Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Θα πειραματιζόσασταν σεξουαλικά με το ίδιο φύλο (εάν είστε straight) ή το αντίθετο (εάν είστε gay);

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Ναι

    Ψήφοι: 16 21.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 10 13.5%
  • Είμαι bi και δεν χρειάζεται να πειραματιστώ, γιατί μου αρέσουν και τα 2 φύλα

    Ψήφοι: 6 8.1%

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είναι ενδιαφέρον το ότι οι γυναίκες του φόρουμ αντιμετωπίζουν το θέμα με λογική και ψυχραιμία, ενώ αρκετοί άντρες παλαιάς κοπής σκίζουν τα ρούχα τους και αποκηρύσσουν μετά βλεγδυμίας κάθε σχετική υποψία.

1694096151934.png
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Ε κοίταξε σύμφωνα με τον Φρόιντ δεν έχεις ξεπεράσει ακόμα τον τρόμο και την αηδία στη σκέψη ενός ευνουχισμενου μορίου ,του γυναικείου χαχα


Εμένα το γυναικείο όργανο μου θυμίζει κάτι σαν να βλέπω χειρουργείο
.
That's actually a thing . Υπάρχει φοβία που σχετίζεται με τα γεννητικά όργανα .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Αλλά νομίζω οτι με bi άντρα θα πειραματιζόμουν.
Δεν μπορείς να πειραματιστείς με μπαι, γιατί πολύ απλά θα έχεις μαζί του μια ετεροφυλική πράξη. Αυτη που πάντα ήξερες και έκανες, δεν υπάρχει πειραματισμός, δεν υπάρχει καμιά διαφορά με τις προηγούμενες σου
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Ε κοίταξε σύμφωνα με τον Φρόιντ δεν έχεις ξεπεράσει ακόμα τον τρόμο και την αηδία στη σκέψη ενός ευνουχισμενου μορίου ,του γυναικείου χαχα


Εμένα το γυναικείο όργανο μου θυμίζει κάτι σαν να βλέπω χειρουργείο
.

Noμίζω ότι σε κάποιες εθνικότητες το γυναικείο πραπρα δεν είναι τελείως ισοπεδωμένο. Δεν έχει εικόνα ευνουχισμένου, αντιθέτως κελαηδάει. :hmm:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ναι, άντε βάλτε και την άλλη ανοησία της λοβοτομημένης σύγχρονης εποχής που ακούει στο όνομα gender fluidity, ότι και καλά δεν υπάρχει απόλυτα στρέιτ ή γκέι άνθρωπος και όλοι παίζουμε σε μια κλίμακα, από σχεδόν τελείως στρέιτ έως σχεδόν τελείως γκέι. Κρίμα, βέβαια, που υπάρχουμε άπειροι άνθρωποι που γουστάρουμε αποκλειστικά και μόνο το αντίθετο φύλο.
Κάποια στιγμή, να μου το θυμηθείτε και επειδή είμαι και της «δουλειάς», τους αυτοπροσδιοριζόμενους στρέιτ θα μας βγάλουν ότι δεν μπορούμε να αποδεχτούμε την γκέι πλευρά μας, για τους άντρες ότι έχουμε μια καταπιεσμένη ομοφυλοφιλία και άλλα τέτοια. Με το στανιό να μας βγάλουν όλους ότι έχουμε ομοφυλοφιλικές τάσεις, για να είμαστε πιστοί στο αφήγημα της συμπερίληψης.

edit: sexual fluidity, γιατί όλο και κάνας woke θα έρθει να με κάνει ντα.

Πρώτον, gender fluidity υπάρχουν άνθρωποι που το βιώνουν δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο απόλυτα απορρίπτεις οτι κάποιος μπορεί να έχει μια πιο ρευστή σεξουαλικότητα επειδη εσύ ή η πλειοψηφία δεν την έχει.

