλειοψηφία να σε υποστηρίξει και να μη σηκώσει τους ώμους της αδιάφορα.

Εγώ το λέω ενσυναίσθηση.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Ε καλά, μην παίρνετε και όρκο… Έχετε ιδέα πόσοι πενηντάχρονοι str8-παντρεμένοι-με-παιδιά(!) κυκλοφορορούν σε γκέι ιστοσελίδες γνωριμιών αναζητώντας νεαρά όμορφα τεκνά σαν εμένα; Ίσως το θλιβερότερο αποκύημα των φοβικών αντιλήψεων που διαποτίζουν τη γενιά σας.

Δεν είναι str8, είναι καταπιεσμένοι ομοφυλόφιλοι που απλά ψάχνονται. Συχνό φαινόμενο, για αυτό και προσωπικά είμαι κατά κάθε είδους καταπίεσης των Ελλήνων. Ο πατριωτικός χώρος πρέπει να αγκαλιάσει όλους τους Έλληνες χωρίς διακρίσεις.

Μα ένα bisexual άτομο δεν χρειάζεται ντε και καλά να έχει ίδια έλξη και για τα δυο φύλα για να αυτοπροσδιορίζεται ως bi. Μπορει πχ μια γυναίκα να έχει έλξη τόσο στους άντρες όσο και στις γυναίκες, αλλά κατά κόρον να έχει μεγαλύτερη έλξη στους άνδρες, χωρίς να σημαίνει αυτό πως δεν την ελκύουν οι γυναίκες

Το θέμα είναι ότι δεν έχουν καθόλου έλξη. Ουσιαστικά λένε ότι έχουν. Η άλλη έλεγε bisexual και της την έπεφταν κοπέλες και έλεγε όχι και όχι μέχρι που στο τέλος της είπαμε " είσαι straight έλα τελείωνε " και άρχισε να το δέχεται.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτη η απαντηση τα ειπε ολα.Με 2 λεξεις.
Αν σε καποιους βγαινει να πειραματιστουν και νιωθουν ωραια με αυτο,γιατι οχι λοιπον να μην το κανουν?
Το ξανατονιζω εχει μεγαλη σημασια να ξερεις εσενα,να ξερεις τι σε καλυπτει,γιατι υπαρχουν και ατομα ασεξουαλικα εντελως,μην το ξεχναμε αυτο,οποτε απο τη στιγμη που ξερεις τι σε καλυπτει γιατι οχι να μην το κανεις?
Ποιος οριζει τα πρεπει και τα μη?
Ο εαυτος μας και μονο.
Και η ζωη ειναι μικρη για να την αναλωνουμε σε λαθος και να μη τη ζουμε οπως πραγματικα γουσταρουμε.
Αυτη ειναι η προτροπη μου,ο καθενας κανει οτι του αρεσει και οτι τον εκφραζει αδιαφορωντας για τη γνωμη των αλλων.
Προσωπικα ειμαι στην γ)απαντηση :Είμαι bi, οπότε δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα.
Και απλα μπορω να πω γιατι οταν ξεκιναει κανεις δεν εχει εμπειριες,επομενο ειναι δοκιμαζει μεχρι να βρει τι τον ελκυει και τι του αρεσει,δεν θα την αλλαζα την επιλογη μου με τιποτα! :)
 

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Ε καλά, μην παίρνετε και όρκο… Έχετε ιδέα πόσοι πενηντάχρονοι str8-παντρεμένοι-με-παιδιά(!) κυκλοφορορούν σε γκέι ιστοσελίδες γνωριμιών αναζητώντας νεαρά όμορφα τεκνά σαν εμένα; Ίσως το θλιβερότερο αποκύημα των φοβικών αντιλήψεων που διαποτίζουν τη γενιά σας.
Αυτοι θελουν απλα να δοκιμασουν κατι νεο ή να ασκησουν καταπιεσμενα πάθη.:D
Προσφορά και ζήτηση....

Καλυτερα μια "φοβική" γενιά παρα μια αλεσμένη τετοια.:cool:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top