Δεύτερον, έχεις καταλάβει λάθος την έννοια της κλίμακας που υπάρχει σε πολλές θεματικές.
Αν υποθέσουμε ότι είναι ένας χάρακας 20 εκατοστών, το 1 είναι το φουλ ετεροφυλικό (που είναι η μάλλον πλειοψηφία) και το 20 είναι το φουλ ομοφυλοφιλικό. Ενδιαμέσα υπάρχουν άλλα 18 νούμερα. Εκεί μέσα υπάρχουν άτομα που μπορεί σε διαφορετικό ή και τον ίδιο βαθμό να νιώθουν έλξη και για τα δυο (ή και για κανένα; ) φύλα. Κάποιος που είναι πιο κοντά στο 1, ας πούμε 8, θα ελκύεται περισσότερο απο το αντίθετο, κάποιος στο 13 περισσότερο απο το ίδιο. Κάποιοι μπορεί να αλλάξουν αναλόγως το άτομο ή την χρονική περίοδο ενώ γενικά δεν έχουν άλλες παρόμιες επιθυμίες (το gender fluid, δηλαδή ρευστό που λέγεται). Προφανώς στην πραγματικότητα είναι πιο περίπλοκα και δεν μπαίνουν σε νούμερα αυτά, αλλά προσπαθώ να το οπτικοποιήσω κάπως με ένα κάποιο τρόπο. Ίσως να βοηθάει καλύτερα πχ μια παρομίωση με το φάσμα πχ του αυτισμού που λέμε όπου δεν είναι όλα τα άτομα στο ίδιο σημείο (δεν τα συσχετίζω σε καμιά περίπτωση, τον όρο κλίμακα και φάσμα δανείζομαι).

Γενικότερα βλέπω μια υπερβολή και μια αυτοθυματοποίηση ότι θα σας βάλει κάποιος να γίνετε κάτι που δεν είστε, λες και αυτό στην κυριολεξία δεν γίνεται στα λοατ άτομα εδώ και πόσους αιώνες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Κάποιοι μπορεί να αλλάξουν αναλόγως το άτομο ή την χρονική περίοδο ενώ γενικά δεν έχουν άλλες παρόμιες επιθυμίες (το gender fluid, δηλαδή ρευστό που λέγεται).
Συγγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτησή σας αλλά ήθελα να σε ρωτήσω:

Δηλαδή μπορούν εξωγενείς παράγοντες να δράσουν ως καταλύτης ώθησης προς ρευστές τάσεις;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Συγγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτησή σας αλλά ήθελα να σε ρωτήσω:

Δηλαδή μπορούν εξωγενείς παράγοντες να δράσουν ως καταλύτης ώθησης προς ρευστές τάσεις;
Δεν ξέρω τι παράγοντες εννοείς και να πω την αλήθεια δεν είμαι ειδικός για να δώσω όλες τις απαντήσεις. Νομίζω πως είναι απο τη φύση του η δική του σεξουαλικότητα να μην εστιάζει σε ένα φύλο συνεχώς, αλλά σε αντίθεση με τους μπαι, δεν έχει γενική έλξη και για τα δύο φύλα. Το πως το ανακαλύπτουν άλλοι λένε ότι είναι απο πειραματισμό, άλλοι επειδή καταλαβαίνουν ότι το ένα συγκεκριμένο που ήξεραν μέχρι τώρα δεν τους κάθεται σωστά...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι παράγοντες εννοείς και να πω την αλήθεια δεν είμαι ειδικός για να δώσω όλες τις απαντήσεις. Νομίζω πως είναι απο τη φύση του η δική του σεξουαλικότητα να μην εστιάζει σε ένα φύλο συνεχώς, αλλά σε αντίθεση με τους μπαι, δεν έχει γενική έλξη και για τα δύο φύλα. Το πως το ανακαλύπτουν άλλοι λένε ότι είναι απο πειραματισμό, άλλοι επειδή καταλαβαίνουν ότι το ένα συγκεκριμένο που ήξεραν μέχρι τώρα δεν τους κάθεται σωστά...
Επειδή είπες για αναλογα το άτομο ή τη χρονική περίοδο ρώτησα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Επειδή είπες για αναλογα το άτομο ή τη χρονική περίοδο ρώτησα.
Ναι εννούσα ότι εσύ μπορεί αν έχεις αυτή τη ρευστότητα να γνωρίσεις κάποιον που θα τον ερωτευτείς ενώ να μην είχε ξανασυμβεί ή και να μη ξανασυμβεί άλλη φορά. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος εξωτερικός παράγοντας, φαντάζομαι το νιώθεις έμφυτα, όσο είσαι μαζί του περνάς όντως ωραία, δεν καταπιέζεσαι. Ή μπορεί στη μέση της ζωής σου να αλλάξει και να μετακινηθεί στην κλίμακα και σιγά σιγά να μη σε καλύπτει το ίδιο. Κάποιοι το βιώνουν έτσι.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,973 μηνύματα.
Πρώτον, gender fluidity υπάρχουν άνθρωποι που το βιώνουν δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο απόλυτα απορρίπτεις οτι κάποιος μπορεί να έχει μια πιο ρευστή σεξουαλικότητα επειδη εσύ ή η πλειοψηφία δεν την έχει.
Πρώτον, δεν απέρριψα κάτι. Είπα ότι είναι ανοησία, γιατί, έκατσα και διάβασα πολλά που γράφτηκαν στο νήμα από την αρχή του και είδα ότι η άποψη που επικρατεί σε μεγάλη μερίδα είναι πως, δεν υπάρχει απόλυτα στρέιτ ή γκέι, με την έννοια ότι όλοι μας έχουμε κάποιο -έστω ελάχιστο- ποσοστό έλξης προς την άλλη μεριά. Ε, θεωρώ ότι ένας από τους στόχους τέτοιων θεωριών είναι να μας βάλουν όλους στο ίδιο σακί, για να επιτευχθεί η λεγόμενη συμπερίληψη και πως, όποιος δεν συμφωνεί με αυτό, είτε δεν νιώθει άνετα με τη σεξουαλικότητά του είτε -ακόμα πιο ακραίο- είναι ομοφοβικός. Ό,τι και αν λέει η θεωρία, το σημαντικό είναι το τι περνάει στον κόσμο.
Δεύτερον, είχα και ένα edit στη δημοσίευση που έγραφε το εξής:
edit: sexual fluidity, γιατί όλο και κάνας woke θα έρθει να με κάνει ντα.
... ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο, γιατί μπέρδεψα το «gender» με το «sexual.»

Δεύτερον, έχεις καταλάβει λάθος την έννοια της κλίμακας που υπάρχει σε πολλές θεματικές.
Αν υποθέσουμε ότι είναι ένας χάρακας 20 εκατοστών, το 1 είναι το φουλ ετεροφυλικό (που είναι η μάλλον πλειοψηφία) και το 20 είναι το φουλ ομοφυλοφιλικό. Ενδιαμέσα υπάρχουν άλλα 18 νούμερα. Εκεί μέσα υπάρχουν άτομα που μπορεί σε διαφορετικό ή και τον ίδιο βαθμό να νιώθουν έλξη και για τα δυο (ή και για κανένα; ) φύλα. Κάποιος που είναι πιο κοντά στο 1, ας πούμε 8, θα ελκύεται περισσότερο απο το αντίθετο, κάποιος στο 13 περισσότερο απο το ίδιο. Κάποιοι μπορεί να αλλάξουν αναλόγως το άτομο ή την χρονική περίοδο ενώ γενικά δεν έχουν άλλες παρόμιες επιθυμίες (το gender fluid, δηλαδή ρευστό που λέγεται). Προφανώς στην πραγματικότητα είναι πιο περίπλοκα και δεν μπαίνουν σε νούμερα αυτά, αλλά προσπαθώ να το οπτικοποιήσω κάπως με ένα κάποιο τρόπο. Ίσως να βοηθάει καλύτερα πχ μια παρομίωση με το φάσμα πχ του αυτισμού που λέμε όπου δεν είναι όλα τα άτομα στο ίδιο σημείο (δεν τα συσχετίζω σε καμιά περίπτωση, τον όρο κλίμακα και φάσμα δανείζομαι).
Σου απάντησα παραπάνω.
Γενικότερα βλέπω μια υπερβολή και μια αυτοθυματοποίηση ότι θα σας βάλει κάποιος να γίνετε κάτι που δεν είστε, λες και αυτό στην κυριολεξία δεν γίνεται στα λοατ άτομα εδώ και πόσους αιώνες.
Ναι, αυτό συνέβαινε και συμβαίνει (σε πολύ μικρότερο βαθμό σήμερα) σε αποκλίσεις από την ετεροφυλόφιλη έλξη. Μάλιστα υπήρχαν και gay camps, που προσπαθούσαν να «θεραπεύσουν» το άτομο και να το κάνουν, στρέιτ, κάτι ομολογουμένως ηλίθιο και τραγικό.
Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι θα κάτσουμε να ανεχτούμε απόψεις του στιλ «όσοι δεν δέχονται ότι έχουν ένα ελάχιστο ποσοστό ομοφυλοφιλικών τάσεων είναι «συντηρητικοί», «ομοφοβικοί», «αρσενικά παλαιάς κοπής» κ.λπ., που μια χαρά ακούγονται.

Υ.Γ.: Προφανώς και πιστεύω ότι η εμμονή σε τέτοιου είδους επιχειρηματολογία αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη από πολύ πιο σημαντικά ζητήματα, όπως οι οικονομικές ανισότητες (που θεριεύουν) και δεν είναι καθόλου τυχαίο που σε αυτήν μπαίνουν δυναμικά σχεδόν όλες οι πολυεθνικές, σε μια λογική του τύπου «διαφορετικοί αλλά ίσοι (και φτωχοί.)»
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Δεν μπορείς να πειραματιστείς με μπαι, γιατί πολύ απλά θα έχεις μαζί του μια ετεροφυλική πράξη. Αυτη που πάντα ήξερες και έκανες, δεν υπάρχει πειραματισμός, δεν υπάρχει καμιά διαφορά με τις προηγούμενες σου
Δεν εννοώ μόνο την πράξη αλλά σε συνδυασμό του πώς/αν επηρεάζει η ιδέα/σκέψη οτι πάει και με άτομα του φύλου του.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,067 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας νορμάλ άνθρωπος που να θέλει να πείσει άλλους για τον σεξουαλικό του προσανατολισμό. Ο καθένας ασχολείται με τη ζωή του. Δεν ξέρω με τι ανθρώπους κάνετε παρέα, αλλά πραγματικά δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν γκέι ή μπάι να λέει ότι κάποιος είναι ομοφοβικός επειδή δεν είναι μπάι ή οτιδήποτε.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
@ilias90
Οι απόψεις σου για το θέμα είναι σεβαστές. Όμως θα σχολιάσω μόνον αυτό:
Προφανώς και πιστεύω ότι η εμμονή σε τέτοιου είδους επιχειρηματολογία αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη από πολύ πιο σημαντικά ζητήματα, όπως οι οικονομικές ανισότητες (που θεριεύουν) και δεν είναι καθόλου τυχαίο που σε αυτήν μπαίνουν δυναμικά σχεδόν όλες οι πολυεθνικές, σε μια λογική του τύπου «διαφορετικοί αλλά ίσοι (και φτωχοί.)»
Λυπάμαι αλλά αυτά τα θεωρώ απαράδεκτα. Εντάξει, υπάρχουν οι οικονομικές ανισότητες κλπ, αυτό όμως δεν είναι λόγος να μην έχουμε άποψη για άλλα θέματα, όπως τα σεξουαλικά. Προφανώς, όλοι όσοι υποστηρίζουν την αντίθετη από εσένα άποψη, δεν προσπαθούν να ...αποπροσανατολίσουν την κοινή γνώμη από πολύ πιο σημαντικά ζητήματα ούτε είναι ...όργανα των πολυεθνικών. Απλά έχουν διαφορετική άποψη από σένα. Σε σέβονται, άρα σεβάσου τους κι εσύ.

1694114619901.png
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Πρώτον, δεν απέρριψα κάτι. Είπα ότι είναι ανοησία, γιατί, έκατσα και διάβασα πολλά που γράφτηκαν στο νήμα από την αρχή του και είδα ότι η άποψη που επικρατεί σε μεγάλη μερίδα είναι πως, δεν υπάρχει απόλυτα στρέιτ ή γκέι, με την έννοια ότι όλοι μας έχουμε κάποιο -έστω ελάχιστο- ποσοστό έλξης προς την άλλη μεριά. Ε, θεωρώ ότι ένας από τους στόχους τέτοιων θεωριών είναι να μας βάλουν όλους στο ίδιο σακί, για να επιτευχθεί η λεγόμενη συμπερίληψη και πως, όποιος δεν συμφωνεί με αυτό, είτε δεν νιώθει άνετα με τη σεξουαλικότητά του είτε -ακόμα πιο ακραίο- είναι ομοφοβικός. Ό,τι και αν λέει η θεωρία, το σημαντικό είναι το τι περνάει στον κόσμο.
Δεύτερον, είχα και ένα edit στη δημοσίευση που έγραφε το εξής:
Από το γενικότερο ύφος σου στο θρεντ δεν φάνηκε να απαντάς απλά σε προηγούμενους στεκιτες, οι οποίοι ίσως δεν είναι και εδώ να απαντήσουν πίσω, αλλά πιο πολύ σε προσωπικό ραντ. Σίγουρα δεν είναι η κυρίαρχη άποψη, ούτε καν στα σάιτ που ενημερώνονται οι κατά τα λεγομενά σου «γουοκ». Μη μπερδεύεις πάλι όρους, τύπου συμπερίληψη, η συμπερίληψη δεν είναι αυτό. Η κοροϊδία προς αυτά που λέγονται ήταν υπερβολική και αχρείαστη στη συζήτηση εφόσον δεν υπάρχουν καν άτομα από τότε που ξανάνοιξε που να διαφώνησαν με τέτοιους τρόπους. Εγώ λοιπόν προσπάθησα να εξηγήσω τι είναι η κλίμακα και το gender fluidity στη σεξουαλικότητα. Αν θες να κρατήσεις συγκεκριμένες απόψεις για να μπορείς να παραπονιέσαι, οκέι όπως θες. Αν πάλι θες όντως να κριτικάρεις συγκεκριμένες συμπεριφορές πάνω σε αυτές τις απόψεις, καλό είναι να τις διαχωρίζεις και να μη ξεκινάς την πρόταση με «αυτή τη βλακεία που ακουει στο όνομα gender fluid ». Δίνεις αυτομάτως άλλη εντύπωση.
... ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο, γιατί μπέρδεψα το «gender» με το «sexual.»
Κατάλαβα τι λες, το ιδιο λέμε όμως.
Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι θα κάτσουμε να ανεχτούμε απόψεις του στιλ «όσοι δεν δέχονται ότι έχουν ένα ελάχιστο ποσοστό ομοφυλοφιλικών τάσεων είναι «συντηρητικοί», «ομοφοβικοί», «αρσενικά παλαιάς κοπής» κ.λπ., που μια χαρά ακούγονται.
Το δεν δεχομαι τέτοιες προτάσεις με το αρχίζω φανταστικά σενάρια του μέλλοντος ενώ για πολλούς λοατ συμβαίνει τώρα ακόμα, έχει τεράστια διαφορά και φαίνεται εκτός τόπου και χρόνου.
Υ.Γ.: Προφανώς και πιστεύω ότι η εμμονή σε τέτοιου είδους επιχειρηματολογία αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη από πολύ πιο σημαντικά ζητήματα, όπως οι οικονομικές ανισότητες (που θεριεύουν) και δεν είναι καθόλου τυχαίο που σε αυτήν μπαίνουν δυναμικά σχεδόν όλες οι πολυεθνικές, σε μια λογική του τύπου «διαφορετικοί αλλά ίσοι (και φτωχοί.)»
Τρομερά επιφανειακή και μονόπλευρη ανάλυση αλά κκε, αλλά αυτό ανήκει για άλλο θρεντ, είναι παντελώς άσχετο για τώρα. Όποτε και το αφήνω εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Λυγισε ο χαρακας;

Σπασικάρπης; :happy: Νέα λέξη από τον @giannhs2001
Μη δούμε άνθρωπο να φοράει ντακούνια, αμέσως.

Καλά λέει η @Joji. H ζωή είναι μικρή και κανείς δεν κατανοεί σε βάθος κάποια πράγματα επειδή συνήθως η πλύση των κοινωνικών στερεοτύπων διαμορφώνει τις συνειδήσεις. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ισχυρές προσωπικότητες ώστε να βάζουν τον άλλο στη θέση του. Θα μου πεις ότι όλοι είναι ενδόμυχα ομοφυλόφιλοι; Όχι. Απλά είναι αρκετά σύνθετη και πολύπλοκη η σεξουαλικότητα και πως ο κάθε άνθρωπος ορίζει την σεξουαλική προτίμηση που αμφιβάλλω ακόμη και αν οι καραstraight ξέρουν για τι πράγμα μιλάνε ακριβώς. Κάποια πράγματα δεν μπαίνουν σε καλούπια και δεν υπάρχουν ορισμοί. Ας ζήσει ο καθένας την ζωή του και ας σταματήσει να οριοθετεί τη ζωή των άλλων, κάνοντας κλειδαρότρυπα επειδή γουστάρει κατά βάθος.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Οι γυναίκες είναι πιο δεκτικές σε κάτι τέτοια, αυτό είναι αληθεια. Τόσες έρευνες υπάρχουν κιόλας πάνω σε αυτό. Επισης, bi γυναίκες λενε πως το σεξ με γυναίκα είναι καλυτερο απ ότι με άντρα. Μια straight φίλη μου που δοκίμασε να κάνει σεξ με μια άλλη φίλη της είπε πως της φανηκε ελαφρώς καλυτερο.
Απ’ την άλλη, οι περισσότεροι στρειτ άντρες είναι τελείως αντίθετοι σε αυτό. Λενε τελείως υπεροπτικά ομως «σε μενα δεν μπαίνει τιποτα/ δεν βάζω τιποτα μέσα εγώ». Δηλαδή οκ ρε φιλε να πούμε 😂

Πάντως στο σεξ έχεις τόσα να δοκιμάσεις και να μάθεις, αν θελουμε να πειραματιστούμε και να ανακαλύψουμε και αλλά πράγματα, γιατί να μας νοιάζει τι θα πει ο κόσμος; Γιατί να μην νιωθει μια γυναίκα ή ένας άντρας ανετα να το πει σε μια ερωτηση;
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Οι γυναίκες είναι πιο δεκτικές σε κάτι τέτοια, αυτό είναι αληθεια. Τόσες έρευνες υπάρχουν κιόλας πάνω σε αυτό. Επισης, bi γυναίκες λενε πως το σεξ με γυναίκα είναι καλυτερο απ ότι με άντρα. Μια straight φίλη μου που δοκίμασε να κάνει σεξ με μια άλλη φίλη της είπε πως της φανηκε ελαφρώς καλυτερο.
Απ’ την άλλη, οι περισσότεροι στρειτ άντρες είναι τελείως αντίθετοι σε αυτό. Λενε τελείως υπεροπτικά ομως «σε μενα δεν μπαίνει τιποτα/ δεν βάζω τιποτα μέσα εγώ». Δηλαδή οκ ρε φιλε να πούμε 😂

Πάντως στο σεξ έχεις τόσα να δοκιμάσεις και να μάθεις, αν θελουμε να πειραματιστούμε και να ανακαλύψουμε και αλλά πράγματα, γιατί να μας νοιάζει τι θα πει ο κόσμος; Γιατί να μην νιωθει μια γυναίκα ή ένας άντρας ανετα να το πει σε μια ερωτηση;
Ε πως θα πείσεις ότι είσαι το απόλυτο αρσενικό αν εκφράσεις ότι είχες έστω μια σκέψη πως ίσως να έκανες κάτι με άντρα ?

Για να μην παρεξηγηθώ : κακό δεν είναι να σε ελκύει μόνο το αντίθετο φύλο, κακό είναι όταν ένας άντρας (ή γυναίκα) πει κάτι τέτοιο και όλα τα μέλη της αντροπαρέας τον κοιτάνε σαν να είναι ο τρελός του χωριού.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,809 μηνύματα.
Έχει καταντήσει αηδία το οι κοπέλλες είναι πιο ανοικτές ενώ τα αγόρια πάσχουν από fragile masculinity και φοβούνται να το πουν μην θεωρηθούν άνδρες κατωτέρας ποιότητος.

Θέλετε υποκριτικές ή ξεκάθαρες συμπεριφορές; Γιατί και τα κορίτσια που είναι τόσο ανοικτές σε αυτό, όπως εγώ είδα, μόλις δέχθηκαν προσέγγιση από άλλη κοπέλλα τα γύρισαν και τα περί bi έγιναν bye bye. Οπότε προτιμάτε να λέμε όλοι εδώ «αχ εγώ δεν έχω θέμα να έκανα κάτι και με άνδρα, ερωτεύομαι ανθρώπους όχι φύλα» και μόλις μας πλησίαζε άνδρας να τα γυρνούσαμε; Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την αρρενωπότητα (καταρχάς όσο παράδοξο και εάν ακούγεται σε κάποιους, υπάρχουν ομοφυλόφιλοι πολύ πιο αρρενωποί από ετεροφυλόφιλους και ομοφυλόφιλοι που θέλουν αρρενωπούς άνδρες περισσότερο από ότι οι κοπέλλες). Είναι θέμα έλξεως. Όλοι μπορούμε να παραδεχθούμε πως ένας άνδρας είναι ωραίος και αντικειμενικά πιο ωραίος από εμάς αλλά άλλο αυτό και άλλο να σκέφτομαι να κάνω κάτι μαζί του.

ΕΛΕΟΣ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top